Forced Entry

všechny plakáty
Horor / Pornografický
USA, 1973, 83 min

Psychicky a sociálně narušený vietnamský veterán, který pracuje u benzínové pumpy, postupně přepadává, znásilňuje a vraždí ženy, které u pumpy tankují. Extrémně brutální XXX porno film, který střídá pornografické výjevy s dokumentárními záběry z vietnamské války a vraždami. Nechvalně známý explotation thriller/horror. (Flipnic)

Karlos80

'70 grindhouse/roughies/sexploitation/rape/hardcore/porno/horor/thriller a solidní Costellův debut! Sleazy, ponuré, šokující, oplzlé, ohavné, násilné, amatérské, levné to jsou asi hlavní charakteristiky a klíčové deskriptory tohoto filmu. Film nebyl a není jen pouhopouhým obyčejným pornem, měl za úkol především šokovat a rušit, což splnil na jedničku v tý době samozřejmě, ale i dnes může film na někoho z vás zapůsobit opravdu silně. Jeden z nejstarších filmů z tématikou Vietnam (dokumentární záběry) co jsem viděl i zde malé plus. Film má sice jen jakýsi monofonní zvukový doprovod, dotoho nějaké šumy (snad filmový štáb?), to vše nahrává opravdu hrubému a zřetelně jasnému dialogu. "Forced Entry" je podle me jeden z nedůležitějších a významných filmů (špička v subžánru porno-rough nebo opačně), které vznikly ve zlatém věku moderního porna, nutno vzít v potaz že film vznikl pouhý rok po jednom z nejdůležitějších filmů té doby "Deep Throat", který se stal symbolem oné dekády. A pokud je oba srovnáte, tak jistě vidíte a rozeznáváte rozdíl po prvních pár minutkách. ()

Slasher

"He was taught to kill. Rape was his own idea!" Pumpař, násilník a veterán z Vietnamu v jedný osobě asi trpí nějakým post-válečným syndromem a tak mu nezbývá, než ventilovat svoje zvrhlý choutky na ženských obětech a přitom aspoň sem tam zapomenout na to ťamanský peklo. Zajímá vás jak? Přijde s nožem nebo pistolí a rve jim svýho žilnatýho ptáka do huby, případně do zadku, s tím že do nich přitom hustí svoje blbý kecy./ Tahle jednoduchá, ale přesto působivá násilnost úspěšně mixuje dobový porno, prostřihy z Vietnamu a v pozitivním slova smyslu dobře prasácký zvukový doprovod. Je to filmová špína, ale co... Za prvé jsem se bavil, za druhé to má něco do sebe. Jen škoda těch hnusných hippie kurev na konci:) (screeny) P.S. Král sedmdesátkových porno thrillerů! Ocení téměř NIKDO :D ()

Flipnic

Tak tohle je opravdu síla ... Jeden z nejhnusnějších a nejoplzlejších exploitation filmů, jaké jsem kdy viděl. Musím uznat, že i já, zarytý příznivce exploitation flicků a horrorů jsem od tohoto "filmu" dostal pěkně na prdel ... Tohle prostě není žádná sranda, žádná zábava, žádné filmové umění jako takové ... Film se mi opravdu těžko hodnotí. Z ranku starých exploitation je to zas něco jiného. Ten, kdo nevychytával scénu znásilnění v Irreversible (2002), ať na tohle nikdy nekouká ... Bude se po něm cítit stejně odporně, jako po výše zmírněném francouzském majstrštyku. Staré kultovní exploiťáky( Last House on the Left (1972), I Spit on Your grave (1978) a Thriler En Grym Film (1974) a podobné) ve srovnání s tímto selhávají a krutosti honkongské CAT III produkce v podstatě (až na některé perly) také. Jedná se v podstatě o pornofilm, starý oplzlý, odporný, těžce amatérsky natočený. V hlavní úloze sledujeme neustále nechutného nesympatického, neustále od oleje špinavého a spoceného hnusáka, kterému prostě hrabe z vietnamské služby tak drsně, že si vyhledává u něj nakupující ženy a pak je znásilňuje a poté vraždí. Znásilnění jsou dlouhá, pornografická a neúnosně krutá. Vraždy jsou pak již završením, které nejsou nijak "extremly gory", ale jsou vyloženě ranou do zátylku. Do toho všeho neustálé prostřihy s dokumentárními záběry z vietnamské i jiných válek jsou opravdu těžkým kontrastem a člověku se z toho všeho nakonec zvedá opravdu žaludek. Například když se jedné z obětí vystříká na zadek, sledujeme záběry zabitých vietnamských dětí atd. ... Ne, tohle NENÍ běžný exploitation ... Je to něco více i méně. Je to oldschoolový těžkotonážní XXX pytel, který asi opravdu málokdo ztráví. Jen málo filmů se mnou zamávalo jako tento ... Je to ta největší, nejdrsnější a nejamatérštější špína, jakou jsem zatím viděl. A to z něj dělá opravdu něco skutečně vyjímečného. V rámci žánru 4* (něčemu tak odpornému 5 prostě nedám, navíc technické zpracování je strašně špatné), v rámci filmového umění ten nejhorší odpad a stoka, jaká vůbec může být!! Raději se tomu navždy vyhněte ... ()

EdaS odpad!

"This is porno for people who hate themselves for liking porno." - komentář uživatele IMDB. Forced Entry je extrémní podoba exploatačního žánru - hardcore porno střídají hardcore násilné dokumentární záběry z válčícího Vietnamu (hlavní "hrdina" je šílený vietnamský veterán znásilňující a poté zabíjející mladé ženy). Naprosto nechutný, slizký, zlý, ale zatraceně působivý film. Na konci budete mít potřebu tu špínu ze sebe smýt. ()

pornogrind

Předem chci poděkovat zvrator(ovi), kterej si tenhle kousek nedávno přidal do filmotéky a mě tím nezištně pomohl. Připomenul mi tím film na kterej jsem se už kdysi chystal, ale postupem času jsem na něho zapomněl. Nyní je teda rest dohnán a já mám Forced Entry zasebou. Nutno dodat, že jsem celkem zklamanej. Podle zdejších komentářů jsem čekal šílenost, humus, špínu, prostě nekoukatelnej extrém. Ve finále mi to ale nepřišlo, že by to bylo zas až takový zvěrstvo. Myslím si, že jsem viděl daleko horší flicky. Samozdřejmě - záběry z vietnamské války jsou krutý sami o sobě. Zbytek filmu tvoří porno záběry, znásilňování a vraždy. Forced Entry rozhodně není kousek pro normální lidi. Konečně vím odkud má italská grindcore kapela Cripple Bastards foto na přebale svýho CD - Almost Human. ()

dr.horrible odpad!

Jediné, čo tu ako-tak za niečo stojí, je hudba v záverečnej scéne. V nejakom normálnom filme by mohla možno pôsobiť aj desivo, alebo proste tak jak mala. Tu ale desivo nepôsobí nič, nič neplní svoj účel. Vážne scény sú na smiech, erotické na zhnusenie, herci na odstrelenie. Brak nehodný ani nadávok. Pravdepodobne najhorší film, čo som doteraz videl. PS: V 54-tej minúte je možne niekoľkokrát za sebou vidieť mikrofón a raz dokonca zavadí o Reemsovu hlavu. ()

anderson odpad!

Ono to je tak. Na úvod by som rád užívateľovi Flipnicovi vyjadril svoj hlboký obdiv nad tým, aké doslova a do písmena sračky je ochotný sledovať. Jeho hodnotenie síce nechápem, ale som rád, že na rozdiel od väčšiny "rádobyužívateľov", ktorých hodnotenia sa vyskytujú takmer pri všetkých raritných a ťažšie dostupných filmoch, je ochotný a schopný niečo zmysluplné o filme napísať do komentára. --- K filmu. Predstavte si porno zo 70. tych rokov, nakrúcané pravdepodobne na 16mm, primixujte do toho nejaké tie autentické zábery (aby to vyzeralo umelecky) a pridajte "dej" o tom ako nejaký magor psychicky týra ženu a po súloži ju zabije. Ja si pri sledovaní podobných "filmov" vždy želám vidieť "hercom" do hlavy a zistiť čo konkrétne ich motivovalo zúčastniť sa podobného projektu. Zdravý rozum to iste nebol. A odkaz pre tých čo by chceli FORCED ENTRY zháňať: pokiaľ nie ste úchyláci, kašlite na to. Nestojí to za námahu. (24.1.2009) ()

Karamanlis

Dobrý námet tu stroskotáva na zlej filmárčine, nepresvedčivých (ne)hercoch, amatérizme a celkovom ležérnom prístupe a tak Force Entry v podstate nie je nič viac, než lacné sedemdesiatkové porno, mimo iného plné detailných záberov na mužské a ženské zadky či genitálie (čo vzhľadom k tomu, že v prvej polovici 70. rokov bola depilácia prakticky neznámym pojmom častokrát nie je nič príjemné), ktorému nejde iba o bohapusté orgie, ale na rozdiel od väčšiny svojich žánrových kolegov sa aspoň pokúša o vyrozprávanie nejakého príbehu. Je otázne, či režisér Shaun Costello v tej dobe vôbec mal poňatie o tom, čo je to sexploitation a či natočil takýto film cielene, alebo do svojich péčok proste iba z času na čas rád zakomponoval aj nejakého poriadneho úchyláka (niečo podobné predviedol aj o 4 roky neskôr vo Water Power). ()

Baxt odpad!

Filmový humus nejhrubšího zrna z té nejúchylnější úrody. Shaun Costello a ztracená vietnamská generace jeho (porno)pohledem. Hrozné na tom je, že film skutečně plní účel (aktivní střih, znepokojivé dokumentární záběry, rušivá zvuková stopa), odcházel jsem maximálně znechucen. ()

Radka_86

Jedna hvězda za celkem dobře provedený a věrohodný vraždy. Jinak jen hnusný 70´s porno s labilem poznamenaným válkou ve Vietnamu a k tomu příšernej hudební doprovod... 10% ()

corpsy

Tento snímok sa skladá z troch častí. Z toho dve sú hardcore j€baČky, zakončené orgazmom hlavného predstaviteľa ( ak ho tak môžme nazvať ). Tá tretia, to je proste výstižný preklad spojenia - spadla kosa na kameň. Porno, ktoré sa snaží o nejaký presah tým, že nám predvedie pár prestrihov na archívne zábery z Vietnamskej vojny. ()

rykardo

Costellův dlouhometrážní debut a současně kousek, kterej to všechno odstartoval..., tim " to " mam na mysli celou tu vlnu porno-rough thrillerů, které si svoji kontroverzní pověst vysloužily hlavně svojí otevřenou prezentací explicitních sexuálních scén v kombinaci s fyzickým násilím a ( povětšinou ) ženskou degradací a jež se staly doslova fenoménem v sedmdesátých letech minulýho století zejména v Americe... jako příklad WATER POWER aka ENEMA BANDIT, UNWILLING LOVERS, TAMING OF REBECCA a jiné. FORCED ENTRY je opravdu hodně hrubej, zlej a nepříjemnej XXX-exploiter, kterej na optimismu člověku rozhodně nepřidá a po jehož zhlédnutí budete chtít skutečně ze sebe všechen ten hnus nějakym způsobem dostat...a senzitivnějším jedincům se silným sklonem k depresi tenhle kousek rozhodně nedoporučuji !!! Ano, hodnoceno v rámci filmovýho kumštu, jednoznačnej odpad, kterýmu dám přesto dvě ** za to, co se mnou dokázal tenhle film udělat..., mám totiž takový nejasný podezření, že to byl právě FORCED ENTRY, kterej uštědřil mému filmovému vkusu tu osudovou ránu do zátylku a kterej tím od tě doby zůstal jaksi mírně pokřiven :-):-):-):-) ()

JohnMiller

Čakal som drsný, zvrhlý exploitation horror, ktorý bude svojim šokujúcim obsahom mučiť, ľudskosť vo mne. Ale trocha som sa prerátal, miesto toho som dostal naopak jeden amatérsky, nepodarený, slizký, chlpatý ale hlavne lacný 70´s porno oškvarok. Je to pornáč nič iné. Samozrejme troška drsnejší ale väčšinou tam miesto hrania scénok, súložili. Príbeh sa krúti okolo Vietnamského veterána, ktorý trpí postvietnamským syndrómom a vidinami. Miesto ľudí v USA, vidí Vietnamcov, miesto ciest a mrakodrapov džungľu, atď. Pracuje na benzínovej pumpe a vždy keď si k nemu príde natankovať nejaké pekné mladé dievča, vlastne ani nemusí byť pekné, keď si to tak spätne prehrám, a hneď si predstaví, že je to nepriateľ a je na misii a musí ju eliminovať. Tak ju nasleduje domov, tam ju znásilní a zabije. Hlavnú postavu si zahral (ne)herec Harry Reems, známy z kultového porno filmu Deep Throat (1972), ktoré je asi najkultovejším pornáčom v dejinách. Kúsok ktorý prakticky odštartoval celí porno priemysel. Ale ešte som nemal tú "česť" ho vidieť. Takže sa veľa hereckých výkonov od neho nedočkáme, za to ho tu dvakrát vyfajčia. Verziu ktorú som videl bol remaster z roku 2007, ale, že by bol obraz nejako upravený som si vôbec nevšimol. Pravdepodobne boli všetky originály zničené, lebo tento obraz plní škrabancov, vyzerá akoby išlo o nepodarenú kópiu, ktorá 30 rokov hnila vo vlhkej pivnici. Snímka je plná banálnych chýb. Ako napríklad: hlavná postava vrazí šiltom do kamery, ale ide ďalej po pod fúziky sa pousmeje, upraví si ju a ide ďalej. Snímka je popretkávaná autentickými zábermi z Vietnamu a v istých momentoch sa snaží zaujať surrealistickými snovými monológmi, ale zbytočne. Ide o trash toho najväčšieho kalibru. ()

PetrPan2

V titulcích byl napsán jako scénarista i režisér Helmuth Richter, což je pseudonim Shauna Costella. Film, který je spíš takovým podivným exploatačním pornem, než hororem, vypráví o čerpadláři, bývalém válečném veteránovi z Vietnamu, který to tak nějak nemá úplně v hlavě v pořádku a deprese zahání znásilňováním a vražděním mladých dívek... ()

Kosmik 1 odpad!

Hnus velebnosti! Strašné, násilnické, sadistické a nevím co všechno ještě. Takovou prasárnu jsem nikdy předtím neviděl, ani nechci nikdy v životě vidět. Film od úchyláka pro úchyláky a zvrhlíky. Nedodíváno do konce, vzhledem k totálnímu odporu k tomuto filmu. Fuj. To snad ani nejde ohodnotit procenty, jelikož bych musel dát zápornou hodnotu. Na tomhle totiž nejde vidět vůbec nic kladného, pokud je člověk při smyslech. ()

sedm.1

Extrém, syrovost, špína, násilí, nekompromisnost, brutálnost, oplzlost, zvrácenost, krutost, nechutnost, zvrhlý amatérismus. Šokující hardcorové porno, svou kvalitou plně odpovídající době,možnostem a především i schopnostem Shauna Costella, obsazení hnusných třeti- až čtyř- řádých "hereček" pak jako nezbytná součást celé této všedrtící mašiny a to celé protkáno opravdu neopakovatelnou atmosférou, která musí vyždímat úplně každého. Forced Entry patří bezkonkurenčně mezi nejnezapomenutelnější a nejpůsobivější snímky vůbec (ovšem ne zrovna v tom nejlepším slova smyslu) a jde jen o těžko přehlídnutelný výtvor. Forced Entry je přímý úder mezi oči, totální KO, znásilňování a vraždění v tom nejotevřenějším filmovém provedení, opakuji NEZAPOMENUTELNÝ EXTRÉM, který nelze vůbec nikomu doporučit, tohle už totiž vážně neni prdel. ()

Arkanoid

Režisér najprv hodí článok o post Vietnam syndróme, cituje aj Air Force psychiatra. Zábery na nejakú vraždu v úvode sa snaží robiť šokujúce s lacnou kamerou s grindhouse štýlom, neváha ich zobraziť niekoľkokrát tie isté, aby vyvolal väčší hnus. Strihom prítomnosti a záberov z vojny či inej krajiny a tlkotom srdca a iných zvukov síce režisér vyvoláva chaos mysli hlavného hrdinu, ale aj chaos diváka, pretože žiadny z tých záberov nie je dlhý a pri veľa krátkych po sebe sa okrem zmätku nedá veľa čo prežiť. Prečo? Nuž ak máte predviesť málo kvalít, uchýlite sa aj ku tomuto. Herci veru nie sú hviezdni, ale kvôli nenapísaniu kvalitných postáv prehrať nemôžu. Film obsahuje aj tvrdé porno scény, ktorými sa snaží aj šokovať. Trvajú dlho na pomery bežného filmu, aj na pomery sexploitation, nie však na pomery porna či normálneho života. Zločin, príprava a jeho prevedenie trvajú príliš dlho na to, aby nezačali nudiť. Herec v hlavnej úlohe hrá svojho šialenca dobre s intonáciou nátlakových fráz, ale len to je dosť málo na kvalitný film. Pointa je ale prekvapivá. ()

rozbris odpad!

Narušený veterán z Vietnamu, který má potřebu nejdřív znásilnit a pak zabít mladé ženy. Záběry vraždění a znásilnění jsou prolínáný chaotickými záběry z války, místama jsem musel odvracel hlavu, protože záběry jsou dost nechutné, slizké a dost realistické.... Použil bych slova jednoho uživatele tohoto serveru - "Na konci budete mít potřebu tu špínu ze sebe smýt." ()

Klay

Nerozumim té kontroverzi kolem tohohle péčka, protože je to prostě jenom...péčko. Starý, ošklivý, s neatraktivníma, tlustejma a zabobřenejma herečkama. Nějaká ta vražda z toho přeci ještě nedělá solidní exploatační dílko srovnatelné třeba s I spit on your grave...Násilí je v podání zúčastněnejch pornohereček dost nepřesvědčivý. To že hlavní hrdina znásilňuje vám skoro ani nedojde, protože herečky se brání tak pět až deset vteřin a pak prostě souloží, a co víc, mám pocit, že si to i užívají (nevím jestli se mi to zdálo, ale jedna se dokonce usmívala). Takže jak tohle hodnotit, když to neni horor ani thriller? Jako mizerné staré porno. 20% ()