poster

Jak vycvičit draka

 • USA

  How to Train Your Dragon

 • Slovensko

  Ako vycvičiť draka

 • Kanada

  How to Train Your Dragon

 • Velká Británie

  How to Train Your Dragon

 • Nový Zéland

  How to Train Your Dragon

 • Austrálie

  How to Train Your Dragon

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný

USA, 2010, 94 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 755)

 • genetique
  *****

  Dreamworksáci tohto roku vysoko zatienili Pixar a dokázali ma presvedčiť, že klasický animovaný príbeh ešte nevymrel. Veľmi príjemné spestrenie tohto žánru, ktoré v sebe nesie neskutočne silné prvky fantasy. Tento žáner už dlhšie chýba v hranom filme, čo dokázali animovaní odborníci skvelo využiť a naservírovať nám príbeh, ktorý v mnohom predbieha všetky fantasy pokusy, ktoré tu boli LOTR. Milé, vtipné, nápadité. 90%.(27.7.2010)

 • golfista
  *****

  Vždycky jsem říkal, že Pixar není jediné studio, kde vznikají kvalitní animáky. Po jejich UP, (které pro mě bylo v jejich tvorbě spíš DOWN), jsem jen čekal, odkud zavane do této kategorie svěží vítr .... DreamWorks už se Shrekem nadělali dost průvanu, ale tohle je nádherný (ač "malinko" předvídatelný) příběh, skvěle nafilmovaný a s momenty, které vyvolaly emoce u animáku naprosto nečekané .... Nejmilejší letošní překvapení ...(10.10.2010)

 • Houdini
  ***

  Oscar 2 nominace: Nejlepší animovaný film, Hudba(25.1.2011)

 • Galadriel
  *****

  Já chci domů draka! Toho červenýho zubatýho s dlouhým krkem! Nebo možná i toho modrýho s nafouklou bradou. Nebo... Teď vážně, něco k věci - je to přímočaré a předvidatelné, ale také je to úžasné fantasy v prostředí vikingů (no řekněte, viděli jste už někdy pořádný film o vikinzích?) plné skvělých draků, výborné hudby Johna Powella (dobrodružná nádhera řízlá trochu skotskými a severskými motivy) a skvělých akčních scén. A to jsem to viděla "jen" ve 2D na počítači...(5.5.2010)

 • Tosim
  ****

  Na problémy třeba jít hlavou! :o)(13.5.2010)

 • Radyo
  ****

  Hezký film o tom, že i když se potomci nevyvíjejí vždy zrovna podle představ rodičů, není to důvod mít je méně rád. A taky o tom, že ne vždy je třeba řešit problém silou. Animace fantastická, příběh přiměřeně přislazený, draci úžasní, celkový dojem na čistých 80%.(7.4.2013)

 • Isherwood
  ****

  Po skončení jsem si musel zkontrolovat rodný list, abych se ubezpečil o tom, že je mi tolik, kolik mi je, neb jsem se utvrdil v tom, že jsem evidentně lehce zesenilněl, když jsem s dojatou slzou na krajíčku toužil také opatřit si svého vlastního černého draka, který plive navlas stejnou kanonádu jako ‚plazma gun‘ z Dooma III, a má vyrenderované tak smutné oči, že mě to bralo za srdce celou stopáž. Nemá to úplně dokonalou animaci, ani příběhovou linku, ba co víc, ve dvojrozměrném světě to příliš táhne oči tam, kde si diváci v kině s brýlemi blaženě vzdychali, ale sakra… má to momenty, které děti nepoberou, vtipu přehršel, parádní Powellovu hudbu, a apokalyptické finále jak z lepšího RPG-čka. 4 a ½.(14.10.2010)

 • J*A*S*M
  ****

  Roztomilé animáky s dětmi a nadpřirozenými zvířatky v hlavních rolích mě většinou silně odpuzují, ale tohle byla naprostá paráda. Příběh sice nepřekvapí, ale animace je podmanivá a dialogy jako by vypadly z nějakého kvalitního sitcomu. Usmíval jsem se častěji než u většiny komedií. Hodnotím 9/10 a kam se hrabe Wall-e, Up i Ratatouille ...(31.5.2010)

 • Malarkey
  *****

  Tenhle animák mi sedl od A do Z. Odehrává se v době vikingů, kdy je jejich národ zmítaný nepokoji, pradávnými mýty a strachem z budoucnosti. Vypráví o klukovi, outsiderovi, kterému se přihodí něco...neočekávaného. Dostane se k drakovi, stvoření, kterého si vikingové vždy silně vážili. Do toho typická severská nátura všech kreslených postav, nádherná krajina, úžasná hudba a já se tetelil blahem.(4.10.2011)

 • Cervenak
  *****

  Najlepší film o drakoch, najlepšia fantasy od Návratu kráľa a jeden z najlepších animákov vôbec. Väčšinu emócií a adrenalínu síce zaobstará John Powell, ale koho to trápi? Okamžite chcem akčnejšiu dvojku.(8.4.2010)

 • Djkoma
  ****

  Po tomhle filmu jsem měl velkou chuť si chytit nějakého draka a vycvičit (nejlépe toho největšího). Co může být lepší vizitka pro film? Už nějaký pátek nejsem dítě, ale stejně na mě působila krásná animace i prostředí podmanivě a draci v sobě mají více nápadů, než kdejaké hračky (odkaz na Toy Story 3, pokud to někomu nedošlo;-)). Tomu pomáhá i skvělá hudba a já se jen řečnicky ptám, kdo vymyslel to finále, které mezi animáky nemá příliš konkurenci...(6.2.2011)

 • T2
  *****

  Rozpočet $165miliónovTržby USA $217,581,231Tržby Celosvetovo $494,878,759Tržby za predaj Blu-ray v USA $52,365,595 //počet predaných kusov 1,713,901Tržby za predaj DVD v USA $143,365,228 //počet predaných kusov 9,175,186Fantázia!!! Veľký zážitok a to je príbeh len jednoduchá priamočiara tréningová záležitosť(pripomínajúca tréning a vzdušné fascinujúce akrobacie Ikranov megahitu AVATAR), tu máme drakov, Vikingov a to je moje, konečne som sa dočkal niečoho o drakoch, čo ma po celý čas zaujalo, pobavilo a nadchlo. DreamWorks opäť dobre tématicky vsadili a prinášajú kúzelný film porovnateľný s úrovňou a prepracovanosťou ich prvého Shreka, rovnako tak nemusia byť zahanbení ani pred Pixarom, kde sa dá čakať tuhý Oscarový súboj z očakávaným Toy Story 3. Svoje tu spraví aj 3D, ktoré tu je fakt využité pre dej a hlavne to zarezonuje pre tie letecké akrobacie, tie boli fakt slasť. (a to z prvoty ma moc trailer nenadchol, za to film ako perfektne poskladaní celok ma úplne odrovnal, plus nečakaní záver prekvapil, prim hrá aj zvuk a Slovenský dabing) /videl v kine 3D verziu 2x: 100%/ (ani druhá projekcia nestratila nič na pôvabe a ešte umocnila zážitok!)(8.4.2010)

 • Marigold
  ****

  Trocha té environmentální ideologie nezaškodí, obzvlášť v tomhle (ne)pohádkovém příběhu o hledání harmonie mezi živly. Je to velice milé, vizuálně závratné a krásně nazvučené. Od počátku mi moc neseděla podoba postaviček, ale příjemné překvapení bylo, že scénář i všechno ostatní je tak dobře trefené a snesitelně naivní, že na nějaké animozity nezbyl čas. V produkci roku 2010 má dračí letka namířeno hodně vysoko.(9.1.2011)

 • Renton
  ***

  Scénář: William Davies, Dean DeBlois, Chris Sanders .. Další z rádoby skvělých pohádek, která sice není tak otravná jako (pro studio předešlá) Kung fu Panda, ale mnoho bodů nad rámec průměru stejně nepobírá. V zásadě jde o stejný problém jako u Pandy - nesměji se! Emocionální jazýček sice zlehka olizuje, ale také nijak výrazně, protože romantická linka je slabá a rodinná zase přespříliš tradiční. Celek rychle vyprchá. ___ Ono někdy stačí trefit se do suchého období a s trendy kabátkem. Že by vtipu a napětí člověk až pohledal pak už s naplněnou kasičkou tolik nezáleží. ..a tím začal konec Vikingů. 55%.(6.4.2010)

 • MrHlad
  ****

  Malé děti nechtě doma, ty větší vezmě to kina a budete od nich mít až do Vánoc klid. Skvělá dobrodružná podívaná bez otravných veselých postaviček, se špičkovou akcí a drakem, kterého by chtěl mít doma každý.(19.3.2010)

 • Radek99
  ****

  Ryzí entertainment ve 3D balení. Za poslední dobu jeden z těch výrazně lepších animáků, co jsem viděl, který dokazuje, že Pixar již nemá tak neochvějné postavení v dané kategorii filmových děl, studio Dreamworks Stevena Spielberga se touhle povedenou pohádkovou fantasy snímkům Pixaru minimálně vyrovná. Škoda jen, že tvůrci animovaného světa Vikingů a jejich úhlavních dračích přátel/nepřátel rezignovali na funkci uměleckou a preferovali pouze rozměr zábavný, kdyby měl příběh ještě navíc nějakou hloubku a přesah, jak to u dobrých fantasy syžetů bývá zvykem, natočili by film nezapomenutelný a přelomový. Takhle je Jak vycvičit draka jen animákem zábavným a jedním z mnoha (dobrých)...(1.5.2010)

 • Superpero
  ****

  Fajn pohádka s roztomilym drakem a lítacíma scénama, jak v Avataru. Některý scény mi ale přišly moc brzo useklý, jako by neměli šanci doznít (asi můj subjektivní problém, nebo možná příliš ambiciózní střihač). Každopádně finále s megadrakem je super.(2.1.2011)

 • Rob Roy
  ***

  Hned po projekci to byly jasné 4*, ale hodně rychle to vyšumí a po několika hodinách už není moc na co vzpomínat. 70%. Letošní animáky ovládne Snyder :)(4.4.2010)

 • TheMaker
  ***

  Moc krásná pohádka pro děti. Bohužel mne nechala chladným, žádné emoce ve mne nevyvolala a hned po skončení mi vyšuměla z hlavy. Ale pro děti to musí být něco úžasného. Kéž by mi bylo 7 a já se mohl na tuhle pohádku podívat znova.(3.5.2010)

 • Dever
  *****

  // Distributor: Paramount Pictures // Krásna animáca, krásny dej , krásna myšlienka, celé je to krása.(17.2.2011)

 • Fr
  *****

  Tohle je Blp. Máme rádi lov, rybolov. Jediným problémem jsou škůdci. Většinu míst trápí myši nebo komáři nás trápí..... Jestli vaše děti mají rádi Pokémony – není co řešit! Slova POUŠTĚT DRAKA dostávají jinej význam! Napětí, radost, neštěstí ...u Thorových vousů – občas je to i dojemné! ZATRACENĚ DOBREJ ANIMÁK! ........ Tohle je Blp. Všechno co tady roste je houževnaté a nechutné. A lidé co tu vyrůstají, ještě víc. Jedinou světlo stránkou jsou domácí mazlíčci. Jinde mají poníky nebo papoušky. My máme ..... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím jak vypadá vyflusanej drak. 2.) Ztrácí se nám levný ponožky. 3.) Ještě nejsem rozhodnutej, jestli z hospody vodit opici nebo draka. 4.) Hledám náhradu za plyšáka Pikachu. PŘÍBĚH ***** HUMOR **** AKCE *** NAPĚTÍ * Víte, že? Film je natočen podle knížky anglické spisovatelky Cressidy Cowell?(11.10.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 66 88