A děla pořád duní

• Itálie ...E i cannoni tuonano ancora (více)
všechny plakáty

Příběh tohoto filmu se skutečně udál. Jeho rekonstrukci umožnilo svědectví lidí, kteří toto drama prožili. Drama, které dokáže připravit jenom válka. Francie roku 1944. Seržant James, četař Slater a vojáci Frank, Jeffrey a Anthony. Odříznuti od svých vojsk během německého útoku prožili traumatické dobrodružství. Před sílící ofenzivou fašistů se kvarteto bojovníků skrylo do jeskyně, kterou však brzy nato zasypal výbuch granátu. Doslova pohřbeni zaživa se ústřední čtveřice snaží přežít v době, kdy každý doufá v konec druhé světové války, ale děla duní pořád dál. (oficiální text distributora)

Karlos80 odpad!

Tak vám tedy řeknu, že v poslední době jsem nedal odpad žádnému jinému filmu s takovou chutí jako tomuto..Sice podle skutečné události (ale příšerně zfilmované, včetně hereckých kreací, nesmyslných dialogů, hudby ap.), strašlivá nuda (jen z jednoho prostředí) téměř k uzoufání..Stále jsem si říkal, že to snad ani není možné, a naivně doufal, že se to ještě rozjede..Vydržel jsem však asi do 30. minuty, poté, co těch pět vojáčků našlo nějakou truhličku s dolary ( která tam na ně jistě čekala), už to ale nešlo! Kravina na entou od Řitky video s.r.o., jednoznačně nejslabší "TALIÁNSKÝ" kousek.. ()

LiVentura

Italové... Film je zajímavou sondou do krátké části válečeného života pěti amerických vojáků, kteří v zavaleném podzemí naleznou tajný střežený úkryt s kradeným bohatstvím Herrmana Goringa... Snímek ovšem kolísá kvalitou..! ()

Campbell

Film se zpočátku zdá pěkný, ale jakmile se dostanou mimo důl je to šílená nuda, o tom jak se partě chlápkům líbí kozy. Ale to předtím je opravdu výborné, herci jsou nudní prostředí fádné, ale já bych se i bavil a dal bych i 4*, ale bohužel po čase se kouzlo z tohohle filmu úplně ztratí a stane se z toho průměrný válečňák. Bohužel tohle se moc nepovedlo. ()

Chrustyn

Za války určitě spousta vojáků zažilo neuvěřitelný věci a některé z nich byly (bohužel) natočeny. To "bohužel" patří právě pro tento případ. Neuvěřitelně nudný (skoro) válečný film plný příšerných (skoro) herců, kde se vůbec nic neděje. Nejdříve se skupinka amerických vojáků snaží dostat ze zasypané jeskyně, neustále se hádají o zásoby jídla nebo jen kvůli kravinám, později najdou v jeskyni místo plné zásob, chlastu a porna, takže se jim ani moc nechce odejít a pak je najednou (konečně) konec. Italové opravdu byli "experti" na válečné filmy a občas to vypadá jakoby se tvůrci předháněli, kdo natočí horší. ()

Volodimir2

A zase taliansky film a zase špatný. Mojou snahou je pokúsiť sa priblížiť odohrávaný dej vo filme a historický to nejakým spôsobom spárovať. Z tohto filmu jediné čo mi vychádza, že americkí vojaci sa ocitli v nepriateľskej paľbe a tak sa stiahli do jaskyne na ktorej zasypalo vchod. Tým boli pochovaní za živa a ich snahou bolo prežiť uvedomujúc si blížiaci sa koniec vojny. Toľko to k avizovanej skutočnej udalosti, to je všetko čo sa reálne mohlo vo vojne stať. Už absolútne nie obrovské zásoby potravín, úkryty obrazov vo Francúzsku, osádka na stráženie, elektrická energia na premietanie filmov a mnoho iných nepresnosti hraničiacich s absurditou. A keď chceli natočiť taliani úspešný film tak mala sa rozvíjať pôvodná myšlienka a pretaviť do psychologickej drámy. Prečo som ho pozeral? Fanúšikovia vojnových filmov si nemôžu vyberať na pozeranie len dobré filmy a tak som si pozrel aj tento, ale určite len raz a posledný krát. ()

Orlau32

Jak to jen napsat ? Jak to jen začít ? Takovou slátaninu jsem za celý svůj život ještě neviděla ! Proto tomu filmu nemohu dát známku "odpad", protože mě přece jenom něčím překvapil. Překvapil tvrzením, že se tento příběh skutečně udál za 2.světové války. Nemohu uvěřit ! Nikoliv to, že se dostali vojáci někam do nějaké jeskyně, že vchod do jeskyně zasypal granát a tím 5 amerických vojáků uvěznil....ano, válka je svinstvo a člověk neví jak by se sám zachoval v různých mezních situacích, ale aby se změnil svým chováním v totálního magora a převlíkal se do kostýmu Králů a knížat a ničil umělecké památky které udajně v jeskyni ukryl Hermann Göring, se mi zdálo silně za vlasy přitažené, protože pokud Němci něco ze zámků po celé Evropě uloupili, tak to šlo okamžitě do Německa. Jaký by měli důvod k tomu, aby tyto poklady v roce 1944 ukrývali v jeskyních na nepřátelském území (v tomto případě ve Francii), když už jim hořela koudel u zadku ? A ty kecy rádoby filosofické a náboženské - panebože - vždyť to nemělo hlavu a patu. Divím se vydavatelství ŘITKA, že je není hanba něco takového nabízet zákazníkům. A ten hnusný nesympatický herec, který úplně zblbnul (asi tou válkou) a choval se jako římský Caligula, no to režisér COLASANTI opravdu přehnal. Jediný inteligent , který se uměl chovat, byl německý profesor lingvistiky na berlínské univerzitě, který tam jako 79 letý hlídal spolu s 15 letým klukem celý tento poklad. Já bych v nejbujnější fantazii své, takovou kravinu nedala dohromady, natož abych tomu věřila, kdyby mi to někdo vyprávěl, že tohle prožil. Buď si Američané myslí, že my zde v Evropě jsme úplně blbí nebo sami jsou tak naivní, že věří tomu, co jim chlastem a hladem otupený mozek vstřebal anebo chtěli být za prachy zajímaví. Levné a příšerné zpracování i kdyby to tak opravdu bylo ! ()

TERRORDROME odpad!

Talianska sračkáreň o vojakoch zasypaných v jaskyni. Nezačne to úplne zle a spočiatku som si myslel že to bude celkom znesitelná vojnová dráma, lenže potom nájdu jaskyňu plnú nacistckých pokladov a náhle sa to zmení na čosi ako Big Brother, kde partia kreténov rozmýšľa čím zabiť čas, vedú gayovskofilozofické debaty, pozerajú porno a usporiadajú si maškarný bál s celou parádou. A to najlepšie nakoniec, film je ukončený jednou z najúžasnejších filmových hlášok aké boli kedy stvorené - načo sú nám ženy, keď si ho môžeme vyhoniť!!! Disk z týmto filmom som po pozretí rozlomil a zahodil. Takže milí taliani, načo točíte takéto filmy, keď sa môžete ísť vysrať!!! ()

MickeyStuma

Příběh o vojácích zasypaných v jeskyni vlivem výbuchu a jejich počínání, který se údajně skutečně stal. Na to, jak je to napsané a zpracované se tedy tomu v žádném případě věřit nedá. Ano, takto uvěznění vojáci mohli být, ale to jejich chování? Zpočátku to vypadá na projevování psychiky jednotlivců a zoufalé snaze se dostat ven, ale když narazí na hromadu nacisty ukořistěných věcí, za což by se nestydělo ani čtyřicet loupežníků a nad kterým by zbledl i Ali-Baba, které mají byt ukryty samotným Göringem (on sbíral i pornofilmy?), okamžitě zapomenou na trable, převléknou se do nalezených kostýmů a začnou blbnout jako malí kluci. Celé to spíše vyznívá jako nepovedená komedie, která se minula účinkem. Na podobné téma se naopak může pyšnit slovenská kinematografie se svým snímkem z roku 1971 ´Hľadači svetla´, který je spíše artový a kde se převážně filozofuje o lidském životě a bytí. Italští filmaři se v tomto případě setsakramentsky sekli. ()

Grimaldi odpad!

Spatřuji obal,těším se na válečný film sice Italské produkce,zato s Američany v hlavni roli.V té době nic neobvyklého.Co ale nebylo obvyklé bylo to, jak mně tento film dokázal znechutit celý večer.První část filmu se odehrává v jeskyni,kde se vojáci chovají jako krysy, druhá část se překvapivě taky odehrává v jeskyni,ale změnou je že se vojáci chovají jako největší špína lidstva navíc s homosexualním sklonem.Tak zasloužený odpad jsem dlouho nedal. ()