poster

Kámoš

 • Německo

  Ein Freund von mir

 • anglický

  A Friend of Mine

Komedie / Drama

Německo, 2006, 84 min

Komentáře uživatelů k filmu (33)

 • papaJA21
  *****

  Krásný film o životě a přátelství. O tom že přátelství je důležitější než peníze a kariéra. O lásce. O smutku a kráse rychlosti. A navrch výborný soundtrack.(21.11.2011)

 • markuc
  ****

  Karl je čerstvě vystudovaný matematik, velmi nadaný, avšak trochu letargický. Proto ho nový zaměstnavatel pošle na úkol do hlučné garáže / půjčovny aut a doufá, že tím trochu oživí jeho přístup. Německý film má jednu zvláštnost, takovou tu syrovost, málo dialogů, hodně záběrů kamery na obličeje, málo herců (v tomto filmu jsou asi tři důležití lidé), velká dynamika, imponující hudba – je to případ tohoto i minulého filmu, není to žádná výtka, prostě jen charakteristika. A ano, to se mi na německých filmech zamlouvá, tuto jejich syrovost málokdy vidíte někde jinde – je to možná dáno i vlivem bývalé NDR, prostě ta všeobjímající šedivost v hledáčku kamery i u jednotlivých postav. Karl ale v garáži potká Hanse a jeho život získává trochu te potřebné dynamiky.(20.2.2011)

 • GrooveJump
  *****

  Film si představte jako geniiální zfilmovaný obraz "všednosti a obyčejnosti ". Zní Vám to abstraktně? To vůbec nevadí, po shlédnutí pochopíte proč. A chcete doporučit Timeing? Podzim - zataženo - vnitřní a těžko popsatelný chlad, čaj a potom všem cígo, a to ani vlastně nemusíte kouřit......(13.9.2009)

 • BuryGol
  ****

  Německá kinematografie obvykle stojí za hov...ehm, za píč..ehm...no prostě za moc ne. Naštěstí jsou i výjimky. Dva budoucí kámoši, každej jinej a jejich setkání. Film, co nám ukáže že neni nutný mít job kde má člověk spousta peněz, ani auto nemusí udělat radost. Chce to, aby člověka práce a život bavil. A že kamarádství je jedna z nejlepších věcí v život. Daniel Brühl je sympatickej herec a Jürgen Vogel zahrál toho pošuka výborně. Sabine Timoteo je na Švajcarku docela hezká. Mohlo to bejt možná trochu delší a víc prožitý, ale neva. Bylo to vtipný i vážný, s myšlenkou, zopák jsem si němčinu i trochu špániny...v pohodě. Snad jen to že přebral kámošovi holku..to už jsem někde viděl. Kde to jen bylo? Že by v "Die fetten Jahre sind vorbei"?(17.8.2009)

 • ddf76
  ****

  Karl (Daniel Brühl) potka Hanse (Jürgen Vogel) v pujcovne luxusnich vozu, kdy se oba hlasi na misto ridice. Hans je velmi spontalni a hyri vselijakymi napady a vyrthne Karla s letargie. S Hansem potka i svou lasku Stellu. Velmi povedeny film. Oba herci hraji skvele hlavne Vogel hraje super. Hodne povedeny snimek a ja se u neho v brnenskym Artu bavil.(13.10.2007)

 • holga
  *****

  Snímek oplývá krásnou intimní atmosférou a vhodným hudebním podkladem. Je to film jemný, nedoslovný, nepatetický.(6.11.2013)

 • kvardis
  ****

  Opet je tu nemecky snimek, ktery vas vtahne svou pohodou a sympatickymi hereckymi vykony.I ten dej o mladem cloveku, ktery se tezko smiruje se svou funkci ve spolecnosti a obejvuje novy svet, tak atypicky pro nemeckou spolecnost ( zivot bez materialnich jistot ) , ale je primo lakavy pro mladou nemeckou mladez, ktera se v mnohem odlisuje od jejich starsich generaci, je blizky tomu ceskemu.(7.1.2011)

 • RobbieM@N
  ****

  Hodně lahůdková atmosféra, skvělé herecké výkony a také značné zvednutí dojmu z neoblíbené německé tvorby, celkově i v momentech působí film hodně přemýšlivě a zadumaně, "Ein freund von mir" ukazuje kamarádství charakterů tak odlišných, jak si lze jen představit, výborný nízkorozpočťák.(8.3.2009)

 • Dzegr
  ****

  "Vždy je nějaké řešení. Pokud ho nevidíme, tak to neznamená, že žádné není, ale že toho zatím nevíme dost."(27.11.2013)

 • Figuska
  **

  "Odvážné jízdy spícím Düsseldorfem", ne Berlínem, jak je nesprávně uvedeno v obsahu. Vzhledem k tomu, že jsem film musela shlédnout během hodiny němčiny, tak si neodnáším skvělý dojem jako většina. Musím říct, že nudně působil i na ostatní spoludiváky... 3 postavy, garáže a hloubka? Zřejmě nebyla příležitost se správně "ponořit" a ani potřeba se s některou postavou ztotožnit. U hodnocení jsem tedy značně rozpačitá... budu mezi odpadlíky, ale byl to pro mě zážitek tak za 2 hvězdy. :-( Zkusím ho možná ještě jednou v jiném rozpoložení, 80% mě opravdu překvapilo.(22.4.2010)

 • jungledmnc
  odpad!

  Wtf... Nuda pro hipstery... :)(30.8.2016)

 • syslicek1
  ****

  Jiným pohledem zpracovaný film o zvláštním kamarádství. Němci točí své filmy takovým zvláštním způsobem, že téměř všechny komedie mají velmi "nekomediální" děj, přesto mě Kámoš velmi bavil. Jednoduchý příběh skvěle zahraný hlavními postavami tak, že to člověka přinutí se zamyslet nad životem. Velmi dobrý film.(4.3.2014)

 • Martazoe
  ****

  Vůbec nevím, co mě na tomto filmu zaujalo. Daniel Bruhl je sympatický herec, který si koleduje o to, aby hrál citlivé a introvertní postavy, které rozhodně nejdou hlavou proti zdi, Jurgen Vogel jako jeho protiklad a na mě je blázen až moc. Natočené je to také dost zvláštně, ale když byl film u konce, bylo mi fajn - takže shrnutí, je to film, který dušičce udělá dobře.(5.2.2015)

1 2 následující >>
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace