poster

Cesta

 • Itálie

  Il viaggio

Drama

Itálie / Francie, 1974, 102 min

Předloha:

Luigi Pirandello (kniha)

Kamera:

Ennio Guarnieri

Producenti:

Carlo Ponti

Střih:

Franco Arcalli

Scénografie:

Luigi Scaccianoce

Kostýmy:

Marcel Escoffier
(další profese)
 • Martin741
  ****

  Posledni film talianskeho rezisera Vittoria DeSicu nesie nazov Il Villagio. A tematicky ide o pribeh lasky medzi Richardom burtonom a Sophiou Loren. Pribeh sa odohrava kdesi v taliansku uprostred roku 1914. Film je to vyborny, aj Burton aj Loren vedeli hrat, takze o herecke koncerty je hned postarane. Koniec bol dost smutny, ale az prilis predvidatelny. 80 %(16.9.2014)

 • blowup
  *

  Tak copak to v tv člověk nevidí? Herecký výkon Burtona je až skoro k smíchu a vůbec se nehodí navzájem se SL. Možná, že to byl i ten dabing, ale něco tak hrozného jsem už dlouho neviděla. Asi je to také tím očekáváním něčeho a tím pádem i výdrží při sledování, jinak bych to po půlhodině vypnula. Trochu se divím, jak se to tady líbilo...(20.9.2014)

 • ABC1
  ***

  Bohužel mě také film příliš nezaujal, přesto že Lorenku a Burtona mám ráda. Nemohou tady nijak zvlášť ukázat své herecké umění, děj je dost nudný, atmosféra studená asi tak stejně jako ty nevytopené neobývané salony v paláci, dabing hlavně Sophie mě také nenadchnul, to už sakra nemohou aspoň někdy dát dabing někomu jinému než T. Bebarové, třeba B. Munzarové...opravdu zajímavé bylo jen to, že jako vdova nemohla jít se synem první den do školy!!(29.1.2015)

 • jjemi
  ****

  Ani 40 let neubralo filmu na kvalitě. Ta je sice postavena především na výkonech Richarda a Sofie, ale také skvěle navodí umrtvující atmosféru konzervativní Sicílie, která by dokázala Sofii umořit dříve, nežli by ochutnala alespoň trochu štěstí. Že film končí smutně? Nesouhlasím. Vzhledem k době a jejím konvencím byl závěr šťastný. Nemusí se vždy vzít a mít kupu dětí. Okouzlující, dojímavý, pohodový film.(18.9.2014)

 • kubilov
  **

  Labutí píseň Vittoria De Sica, která se nese na jedné straně ve skvělé sicilské atmosféře, ale na druhé straně se strašně plytkým příběhem a na své poměry s nepříliš výraznou Sophií Loren, pro kterou tak může být nakonec po letech Il Viaggio pouze filmem, kde se objevila s pro sebe v příštích letech velmi důležitým mužem - Ricardem Burtonem.(10.2.2015)

 • - „Když jsme já a Richard Burton naši scénu dohráli, začalo loučení. De Sica musel ještě zůstat, aby dotočil do konce poslední taneční scény na jevišti kabaretu. Šla jsem do své šatny, ale měla jsem nevysvětlitelné nutkání otočit se a naposled se na de Sicu podívat. Seděl na jevištní rampě v póze, která pro něj byla typická: s nataženýma nohama, na tváři úsměv, žertoval s dívkami na jevišti, zatímco čekal na další záběr. Pak zaklonil hlavu a smál se něčemu, co řekla jedna z dívek, smál se tak, jak se uměl smát jen de Sica.“ (Sophia Loren) (wewerička)