• igi B.

Svatá jahodová! Tahle marmeláda že má být "film" těch principů a toho významu? 8-o . . . Tohle na téměř dvě hodiny natahované ubožácké nic, nedosahující ni formou ni obsahem úrovně ani hlupučkých prvoplánových televizáckých inscenací? Tenhle blábol, kde vojáčci >CA< obsazují "kvóty" (mám skrýn!) a probíhají zde jedna za druhou jiné dle scénáře vypocené kraviny a protagonisté deklamují rádoby hlubokomyslné hlášky? . . . No, někde se to >tovaryš/č/i< Drhovi a jeho neřádské čudlárně řádně zadrhlo, asi se pan rejžisejr přežral těch novoidních jahůdkovejch serriálů, že... °-[.. . . . Takže kdyby šlo o ryzí hodinkovou telenovelovou inscenaci, jako jiným obdobným >ďélam< bych tu jednu hvězdu asi dal. Ale tady si z nás nějaká pofiderní parta snad dělá kozy. Navíc bez vyhrocených jahůdek. A proto tahle matérie jako zplesnivělé pyré zasluhuje d.m.s.n. jediné... - - - P.S. A muzikus Klus hrající si na nového Kryla? No, tak snad jen to K., kretene... °-/.. - - - P.P.S. Zajímavé je taky nakonec zase jednou dohledět i závěrečné titulky, všechna ta jména a logíčka, zkrátka další sračka coby tunel na veřejné prachy... Víc už ztráta času a škoda slov! - - - - - (Poprvé viděno a ze >stupidních studijních< důvodů zase jednou doslova protrpěno 21.12.2011 na >jahovnové jebničce< , hovnocení 1990., komentář zde upřimně nasraný jako stodvaašedesátý - 21.12.2011)(21.12.2011)

• Aky

Ostudným způsobem promarněná příležitost. Není to nepovedené, co se nepovede, je dobře myšlené, ale nezdaří se realizace. Toto je hloupé od počátku. Od scénáře přes režii až po herecké projevy - na celém řezu. Příběh je nudný, mnohdy nejen nelogický, ale protismyslný, postavy jednají bez logické motivace, celé je to povrchní, a hlavně n e p r a v d i v é ! V celém filmu nenajdete postavu, u níž by autoři dokázali jít do hloubky, jediná postava není zpracována tak, že by k ní měli úctu. Přitom to není komedie. Ale ani drama. Je to prostě skrz naskrz špatné. Snad už tomuhle režisérovi nikdo peníze na další projekty nedá.(12.9.2009)

• hippyman

tak bohužel všechno špatně. od příšernýho scénáře, přes křečovité neherecké projevy, místy naprosto nelogické situace, až po tu děsnou klusovu odrhovačku... po hodině jsem obracel střídavě oči v sloup a na hodinky, vlastně jedinou záchranou pozornosti v tomhle naprosto zbytečném počinu jsou preiss a tomicová, jinak je to celý taknějak vobrácený naruby... půlku vystříhat, půlku vyměnit a možná by z toho vznikl film. 30%(28.1.2009)

• Jellini

Tak nevím, zda je to tak blbě sestřihaný, nebo jestli je to už tak blbě natočený, že se to líp sestřihat nedalo. Počítám, že oboje. Nelogické a někdy až hrůzostrašně debilní řešení téměř všech scén dokáže mnohokrát rozesmát. Většinou prostě celek a detail na postavu. Nic víc. Nebo několik naprosto zbytečných a nesmyslných jízd. Co se debility týče, pak dialogy a chování postav nezůstává pozadu za formální stránkou. Prostě takové Velmi křehké vztahy, tentokrát s rusákama v osmašedesátým. Soudruzi dramaturgové a režiséři z České televize asi nerozumí svojí práci.(17.2.2012)

• Shakeus

Pokud by se mě někdo někdy zeptal, jaký nejhorší scénář jsi kdy viděl převedený na plátno, řekl bych Anglické jahody. Takové dialogy mohl napsat jen žáček páté třídy po opici. Navíc, jak je herci jen přeříkávají a snaží se do nich vžít, bylo děsivé sledovat. A ty postavy? Jakože vtipné. NO DĚS TO BYL! Z TOHO BYCH BLIL. Tak, k dementnímu filmu, dementní komentář.(13.11.2008)

• - Ve filmu měla hrát Jana Brejchová, která musela odříct ze zdravotních důvodů. (M.B)

• - Ve filmu debutovali začínající herci Ivan Lupták, Pier Orlavdin, Vjačeslav Burlac a Sergej Gherciu. (M.B)

• - Natáčení se účastnil i Randal Kleiser, režisér Pomády. (AngelAngie)