Člen klanu nás přívádí do společenství Ku Klux Klanu, který vládne v jižních státech USA neomezenou pravomocí. Pravomocí zvanou lynč. V oblastech, kde lynčování je nepsaným zákonem. V jednom městě vyvolá znásilnění bílé ženy vlnu hněvu a krveprolití. Příběh o tom, jak se život může změnit v krvavou bitvu. (oficiální text distributora)

ClintEastwood

Filmy o Ku Klux Klanu, jsou pokaždé přitažlivé a i když jich nebylo natočeno tolik, tak tento patří k těm úplně nejlepším, které jsem viděl. Člen klanu, je takovým starším bratříčkem snímku Hořící Mississippi (1988). Poctivá krimi z nekompromisních 70. let - umocněná vynikajícím hereckým obsazením, v čele s Lee Marvinem a Richardem Burtonem. Působivé téma, kvalitní zpracování, skvělá podívaná. ()

choze

"ŠERIFE, VYKRVÁCÍM, KDYŽ MĚ NEVEZMETE DO NEMOCNICE. VY TO VÍTE, ALE NEJEDETE." Výborné brutální drama od režiséra ČEKEJ DO TMY, RUDÉ SLUNCE a VALACHIHO SVĚDECTVÍ, s charizmatickým Burtonem, tvrďákem Marvinem a O. J. Simpsonem jako černošským mladíkem, který se rozhodne pomstít vykastrování a vraždu svého kamaráda vystřílením místní filiálky Kukluxlanu. Film postupně nabírá na obrátkách a napětí, jedna brutalitka střídá druhou a vše směřuje k závěrečnému krveprolití, aniž bychom se dozvěděli, kdo vlastně tuhle lavinu spustil znásilněním bělošky na začátku. A opět se potvrzuje, že ustupovat zlu se nevyplácí. Ve své době nejdražší film (5 milionů dolarů) produkovaný černým producentem. Natočeno podle knihy Williama Bradforda Huie z roku 1967, kterému po jejím vydání Kukluxlan zapálil před domem kříž. ()

Slasher

Přínosné Ku-Klux-ploitation ze sedmdesátkové Alabamy. Maloměstská bělošsky nadřazená neomalenost, správňácký šerif Lee Marvin, O.J. Simpson jako černošský atentátník, pamětihodné znásilnění, divoká přestřelka v závěru. Sympaticky nic není naivně černobílé. Těžko si přát béčkový film, který by lépe vykreslil tehdejší (ale zase ne tak dávné) jižanské poměry. ()

sud

Když jsem se dozvěděl o vydání "Člena klanu" v ČR, neváhal jsem a pořídil si jej. A opravdu jsem neprohloupil. Opět se potvdilo, že když se řekne krimi ze 70. let, znamená to ve většině případů tvrdou a naturalistickou akci, spolu s pořádnou dávkou napětí a charismatických herců. Tato je navíc podpořena ukázkou moci zvané KKK na Americkém rasistickém Jihu. Film obsahuje několik skutečně brutálních scén (kastrace, znásilnění) a závěrečná přestřelka je dosti naturalistická a nepřikrášlená. Lee Marvin je v hlavní úloze dokonalý, přesně takový, jakého jsem si ho v jeho podání představoval. Zajímavou roli má rovněž Richard Burton, Cameron Mitchell v roli hlavního záporáka Budcuta rovněž září a velmi dobře se své role zhostil i O.J. Simpson. "Člen klanu" je velmi dobrá a hodně drsná kriminálka ze staré školy s dusivou atmosférou rasistického Amerického jižanského venkova a drsným (a nepříliš jednoznačným) koncem. ()

D.Moore

V porovnání s Hořící Mississippi trochu slabší, ale přesto velmi dobré thrillerové KKK dramátko s excelujícími herci a mrazivě realistickou atmosférou. Jedna z nejlepších rolí Lee Marvina, další ze skvělých rolí Richarda Burtona.__P.S. Vydáním DVD se Vapeťáci zase předvedli. Obraz je hnusný jak zákon káže, vypadá skoro jako z VHS, samozřejmě v ořezu, a o zvuku raději ani nemluvím (dokonce dabing zněl lépe než originál). Inu a aby toho nebylo málo, film je jakási distribuční verze pro Německo (v úvodních titulcích vidíme namísto jeho originálního názvu název německý). Dobře to děláte, kluci. ()

• Film měl rozpočet 5,000,000 dolarů. (Chatterer)
  • Na scénáři spolupracoval slavný režisér a celoživotní bojovník za práva černochů Samuel Fuller. (J.A.K.)
  • Krátce po dokončení filmu nastoupil Richard Burton do protialkoholické léčebny. (Chatterer)