• wosho

První polivina filmu je otřesná. Nudně natočená (Drha je opravdový mamlas jsem si říkal), bez atmosféry-prostě zplácané a televizně natočené scénky s opravdu vlezlou hudbou z kolovrátku. Navíc povětšinu všechny postavy jsou obsazený mizerně hrajícím hereckýn ensáblem. Ústřední milenecké duo je opravdu otřesné, matka hlavního hrdiny v podání Pavly Tomicové je snad ještě horší (ta herečka neumí snad jinou polohu než afektovanou pipku). Jedině kdo je příjemně uvolněný je ten ruský zběh, ale nejvíce mě potěšil Brabec v čestné roličce SNBáka. Drhový se však v druhé půlce daří režírovat čím dál tím líp a zvládá kvalitně natočit pár scén (rodinná hádka v závěru) a dat i filmu trošku atmosféry. Bohužel a ani to vše nestačí a Anglické jahody jsou asi největší sklamání loňského roku, které hodně naštve, protože základní motiv a nápad je dobrý (myslím to s tím filmem Most u Remagenu).(24.8.2009)

Nemohu pochopit některé z okolních komentářů, které hovoří zcela proti tomuto novému českému filmu. To jste tak zaujatí režisérem VéKáVéček (btw. taky je nemám rád)? :P No já nevím.. Mně snímek přišel jako příjemná podívaná, které zpočátku tak trochu neseděl divadelní výkon ústřední dvojice - ono se těžko hraje neteatrálně, když studujete DAMU - ale to v průběhu naštěstí zmizelo. Mezi Marií Štípkovou a Ivanem Luptákem jsem jaksi postrádal kouzlo zamilovaného páru, což mi později připadalo jako vhodné, vzhledem k tomu, že mezi ní a Alexejem Bardukovem to zajiskřilo setsakramentsky.. a to mi dávalo smysl, protože k postavě Tomáše - dle mě - zkrátka lásku necítila. Děj byl sice pozvolný a některé části byly lehce nedovysvětlené či nevyužité (SPOILER: mrtvý bratr KONEC SPOILERU), ale nebylo to nic, co by se nedalo překousnout. Vladimír Drha se dosti obával reakce českého diváka na vyznění příjezdu sovětských vojsk na naše území, ale já se domnívám, že se úkolu zhostil decentně a rozhodně ne pobuřujícím způsobem. A ještě bych pochválil Tomáše Kluse, jehož ústřední píseň je skvěle dynamická a utkví vám v hlavě ještě na hodně dlouho.(18.11.2008)

• Tomatáš

Velice slabý, až žalostně ubohý film o smutných srpnových dnech...Absolutně chybí pointa, energie, humor..Ve filmu hraje celý herecký sbor z VKVček..co je ovšem horší, VKVčka jsou snad lepší než toto..:( Dávám jednu hvězdu za autentické záběry z pražských srpnových ulic a za snahu, alespoň připomenou kus naší smutné historie...Jsem velice zklamán..(5.11.2009)

• blackrain

Hudební doprovod a dobové záběry působily jako rušivý element. Herci vypadali hodně nesympaticky a neosobně, i když se Nina Divíšková snažila vtipně glosovat. Příběh je nemastný a neslaný. Jediná pozitivní věc byla, že se vše odehrává na pozadí srpnových událostí roku 1968 a že jde o kus naší minulosti.(21.8.2009)

• mil@n.fanatik

Zklamání... V tomhle filmu nebylo nic, co by člověka potěšilo, či zahrálo... Slabé, nezajímavé scénky..V celém filmu se nic neděje a člověk se může unudit k smtri... Vyzdvihl bych výkon Pavly Tomicové, která zahrála slušně, ale jinak nic kladného v tomto dramatu, či co to vlastně bylo, nebylo... Pořád uvažuju mezi 1-2* jak jsem už po několíkáte rozhodnutý pro hvězdu či dvě, tak vždy zase změním na tru druhou...:-) Ne nakonec dávám jenom 1*.. Je to mezi, ale víc k 1*.. Slabota! Ztráta času. Nevím, jestli můžu napsat, že tento film je dobrý aspoň na jedno shlédnutí, protože asi ani to ne... Hodnocení: 30%(2.2.2011)