Do malého městečka v Utahu se po srážce s meteoritem zřítila americká vojenská družice. Na svých panelech nese zhoubný virus, který během krátké doby usmrtí většinu obyvatel. Záhadným způsobem se podaří přežít pouze malému kojenci a starému alkoholikovi. Vláda okamžitě vyhlásí stav ohrožení a celá oblast je neprodyšně uzavřena. Tým mikrobiologů se v podzemní laboratoři uprostřed nevadské pouště snaží najít lék proti patogenu s kódovým označením Andromeda. Přes veškerá bezpečnostní opatření virus z laboratoře unikne a rychle se šíří do zabydlených oblastí. Začíná dramatický souboj s časem. Ať je Andromeda cokoli, zabíjí skutečně rychle, a pokud se ji nepodaří zastavit, je život na Zemi odsouzen k záhubě.
Nová adaptace stejnojmenné novely Michaela Crichtona, tentokrát zasazená do současnosti. (oficiální text distributora)

Malarkey

Je to televizní, ale přezevšechno kolem toho je to hodně originální a nápadité a ačkoliv by se to mohlo tvářit jako remake, tak mi je to upřímně jedno, protože originál jsem neviděl, ani román jsem nečetl, takže jsem se opravdu příjemně bavil, i když jsem četl že s původním filmem to příliš společného nemá, no a to je jen a jen dobře. Sice se film občas zbytečně fláká a 180 minut je docela dost, i tak jsem se po celou dobu filmu příjemně bavil. Atmosféru si dokázal vykreslit bravurní a při pohledu na okolí mně běhal mráz po zádech. Chvílemi mi to připomínalo film Stalo se, komu by asi nepřipomínal, ale tady to všecko mělo hlavu a patu a ačkoliv se konec vyřešil během chvilky, bylo to napínavé a hlavně to mělo takovou tu scifi atmosféru, kterou už má málokterý film, a to se mi na tom hodně líbilo. ()

Fr

Biologická věc o kódovém jménu Andromeda. Ať už je to cokoliv, zabíjí to rychle…. S adaptacemi knih M.Crichtona je vždy problém. Jsem rád, že tato dopadla celkem dobře. M.Solomon si díky TV produkci mohl dovolit natáhnout stopáž a zachovat jakousi kontinuitu příběhu. Tak by tomu mělo být vždy, nevznikali by alespoň takové paskvily jako Kongo či Timeline. Samozřejmě to sebou nese jisté neduhy, ale to by musel vzniknout vysokorozpočtový biják, na který by těžko dali dohromady i bratři Scottové. Ale třeba se po příznivých ohlasech začne všem fandům sci-fi blýskat na lepší časy. Já totiž klidně 3 hodiny sedět vydržím. Ale musí to mít smysl! P.S: Díky LIVINGDEAD za titule :-) PŘÍBĚH**** HUMOR - 0 AKCE** NAPĚTÍ *** ()

Djkoma

Kdo dokáže vydržet 180 minut dlouhý televizní film, podle stejnojmenné knihy, která je již podruhé zfilmovaná ( nechci tento film nazvat remakem, protože viditelně těží z knihy úplně jiným způsobem než předešlý film). Mikael Salomon dokazuje své schopnosti. Vynechal, z původního filmu klasické, "půlení obrazu do více dějů" , které však příliš nechybí. Oproti tomu dal celému filmu krásný moderní oblek a komplexnost. Předchozí snímek podle knihy totiž začínal pádem letadla nedaleko "zamořené" vesnice a následovalo dlouhé zkoumání neznámého viru v podzemní laboratoři. Tento film se zabývá myšlenkou "napadení" Země virem komplexněji a využívá i jiné příběhové linie jako je třeba ta o novináři, který hledá pravdu o tom, co se děje. Film pak působí méně vědecky, více zajímavě a neutíká žádná myšlenka původního filmu ani knihy. Obsazení je příjemné, především Benjamin Bratt mě dost potěšil svým hraním a dobrým zapadnutím do postavy vedoucího vědce. Celý film skvěle graduje a Salomon buduje od první chvíle výbornou atmosférou, kterou může pro někoho kazit snad jedině délka filmu okolo tří hodin. Na televizní film možná hodně, ale díky dobře napsanému scénáři děj plyne velmi přijatelně a stále se něco děje. Pro milovníky sci-fi povinnost a pro ostatní vřelé doporučení. Vědecko-fantastický film každým okénkem. ()

Morien

Neznám předlohu, ale tatínek ano, a podle toho, co říká, se to děsivě odchyluje, přimýšlí politické motivy a vraždící policisty a tak. A právě takové "jiné" momenty dělají z tohohle "filmu" klasickou patetickou srágoru, ve které stojí jediní Američani na prahu zkázy a jako správní patrioti ji v zájmu dětí a těhotných žen odvrátí. God blessed America indeed. ()

tron

„Úmrtnosť je takmer 100%.“ – „Vždy si mi dokázal dvihnúť náladu.“ Neviem, či sa Michael Crichton, ktorý v roku 2008 zomrel, dožil druhého (tentokrát televízneho) spracovania svojej knižky (prvé nakrútil v roku 1971 Robert Wise a získal za ňu dve oscarové nominácie), ale ak áno, asi bol plus mínus spokojný. Po dlhom čase sa jedná o kvalitnú filmovú adaptáciu literárneho diela tohto mocného autora, ktorý sa bohužiaľ pri filmovaní často plietol do práce režisérom a často to tak aj dopadlo (KONGO, VIKINGOVIA). Réžie nového KMEŇA ANDROMADA sa ujal Mikael Salomon, skúsený kameraman (PRIEPASŤ) a zručný režisér (POVODEŇ) a do titulnej úlohy obsadil Benjamina Bratta (ktorý JE schopný podať kvalitný herecký výkon, viď. 6. BATALIÓN, najlepší je ale aj tak neznámy Rick Schroder ako „chladnokrvný gay“) a napínavý príbeh o skupine vedcov v podzemnom kryte pátrajúcich po tom, prečo všetci (okrem opilca a batoľaťa) obyvatelia utahského mestečka zomreli. Snímka z produkcie bratov Ridleyho a Tonyho Scottovcov, ktorým to nedalo a o 4 roky nato produkovali televíznu lekársku KÓMU od Crichtonovho konkurenta Robina Cooka. ()