Fantastický mazel

Drama / Sci-Fi / Rodinný / Komedie / Fantasy

Hong Kong, 2008, 85 min

Stephen Chow

Ying-Wah Wong

Když je člověk poctivý, je na překážku, že je chudý…. Předem podotýkám, že je to velice zvláštní film, který ocení nejen příznivci ,,ujetýho“ humoru S.Chowa, ale také ti se smyslem pro škodolibost. Pokud myslíte, že spadáte do této kategorie (a ideální je, jste li takový doma všichni) máte o zábavu postaráno. Upozorňuji, že ,,drsnost“ některých scén je ve filmu pro děti možná snad jen v této části světa (a stále se přitvrzuje). Překvapivý je fakt, že přes všechny ,,zvláštnosti“ se děti chovají normálně a moralizování nevyznívá hloupě. Snímek prostřídá snad všechny možné žánry a když jej srovnám třeba s Mimzy nemám za sebe (a děti) co řešit. Tak jestli s oblibou u večeře zabíjíte šváby a nebojíte se, že vaše děti začnou prolézat smetiště, aby našli CJ7 (a setkali se s těmi mými), upalujte do půjčovny!(6.9.2008)

Tak tomuhle se říká láska na první pohled! :) Hned úvodní temný záběr na muže, který sešívá boty, mi naháněl husí kůži, jak byl nádherně a nenásilně natočen, poté záběr na malého chapečka stejně tak .. první minuty mi ukázaly opravdu přesně, jak se budou odehrávat i ty další a pořád jsem byla strašně fascinována. To ani nemluvím o scéně v jídelně, kdy mě "malý budoucí podnikatel" dováděl k šílenství a obří kamarádka mi vykouzlila poté na hřišti ten nejupřímnější úsměv. Filmy tohodle režiséra neznám, tohle je mé druhé setkání a dopadlo o 100% lépe jak to první, takže se budu muset nakrmit i dalšími kousky. Pokud jsou totiž aspoň z poloviny tak dobré, jako byl tenhle, tak se těším jako malé dítě. Nádherný snímek! // Byla bych dala plný počet, ale za ztvárnění chlupáče nemůžu, trošku ho odbyli .. :)(1.9.2008)

• milka

Na dětské filmy je Chowa škoda. Mazel je film bez nápadů a jeho tradičních šíleností a ulítlostí, které dělají Chowa Chowem. Místo toho je tu pomalu utíkající film, plný moralitek a s hodně nesympatickým dětským hrdinou. Na druhou stranu to na děti asi fungovat bude, protože mazlík je opravdu roztomilej a aspoň on za zkouknutí docela stojí. Jinak jsem ale dosti zklamán a od Chowa jsem čekal něco mnohem lepšího.(6.5.2010)

Viděl jsem film s dabingem, a to je teda něco:D Nejvtipnější ten malej podnikatel!! A zabíjení švábů, to je síla, tim bych se doma bavit nechtěl. No, takže zpět k filmu - přijde mi to jako průměrná zábava. Je to především pro menší děti, starším nebo dospělým divákům to podle mě nemá moc co nabídnout. Ale děti si k mému hodnocení můžou klidně hvězdičku nebo dvě přidat:) Své publikum si film najde.(15.10.2008)

CJ7 rozhodně není pro fanoušky Stephena Chowa (a těch několik parafrází s tím nemůže nic udělat, protože humor je zde odlišný ve svém vyznění a z částí i v podání), přestože zrovna jim věnuje několik nejzábavnějších scén filmu, které jsou ale pouze klukovskou fantazií či snem (KUNG-FU HUSTLE: souboj CJ7 se zlým psem, SHAOLIN SOCCER: tělocvik). Chow neztratil nic ze své perfektní znalosti žánru a pravidel, nejlepši je ve scénách dosahující kvalit hrané grotesky a je moc chytrý filmař na to, aby jeho snímek nebyl vymazlený do posledního záběru a neobsahoval i nějakou tu sociálně kritickou notu._____ Pokud si ve svých předchozích filmech vzal na mušku fenomén kuchařství, tajných agentů, sportu či kung-fu, tentokráte si bere na paškál děské filmy řešící otázku otcovství z 80. let v čele se Spielbergovým E.T. Parodické vsuvky jsou do vyprávění zakomponovány velice chytře a nijak z něj nevytrhávají (M:I: - vybuchující brýle), schopnost pointovat gagy a upozadit klišé (románek s učitelkou) je Chowovi vlastní a i díky krátké stopáži (pouhých 88 minut i s titulky) film nenudí. _____ CJ7 je sice plný roztomilých stvoření jakoby vyskočivších z FLUBBERA či E.T. - MIMOZEMŠŤANA, ale zároveň je i podvratný: to když sklouzne do strávitelného fekálního humoru anebo když vykresluje život sociálně slabší vrstvy a dělníků na stavbě - s až tragickými následky. Na Stephena Chowa po geniálních peckách za lepši 3*, na dětský, resp. rodinný film slabší 5*. Takže to dáme za 4* a budeme doufat, že se do hračkářství dostane ta ústřední potvora, protože ji chci. :-)(5.4.2008)

• Jiao Xu

• - Tiova syna Dickyho ve skutečnosti hraje dívka Jiao Xu. (Raztubyl)