Úhledná, stylová, a na svou dobu hodně drsná gangsterské krimi s vlivy na takové filmy jako "Reservoir Dogs" atp. Sadistický homosexuální psychopat a "darebák" Villain) Burton v nejlepší formě (ještě nikde jsem ho tak neviděl, každopádně kdybych ho měl srovnat s jeho evropskými souputníky ve stejných rolích, viz Adorf - "Milano Calibro", nebo Delon "Tony Arzenta", tak je ale stále až za nimi, herci jsou ale jinak skutečně brilantní, scénář a umístěné vynikající. Násilí v tomto filmu pro mě bylo realističtější a méně stylizované než jinde. Opravdu luxusní scéna "loupeže mezd" (výborný střih!) je stále poměrně grafická jak na svou dobu, tak i podle dnešních měřítek. Film bych zařadil tak zhruba na stejnou úroveň spolu s filmy jako "Sitting Target", "Get Carter" nebo "Long Good Friday", přesto že Villain bohužel i dost nudí, kdy je to podle mě až příliš dlouhé se spoustou hluchých míst, kde se nic moc neděje, ve filmu není zase až tolik akce, napětí a vzrušení, jak u některých z výše uvedených filmů, tak je to podle mě stále jeden z největších, povrchních ale i zábavných UK gangsterských filmů všech dob (dobře, řemeslně odvedená práce), a pro mne z nepochopitelných důvodů neprávem zapomenutý (např. takový "Get Carter", byl ve stejné době hit a nyní se obecně považuje za britskou klasiku, tak je to docela nepochopitelné!), opomíjený a podceňovaný. Teprve před nedávnem to vyšlo na DVD, kdy do té doby byla známá jen VHS, v tv v UK se film objevoval jen velmi ztřítka.(9.12.2013)

Dost drsná záležitost, s výborným Burtonem.(12.5.2018)

Burton coby zatraceně přesvědčivý "darebák"!!! :-)(2.12.2010)