• lekr

Tak tohle na mě bylo opravdu moc!! Nemožná historická patlačka ve které je o okupaci vyjma Preissovým vlasteneckých řečí a pár archivních nahrávek z rozhlasu a televize velký kulový. Film pojednává spíš o cestě tří mladých lidí odnikud nikam za nijakým účelem ne do Anglie ale do prdele!! Slabé dvě hodiny nudy sem ohodnotil jednou hvězdou snad jen kvůli Preissovi ale že se ten do tohohle nechal obsadit tak to se taky divim.(6.9.2009)

pro mě ten film neměl skoro chybu,splnil nadmíru očekávání,které jsem měla při zakoupení lístku,slyšela jsem o něm totiž všelijaké nelichotivé zvěsti (které korespondujou s místním hodnocením,jak vidím)...ale k mojí radosti tam byl taky humor do té neutěšené doby,a ten vykulený ruský voják mi přišel zahraný skvěle,prostě se mi to moc líbilo(24.11.2013)

• Shakeus

Pokud by se mě někdo někdy zeptal, jaký nejhorší scénář jsi kdy viděl převedený na plátno, řekl bych Anglické jahody. Takové dialogy mohl napsat jen žáček páté třídy po opici. Navíc, jak je herci jen přeříkávají a snaží se do nich vžít, bylo děsivé sledovat. A ty postavy? Jakože vtipné. NO DĚS TO BYL! Z TOHO BYCH BLIL. Tak, k dementnímu filmu, dementní komentář.(13.11.2008)

• lennyd

Léto 1968. Tomáš se chystá odjet na brigádu - sbírání jahod do Anglie - a jen on ví, že se z Anglie už nikdy nevrátí. Ale přichází konec srpna, a ruská invaze do Československa mu zhatí veškeré plány na opuštění země - místo toho se se svojí dívkou Táňou uchyluje na chatu v blízcích lesích (kde je relativní klid, nepočítaje zběhlého ruského vojáka, který má pro změnu namířeno do Francie)... Na film jsem se docela těšil, neboť jsem očekával něco na způsob Pelíšků. Ale Anglické jahody se celému tématu věnují z trochu jiného úhlu pohledu, a tam kde Pelíšky alespoň pobavily, po těchto jahodách zůstává taková podivná pachuť neupřímnosti a také nudy. Jednotlivé charaktery jsou zoufale unylé, ruští vojáci jsou trochu k smíchu (nebo možná spíš k pláči). Celkově škoda, toto téma určitě nabízí víc ..(17.11.2009)

• Ony

Tomáš Klus je šikovnej kluk. Takovou písňovou přísavku, jako je Malčik, jsme tu snad neměli od dob Zítra se bude tančit všude. Nicméně právě hudební motiv se mi nakonec líbil na celém filmu nejvíc. Alespoň má narozdíl od scénáře nějakou dynamiku a rytmus. Příběh je mimořádně slabý a ubíjející, rozbíhá se hned do několika slepých uliček. Taky mě mimo jiné dostalo to křečovité líčení ruských vojáků jako normálních prostých chlapců, které se tváří jako objev Ameriky. Postavy jsou ploché, některé zbytečné, herci jaloví a... A uf. Trapas.(11.11.2008)

• - Natáčení se účastnil i Randal Kleiser, režisér Pomády. (AngelAngie)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe a v obci Davle v Stredočeskom kraji. (dyfur)

• - Ve filmu debutovali začínající herci Ivan Lupták, Pier Orlavdin, Vjačeslav Burlac a Sergej Gherciu. (M.B)