Láska a smrť na prasacej farme. Keď sa predavač áut Max dozvie svoju diagnózu - rakovina v konečnom štádiu - jedná skratkovito a svojmu priateľovi a šéfovi zároveň ukradne pokladňu a ferrari. Tým chce dôjsť až do Mexika, ale jeho plán sa nevydarí. Po divokej naháňačke skončí v ostrej zákrute, z ktorej vyletí priamo na Emminu farmu a tam sa rozmláti. Emma žije sama na takmer zbankrotovanom statku svojich predkov, kde chová prasce. Emma ukryje Maxa - aj keď nie úplne nezištne, pretože v aute našla ukradnuté peniaze - a ukáže mu celkom nové perspektívy. Postupne sa medzi nimi rozvíja neobyčajný ľúbostný príbeh, príbeh svojhlavej chovateľky prasiat a neurotického vegetariána a čakateľa na smrť. (oficiální text distributora)

Rada

Láska má mnoho podob, může zahořet na různých místech, za různých situací a mezi rozdílnými lidmi .... jako v tomto příběhu. ()

embecka

Aj ako kulisa pri varení je to fakt otrasné. Hlavná hrdinka je doslova mrochta od prasiec a nemá to ani happyend ako všetky tieto nemecké sračky. To by ste mali vedieť, si myslím. Nech nemáte - nie, že prehnané očakávania - ale radšej vôbec žiadne. ()

ddf76

U Maxe (Jürgen Vogel) lekari najdou rakovinu slinivky brisni a Max ukradne auto i s nakradenymi penezi jeho kamose z autobazaru. Ma nehodu na Emmine (Jördis Triebel) statku a objevi radost ze zivota .... . Dal tohle nebudu prozrazovat. Hodne emocialni film hlavne na konci. Oba herci vyborni. Skvelej scenar. Opravdu lahudka Der Film 2. ()

TeachMe

Film asi brzy zapomenu, není ničím "objevným", ale skvělé herecké výkony a velmi hluboké emoce, které to ve mně vyvolalo díky nehollywoodskému pojetí (obávám se, že scénář by v rukách většiny amerických režisérů skončil tragicky) stojí rozhodně za shlédnutí. ()