• Pohrobek
  ***

  Brick Davis (James Cagney) není jako právník zrovna nejúspěšnější. Když se jeho někdejší přítel stane obětí gangsterů, s nimiž má Davis jisté kontakty, rozhodne se tento mládý muž nastoupit novou profesi - a to rovnou agenta FBI... Svého času obrovský kasovní trhák. James Cagney v poněkud netypické roli a pro milovníky přestřelek třicátých let i dnes pořádné pošušňáníčko.(17.6.2005)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Námět(8.6.2004)

 • liquido26
  ****

  James Cagney v dalším gangsterském filmu, ale tentokrát stojí na opačné a pro něj nezvyklé straně zákona a pracuje pro FBI, nicméně skvělý je i v kladné roli. G Meni jsou docela fajn kriminálka, i když to na mě zezačátku působilo trochu jako agitka do nebe vychvalující FBI. Naštěstí po chvilce se plně rozjel příběh a už to bylo v pohodě.(21.12.2011)

 • Micro41CZ
  ****

  James Cagney netypicky v roli agenta FBI. Především díky dynamickému a emotivnímu konci je snímek poutavý i z dnešního pohledu.(7.11.2009)

 • - Ačkoliv má film smyšlený příběh se smyšlenými postavami, některé z jeho scén jsou inspirovány skutečnými událostmi. Scéna masakru policistů na vlakovém nádraží je inspirována masakrem v Kansas City z roku 1933, závěrečná akce u myslivny zase přestřelkou mezi FBI a Johnem Dillingerem a jeho gangem v roce 1934. (Griffith)

 • - Film ukazující odhodlanou práci členů Federálního úřadu pro vyšetřování byl natočen jako protipól filmům Malý Cézar (1931), Zjizvená tvář (1932) nebo Veřejný nepřítel (1931), které glorifikovaly gangstery. (Griffith)

 • - Od roku 1934 bylo v Hollywoodu vyžadováno dodržování produkčního kodexu, kvůli kterému v tomto filmu gangsteři nemohli používat slavný samopal Thompson a být tak ukázání v celé „parádě“. (Griffith)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace