Vítej doma

Welcome Home, Roscoe Jenkins

Čierna ovca rodiny

Komedie / Romantický

USA, 2008, 110 min

Soundtrack David Newman: 1. We're Family - Joe Thomas [3:51] ,2. Meant To Be - Kindred The Family Soul [4:24] ,3. Thinkuboutmi - Keite Young [4:14] ,4. Roots - Carlton Thompson [3:46] ,5. It's Love - Jill Scott [5:54] ,6. At This Time - Algebra [5:12] ,7. Snow Hill - Cliff Lee [5:02] ,8. Before I Let Go - Maze [5:05] ,9. Super Freak - Rick James [3:23] ,10. Ain't Gonna Hurt Nobody - Brick [3:56] ,11. U Do It For Me/Halfway/What Happened/Run And Hide - Algebra [6:06],(13.5.2011)

• terunka003

Černé, vtipné, rodinné, nafintěné, namyšlené × nuda. Tak já nevím, docela nuda, ne? Vychrtlá bojovnice mě štvala od začátku, hlavní hrdina děsně ovladatelný, hlavně neustále řešící své problémy, synáček odkopnutý. Vtipná byla rodinka, ale třeba překážkový závod docela trapný. Na sobotní odpoledne bych si asi uměla vybrat jiný film. ..ale ty žebírka bych si dala.. (19.2.2012)

Martin Lawrence v rodinné komedii o tom, že rodina má držet pohromadě, i když jeden její člen je zrovna slavným moderátorem v telce. Nutno ale dodat, že i když jde o těžce provařené téma, jako jednohubka nebo odpolední pohodový film má Vítej doma všechny potřebné atributy. Je to afroamericky střelené, je tam pár kouzelných scén a doják nakonec. Jo a mrcha, co vyhrála nějakou reality show a jde jí jen o zvýšení osobní prestiže a štíhlé tělo. Jenže když se jede na výročí svatby rodičů, všechny charaktery se projeví takové, jaké ve skutečnosti jsou. Naštěstí je tu ještě láska z dětství, která nakonec může zalepit čerstvé bolístky. Disk má standardní současné provedení, navíc nabízí jen trailery na Mamma Mia! a Wildchild, jinak žádné bonusy. Publikováno: 19.10.2008(28.12.2014)

• Ryuuhei

Skoro dvě hodiny neskutečné nudy, u které se dalo i dost těžko odhadnout, kdo z hlavních, či hlavnějších postav stojí na jaké straně. Ze začátku to šlo, pak šlo ale jen o samé soutěžení, náhlou změnu názorů a to všechno zaobaleno do takové té klasické americké (černošské) komedie, která je celou dobu „vtipná,“ ale pak přijde nějaké to uvědomění a samozřejmě idealistický závěr bez špetky kreativity. Tohle už podruhé v žádném případě.(17.4.2015)

Sebral jsem odvahu a po Collage Road Trip jsem si pustil další komedii s mým oblíbencem Martinem Lawrencem. A byl jsem překvapen, protože to docela ušlo. Je to taková ta typická rodinná komedie plná vtipných a rádoby vtipných scén. Navíc je to černošská komedie a kupodivu je tam jen jeden gangster, který ani vlastně moc gangster není, ale zase je s ním sranda. Příběh je ovšem ohraný. Někdo z rodiny je černá ovečka, která toho dokázala moc a má moc peněz, takže mu každý zavidí. A na finish dokáže všechny dojmout, až z toho brečej. Těch vtipných scén je ve filmu opravdu jen pár, které stojí za to. Ale z 90% za ně může komik Mike Epps. On je vážně vtipálek. Martin Lawrence je zase nehorázně cool (scéna na letišti v bílých hadrech), ale bohužel potvrzuje, že má jen na komedie typu B. Potěšil určitě "steroid" Michael Clarke Duncan a James Earl Jones. Dokonce zazněla i nějaká ta hip hopová hudba, což je něco pro mně! Ale i tak jde o další průměrnou rodinnou komedie na kterou nevím, jestli se po druhé ještě podívám. Necelé dvě hodiny na ne zrovna moc vtipnou komedii je docela hodně!(23.8.2008)

• - Natáčení probíhalo v americkém Mindenu a Shreveportu v Louisianě. (rafix)