Reklama

Reklama

Brundibáři

(TV seriál)
Animovaný / Pohádka
Československo, 1980, 49 min (Minutáž: 8–9 min)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Kratičké příběhy dvou čmeláků, kteří se stejně jmenují a navlas se sobě i podobají. (Karlos80)

Recenze (5)

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Zdeněk Smetana patřil k nejvýraznějším tvářím české, respektive československé, animované filmové tvorby pro děti. Jeho minisérie Brundibáři zaostává sice v popularitě za Rákosníčkem, Křemílkem, Vochomůrkou i malou čarodějnicí, ale svým duchem za nimi v žádném případě nekulhá s odstupem. Výtvarná podoba se drží Smetanova charakteristického rukopisu v ideálním vzorci pro dětské diváky. Hrdiny jsou jednovaječná dvojčata čmeláků Bernardů Bombusů. Hlasový doprovod Jiřího Sováka neskrývá rozpustilou soutěživost a dychtivě se žene vpřed k novým zážitkům. Vedle výchovného směřování nelze přehlédnout, a natož přeslechnout, ani hudební hrátky Václava Zahradníka. Uličnická nátura je napadena dobromyslností. Je to další z podnětných kousků v rozvoji malého člověka, dospělým je dovoleno s rozkoší pozorovat důmyslnou tvůrčí neposednost, která se ve Smetanově podobě neomrzí. ()

Matematicka 

všechny recenze uživatele

Dva stejní brundibáři Bernard Bombus & Bernard Bombus. Oba milují hudbu, hrají na basu a ač sami trochu líní, nemají rádi hloupost, především tu lidskou... Seriál, který mi v dětství zcela unikl a viděla jsem ho až teď se svými dětmi. Ač je starší než já, je překvapivě aktuální (i pro dospělé) a ukazuje i k docela závažným, např. ekologickým tématům. Velice pěkně výtvarně zpracováno Zdeňkem Smetanou, výborný komentář Jiřího Sováka. Autory námětu jsou Edgar Dutka a Zdeněk Smetana. Celkem velice povedené a vtipné. ()

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Tenhle večerníček si moc nepamatuji. Nejspíše je to tím, že příběhy nebyly příliš záživné. Asi jedinou světlou stránkou tohoto seriálu je povedená animace Zdeňka Smetany. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Křemílek a Vochomůrka či Rákosníček byli výborní. Jiří Sovák sice hlasově nestačí na Jiřinu Bohdalovou, ale snaha je. Respektive byla. Ovšem on nedostal moc prostoru. Brundibáři byli o mnoho méně záživní než zmíněné pohádkové seriály. Ty příběhy byly trochu slabé, aby zaujaly. Nejspíš proto vzniklo jen šest epizod a repríz také moc nebylo. Já si totiž tenti Večerníček pamatuji, ale jen malinko. Ještě bych ovšem pochválil hudbu, kdy v některých epizodách zazní docela slavné melodie. ()

Reklama

Reklama