Kmen Andromeda (TV film)

Kmeň Andromeda

Sci-Fi

USA, 2008, 180 min

• Morien

Neznám předlohu, ale tatínek ano, a podle toho, co říká, se to děsivě odchyluje, přimýšlí politické motivy a vraždící policisty a tak. A právě takové "jiné" momenty dělají z tohohle "filmu" klasickou patetickou srágoru, ve které stojí jediní Američani na prahu zkázy a jako správní patrioti ji v zájmu dětí a těhotných žen odvrátí. God blessed America indeed.(23.1.2009)

Slušnou výpravou oplývající TV film vycházející z novely Michaela Crichtona, který má bezmála tři hodiny, se celkem povedl. Sice herci nejsou nic extra, ale svou roli plní a co je hlavní tak první hodina je opravdu solidní rozjezd. Bohužel druhá část jej docela podkopala, neboť závěr totiž je velké zklamání. A je to o to víc nečekané, že první díl rozpočtem (nebo alespoň se režisérovi povedlo navodit takový dojem) totiž strčila do kapsy například 24 nebo Heroes. Příběh je celkem atraktivní a právě ten mne donutil sjet tyto tři hodiny rovnou v řadě, opravdu škoda toho jak to nakonec dopadnulo. Ale jde určitě v rámci televizní tvorby o velmi našlápnuté sci-fi.(10.8.2008)

Oba dva díly jsou si celkem vyrovnané. Mají spád a na to, že to je TV film i pěkné triky, kterých zas tak málo nebylo. Herci jsou průměrný, ale špatně nebo trapně vyloženě nehrají. Možná na to, že má film 180minut, mohli lépe prokreslit postavy, ale tak dá se to prominout. Mě se Andromeda líbila a dávám ji čtyři hvězdičky.(26.1.2009)

Hodně solidní záležitost a zajímavý příběh, který mě chytil. Herci jsou dobří a tempo filmu si taky kvalitně stojí, nenudil jsem se. Povedená byla hudba, což je na televizní záležitost taky ojedinělé. Finální vypořádání mi přišlo ale trošku slabší a levné. Za to uplný konec před titulkama byl náležitě mrazivý. Příjemné lehčí sci-fíčko. -"What's that number?"(12.9.2008)

Moje první pořádné scifi co jsem kdy četl, byla právě tato kniha. Je to už dost let zpátky, ale myslím, že se s ní tvůrci poprali nadprůměrně dobře. Kniha sice zůstane dokonalejším produktem, ale má to spád a na TV tvorbu je to nečekaně dobrý počin (konec je pravda trošku přepálený a škoda že film neumožňuje vidět do mozku Dr. Stonea, jak to bylo v knize)...(12.1.2009)