pro mě ten film neměl skoro chybu,splnil nadmíru očekávání,které jsem měla při zakoupení lístku,slyšela jsem o něm totiž všelijaké nelichotivé zvěsti (které korespondujou s místním hodnocením,jak vidím)...ale k mojí radosti tam byl taky humor do té neutěšené doby,a ten vykulený ruský voják mi přišel zahraný skvěle,prostě se mi to moc líbilo(24.11.2013)

• lekr

Tak tohle na mě bylo opravdu moc!! Nemožná historická patlačka ve které je o okupaci vyjma Preissovým vlasteneckých řečí a pár archivních nahrávek z rozhlasu a televize velký kulový. Film pojednává spíš o cestě tří mladých lidí odnikud nikam za nijakým účelem ne do Anglie ale do prdele!! Slabé dvě hodiny nudy sem ohodnotil jednou hvězdou snad jen kvůli Preissovi ale že se ten do tohohle nechal obsadit tak to se taky divim.(6.9.2009)

• hippyman

tak bohužel všechno špatně. od příšernýho scénáře, přes křečovité neherecké projevy, místy naprosto nelogické situace, až po tu děsnou klusovu odrhovačku... po hodině jsem obracel střídavě oči v sloup a na hodinky, vlastně jedinou záchranou pozornosti v tomhle naprosto zbytečném počinu jsou preiss a tomicová, jinak je to celý taknějak vobrácený naruby... půlku vystříhat, půlku vyměnit a možná by z toho vznikl film. 30%(28.1.2009)

Film bych rozhodně zkrátila. Ale problém ruského vojáka, který se ocitl v prekérní situaci a zbytečně neustále pobíhá sem a tam, byl úsměvný. Pavla Tomicová byla úžasná jako mírně hysterická matka a manželka, která si v době krize jde nakoupit a čeká ve frontě :) Realita, která tu bohužel u nás opravdu byla a je okolo nás ještě mnoho lidí, kteří to zažili na vlastní kůži.(15.4.2012)

• Sheldra

Forma bez obsahu je k ničemu, stejně jako obsah bez formy. Anglické jahody nemají ani jedno. Nezajímá mě, jestli za to může víc neschopný režisér, scénárista, který neumí napsat kloudný dialog, nebo herci (s výjimkou pana Preisse a Rusáka Bardukova, na kterého se dá dívat nejen proto, že jediný hraje s nadšením) bohatě obdaření prázdnými výrazy, rozjíveným pražským přízvukem a nulovým charismatem - výsledek je jediný: stojí to za hovno.(6.5.2010)

• - Ve filmu debutovali začínající herci Ivan Lupták, Pier Orlavdin, Vjačeslav Burlac a Sergej Gherciu. (M.B)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe a v obci Davle v Stredočeskom kraji. (dyfur)

• - Natáčení se účastnil i Randal Kleiser, režisér Pomády. (Zdroj: ČSFD.cz)