James Cagney netypicky v roli agenta FBI. Především díky dynamickému a emotivnímu konci je snímek poutavý i z dnešního pohledu.(7.11.2009)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Námět(8.6.2004)

James Cagney v dalším gangsterském filmu, ale tentokrát stojí na opačné a pro něj nezvyklé straně zákona a pracuje pro FBI, nicméně skvělý je i v kladné roli. G Meni jsou docela fajn kriminálka, i když to na mě zezačátku působilo trochu jako agitka do nebe vychvalující FBI. Naštěstí po chvilce se plně rozjel příběh a už to bylo v pohodě.(21.12.2011)

Brick Davis (James Cagney) není jako právník zrovna nejúspěšnější. Když se jeho někdejší přítel stane obětí gangsterů, s nimiž má Davis jisté kontakty, rozhodne se tento mládý muž nastoupit novou profesi - a to rovnou agenta FBI... Svého času obrovský kasovní trhák. James Cagney v poněkud netypické roli a pro milovníky přestřelek třicátých let i dnes pořádné pošušňáníčko.(17.6.2005)

• - Ačkoliv má film smyšlený příběh se smyšlenými postavami, některé z jeho scén jsou inspirovány skutečnými událostmi. Scéna masakru policistů na vlakovém nádraží je inspirována masakrem v Kansas City z roku 1933, závěrečná akce u myslivny zase přestřelkou mezi FBI a Johnem Dillingerem a jeho gangem v roce 1934. (Griffith)

• - Film ukazující odhodlanou práci členů Federálního úřadu pro vyšetřování byl natočen jako protipól filmům Malý Cézar (1931), Zjizvená tvář (1932) nebo Veřejný nepřítel (1931), které glorifikovaly gangstery. (Griffith)

• - Většina kopií tohoto filmu začíná scénou, ve které se nováčkům u FBI začíná promítat film, který ukazuje historii tohoto úřadu. Tato scéna byla do filmu přidána až při jeho znovuuvedení v roce 1949 a promítaný film je 'G' Men. (Griffith)