• Slarque

Takovéhle televizní inscenace se dnes už moc netočí ani pro televizi. Poslat to do kin je vyloženě úchylný nápad! Statická kamera, hrstka postav v pár interiérech a několika exteriérech, dva (celkem dobré) hudební motivy na střídačku pořád dokolečka, nudné prokládání dobovými černobílými záběry, prostě zoufalství. Něco zachraňují herci (Preiss, Tomicová, Divíšková a Bardukov), ale ta mladá milenecká dvojice tam víceméně jenom zaclání a zdržuje. A co že se tenkrát v srpnu '68 dělo? Kdo nechlastal tvrdej, lil do sebe pivo. Jinak vlastně nic.(12.12.2008)

• Smok

Celý film je presne tak duchaprítomný, ako ísť v auguste na jahody. Okrem dosť bezduchého scenára navyše bojuje s obmedzeným rozpočtom, čiže celý efekt obsadenia ČSSR ruskými vojskami vyzerá tak, že 17 ročné deti prišli na dvoch GAZoch a jednom nákladiaku, čo je škoda. Jediný prínos vidím v celkom vernom pripomenutí atmosféry "sixties", to som si však aj mohol zalistovať v rodinnom albume. Navyše titulný song "Maľčik" je tak nechutne vlezlý a otravný, že pri jeho šiestom opakovaní som už mal chuť túto anglickú jahodu definitívne rozhryznúť.(1.6.2009)

Film sa snaží zachytiť toľko dejových línii, že sa z toho stane nudný, nesúrodý kaleidoskop. Ale ak budete veeeeľmi trpezliví, na konci z toho zmätku vyjde trochu lepší výsledok, než by sa mohlo zdať po prvej hodine, ktorá má bližšie ku Kameňáku než k dráme. Pravdou je aj to, že osudy postáv sú málo realistické - vďaka čomu im ani na chvíľu neveríte, ale to, že film nie je kronikou reálnych udalostí, sa mi zdá najväčším pozitívom. Uvidíte totiž príbehy, ktoré sú odlišné od bežného pohľadu na 1968 rok (svine Rusi kontra národ jednotne vyjadrujúci svoj nesúhlas s okupáciou). No do kina by som na to nešiel, pretože aj najvytrvalejším divákom hrozí, že zaspia. Ja som to vyriešil tým, že som si film pozrel v 2 častiach a medzitým som sa prebral. Pre mňa 55%.(22.8.2009)

• Historik

Srovnám-li to s běžnou nedělní produkcí České televize, tak tento film, který se dokonce objevil v kinech, je bohužel velmi podprůměrný. Nevěrohodné postavy, nevěrohodné zdlouhavé dialogy, amatérské "kulisy", typický film, u kterého člověk musí dělat ještě něco jiného, aby se zabavil. Nemá smysl si cokoliv nalhávat, tohle se nepovedlo. Jediným kladem je výkon Viktora Preisse.(24.8.2009)

• pan.Kaplan

Chcete celé dvě hodiny nevěřícně zírat? JDĚTE na Anglické jahody. Chcete mít pocit, že každá scéna končí cca 5 minut před koncem? JDĚTE na Anglické jahody. Chcete vidět herecké trápení Viktora Preisse a Niny Divíškové a afektované herectví snad všech (kromě Lebeděva) ostatních herců? JDĚTE na Anglické jahody. Chcete mít pocit, že pointa toho filmu vlastně žádná nebyla a že naprostá většina scén filmu neměla vyústění, nic jí nepředcházelo a nic nenásledovalo, JDĚTE na Anglické jahody. Bylo to tak neuvěřitelně špatné, že mě to na dlouho vyléčilo z českých filmů. Téma filmu je rozhodně zajímavé (pro mě) a zasloužilo by si POŘÁDNÝ film, ne tenhle nedodělaný zmetek. Copak nikomu z lidí kolem toho filmu nedocházela nelogičnost a absurdnost některých scén??(13.11.2008)

• - V průběhu celého filmu popíjejí postavy pivo z lahví, které se však vyrábějí a prodávají až dnes. Dříve bylo pivo v lahvích, které měly jiný tvar s kratším hrdlem a delším tělem. (Pepy)

• - Ve filmu měla hrát Jana Brejchová, která musela odříct ze zdravotních důvodů. (M.B)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe a v obci Davle v Stredočeskom kraji. (dyfur)