Vzpomínám si na jednu hodinu výtvarné výchovy, myslím, že v páté třídě. Bylo před Vánoci a my měli za úkol namalovat vodovkami velkého kapra. Tehdy jsem si řekl, že můj kapr musí být něčím výjimečný, když jich poté na třídní výstavce bude rovných třicet. A tak, zatímco všichni ostatní malovali kapra plovoucího zprava doleva, můj směřoval opačným směrem. "Ty vaše ryby plavou přímo na háčky!", posmíval jsem se tenkrát spolužákům. Jenže, víte co? Mně se ten šíleně inteligentní kapr díky malířským (ne)schopnostem roztekl. Což by ještě nebylo tak hrozné, protože rozmazaných šupináčů viselo na nástěnce hned několik. Ale jakému rozmazanému kaprovi se budete smát jako prvnímu? Některému z devětadvaceti mířících vlevo anebo jednomu jedinému hrnoucímu se doprava? Co tím vším chci říci? Inu, že touha být odlišný se ještě nutně nemusí slučovat s úspěchem.(27.12.2011)

• Karlos80

Slabé po všech stránkách, režie, scénář, afektované herectví, divné dialogy + kolovrátková hudba do omrzení taky nic moc. Zajímavé a silné téma, které ale bohužel nebylo plně využito a asi pořádně v našich končinách v brzké době ani nebude. Pointa žádná, absurní a nedokončené scény mnohdy bez žádného vyústění a spádu, najdou se i nelogičnosti, něvěrohodnost a celková neautentičnost. Těch pár archivních záběrů to už nezměnilo. Film jen o vztazích resp. o jednom slečny X a mladého pána Y, spíš bych přivítal věnovat se celku, tedy spíše pozadí pro vztahy jednotlivých hrdinů. pozn: Filmovalo se opět ve filmařsky oblíbené Davli, jako před lety "Most u Remeganu" shodou okolností:-). Tohle němělo snad ani radši vzniknout,to i ti Rebelové natom jsou líp..1,5/5* jen za Leběděva:-)(23.8.2009)

Ne, myslím, že to není až takový průšvih, jak naznačuje řada negativních komentářů tady všude okolo. Ale je fakt, že kdo očekává od tohohle filmu další Pelíšky, nebo Rebely, nebo vlastně cokoliv jiného na téma "68" (vy víte, že nemyslím Jágra), tak může být zklamán. Já jsem v posledních letech neměl moc příležitostí sledovat aktuální (a často i neaktuální) filmové dění, takže možná je můj pohled trochu zkreslený tím, že teď aspoň "po kapkách" doháním své manko a tudíž jsem k některým filmům shovívavější. Ale to je fuk - já prostě zklamaný nebyl, byť chyb a chybiček by se v tomto filmu jistě pár (a možná i o pár více) našlo. Kdybych to měl vyjádřit procenty, dám těmhle Jahodám asi tak 55,6372 %. ;-)(25.3.2012)

• Aky

Ostudným způsobem promarněná příležitost. Není to nepovedené, co se nepovede, je dobře myšlené, ale nezdaří se realizace. Toto je hloupé od počátku. Od scénáře přes režii až po herecké projevy - na celém řezu. Příběh je nudný, mnohdy nejen nelogický, ale protismyslný, postavy jednají bez logické motivace, celé je to povrchní, a hlavně n e p r a v d i v é ! V celém filmu nenajdete postavu, u níž by autoři dokázali jít do hloubky, jediná postava není zpracována tak, že by k ní měli úctu. Přitom to není komedie. Ale ani drama. Je to prostě skrz naskrz špatné. Snad už tomuhle režisérovi nikdo peníze na další projekty nedá.(12.9.2009)

• Sheldra

Forma bez obsahu je k ničemu, stejně jako obsah bez formy. Anglické jahody nemají ani jedno. Nezajímá mě, jestli za to může víc neschopný režisér, scénárista, který neumí napsat kloudný dialog, nebo herci (s výjimkou pana Preisse a Rusáka Bardukova, na kterého se dá dívat nejen proto, že jediný hraje s nadšením) bohatě obdaření prázdnými výrazy, rozjíveným pražským přízvukem a nulovým charismatem - výsledek je jediný: stojí to za hovno.(6.5.2010)

• - Ve filmu debutovali začínající herci Ivan Lupták, Pier Orlavdin, Vjačeslav Burlac a Sergej Gherciu. (M.B)

• - Ve filmu měla hrát Jana Brejchová, která musela odříct ze zdravotních důvodů. (M.B)

• - Píseň „Malčik“, kterou složil Tomáš Klus pro tento film, je také poctou písničkáři Karlu Krylovi. [Zdroj: iDnes.cz] (orkadimenza)