Xena: Princezna bojovnice

Xena Warrior Princess: A Friend in Need (Director's Cut)

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA / Nový Zéland, 2002, 100 min

R.J. Stewart

Joseph LoDuca

Scénografie:

Robert Gillies
  • remake

"cítim tlkot tvojho srdca, milujem ta Xena" ... OMG! tak toto som ešte nežral. Nuda, nuda a ešte raz nuda. Pripadá mi, že scenár písala nejaká 40 ročná lesbická panna. Dialógy úbohé, výprava tiež a keď sa už schyluje k nejakej akcii, tak zase nuda/ viď scéna kde Gabriela ide bojovať so zlým samurajom a ešte pre bojom asi desať minút prebiehajú dookola tie isté strihy - voda, kôň, oči, a nakoniec sa žiadna bitka nekoná/. 1* za bozkávaciu scénu a krásnu japonku.(22.1.2009)

70%. Čtvrtá hvězdička je hlavně za to, že jsem na tomhle seriálu vyrůstal a zbožňoval jej, navíc zasazení v Japonsku mělo své zvláštní kouzlo. Začátek v čajovně mi silně připomněl hongkongský film A Chinese Ghost story, který mám moc rád, navíc jsem se dočkal i uzavření Xeniných dobrodružství, protože poslední série jsem už bohužel nesledoval.(21.12.2008)

Závěrečný dvojdíl seriálu Xena, který také vyšel v jednolitém sestřihu jako samostatný film. Jako Xenitka puristka jsem to do dnes neakceptovala, za skutečné finále nadále považuji When Fates Collide, finální díl s Alti a s alternativním řešením zápletky Xena a Caesar dobyvatelé celého tehdy známého světa. To pozitivní hodnocení samostatných A Friend in Need je s příhlédnutím k tomu, že jako samostatný film to funguje dobře.(7.2.2009)

• terunka003

Akční × ???!!! Co tohle bylo?! Xenu jsem milovala jako malá holka, chtěla jsem být jako ona. A buď jsem vyrostla, že jsem neviděla ten feminismus, anebo tento film byl opravdu pojat trochu feministicky. Navíc - neměla Xena o nápadníky z řad mužů nouzi? Tak proč teď najednou milovala Gabrielu a asijskou slečnu? A vůbec, co to bylo za konec? Pochopil ho někdo? Já teda vůbec.. Hustá byla kérka na Gabrieliných zádech. Ze vzpomínek na seriálovou Xenu a trochu malé Asie ve filmu jsem ponechala dvě hvězdičky.(5.3.2009)

• RajAthen

Jako malý jsem se něco nakoukal Herkula, Xenu jsem bral jako dosti chabou náhrašku, ale dejme tomu. Tento film je ovšem esencí toho nejhloupějšího z celé série v opravdu netradičním prostředí (což si vyžádalo i dosti trapný kostým) a "scénář" i triky patří k tomu nejhoršímu, což bych u filmové podoby nečekal. Závěrem se pro mě potvrdily všech lesbické konspirační teorie ve scéna, když Xeňa dostala do těla, načež Gábi rychle běží do studny a ústy(!) nabere vodu, aby jim pak efektně (nikoli ovšem efektivně) předala. Chjo, ať byla Xenie, jaká chtěla, takový konec si nezasloužila.(8.1.2010)

• - Hora Mount Fuji skutečně existuje a nachází se v Japonsku. (fiLLthe3DD)

• - Film vznikl sestříháním dvou posledních epizod seriálu. (fiLLthe3DD)