Londýnský gangster Vic Daskin (Richard Burton) je sadistický psychopat, který bez mrknutí oka podřezává svým obětem hrdlo a přitom se láskyplně stará o svou přestárlou matku. Se svými bývalými společníky se rozhodne zorganizovat přepadení vozu s penězi. Do akce zatáhne také svého milence Wolfa (Ian McShane). Policejní šéf Scotland Yardu, Bob Matthews (Nigel Davenport), nemá k jeho zatknutí dost důkazů, přesto se nevzdává. (ilclassico)

Karlos80

Úhledná, stylová, a na svou dobu hodně drsná gangsterské krimi s vlivy na takové filmy jako "Reservoir Dogs" atp. Sadistický homosexuální psychopat a "darebák" Villain) Burton v nejlepší formě (ještě nikde jsem ho tak neviděl, každopádně kdybych ho měl srovnat s jeho evropskými souputníky ve stejných rolích, viz Adorf - "Milano Calibro", nebo Delon "Tony Arzenta", tak je ale stále až za nimi, herci jsou ale jinak skutečně brilantní, scénář a umístěné vynikající. Násilí v tomto filmu pro mě bylo realističtější a méně stylizované než jinde. Opravdu luxusní scéna "loupeže mezd" (výborný střih!) je stále poměrně grafická jak na svou dobu, tak i podle dnešních měřítek. Film bych zařadil tak zhruba na stejnou úroveň spolu s filmy jako "Sitting Target", "Get Carter" nebo "Long Good Friday", přesto že Villain bohužel i dost nudí, kdy je to podle mě až příliš dlouhé se spoustou hluchých míst, kde se nic moc neděje, ve filmu není zase až tolik akce, napětí a vzrušení, jak u některých z výše uvedených filmů, tak je to podle mě stále jeden z největších, povrchních ale i zábavných UK gangsterských filmů všech dob (dobře, řemeslně odvedená práce), a pro mne z nepochopitelných důvodů neprávem zapomenutý (např. takový "Get Carter", byl ve stejné době hit a nyní se obecně považuje za britskou klasiku, tak je to docela nepochopitelné!), opomíjený a podceňovaný. Teprve před nedávnem to vyšlo na DVD, kdy do té doby byla známá jen VHS, v tv v UK se film objevoval jen velmi ztřítka. ()

choze

Souhlas s Karlosem, že je to docela utahané a chtělo by to víc akce a napětí. Burtonův sadistický gay gauner zní zajímavěji, než jak je ve filmu prezentován (kde jen dá svému milenci pěsťovku do břicha, začne si rozepínat kalhoty a konec), a zasloužil by si výraznějšího policejního oponenta. ()

Gilmour93

Mucká Ian McShane líp než Taylorka? To už ví vilný londýnský villain, který ani v poslední moment nevnímá skutečnost, ve které se nachází.. Výborně natočená scéna loupeže, kde improvizace nutí k surovosti, inovativní použití citronky a přituhující souboj gangsterských ryb různé velikosti s policejní dvojicí, co se při rybaření spoléhá na sendviče s čatný, jizlivost a práskačskou síť. Nevím, jestli to bylo tou rolí boy lovera, nebo spalujícím výrazem, jako když Verbal Kint není zrovna Verbal Kint, ale Burton mi tu hrozně připomínal Kevina Spaceyho.. ()