Reklama

Reklama

Obsahy(1)

James Cagney (VEŘEJNÝ NEPŘÍTEL, BOUŘLIVÁ DVACÁTÁ LÉTA, HŘÍŠNÍ ANDĚLÉ) v hlavní roli. Jeho Brick Davis se stal právníkem jen díky kontaktům s gangstery a nyní se neúspěšně pokouší rozjet svou kariéru. Jeho přítel z vysoké školy, který pracuje u FBI, je ve službě zavražděn gangstery. Rozhořčený Davis se poté rozhodne nastoupit k FBI, aby mohl pomstít smrt kamaráda. Ve stejné době terorizuje bezohledný gang půlku Spojených států. Bankovní loupeže a vraždy policistů jsou na denním pořádku. Z členů gangu se stávají úhlavní veřejní nepřátelé a navíc se ukáže, že pravděpodobně stojí za vraždou Davisova přítele. Davis se do případu vrhne po hlavě a snaží se dostat celý gang za mříže.
Film zobrazuje FBI v těžkých dobách svého vzniku, kdy agenti neměli ani právo nosit zbraň. V roce 1949 byl znovu vydán s přidanou novou úvodní scénou. Snímek byl také pouštěn absolventům právnických škol za účelem náboru do FBI. (worm14)

(více)

Recenze (4)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Brick Davis (James Cagney) není jako právník zrovna nejúspěšnější. Když se jeho někdejší přítel stane obětí gangsterů, s nimiž má Davis jisté kontakty, rozhodne se tento mládý muž nastoupit novou profesi - a to rovnou agenta FBI... Svého času obrovský kasovní trhák. James Cagney v poněkud netypické roli a pro milovníky přestřelek třicátých let i dnes pořádné pošušňáníčko. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

James Cagney v dalším gangsterském filmu, ale tentokrát stojí na opačné a pro něj nezvyklé straně zákona a pracuje pro FBI, nicméně skvělý je i v kladné roli. G Meni jsou docela fajn kriminálka, i když to na mě zezačátku působilo trochu jako agitka do nebe vychvalující FBI. Naštěstí po chvilce se plně rozjel příběh a už to bylo v pohodě. ()

Reklama

Micro41CZ 

všechny recenze uživatele

James Cagney netypicky v roli agenta FBI. Především díky dynamickému a emotivnímu konci je snímek poutavý i z dnešního pohledu. ()

Galerie (72)

Zajímavosti (6)

  • Většina kopií tohoto filmu začíná scénou, ve které se nováčkům u FBI začíná promítat film, který ukazuje historii tohoto úřadu. Tato scéna byla do filmu přidána až při jeho znovuuvedení v roce 1949 a promítaný film je 'G' Men. (Griffith)
  • Od roku 1934 bylo v Hollywoodu vyžadováno dodržování produkčního kodexu, kvůli kterému v tomto filmu gangsteři nemohli používat slavný samopal Thompson a být tak ukázání v celé „parádě“. (Griffith)

Reklama

Reklama