Raid on Rommel

Drama / Válečný / Akční

USA, 1971, 99 min

• hidden666

Přijde mi že autoři použili aspoň půlku scénáře filmu Tobruk (1967), některé scény a místa jsou takřka totožné.(12.6.2007)

Když už nic, tak určitě potěší Richard Burton a prostředí.(9.10.2015)

Je to sice svižně natočené, Burton dělá co může, a sem tam se objeví trochu humoru. Dal bych i víc hvězd, ale co mě dokáže namíchnout, když výprava pohnojí co může. Téměř všechna nákladní vozidla německé armády jsou tak vlastně americká nákladní vozidla, místo německých tanků má Rommel americké lehké tanky M24 a místo kulometů MG42 se používají americké Browningy.(1.5.2014)

"Mal by som vás dať zastreliť, ale nachytali aj mňa..." Takto sebakriticky zhodnotil situáciu generál Rommel po tom, čo mu skupina britských vojakov na čele s jedným filatelistom prešla cez rozum. R. Burton ja samozrejme hlavnou hviezdou, ale i jedinou. Iné hviezdne mená tu nenájdete, ale miesto nich si režisér mohol dovoliť množstvo vojenskej techniky, ktorá mňa osobne najviac nadchla pri parádnej scéne, kde sa na asfaltovej ceste stretne niekoľko nákladných áut a množstvo nemeckých dvojmiestnych motoriek, kde sa všetci navzájom zdravia a dávajú si prednosť. Akcia je veľmi slušná, zaujme scéna v zakliesnenom a prevrátenom nemeckom tanku a celkovo je to všetko v tomto filme pomerne pestré. Púšť si prejdeme nielen s pechotou, ale natrafím a odstavíme i dve tankové divízie generála Rommela, máme tú česť i s námorníctvom a tak trochu i letectvom. Talianska "číča" príbeh trochu okorenila a tak tú naivnú story o hrdinských vojakoch v pohode zožeriete. "Klop-klop, otvárajte, tu Africa corps!..." 70%.(13.11.2013)

DEkjovu liniu to aj akusi ma, a hlavnou hviezdou je tu Richard Burton /Where Eagles Dare, Kleopatra/. Jo a hodne vojenskej techniky a vyborne dialogy, to su hlavne atributy filmu : 80 %(1.7.2017)