poster

Xena: Princezna bojovnice

 • USA

  Xena Warrior Princess: A Friend in Need (Director's Cut)

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA / Nový Zéland, 2002, 100 min

Scénář:

R.J. Stewart

Hudba:

Joseph LoDuca

Scénografie:

Robert Gillies
(další profese)
 • lennyd
  *

  Xena (Lucy Lawless) se svojí přítelkyní Gabrielou (Reneé O'Connor) se vydává na nové dobrodružství. Tentokrát se musí vydat na dálný východ, a zde se postavit své minulosti, ale i nemrtvému generálovi a jeho armádě. Jedinou cestou jak jej může porazit je vzdát se vlastního života... Seriál jsem nikdy moc nesledoval - samozřejmě, pár dílům jsem se ani já nevyhnul, ale nijak jsem jej neprožíval. Takže vůbec netuším, jak se mi ve sbírce octlo DVD s tímto velkofilmem. Ale když už tu bylo, tak co se na něj nepodívat, třeba to bude fajn. A bylo - teda pokud snesete spoustu lesbické lásky (a k tomu taky takový malý milostný trojúhelník, naštěstí je Gabriela docela formát, a miliskování Xeny a Akemi jí vůbec nevadí, ani když jí Xena pošle přes hory a přes doly hledat jakousi studnu), docela otřesné vizuální triky (hlavně nemrtvý Yodoshima, ten se fakt vyvedl) a několikero stupidně akčních scén (vévodí tomu, jak Xena s Gabrielou díky cirkusovým trikům dokáží na malé městečko vylít jejich celoživotní zásoby vody, což i nepřátelský generál uzná jako dobrý trik, a odporoučí se i s celou armádou do pryč). No jo, jistojistě mne ani tento film ke shlédnutí dalších dílů ze seriálu nenaláká...(2.7.2012)

 • remake
  *

  "cítim tlkot tvojho srdca, milujem ta Xena" ... OMG! tak toto som ešte nežral. Nuda, nuda a ešte raz nuda. Pripadá mi, že scenár písala nejaká 40 ročná lesbická panna. Dialógy úbohé, výprava tiež a keď sa už schyluje k nejakej akcii, tak zase nuda/ viď scéna kde Gabriela ide bojovať so zlým samurajom a ešte pre bojom asi desať minút prebiehajú dookola tie isté strihy - voda, kôň, oči, a nakoniec sa žiadna bitka nekoná/. 1* za bozkávaciu scénu a krásnu japonku.(22.1.2009)

 • RajAthen
  odpad!

  Jako malý jsem se něco nakoukal Herkula, Xenu jsem bral jako dosti chabou náhrašku, ale dejme tomu. Tento film je ovšem esencí toho nejhloupějšího z celé série v opravdu netradičním prostředí (což si vyžádalo i dosti trapný kostým) a "scénář" i triky patří k tomu nejhoršímu, což bych u filmové podoby nečekal. Závěrem se pro mě potvrdily všech lesbické konspirační teorie ve scéna, když Xeňa dostala do těla, načež Gábi rychle běží do studny a ústy(!) nabere vodu, aby jim pak efektně (nikoli ovšem efektivně) předala. Chjo, ať byla Xenie, jaká chtěla, takový konec si nezasloužila.(8.1.2010)

 • MM_Ramone
  **

  "Xena: Princezná bojovníčka", pseudo-antická bájna, neohrozená hrdinka. Akýsi Hercules v sukni. Poznám ju z televízneho seriálu. Toto bolo moje prvé stretnutie s ňou v celovečernom video filme. Tento krát sa vydá na ďalekú cestu do Zeme vychádzajúceho slnka, kde musí prekonať aj smrť, aby ako duch porazila mocného démona. Film s povrchným, nepremysleným príbehom, ktorý sa drží štandardov serálu: neprehľadné a nekrvavé bojové scény, lacné kostými, mizerné kulisy, slabí herci, televízna kamera, nízka úroveň filmových trikov. Pikantné na tomto snímku je to ako Xena otvorene vyzná lesbickú lásku svojej priateľke Gabrielle, čo je spečatené v závere filmu vlhkým bozkom. Potvrdilo sa mi, čo som dosiaľ len tušil. Škoda, pretože Lucy Lawless v červenom kimone bola celkom sexy. **(22.9.2009)

 • Rodriguez
  ***

  Když jsem jako malý hltal seriál Xena a Herkules, byl jsem v sedmém nebi. Bohužel jak jde čas a vše se objevuje na dvd (za což jsem velmi vděčný), tak i Herkules a Xena nás (nebo spíš mě) můžou obšťastňovat znova na obrazovkách LCD a plazmových televizí. Fakt je, že všichni rosteme a (tomu nezabráníme) naše oblíbené seriály se mění spíše v kýč. Putování Xeny a její věrné přítelkyně Gabriely bylo zábavné...(9.6.2008)

 • - Film vznikl sestříháním dvou posledních epizod seriálu. (fiLLthe3DD)

 • - Hora Mount Fuji skutečně existuje a nachází se v Japonsku. (fiLLthe3DD)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace