poster

Třetí přání (divadelní záznam)

Komedie

Československo, 1960, 119 min

 • tulen12345
  ***

  Třetí přání (1960) je jeden z prvních ČST-záznamů divadelních představení, takže beru při hodnocení ohled na slabší technické zpracování včetně faktu, že filmový záznam obsahuje někdy bezmála i dvouminutové, nesestříhané sekvence se statickým záběrem na prázdné jeviště se zavřenou oponou. A teď k samotnému představení: Prvních cca 90 minut je to taková dobová estráda více či méně vzájemně navazujících skečů, mezi nimiž nejvíc prostoru dostává linie postavy v podání Josefa Beka, jež v tramvaji uvolnil místo "pohádkovému dědečkovi", který mu za to byl ochocen splnit tři přání. Mezi tím se ještě diváci v hledišti dusí smíchy nad scénkou s Josefy Bekem a Kemrem u holiče, připomínající staré legrácky z prvorepublikových filmů, mimo účastí hlavních postav se uděje retro soutěž nad úpravou modelu damských šat. V poslední půlhodince (na dvouhodinové představení trochu pozdě) hra nabude poselství s myšlenkou o lidském štěstí a spokojnosti. Herecky spíš poplatné lidovému žánru na jevišti a Miroslav Macháček se k svému režijnímu mistrovství se zřejmě v tomto času taky jenom postupně propracovával. Potěšil Rudolf Hrušínský v roli pana Pazdery (pardon, dědečka z pohádky).(22.6.2017)

 • giacobbe
  ****

  Mnohem lepší než film na stejný námět -Tři přání (1958)(3.11.2009)

 • 007.
  ****

  Hezká hra o tom, že pořád něco chceme a myslíme si, že se budeme mít líp, a když to máme, tak se máme nakonec hůř a chceme, aby to bylo jako dřív, kdy jsme spokojení nebyly, ale teď by jsme za to dali kde co. 78%(1.7.2013)

 • sator
  ****

  K úctě těch skvělých herců z niž tu už ani jeden není...(11.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace