Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film se odehrává v létě roku 1968, kde se po okupaci „spojeneckými“ vojsky změní osudy mnoha lidí. Hlavním hrdinou je mladý Tomáš, který má odjet právě 21. srpna na sběr jahod do Anglie. To se však kvůli okupaci nestane. Místo toho se svojí dívkou Táňou stráví den na chatě, kde najdou sovětského dezertéra. Film Vladimíra Drdy se snaží na události 21.srpna '68 dívat z pohledu obyčejných lidí a tak se dočkáte několika dějových linií. Ústřední písničku Malčik napsal mladý talentovaný písničkář Tomáš Klus. (seregwene)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (206)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Tak trochu neprávem podhodnocený film, který tahá ke dnu ostatní pokleslá tvorba kontroverzního režiséra. Velmi křehké vztahy v roce 1968? Ano i ne. Vladimír Drha sice neobjevil Ameriku, každopádně ale nelze ani tvrdit, že by jeho umělecký konvoj cestou ztroskotal, prostě proplul už dávno objevenými námořními trasami s lodí, jež sice nedovezla čaj a kávu, z jejíhož podpalubí ale tvůrci postupně vyložili (byť nepřirozenými pastelovými barvami) vymalovaný obraz roku 1968... ()

imf 

všechny recenze uživatele

Nesympatická televizní nuda, kastrovaná při plném vědomí ústřední hereckou dvojicí (učebnicová letargie) a pidirozpočtem, který kulisy degraduje na úroveň vesnického divadelního představení. Ten film jde odnikud nikam a marně spoléhá na atraktivní pozadí srpna 1968... za okny (resp. v otravných černobílých vložkách) popojíždějí tanky a doma se brečí (staří), venku zas filozofuje (mladí). Na provaz je obojí, zvlášť když do repráku postopadesáté zazní ruská odrhovačka. Proč na to nejít? Důkaz místo slibů, Vláďa Drha tenhle skvost natočil v přestávce mezi sudým a lichým dílem VéKáVéček. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Ne, myslím, že to není až takový průšvih, jak naznačuje řada negativních komentářů tady všude okolo. Ale je fakt, že kdo očekává od tohohle filmu další Pelíšky, nebo Rebely, nebo vlastně cokoliv jiného na téma "68" (vy víte, že nemyslím Jágra), tak může být zklamán. Já jsem v posledních letech neměl moc příležitostí sledovat aktuální (a často i neaktuální) filmové dění, takže možná je můj pohled trochu zkreslený tím, že teď aspoň "po kapkách" doháním své manko a tudíž jsem k některým filmům shovívavější. Ale to je fuk - já prostě zklamaný nebyl, byť chyb a chybiček by se v tomto filmu jistě pár (a možná i o pár více) našlo. Kdybych to měl vyjádřit procenty, dám těmhle Jahodám asi tak 55,6372 %. ;-) ()

igi B. odpad!

všechny recenze uživatele

Svatá jahodová! Tahle marmeláda že má být "film" těch principů a toho významu? 8-o . . . Tohle na téměř dvě hodiny natahované ubožácké nic, nedosahující ni formou ni obsahem úrovně ani hlupučkých prvoplánových televizáckých inscenací? Tenhle blábol, kde vojáčci >CA< obsazují "kvóty" (mám skrýn!) a probíhají zde jedna za druhou jiné dle scénáře vypocené kraviny a protagonisté deklamují rádoby hlubokomyslné hlášky? . . . No, někde se to >tovaryš/č/i< Drhovi a jeho neřádské čudlárně řádně zadrhlo, asi se pan rejžisejr přežral těch novoidních jahůdkovejch serriálů, že... °-[.. . . . Takže kdyby šlo o ryzí hodinkovou telenovelovou inscenaci, jako jiným obdobným >ďélam< bych tu jednu hvězdu asi dal. Ale tady si z nás nějaká pofiderní parta snad dělá kozy. Navíc bez vyhrocených jahůdek. A proto tahle matérie jako zplesnivělé pyré zasluhuje d.m.s.n. jediné... - - - P.S. A muzikus Klus hrající si na nového Kryla? No, tak snad jen to K., kretene... °-/.. - - - P.P.S. Zajímavé je taky nakonec zase jednou dohledět i závěrečné titulky, všechna ta jména a logíčka, zkrátka další sračka coby tunel na veřejné prachy... Víc už ztráta času a škoda slov! - - - - - (Poprvé viděno a ze >stupidních studijních< důvodů zase jednou doslova protrpěno 21.12.2011 na >jahovnové jebničce< , hovnocení 1990., komentář zde upřimně nasraný jako stodvaašedesátý - 21.12.2011) ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Slabé po všech stránkách, režie, scénář, afektované herectví, divné dialogy + kolovrátková hudba do omrzení taky nic moc. Zajímavé a silné téma, které ale bohužel nebylo plně využito a asi pořádně v našich končinách v brzké době ani nebude. Pointa žádná, absurní a nedokončené scény mnohdy bez žádného vyústění a spádu, najdou se i nelogičnosti, něvěrohodnost a celková neautentičnost. Těch pár archivních záběrů to už nezměnilo. Film jen o vztazích resp. o jednom slečny X a mladého pána Y, spíš bych přivítal věnovat se celku, tedy spíše pozadí pro vztahy jednotlivých hrdinů. pozn: Filmovalo se opět ve filmařsky oblíbené Davli, jako před lety "Most u Remeganu" shodou okolností:-). Tohle němělo snad ani radši vzniknout,to i ti Rebelové natom jsou líp..1,5/5* jen za Leběděva:-) ()

Galerie (40)

Zajímavosti (8)

  • Ve filmu debutovali začínající herci Ivan Lupták, Pier Orlavdin, Vjačeslav Burlac a Sergej Gherciu. (M.B)
  • Pro postavu vojáka lebeděva našli režisér a producenti na zahraničním konkurzu herce Alexeje Bardukova, který je ve své zemi označován za ruského Brada Pitta. (Elisebah)

Související novinky

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Mezi ČSFD uživateli s nejvíce body jsme udělali malý průzkum, které filmy se jim v roce 2008 líbily nejvíce a které nejméně. Nejedná se o žádné „ČSFD Oskary“ ani žádnou oficiální statistiku, jde… (více)

Reklama

Reklama