Vítej doma

Čierna ovca rodiny

Komedie / Romantický

USA, 2008, 110 min

• malyLibor

Moji oblíbení herci James Earl Jones a Nicole Ari Parker ve společnosti Martina Lawrence, který taky umí, když chce... myslel jsem si, že to bude fajn legrace.... a zatím to byla jen hromada tlusťochů bachratějších než já s hromadou keců naprosto bez jakéhokoliv smyslu... Inu, i dobří herci mohou někdy spáchat děsnou krávovinu. Věřím, že něco takového už víckrát neuvidím.... celý film jsem si říkal je: "Bože, takhle blbé to nemůže být až do konce". Bylo. Kdybych to vypnul po deseti minutách, kdy jsem byl už totálně otrávený, ušetřil bych si další hodinu a půl děsné otravy. Odpad dávám málokdy, ale tenhle film si ho opravdu zaslouží.(16.7.2014)

Populární moderátor vlastní talk-show se společně se svojí zhýčkanou přítelkyní vrací do rodného hnízda na oslavu padesáti let společného života jeho rodičů. Čekají tam na něj sourozenci, otec s kterým si nikdy příliš nerozuměl, úspěšný bratránek s kterým celý život soupeřil i jeho láska z dětských let. Typická black familly komedie – ukecaný zlodějíček, baculatá sestra s pořádně prořízlou pusou, svalnatý bratr a jeho obtloustlé děti, milující matka pluku, prostě další z černošských rodin, kterých jsme už na plátně viděli tuny. Martinu Lawrencovy každým filmem dochází víc a víc dech a proto se uchyluje k primitivním gagům ala stříkající tchoř nebo vykrádáním použitých témat díky čemuž se po celou dobu nezbavíte pocitu, že už jste to všechno někde viděli! Přes to všechno jde o příjemnou rodinnou komedii stokrát lepší než např. Lawrencův Agent v sukni.(24.2.2011)

• Malarkey

Ze začátku mi to přišlo jako nechtěná parodie na Fotr je lotr, ale časem se to změnilo a trošičku to jelo v jiném duchu. Každopádně i tak to byl jeden trapas vedle druhýho a při představě jak vypadá skutečná komedie se mi při sledování téhle chtělo fakt blejt. Martina Lawrence mám sice fakt docela rád, ale poslední dobou točí tyhle průměrný komedie a s takovým Modrým bleskem už to asi nikdy nevyrovná...(30.6.2009)

I když jsem moc dobře věděl, že toto má na svědomí Malcom Lee, který udělal mého zde vysoce podceněného Undercover Brother, této rodinné komedii jsem nedával moc šancí. Tento film mi ale poskytl plných 114 minut skvělé zábavy se všemi znaky rodinné komedie, ale předem varuji, děti bych k tomu radši nepouštěl, některé scény jsou poněkud ostřejší pro dětský zrak:-) Nejradši bych tu jednu hvězdičku sundal kvuli klasickému zakončení téměř všech černošských amerických komedií, ale protože jsem už dlouho neviděl nic tak zábavného, nechám jí tam.(9.6.2008)

Prijemna rodinna komedie ktera nezklamala, ale ani nicim neprekvapila. Vcelku ohrany pribeh kdy prijede RJ jako ,,horší" člověk což se při šťastném happy endu změní. Nicmene jsem se pobavil, popravde se mi jeste nestalo ze bych se u komedie s Martinem Lawrencem nebavil. Ale je to vicemene o vasem vkusu zda se toto dilko bude libit, takze se nemuzete divit ze nekdo ho okamzite zavrhne.(4.8.2008)

• - Natáčení probíhalo v americkém Mindenu a Shreveportu v Louisianě. (rafix)