Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

pepo

The Worst of Marvel s postavami z DC. Justice League v mnohom pripomína X-Men: Apocalypse. Rovnako ako pri mutantoch sa tu tvorcovia série s vlastnou tvárou vykašľali na ambície a vytvorili zameniteľnú žánrovku, pripomínajúcu najúspešnejšieho hráča na trhu. Vznikol tak nemastný-neslaný, nesympatický a nudný príspevok do trendu, ktorý nutne potrebuje nejakú revolúciu. Snydera takmer necítíť a zaujme akurát obrovsky nevyužitý potenciál a generickosť. Mrzí ma to, veľmi ma to mrzí. 5/10. Na druhýkrát za 3/10. Je to strašný shit ()

Spiker01

Digibordel jak se patří. Opravdu jsem se celkem bál, že po těch všech problémech a přetáčkách bude Justice League ještě mnohem odlehčenější zářez do stále bohatších dějin komiksových filmů. Ale kupodivu to na mě tak nepůsobilo. Každopádně je to takové pseudoserioznější, než kdyby snímek komplet připravil ve své režii Zack Snyder (nemyslím tím nutně pouze podle všeho dobrovolné převzetí Jossem Whedonem, ale i bez zjevných zásahů producentů od Warnerů). Ovšem ten xicht a nastolený vizuál z Batman v Superman tu naštěstí zůstal a tím pádem se zde nahrne stejné množství kritiky jako loni v březnu. Na vysvětlenou : ve filmech úplně nehledám Mys Dobré naděje a část mé duše přímo lační po temnotě, která nehýří sluníčkovými barvami a eskapismem, a bude nás málo. Od toho je tu Marvel a tyhle světy by se neměly protínat. A zde se podařilo přesně navařit ten chutný mix, který jsem ještě schopen tolerovat a užívat si film v podobném stylu, na jaký jsem byl zvyklý z ostatních kousků nyní už patrně neexistujícího DCEU. O to víc je překvapivější, že se tento mnohagenerační koktejl povedlo namíchat ve více než přijatelné dvouhodinové (!) stopáži i pro ty nejzarputilejší kritiky Snyderova digibordelu a povedlo se linky všech hrdinů uspokojivě propojit i bez sólových filmů třech zástupců slavné kontinentální ligy. Digitálně bych si za pár měsíců dal klidně další půlhodinový nášup ve Snyderově stylu, nejlépe jeho vlastní rukou, ovšem tentokrát bych se setsakra bál těšit se na nějaký extended cut, takže budu jen tiše doufat. Abych to tak nějak tedy více přiblížil. Faktem je, že výsledný kinosestřih hlavní konkurence Avengers je vlastně hodně jednoduchý sled tří aktů, ve kterém se hrdinové udávají do kontextu, zvykají si na odlišné postupy v týmu ostatních (polo)bohů a konečně, vypořádávají se s hlavní hrozbou v tak nechutně obrovském měřítku, že i ti poslední Transformeři trošku zírají. Příběh jede hezky bezpečně dle zajetého mustru, každou chvíli se někdo s někým nebo něčím vyrubává a na nějaký oddech moc nezbývá čas. Mezizápletky tu jsou, ale snažím se naznačit, že někdo uvnitř myšlenkové tuby továrny na filmy kdesi v Hollywoodu věděl, že pokud se to nemá všecko zabalit už v roce 2017, tak to musí odsýpat a hlavně nepřekvapovat, třeba dimenzionálně zlou kreaturou Steppenwolfa, který je tu čistě proto, aby dostal pořádně napřesdržku a ukázal, že nad ním je ještě třebas někdo jako Darkseid nebo Brainiac. Vlastně to není výtka, jenom má pak člověk po těch dvou hodinách (nutně říct, že nepochybně oprávněný) pocit, že tu někdo kompletně prostříhal a vystříhal podstatnou část děje. Ovšem během filmu samotného jsem spíš řešil, zda-li vůbec jsem schopen si oblíbit zbylou část Ligy, když už tuto snahu předčasně dost narušily trailery. Netřeba pochybovat, že na prvním místě musím ihned zmínit Flashe, jehož představitelem Ezrou Millerem vyloženě pohrdám a cokoliv, co vypustí z pusy má být vtipné, až na to, že vůbec není. Ovšem má cool oblek a cool schopnosti, takže, jak jsem také doufal, během akce mě vyloženě bavil a jeho Flashpointu nyní věřím o něco více, pokud jen abecedně nezačne kopírovat linky ze stejnojménného seriálu. S Batfleckem jsem velice spokojený už od minulého filmu a zde se mi hodně líbil jeho nový oblek ve stylu Arkham Knighta, takže se jen tiše modlím, aby se té sólovky dožil, Wonder Woman mě přesvědčila už ve svém filmu, Aquman se musí více snažit příští Vánoce v sólovce, ovšem kdo mě nejvíce příjemně překvapil, tak byl Cyborg. Naopak jeho sólovka mi pořád vůbec nedává smysl, ale zvlášť jeho civilní podoba ve formě Victora mě docela bavila. Shrnul bych to asi tak už v krátkosti, že velice doufám, že JL vyloženě rozdrtí nejen americká kina a Marvel konečně dostane trošku zdravé (a tmavší) konkurence. EDIT : navždy budu litovat, že se Snyderovu ságu nepodařilo dovyprávět, já bych to tak strašně chtěl! BTW : Má to tu nejlepší potitulkovou scénu, jakou jsem kdy viděl! Taktéž bez pokračování v navazujícím filmu. 😢 () (méně) (více)

novoten

Úsvit spravedlnosti trpěl začátečnickými chybami, ale v jeho velkoleposti a až úsměvné touze obsáhnout či zasáhnout jedním filmem celou generaci příběhů jsem mu dokázal mnohé odpustit. Liga si ale ze svého předchůdce nebere žádné ponaučení a naopak je ve všem horší. Zvláštní efekty se buď ztrácí ve tmě nebo působí při finální velebitvě až ostudně nedopečeně, rozhovory Clarka a Lois jako kdyby vypadly z nejrozpačitější fanfiction a představení Aquamana i Cyborga pomocí shrnujících dialogů ve své překotnosti diváka více zmate, než že by cokoli osvětlilo. Pár Whedonových dolepených hlášek nezakryje fakt, že tahle týmovka působí polovičatě téměř na všech frontách a nebýt geniálního Ezry Millera a neselhávajícího mesiáše Cavilla, katastrofa by byla dokonána. Když si vzpomenu na výtky vůči záporákům z většiny Marvelovek a pak se podívám na až trapně generický vývoj Steppenwolfa, je mi za tu salvu výtek, která se snese několikaletým snahám DC na hlavu, docela nepříjemně stydno. Tady vede cesta vzhůru už jenom přes sólovky. V té nejvyšší kategorii a v téhle podobě ale už ona cesta skončila. ()

tron

„Alfréd, pošli Nightcrawlera.“ – „Už som sa bál, že to nepoviete.“ Nedám tomu 4*. 4* som dal Mužovi z ocele, Wonder Woman a aj Batmanovi vs. Supermanovi. Tomuto ich nedám. Prestrihané, nie príliš celistvé, na jednej strane sympaticky jednoduché a priamočiare, ale na druhej to značne komplikujú čudné mená (Steppenwolf, Darkseid), blbé kocky a zvláštna ľudsko-amazonsko-atlantídsko-božsko-greenlanternovská história ako z Pána prsteňov. Z postáv ma najviac oslovil Aquaman. Jeremy Irons po pľaci zábavne behá v kanadách, ale to na Alfreda nestačí. Wonder Woman fajn, s Aquamanom by som jej doprial buddy movie. Akcia prekvapivo nezáživná, ale ku koncu predsa len chytí dych. Chýbali mi výrazné hudobné motívy, hlavne u Wonder Woman. Divné kostýmy. Línia so Supermanom originálna (každopádne, potitulková scéna z Batman vs. Superman po tomto nedáva zmysel), niektoré vtipy vyšli (pravdovravné laso zákerne použité na Aquamana, keď sa nepozeral), niektoré scény dojemné. Flash striedavo trápny, striedavo zábavný. Cyborg zbytočný. Potitulkové scény biedne. Batman, hoci sa mi v crossoveri so Supermanom páčil, je tu za neschopného blbca, ktorý výrazne zaostáva za špeciálnymi schopnosťami obdarovanými kolegami (čo až parodicky udiera do očí v scéne bitky pri pomníku, na ktorej záver zadychčane a veľmi trápne dobehne, kým ostatní tam prileteli). Záporák vyzerá OK, ale správa sa neskutočne klišé. Fakt nechápem, kde všetci tí filmoví magori chcú potom žiť, keď túžia všetko zničiť, zdevastovať a nastoliť peklo. Cinemax TN 2017 ()

Pilda17

Včera Thor, dneska zábavnější Liga Spravedlnosti. Postavy jsou sympatičtější, akce lepší, styl zpracování také. Temnější pojetí je můj šálek. Verze Thora, barevnost byla otravná a spíš připomíná pohádku pro děti. Humoru se nedočkáme, což je dobře. U těchto filmů čekám humor tak u Iron Mana, který na to má svůj charakter. Jinde není na místě. Tento snímek jde přímočaře a průhledně k cíly, ale stále nabízí více než průměrnou podívanou. 6/10 = 65% ()

• Gal Gadot (Wonder Woman) cvičila kung-fu, kickbox, boj s mečem, jiu-jitsu a capoeiru jako součást své fyzické přípravy na roli. (BloodMax)
  • Coververzi písně Leonarda Cohena „Everybody Knows“, kterou slyšíme během úvodních titulků, nazpívala norská zpěvačka Sigrid. (J.F.B.)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 300 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera