Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

Asia_Power

Tentokrát budu slušná, poslední dobou píšu až moc vulgárně a vrhá to na mě špatné světlo. Běžte už všichni do píči s věčným srovnáváním Marvelu a DC. Jste jak kurva co dumá kterýmu, ze dvou chlapů, dovolí aby do ní strčil kokota. Tak proč dumat, když jednoho si může vrazit do pitchy a druhýho do prdele? A je po dumání. Tak to dělejte stejně. Berte Marvel i DC a nesrovnávejte to furt jako totální retardi až na vyjímky. Dále tu máme postavy. Padlo obvinění, že Liga Spravedlnosti je kopírák Avengers. Ale hovno a rovnou to vysvětlím nebo dokonce ještě lépe, já Ligu obhájím. A to v soudním procesu. Na jedné straně tlustej, impotentní žalobce co nemá co dělat tak bleje kraviny, protože mu doma stará nedala, na druhé JÁ jako obhájce nebohé Ligy a vlastně i Avengers. SOUDNÍ PROCES ZAČÍNÁ !! Žalobce - ,,Superman a Wonder Woman jsou kopírky Kapitána Ameriky." Já - ,,Píčovina. Superman i Wonder Woman nejsou na rozdíl od Kapitána Ameriky lidé, sice slepě fandí stejně jako Kapitán spravedlnosti a právu, ale na rozdíl od Kapitána alespoň šoustaj. Superman klátí Lojs Lejnovou a Wonder Women nastavila lasturu jednomu letci v první světový a momentálně chce svojí 100 let neprobádanou jeskyni nabídnout jednomu netopýrovi na steroidech. Kapitán je na rozdíl od nich stále panic. To má do kopírky daleko." Žalobce nervózně polkne až mu poskočí šestá brada a pokračuje - ,,Batman je kopírka Iron Mana." Já - ,,No větší kokotinu jsem už dlouho neslyšela vaše soudctvo, ale jsme teprve na začátku procesu, takže tedy poslouchejte všichni. Zatím co pan Stark ani náhodou neskrývá, že je Iron Man tak pan Wayne by si radši provedl penetraci, než by přiznal široké veřejnosti, že je Batman. To, že jsou oba miliardáři a geniální plus bojují proti zločinu je sice společné, ale zatímco pan Stark hlavně z důvodu zábavy tak pan Wayne díky tragické události v dětství a na rozdíl od pana Starka mu image hrdiny nepřivolává erekci." Žalobce se začíná silně potit a klepe se mu už i báchor, přesto pokračuje - ,,Aquaman je kopírka Thora." Já - ,,Všemocný Buddho ty to vidíš co je to za kreténa. Ach jo. Takže na základě toho, že oba dva mají dlouhé vlasy, svaly a jejich zbraně jsou jako falické symboly (Mocné Kladivo a Mocné kopí či trojzubec) jsou stejní? Do prdele jeden je polobůh a druhej žvatlá po večerech s kaprama co je novýho v rybníku, nebo skočí do moře hledat Nema, kterej hledá Dory. To má bejt stejný? " Žalobce začíná pouštět větry a zoufale vyhrkne - ,,Flash je kopírka Spidermana." Já - ,,No tak to tady chybělo. Uznávám, že oba jsou to puberťáci co plácaj kokotiny a drtivou většinu lidí serou, ale jako fakt? Vždyť Spíďa ani v Avengerech nebyl kurva fix, zatím se vyskytl max v bitce na letišti, kde Kapitánovi sebral štít. Jinak Petra Párka kousnul pavouk, Flash dostal bleskem a narozdíl od Párka bydlí sám a nemá za prdelí tetičku. K smíchu." Žalobce hystericky křičí - ,,Cyborg je kopírka...." Já - ,,Prosím Tě drž radši hubu a neříkej, že Black Panthera, protože je černej. To Green Lantern je kopírka Hulka protože je zelenej, viď? Po tomto finálním úderu se žalobce hystericky rozbrečí a s jekem, jako by mu rvali péro na sucho do prdele, se odkutálí ze soudní síně. Soudce i porota mi tleskají a kolem mě se seběhnou všichni hrdinové a hrdinky z Marvelu i DC a div mě nechtějí hromadně vošoustat, že to konečně někdo rozlousknul. Kalíme až do rána a po divoké párty se stávám universální super postavou DC/Marvel, jelikož jsem zachránila oba světy před debilama co je pořád srovnávaj. Jo a k filmu? Hele dobrý, vole ,dobrý. () (méně) (více)

Eliott

Copak DC studio neumí udělat pořádný superhrdinský film? V porovnání kupříkladu s Avengery nebo Batmanem podle Christophera Nolana je tohle naprostý odpad u kterého skoro lituju, že jsem našel ty 2 hoďky na koukání. Režie se vůbec neobtěžuje cokoli vysvětlit a museli zřejmě vystřihnout zásadní scény, protože tak 50% stopáže absolutně nedává smysl. Herci se pak občas teleportují z místa na místo a jednají nanejvýš pofiderně. Mimochodem, myslím, že Ben Affleck nemá na svoji roli a vypadá tlustě. ()

Skejpr

Film sype, nestihne nudit a funguje situační humor (obecně je hodně znát, co dělal Snyder a co dělal Whedon, na scénáři i záběrování filmu) a je to jediná klika, protože postavy mají jen základní charakteristiky, příběh drží pohromadě silou dobré vůle a logika si již tradičně bere dovolenou. A ano, v porovnání s v postatě čímkoliv od Marvelu je to pořád mimořádně lame. Veškeré postavy kromě hlavních hrdinů jsou vedlejší a mají maximálně tři scény.Boj o záchranu lidstva symbolizovaný jednou čtyřčlennou rodinkou je jen třešínka na dortu. Stopáž do dvou hodin je naprosto zásadní rozhodnutí, které film dělá snesitelným. ()

Morien odpad!

Ezra Miller je dozajista požehnáním od bohů, ale pomalu mi docházejí kreativní způsoby, jak k těmto filmům napsat pouze wtf, tak zkusím svou myšlenku trochu rozvinout. Justice League vůbec nemá ponětí, co znamenají slova jako rytmus, gradace, intenzita, vývoj, plynutí, překvapení, očekávání, napětí, uspokojení. Každá scéna působí úplně stejně, bez rozmyslu, a nic nepůsobí skutečně a hmatatelně. Ten digitálně vymazaný knír funguje jako pěkné zosobnění veškerého toho marastu a jestliže ho Cavillovi vymazávali na dotáčkových záběrech a on vypadá digitálně v každém svém záběru, tak to znamená, že původně v tom filmu vůbec nebyl nebo co? Jsem zmatená. Plus Affleck vypadá taky v každém svém záběru tak nějak divně vyžehlený, jako kdyby se ho snažili nějak digitálně omladit nebo mu dodat alespoň trochu zdání života, nebo jako kdyby se ten opravdový herec rozhodl na to vykašlat a tak použili dvojníka a dodatečně na jeho tělo přidělali batffleck tvář z jediček a nul. ()

choze

Po všech stránkách horší než Batman vs Superman a už to nebyl žádný zázrak. Vděčný příběh o skládání týmu a přetahování se o tři škatule s jakýmsi galaktickým šaškem a jeho armádou vážkolidí (jako fakt?) nemůže být směšnější, není to tak snyderovsky vizuálně sexy, akce je průměrná, Affleck se zjevně nudí a vyretušovaný Cavill vypadá hodně divně. ()

Gilmour93

Na střeše gothamské budovy stojí Barry Allen a vrchní komisař místního policejního sboru. Kolem letí Batman a řekne: „Hele, Flash Gordon.“ Zhruba tolik vtipu pobrala postava otravně přehrávajícího Ezry Millera i vzlyk, že hlavní bad guy chce zase zničit svět. Panebože, je to podle prostých pravidel komiksu, to znamená lokální padouch vs. lokální hero, nebo globální padouch vs. globální hero (či jako v tomto případě koalice hrdinů), takže pozastavovat se nad tím, je jako stěžovat si na tasení koltů ve westernu či hekání v pornu. Spíše mi vadily rozpačité snahy o vyvolání emocí, absence nějakého výraznějšího momentu (v oživení Kal-Ela se skrýval potenciál) a přehnané digiorgie u chladírenské věže, při kterých jsem si s hrůzou vzpomněl na Já, Frankenstein. I přes to okolnostmi vynucené dvojí otcovství to zase tolik nesmrdí rybinou a netopýřím trusem, ale pokud dobře víte, proč má Superman u sebe v rakvi fotku Kevina Costnera na rybách, tak se musíte zákonitě ptát: „Kde je Snyder?“ Něco mi říká, že s obtiskem tragické životní zkušenosti v duši se nám vrátí ještě silnější. Možná to zní cynicky, ale už se nemohu dočkat.. ()

Psema

První blockbuster za 300 milionů sepsaný, natočený a produkovaný chovanci Jedličkova ústavu. Gratulace Warnerům, že stihli ve 120 minutách dojebat desítky let komiksový historie ve filmu, kterýmu nepřijde divný mít v sobě postavu Aquamana, nikoliv však scény s vodou. Anebo prezentovat celé lidstvo jednou ruskou rodinkou někde na chánovském sídlišti. Kdo tomuhle barevnému shluku odpornýho CGI marně prahnoucím po náznaku děje lípne cokoli většího než 2*, je podobně retardovaný jako tvůrci tohohle opusu. Ten je tak nebetyčně dementní, že ho snad po 40 letech v hibernaci našli studioví hlavouni uvnitř šuplíku Rogera Cormana. Way to go, frajeři! ()

somnar

Šílený zoufalství. Jednotlivý scény to skládá nahrubo za sebe, bez jakýhokoliv vnitřního náboje, obsahu nebo gradace, aby to opakovalo stejný chyby jako BvS, takže se opět (pokolikáté už v tomto univerzu?) skládá dohromady tým, aby v něm krátce a nuceně vzniklo napětí (ten Superman, proboha) a na konci se mohli všichni porvat v digibordelu. Nejhorší je, že z toho přímo kape ta bezradnost a nekomfortnost všech zúčastněných, kteří neví, co si s tou rozklížeností počít. Působí to skoro, jako že si někdo ve střižně jen tupě odškrtával screentime každý postavy, a jen co zazvonily stopky, přeskočil k další, i když to třeba nedávalo smysl. Co tam dělal J. K. Simmons nebo Amber Heard nevím doteď, proč si hrdinové nechali ukrást Mother Box na parkovišti také ne. Proboha. Proboha! 30% ()

Mertax

Nepřipojuji se k nekonečným nářkům českých kritiků a diváků, kteří Ligu spravedlnosti považují za neskutečně slabý a mizerný film, dokonce prý horší než Batman vs. Superman. Casting hrdinů je velmi zdařilý. Jason Momoa sice už asi potřetí hraje nemluvného a drsného hrdinu s černými očními linkami, ale na Aquamana se hodí. Zamrzí však, že se jeho postava z části a hlavně dost rychle promění v superhrdinu, který infantilně pokřikuje. Tuto úlohu totiž perfektně ztvárňuje Ezra Miller coby nezkušený a dětinsky nadšený Flash. Cyborgova postava bohužel nemá příliš prostoru a Batman působí spíše jako bohatý manžel, který všem platí dopravu a vybavení. Další slabinou je ohavně digitální záporák a také to, že zábavná epizodka se zlým S (který se příhodně probere nahoře bez) končí až příliš brzy. Přesto je však LS dobrá zábava na jedno odpoledne – režisér se konečně zbavil tmavých filtrů a příběh se netočí jen kolem jedné či dvou postav a je tu i nějaký humor. Film plní svůj cíl, kterým je v duchu klasických komiksů vyprávět prostý příběh o hrdinech, kteří zachraňují druhé. Žádná nadstavba, žádné komplikovanosti. Nebylo snadným úkolem ve 120 minutách představit tři zcela nové postavy, první akt filmu je tak de facto jen sledem nesouvisejících epizodek. Avšak je opravdu třeba propracovanější motivace týmu a je nutné, aby každá postava měla svůj vlastní film, kde by se představovala? Jak praví klasik, tak s velkou silou přichází velká zodpovědnost, a proto se hrdinové musí seskupit, zanechat své (mnohdy neuspokojivé) životy stranou a prostě zachránit svět. P.S. IMAX filmu přidává pár procent, to se však nedá říci o 3D efektu, který téměř ničím nezaujme. [Kino, IMAX 3D s titulky] ()

TeeAge

| Rozpočet: 300 miliónov $ | Tržby: 657.7 miliónov $ | Je toľko vecí, ktoré by sa dali vytknúť a zároveň pochváliť, ale podobne ako je trh prehustený šablonovitými komixovkami, rovnako by bolo zbytočné opisovať dokola klady a zápory, a rozdieli medzi DC a Marvel. 3 veci ale vyzdvihnem: 1. Najväčšiou nevýhodou Justice League je, že prichádza 5 rokov!!! po konkurenčných Avangers (medzičasom naviac vyšlo toľko komixových filmov, že nás už zo základu len máločo prekvapí). 2. Zack Snyder je vyžmýkaný režisér, stal sa z neho ešte väčší suchár, než býval, a štúdio si to malo včas všimnúť, nie až v polovici projektu (nové spracovanie DC univerza má budúcnosť len bez neho - prvý a posledný film, ktorý pod jeho rukou fungoval, bol Man of Steel, ale len kôli Cavillovi). 3. Miešať do projektu Whendona bola zúfalosť nahrubšieho zrna, a som presvedčený, že celku to len uškodilo, ajkeď jeho prácu mám rád. 4. Benovi Affleckovi som dával vždy ďaľšiu šancu, že to v sebe má, len to musí niekto vydolovať - už v to neverím - je to definitívne herecké poleno :D --- Justice League má dobré vlastnosti, a mal všetko k tomu (okrem režiséra a predstaviteľa Batmana), aby bol skvelým filmom. Cavill môže charizma rozdávať, Gadot potvrdila svoje kvality z Wonder Woman, a ostatný skvelo sekundujú. SPOILER: Pasáž s oživením Supermana bola pre mňa najsilejšiou časťou, a myslím si, že na tom scenár mohol trošku viac vyťažiť, tak isto, ako na predstavovaní nových hrdinov, ktoré bolo podarené, ale skratkovité - opäť zanedbané. Premárnená Príležitosť s dvojitým velkým P. --- | CineStar Černý Most, Praha, 15.11.2017 | ()

Hellboy

Tohle je lepší film, než Snyder's cut. Z hlediska střihu a režie je to nesrovnatelné. Na Snyderově verzi je vidět, že úplně volné pole působnosti mu nesvědčí. Mít vizi je fajn věc, ale ještě víc fajn je mít k sobě někoho střízlivého, kdo vám je schopný do očí říct, že vaše vize je sračka. Co se týče scénáře, tak jsou oba filmy průměrné, nezajímavé, nudné, berou se moc vážně, a netuším, čím chtějí oslovit diváky věkové kategorie 18+. Ale to možná nikdy nebylo cílem. Kdo ví. Každopádně mám pocit, že tenhle film funguje mnohem lépe. Možná ne jako celek (ale to ten Snyderův taky ne!), ale z hlediska vnitřní logiky jednotlivých scén, které mnohem lépe plynou. Dohromady, jako celek, jsou oba filmy zkrátka takový ten obyčejný superehrdinský balast, ze kterého jsem asi už dávno vyrostl :( Každopádně... tenhle film má své místo v dějinách filmu už jen proto, že je naprosto fascinující sledovat, kolik naprosto perfektně fungujících scén se Snyder rozhodl do své finální verze vystřihnout a nahradit je ...zpomalenými záběry epických nadlidí trousících one-liners hlášky. ()

3DD!3

Není to tak špatné jak všichni strašili, ale není to ani... no... úplně to pravé. Dva režiséři, přetáčky, digitální mazání Cavilova porno-kníru z M:i:6 a studiová politika. Mrzí mě že se DC vydalo po slibném vážnějším tónu z Muže z oceli a začátku BVS ke generické akci, jednoduchým zápletkám a hloupým zvratům. Je tedy dobré moc u toho nepřemýšlet. Přesto film příjemně odsýpá, i když nedává moc smysl a většina věcí co za něco stojí je tu jen z povinnosti. Jen scéna zmrtvýchvstání diváka skutečně zasáhne a je vidět, že tenhle nápad by sám o sobě unesl celý film kdyby se pořád tolik nespěchalo. Z nových postav mile překvapil Cyborg a Aquaman má rozhodně potenciál i když se v druhé polovině začne zbytečně pitvořit. Dopisování vtipných hlášek působí hodně na sílu, zaporák je jednorozměrný a nezajímavý. Na jednu stranu jsem rád že to mělo jen dvě hodiny a příjemně to uteklo, na druhou bych ocenil větší propracovanost a vysvětlení motivací členů ligy. Restartujte prosím, tentokrát bez účasti hlavounů studia. Zatím se všechno podřizovalo reklamě... Jste výjimečný muž. Sebevědomý, spravedlivý a rovný. Máte rád luxus a umíte ho ocenit. Dopřejte si jako jeden z mála hodinky POLICE z limitované edice. ()

Spiker01

Digibordel jak se patří. Opravdu jsem se celkem bál, že po těch všech problémech a přetáčkách bude Justice League ještě mnohem odlehčenější zářez do stále bohatších dějin komiksových filmů. Ale kupodivu to na mě tak nepůsobilo. Každopádně je to takové pseudoserioznější, než kdyby snímek komplet připravil ve své režii Zack Snyder (nemyslím tím nutně pouze podle všeho dobrovolné převzetí Jossem Whedonem, ale i bez zjevných zásahů producentů od Warnerů). Ovšem ten xicht a nastolený vizuál z Batman v Superman tu naštěstí zůstal a tím pádem se zde nahrne stejné množství kritiky jako loni v březnu. Na vysvětlenou : ve filmech úplně nehledám Mys Dobré naděje a část mé duše přímo lační po temnotě, která nehýří sluníčkovými barvami a eskapismem, a bude nás málo. Od toho je tu Marvel a tyhle světy by se neměly protínat. A zde se podařilo přesně navařit ten chutný mix, který jsem ještě schopen tolerovat a užívat si film v podobném stylu, na jaký jsem byl zvyklý z ostatních kousků nyní už patrně neexistujícího DCEU. O to víc je překvapivější, že se tento mnohagenerační koktejl povedlo namíchat ve více než přijatelné dvouhodinové (!) stopáži i pro ty nejzarputilejší kritiky Snyderova digibordelu a povedlo se linky všech hrdinů uspokojivě propojit i bez sólových filmů třech zástupců slavné kontinentální ligy. Digitálně bych si za pár měsíců dal klidně další půlhodinový nášup ve Snyderově stylu, nejlépe jeho vlastní rukou, ovšem tentokrát bych se setsakra bál těšit se na nějaký extended cut, takže budu jen tiše doufat. Abych to tak nějak tedy více přiblížil. Faktem je, že výsledný kinosestřih hlavní konkurence Avengers je vlastně hodně jednoduchý sled tří aktů, ve kterém se hrdinové udávají do kontextu, zvykají si na odlišné postupy v týmu ostatních (polo)bohů a konečně, vypořádávají se s hlavní hrozbou v tak nechutně obrovském měřítku, že i ti poslední Transformeři trošku zírají. Příběh jede hezky bezpečně dle zajetého mustru, každou chvíli se někdo s někým nebo něčím vyrubává a na nějaký oddech moc nezbývá čas. Mezizápletky tu jsou, ale snažím se naznačit, že někdo uvnitř myšlenkové tuby továrny na filmy kdesi v Hollywoodu věděl, že pokud se to nemá všecko zabalit už v roce 2017, tak to musí odsýpat a hlavně nepřekvapovat, třeba dimenzionálně zlou kreaturou Steppenwolfa, který je tu čistě proto, aby dostal pořádně napřesdržku a ukázal, že nad ním je ještě třebas někdo jako Darkseid nebo Brainiac. Vlastně to není výtka, jenom má pak člověk po těch dvou hodinách (nutně říct, že nepochybně oprávněný) pocit, že tu někdo kompletně prostříhal a vystříhal podstatnou část děje. Ovšem během filmu samotného jsem spíš řešil, zda-li vůbec jsem schopen si oblíbit zbylou část Ligy, když už tuto snahu předčasně dost narušily trailery. Netřeba pochybovat, že na prvním místě musím ihned zmínit Flashe, jehož představitelem Ezrou Millerem vyloženě pohrdám a cokoliv, co vypustí z pusy má být vtipné, až na to, že vůbec není. Ovšem má cool oblek a cool schopnosti, takže, jak jsem také doufal, během akce mě vyloženě bavil a jeho Flashpointu nyní věřím o něco více, pokud jen abecedně nezačne kopírovat linky ze stejnojménného seriálu. S Batfleckem jsem velice spokojený už od minulého filmu a zde se mi hodně líbil jeho nový oblek ve stylu Arkham Knighta, takže se jen tiše modlím, aby se té sólovky dožil, Wonder Woman mě přesvědčila už ve svém filmu, Aquman se musí více snažit příští Vánoce v sólovce, ovšem kdo mě nejvíce příjemně překvapil, tak byl Cyborg. Naopak jeho sólovka mi pořád vůbec nedává smysl, ale zvlášť jeho civilní podoba ve formě Victora mě docela bavila. Shrnul bych to asi tak už v krátkosti, že velice doufám, že JL vyloženě rozdrtí nejen americká kina a Marvel konečně dostane trošku zdravé (a tmavší) konkurence. EDIT : navždy budu litovat, že se Snyderovu ságu nepodařilo dovyprávět, já bych to tak strašně chtěl! BTW : Má to tu nejlepší potitulkovou scénu, jakou jsem kdy viděl! Taktéž bez pokračování v navazujícím filmu. 😢 () (méně) (více)

Kaka

Všichni víme, že Batman vs Superman nebyl zdaleka božský. Ale byl velkolepý, dějově široký a ambiciózně rozmáchlý. V tom se Marvel nechytá ani omylem. Bohužel napodruhé místo vrcholu přichází pád. Nejen že Snyder ubral z plynu - zmizela temnota i kulervoucí akce, ale v polovině film plynule přepíná na Whedonovku a začíná se hláškovat ala Avengers. Což v temném komiksu, který se bere často docela vážně působí přímo idiotsky. Rovnou přeskočit hlavního digi záporáka s charizmatem 0 a celý scénář ohledně záchrany světa. Ano, opravdu chtěl zase někdo zničit svět za pomoci magických artefaktů. Tentokrát kostek. Zůstávají tedy jen hlavní hrdinové, kteří jsou fajn zvlášť i dohromady, ale scénáristická kupa sraček kolem jim nedává prostor příliš vyniknout a naopak vytahuje ty sekundární role ne tak důležitých postav (Lane, Crudup, Nielsen). Oproti "jedničce" kvalitativní sešup dolů a nic proti Jossu Whedonovi, ale když si režisér srandokapsů vezme do parády pompézní a řádně temné intergalaktické drama-materiál, vznikne z toho přesně takovýhle digipatvar jako teď tady. ()

Nevka

Liga spravedlnosti je ve většině směrů zklamáním. Snyderova vize se ohrála už někde v průběhu minulých dílů a tady tomu nasazuje korunu. Pošmurný vizuál - místy jsem měl až pocit, že někdo vydal rozkaz, aby se změnilo tónování - a celkově slabé efekty (Steppenwolf a scéna na louce Themysciry, Steppenwolf a krádež v Atlantis, scéna v tunelu, Supermanův návrat, celé finále, Steppenwolf...) bily do očí. Nechápu, co tímhle Snyder zamýšlel, protože servíruje v podstatě to, co jsme už viděli nesčetněkrát. Stejně tak můžeme mluvit o dříve zmiňovaném Steppenwolfovi. Záporáka s menším charismatem neměl snad ani Marvel, který disponuje třeba Whiplashem (nemluvě o tom, že je vzhledově podobný svým DCEU předchůdcům). Motivace tohoto "dobyvatele" tak v mnohém připomínaly nejvíce Helu. Jediným rozdílem bylo to, že Hela měla alespoň nějaké charisma a nevypadala jako topomapa Utahu. Příběh je tedy slabý a nekonzistentní. Scény jsou naskládané za sebe bez většího smyslu a místy se topí v patosu a klišé (WW na soše Spravedlnosti). Z toho vychází i problematická Supermanova resuscitace. Náznaky z BvS odešly asi někam do lesa, protože se na ně nebere vůbec žádný ohled. Všechno se vyřeší klasickým "udělátkem", které vrátí jako "zázrakem" hrdinovi život. Následný twist s Lois snad ani nemá cenu komentovat. U záporů ještě zmíním, že postavy jako Lois, Alfred, nebo Gordon jsou absolutně upozaděny. Na druhou stranu je nutno ocenit Flashe, který prostě funguje - a to jsem měl z Ezry strach. Má fajn hlášky, sympatického otce a působí nenuceně. Jeho sólovku bych si určitě nechal líbit. Aquaman také není zlý (ač se odklání od předlohy), ale zasloužil by mnohem více prostoru, který snad pod vedením Wanna nějak smysluplně dorazí příští rok. Cyborg nevyvolá žádné emoce, na WW se dobře kouká a Batman mě poprvé neoslovil. Navíc jsme dostali nesmyslné hledání vztahu Bruce a Diany, což bych si klidně odpustil. Hudební motiv je nevýrazný a hlavně ze začátku takřka trapný. Ve finále to není tak špatné jako Suicide Squad, ale v Justice League chybí hromada nevyužitých prvků, které mohly rozhodně pomoct. Hlavní důvod, proč nakonec dám 3 je ten, že chemie mezi týmem v podstatě funguje a film má několik momentů, ze kterých jdete do kolen (třeba vylidňování v Rusku - v podání Supermana a Flashe). Přihrajte mi s Detahstrokem i Hunnama jako Green Arrowa. Ta kamizolka s lukem by k němu nehorázně pasovala. Po Aquamanovi jdu na 2 hvězdičky. ()

D.Moore

Nikdy mi nepřipadalo, že by se DC filmy pokoušely stylem kopírovat Marvel, ani v případě té Wonder Woman srovnávané s Captainem Amerikou. Tentokrát ovšem ano, protože Liga spravedlnosti jsou vlastně Avengers včetně humoru za každou cenu, ve kterých se (alespoň na první pohled) nestane nic, co by filmovým vesmírem nějak zacloumalo. Ano, sice jde o zmrtvýchvstání Supermana, ale je tak trochu odbyté a Superman je kvůli scénáři jiný než dříve (hláška "Svědilo to" může směle konkurovat písku, který Anakinu Skywalkerovi vleze všude). Navíc jsem jaksi nepoznával rukopis Zacka Snydera. Oproti výbornému Muži z oceli a ještě lepšímu Batman vs Superman působila Liga spravedlnosti málem až komorně, nenápaditě a vyčichle. Přes to všechno nebyly dvě hodiny v kině ztracené, protože několik opravdu dobrých momentů film má, líbila se mi hudba Dannyho Elfmana (návrat batmanovského motivu z Burtonových filmů a původního Supermanova motivu od Johnna Williamse!) a Ben Affleck je fakt skvělý Batman. ()

kulyk

Jak by řekl Václav Havel - ,,Ehm, spoilery, že". Extrémně otřískaný rámec, v němž neinvenční manytěžaři mění jen kulisy. Svět je zase něčím ohrožen. Všimněte si, že postupem času jde o stále větší a větší hovadiny, zde o tři rubikovky a Minotaura. Uvědomělý správňák hledá pomocníčky. Ti musí být genderově i rasově vyvážení, aby za a. zasáhli co nejširší spektrum platících, za b. nějací neoneomarxisté nedostali psotník. Někteří se spoluprací souhlasí ihned, jiní až za chvíli, po ,,dramatickém" dějovém zvratku. Poté se utkávají se zlem, a to opakovaně. Zlo nejprve vítězí, následně nečekaně prohrává. Pro odlehčení je vloženo pár politicky korektních fórků. Dý end, který slibuje ňů stárt. Zde stojí za pozornost především dvě věci. Rusové jsou vykresleni jako magoři, co seberou děti a jdou bydlet do vybuchlého reaktoru. Jo, to se teď smí, jít po nich, jsou na indexu. Ale i tak je pravověrný Amík zachrání, protože je kladnější než galvanická katoda. A tou druhou je těžké nepochopení motivace Clarka Josepha Kenta. Kurva, vždyť jen hibernoval! Viděl to tak na padesát, pro jistotu však sedmdesát let. Proč, ptáte se? Ze stejného důvodu, kvůli kterému svým budíkům nakopal řitky. Věděl to, nebožák, věděl. Že tam do pěti minut naroluje Edemsovo ohava a on se jí jen tak nezbaví! ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera