Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

figliar

Po miernom zlepšení série, prichádza opäť návrat k priemernosti. Zjavná snaha kopírovať Avengers tvorcom nevyšla. Flash ako vtipná postava nefunguje, Cyborg je trápnejší než Ultron, Aquaman sa márne snaží hrať na Thora. A zase ten Supermanov a Batmanov vzťah. Mali sa na tieto všelijaké komplikované osudy postáv vykašlať, a ponúknuť čistokrvnú akčnú zábavu. Ale od toho tu je asi iba MARVEL. A naviac mi neskutočne prekážajú amatérske CGI (hlavne tvár Henryho Cavilla). ()

tranquill

"Co jsi zač? .. Ta, co věří!" Já věřím, že se to spoustě lidí nemuselo líbit, ale já s touhle akční komiksovkou neměl problém a bavil jsem se. ()

Nix

A přesně takhle to dopadlo se Snyderem, tohle opravdu ne. Tohle automaticky přeskočit a pustit si novou verzi. ()

Hellierer

Tak tu máme další pokus o dohnání Marvel univerza v podání DC. Zatímco Wonder Woman byla naprosto skvělá a BvS jsem si vlastně užil, tak Justice League už je opravdu průser. Uspěchané, nedomrdlé a doprovázené vyloženě nechutným vizuálem, nemluvě o plně CGI bad-guyovi s nulovým charisma. To vše podtržené špatným castingem Flashe a Aquamana, kteří jsou dost otravní. Obrovská škoda 40% ()

Boris.

Pro mě jsou poslední filmy od DC Comics určitě lepší než od Marvelu (tady třeba Strážci Galaxie, Thor nebo Spider-Man mi přijdou, že jsou daleko víc mířené na mladší diváky a chvílema jsou jak omalovánky). U DC jsem byl fakt nadšenej z filmu Batman vs Superman (kterej mi přijde, že je tu moc podhodnocenej), Wonder Woman byla taky super a tahle Liga byla fakt pecka. Sice sem čekal, že bude film daleko temnější, ale nakonec mi to vůbec nevadilo a i sem se pěkně zasmál. Prostě skvělej komiksovej zážitek. ()

Mouchal

Liga Spravedlnosti má spoustu problémů. Opravdu je jich celá kupa, nejspíš víc než veškerých DC hrdinů, ale naštěstí pro nás jsou tyto problémy schované za docela dost podařeným filmem. Kdo by to čekal? Po tom, s čím vším se tento film musel potýkat. Upřímně jsem neměl problém ani s BvS (půlka lidí přestala právě číst) a jeho Directors Cut byl opravdu výborný. A s tímto pokračováním problém také nemám. Věřím tomu, že někteří lidé mohou být z toho houfu nových postav dost zmatení a rozčarovaní, což připouštím, je napůl chyba filmu (a napůl chyba lidí, co si tento film pustí a nikdy v životě neslyšeli o tom, že existuje i nějaké DCU), ale mé hodnocení si na nějakou objektivitu ani nehraje, takže vzhledem k tomu, že já každou postavu víceméně znám, užil jsem si tento film přesně tak, jak tvůrci zamýšleli. Příběh je jednoduchý (což se studiu nedivím, když loni diváci nedokázali pochopit ani "Martha" storyline) a sem tam se zde najde i nějaký prostor pro vtípek, především od Flashe (ok, beru to). Aquaman konečně dostal baddas zjev, takže s vtípky na jeho postavu už snad populace skončí a Raj si tak bude moct vzít na Halloween jeho masku bez strachu z šikany. Cyborg si mě nijak zvlášť nezískal, Supík s digitálně odstraněným knírkem vypadal jak lidský Shrek (toto přirovnání není z mé hlavy, přiznávám se), WW byla zlatíčko jako vždycky a samotný Batman? Kdyby si Ben neustále nestěžoval a nebrečel, jak ho už nechce hrát, měl bych z něj lepší pocit. Když už studio nedokáže ani přimět své hlavní herce aby si na natáčení oholili knír a radši jim ksicht splácají digitálně, proč to neudělají digitální rovnou celý? Beztak už je digitální tak 78% filmu. Takhle bychom dostali "herce", co nám nezestárnou, nikdo by si to nespletl s Marvelem, Jokera by namluvil dokonalý Mark Hamill a všichni bychom byli spokojení. Nebyli, protože jsme jen obyčejní lidé a to, co umíme nejlépe je právě to stěžování si. JL se mi líbila, konec. 70%. Chci Green Lanterna! ()

bearmeedek

Na Lize asi bylo dost lidí, kterým se komiksy nelíbí (proč tam lezou?). Je pravda, že jsem na prcku nepadnul, ale bavil jsem se. Film má hodně velký spád, spousta akce, Batman klasika, Wonder Woman stále skvělejší. Díky i za to, že se na chvíli ukázaly i Amazonky ve své zemi. Záporák a jeho ďáblíci tuctoví a samozřejmě z vesmíru. Takže zápletka a děj absolutně nic nového, jen kopírování něčeho, co tu už bylo. Ovšem celkový dvouhodinový mišmaš a všeho-bordel udržuje pozornost a baví v duchu komiksového světa. Vzhledem k tomu, že jsem v poslední době hodnotil Wonder Woman ***** a Thor: Ragnarok ****, tak Lize nemohu dát plnou palbu. Vydržet do konce – dvě potitulkové scény! Jedna lehká brzy a druhá, coby pozvánka na pokračování, úplně na konci. ()

DarthFailord

Jeee oni to nebylo tak špatný jak jsem čekal. Horší než Wonder Woman a o dost lepší než Batman vs. Superman. Teda to úchylný batmanovo RC vozítko tam bylo pořád. Škoda, že Aquaman neměl víc prostoru a jen hláškoval. Cyborg a Flash byli hodně cool a Diana byla klasicky tahounem filmu. Bože jak ta ženská je boží...Steppenwolf celkem dobrej záporák. Bavil mě. Škoda zas toho přehnanýho digibordelu. 70% ()

vikino1

At si říká kdo chce co chce, mě se prostě Snyderova vize libí. Jednak umí krásně pracovat s vizuálem a druhak (a to už jsem taky psal) komix vždy tvoří jednoduchá zápletka a nápaditá akce. A oboje Liga má. Vím, že by se tam pár detailů našlo (kvalitnější záporák-mimochodem až moc podobnej tomu z Thora, drsnější armáda mutantu, více a drsnější oběti na civilech, absence celosvětové armády) ale ten zbytek je určitě lepší než letošní Ragnarok. Z mančaftu bych vyzvedl překvapivě Wonder Women - ta tvrdí muziku v každém fajtu co je, perfektní scény s Flashem (můj oblíbenec), Aquaman dostal málo prostoru (ale ten svou solovku už má hotovou), Cyborg nevadil, jen lehké sklamání bylo u Betmena - jednak vypadá nejkřehčeji (i ty jeho hračky nepřátelé vyřadí moc rychle) a druhak to on je mozkem celé JL a to mi tady trochu chybělo. Určitě bych uvítal prequeel nebo jak se to píše o první megabitvě s Lantrnama a všema dohromady proti kostlivcovi... ()

ISAJ

Najlepsie sceny nie su v traileroch, chodte nato! 4* Spokojnost a plny pocet davam pre ten hate voci DC. Hlavne ze posledne neznesitelne produkty od marvelu su tu daleko v cervenych cislach (Guardians 2, Dr. Strange, Avengers 2). MoS dodnes povazujem ze neprekonanu pecku (v ramci post nolan dc ery), BvS mam rad, 70% toho filmu je pecka, zvysne finale ultra fail (ktoré mimochodom (este horsie) ma aj WW), no a JL je nieco medzi. Dej a cely ten scenar je jemne slabsi, ale konecne solidne finale, takze ziadna pachut zo zleho zakoncenia jak v BvS sa nekona. Odsypa to, hlasky v pohode, akcia dobra, je to kompaktne nevidno co tocil Snyder/Whedon, nove obsadenie Aquaman, Flash super, suboj Superman vs JL top, zaporak a cela mytologia ok, snyderov vizual tiez v pohode. Dufam v extended cut aspon + 20min. Zhliadnute v kine 7/10 ()

Human_Traf

Ani jsem nečekal na potitulkovou scénu. Po končení filmu jsem z kina vyběhl se slzami v očích, proklínaje všechno a všechny. Před sálem jsem pak klesl na kolena a bušil pěstmi do země a řval jsem: "Vy šílenci! Tak jste ji konečně zničili! Bůh vás zatrať!" Dobře, tak hrozný to asi nebylo, jo vypadá to příšerně, nebylo to dramatické, napínavé či zábavné, ale stejně je na tom nejhorší ten promarněný potenciál. Ten je z toho filmu absolutně to nejhorší. Lze snad odpustit, ne však zapomenout. ()

Kritik.

Motív s tak obrovským potenciálom, a zase raz tak nevyužitý, dokonca zbabraný. Hrozné, otrasné, hnusné počítačové elektro efekty. Plytké dialógy. Málo priestoru pre charaktery postáv - to je ale u DC aj Marvel bežné. A žiaľ, škodlivé. Spomeniem ale aj plusy - úsmevné spoilery, rozhovory, spomienky na staré Burtonove filmy o Batmanovi. Hudba - Batmanovská Elfmanovská je top! Ale aj Supemanova a iné. Potešila tiež po-titulková scéna. ()

Demonic189

Prakticky si dva dni po pozretí nepamätám jednú zaujímavú scénu, nič čo by mi utkvelo v hlave, niečo WOW. Nič! Je preto až strašne kam sme sa od geniálnych Temných Rytierov a Man Of Steel posunuli...K filmu, ktorý zbehne rýchlo ako voda, kde je mizerná zápletka a scénar, nevyužité postavy, kde je smiešny "zaporák", divní herci, neviditeľná hudba a film, ktorý bol z 90% točený pred zeleným plátnom. Žiadna atmosféra, budovanie napätia, emócie, katarzia.. "CHCE SE MI ZVRACET!" ()

johnsnow

Film som videl deň po premiére ale až teraz som schopný dať hodnotenie keďže som dumal výhody a nevýhody tohto filmu. A tou najväčšou je že film dakam smeruje a nedosmeruje tam. Flash nie je vtipný, jediný kto stál za niečo bol Aquaman a ešte WW mala šmrnc. Takže priemer ale lepšie než Suicide Sguad. ()

Franc1s

No tak opět se tvůrci nedomluvili co vlastně chcou, dospěláckou podívanou, či dětskou báchorku.. Flash mě už od začátku iritoval a jeho rádoby "hlášky" opravdu nevím kterej ňouma psal. Bavil mě akorát Batman a Aquaman. Nej hláška od Batmana je ta ohledně Aquamanovi vidličky. Na mlátičky a zpomalovačky se dalo dívat, ale poslouchat srdceryvné rozhovory a jak nese ten a onen vinu, to by se nedalo poslouchat ani po 5 pivech... Je to škoda a už opravdu nevěřím, že někdy vznikne film od DC co bude stát TO! 7/10 ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera