Syn podfukáře se ne zcela dobrovolně vydává na dobrodružnou cestu právě se svým otcem. Jen kvůli němu si odseděl pár let za katrem, což se nutně podepsalo na jejich vztahu... a o vztahu mezi otcem a synem je celý film. (WarholsC)

aLPaC

Jeden z mých nejméně oblíbených herců, Christopher Walken, mě tady opravdu dostal. Svého notorického lháře a drobného podvodníčka, který za žádných okolností za nic neplatí si skutečně užívá. Navíc film plyne v takové pozitivní atmosféře, dobře se na to kouká a občas se i slušně zasmějete. ()

dr.fish

Jak najít cestu k otci, který je notorický lhář a nedá se mu věřit vůbec nic? Je- li to vůbec vlastní otec a skutečně má nádor v té své pomatené hlavě....Jeho život je jeden velký slevový kupón, sem tam podraz, lehká krádež a podvůdek. Poslední cesta otce a syna přes půl Ameriky z nějakého nicotného důvodu, jako "poslední přání umírajícího", příležitost vyžehlit staré křivdy a najít k sobě zas cestu. Pár starých známých a vyřčení toho, co by každý nakonec měl svému synovi říct, případně syn otci. Walken je klasa a Nivola mu zdatně sekunduje, takže tohle dostaveníčko pro dva funguje dobře. Není to žádná řachanda ani bůhvíjak akční podívaná, spíš komedie s prvky deprese, ovšem celkově mírná a vlídná, pomalu plynoucí. 75% ()

• O natočení filmu sa uvažovalo už v roku 2003, keď bol na post režiséra najatý Nick Cassavetes. Rok nato ho nahradil John Curran, no snímku natočil nakoniec až Nigel Cole o ďalšie tri roky neskôr. (m.a.t.o.)
  • Natáčanie celého filmu trvalo iba 23 dní. (m.a.t.o.)
  • Sharon Stone (Dolores Jones) natočila všetky svoje scény v priebehu troch dní. S účinkovaním vo filme súhlasila až vo chvíli, keď sa dozvedela, že do projektu je zapojený aj Christopher Walken (Nat Parker). (m.a.t.o.)