• Tomatáš

Velice slabý, až žalostně ubohý film o smutných srpnových dnech...Absolutně chybí pointa, energie, humor..Ve filmu hraje celý herecký sbor z VKVček..co je ovšem horší, VKVčka jsou snad lepší než toto..:( Dávám jednu hvězdu za autentické záběry z pražských srpnových ulic a za snahu, alespoň připomenou kus naší smutné historie...Jsem velice zklamán..(5.11.2009)

• igi B.

Svatá jahodová! Tahle marmeláda že má být "film" těch principů a toho významu? 8-o . . . Tohle na téměř dvě hodiny natahované ubožácké nic, nedosahující ni formou ni obsahem úrovně ani hlupučkých prvoplánových televizáckých inscenací? Tenhle blábol, kde vojáčci >CA< obsazují "kvóty" (mám skrýn!) a probíhají zde jedna za druhou jiné dle scénáře vypocené kraviny a protagonisté deklamují rádoby hlubokomyslné hlášky? . . . No, někde se to >tovaryš/č/i< Drhovi a jeho neřádské čudlárně řádně zadrhlo, asi se pan rejžisejr přežral těch novoidních jahůdkovejch serriálů, že... °-[.. . . . Takže kdyby šlo o ryzí hodinkovou telenovelovou inscenaci, jako jiným obdobným >ďélam< bych tu jednu hvězdu asi dal. Ale tady si z nás nějaká pofiderní parta snad dělá kozy. Navíc bez vyhrocených jahůdek. A proto tahle matérie jako zplesnivělé pyré zasluhuje d.m.s.n. jediné... - - - P.S. A muzikus Klus hrající si na nového Kryla? No, tak snad jen to K., kretene... °-/.. - - - P.P.S. Zajímavé je taky nakonec zase jednou dohledět i závěrečné titulky, všechna ta jména a logíčka, zkrátka další sračka coby tunel na veřejné prachy... Víc už ztráta času a škoda slov! - - - - - (Poprvé viděno a ze >stupidních studijních< důvodů zase jednou doslova protrpěno 21.12.2011 na >jahovnové jebničce< , hovnocení 1990., komentář zde upřimně nasraný jako stodvaašedesátý - 21.12.2011)(21.12.2011)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +ústřední melodie je celkem chytlavá, překvapil Ivan Lupták a rovněž ostatní mladí herci, potěšil Vladimír Brabec, romantický trojúhelník byl zajímavý -slabší zpracování a celkem mizerné obsazení (Tomicová, Divíšková, Boudová...) prostě hrůza, rovnež otravné rodinné scény/// Obával jsem se, že to bude horší. Nakonec je to skoro za 3* a to už je slušný na film od kterého jsem očekával to nejhorší. Příběh mě celkem zaujal, ovšem je to ideální pouze do televize. Z kina bych odešel./// Celkem 48%///(23.8.2009)

• lena60

Jako malá holka jsem se na tyhle Jahody těšila! Umíněně a tvrdohlavě jsem odmítala přijmout zdejší kritické názory. Film odehrávající se v pohnutém období našich dějin, které mě hodně zajímá, přece nemůže být špatný, myslela jsem si naivně. Po zhlédnutí musím se sklopenou hlavou konstatovat, že může. Selhání na všech frontách. Mizerné herecké výkony (hlavně představitelka Táni mě svým "hraním" málem odrovnala), neuvěřitelně pitomý scénář, ze všech stran agresivně útočící skrytá reklama (Baťa, slivovice jelínek, Mattoni) a nakonec i ta ústřední píseň, která mě zaujala v traileru, se mi po neustálém omílání zprotivila. Další z řady současných českých filmů, nad kterým si člověk může ukroutit hlavu. Zbytečný!(28.11.2008)

Tento vcelku sympatický pokus o vyobrazení atmosféry srpna 1968 se zajímavým scénářem, hudbou, silnými momenty (jež ale střídají i momenty slabé) a některými hereckými výkony (výborná rodinná trojice - Preiss, Tomicová, Divíšková) hřeší na svou televiznost, v některých chvílích režisérskou zmatenost a ke konci na protáhlost děje.(28.1.2009)

• - Ve filmu debutovali začínající herci Ivan Lupták, Pier Orlavdin, Vjačeslav Burlac a Sergej Gherciu. (M.B)

• - Ve filmu měla hrát Jana Brejchová, která musela odříct ze zdravotních důvodů. (M.B)

• - V průběhu celého filmu popíjejí postavy pivo z lahví, které se však vyrábějí a prodávají až dnes. Dříve bylo pivo v lahvích, které měly jiný tvar s kratším hrdlem a delším tělem. (Pepy)