poster

Malé oslavy

 • Slovensko

  Malé oslavy

 • anglický

  Small Celebrations

  (festivalový název)

Drama

Slovensko / Česko / Itálie, 2008, 92 min

Komentáře uživatelů k filmu (52)

 • noctambule
  *

  Nevím proč, ale měla jsem Tyce zařazeného k tomu lepšímu u nás, po tomto výtvoru už ne. Strašné nepředstavitelně moc. Toporné dialogy k smíchu, přirozenost "herců" k nenalezení. Netuším, o čem to bylo, ale závěr byl úžasný. SPOILER: Ty můžeš za smrt kámoše, tak já ti vezmu tvou plyšovou kachnu a praštím s ní o zem, to se ti ale pomstím. wtf?(7.2.2013)

 • Bluntman
  **

  NOC PLNÁ FILMŮ. Ve zkratce: MALÉ OSLAVY jsou lepší než UŽ, ale horší než SMRADI. Pokud bych to měl rozvést, s posledně jmenovaným je pojí zájem o sociální problematiku lidí žijících na okraji a sázka na civilní herecké výkony (překvapivě umírněný Bolek Polívka!) s uvěřitelnými dialogy i zachycení genia loci konkrétního místa (v tomto případě Bratislavy); bohužel ale také celková televiznost obrazu, uchylování se k žánrovým postupům, aby byl film patřičně dramatický, a zkratkovitost jednání postav a s tím spojená psychologická nevěrohodnost v určitých momentech. Zdeněk Tyc ale není Ken Loach, i když by také chtěl točit sociální dramata, a svým filmem nijak neburcuje a problémy neukazuje, spíše od nich utíká. Nedosahuje bulvarizace a banalizace, jaké se dopouštějí Hřebejk s Jarchovským, ale ideologie jejich filmů je totožná: vysvobození ze svrabu a naději pro lepší budoucnost umožní i/emigrant. Abych to shrnul: MALÉ OSLAVY nejsou ničím víc než morálně pochybným mravním imperativem slovenského vtipu končícího pointou "odjebat sa odsud, odjebat sa do piči".(25.10.2008)

 • Tuxedo
  **

  Ve filmu se střídají pozoruhodně přesvědčivé momenty s nepravděpodobnými až přehnanými. Těch je bohužel dvakrát tolik než přesvědčivých, nejednou jsem se tak hlouposti Malých oslav musel nahlas zasmát a zároveň litovat jejich potenciálu. Nejvíce tím trpí pozoruhodný výkon Terezy Nvotové, jejíž postava se stejně jako všechny ostatní chová jak jí scénář předepisuje. Výkony ostatních pak netřeba ani zmiňovat.(7.11.2008)

 • viperblade
  **

  To byl zas jednou príma nápad, zařídit pro celou školu výlet do kina. Tak co, alespoň jsme se nemuseli učit. Spustí se film a hned mám výhrady. Úvodní titulky, (pro mě z nepochopitelného důvodu), byly přeloženy i do angličtiny (jako by zrovna s tímto filmem chtěli jet někam do zámoří… :-)) Příběh je sice reálný, i ta Šišková se snaží, ale co je to platné, když tam jsou naprosto rušivé elementy (nevím, kde přišli na Nvotovou, protože ta holka je dřevo)!! A co na tom, že se na ni dá koukat (i když kámoš vedle mě ji okomentoval slovy "OMG, ta vypadá, pal už!" Kdo to ale opravdu zachraňoval, je Bolek, který vypadal, jako by jediný tušil, oč tam běží. Vždy, když byl na scéně on, tak se mi na ten film lépe koukalo. Takže za mě jsou Malé oslavy velmi… málo hodnoceny. Když totiž film stojí jen na dvou charakterech a zbylých šest je tam navíc, tak rozhodně není co slavit.(22.4.2009)

 • PinokKio
  *

  V reálu asi příjemná Terezka Novotná v absolutně neradostném pohledu na realitu .. ovšem dost přikreslenou. Chtěl bych vědět, pro koho je tenhle film vlastně určen, protože sledovat tuhle depresivní nudu hodinu a půl, nedejbože za současné nekřesťanské vstupné, je mi záhadou. Díky jménu režiséra jsem udiven dvojnásob (Smradi se mi líbili, Vojtěch byl úžasný a Žiletky byli můj generační film).(6.12.2009)

 • NinadeL
  ****

  Film, po kterém budete chtít spáchat sebevraždu.(31.7.2015)

 • troufalka
  ***

  Dost pomalý rozjezd, ale nakonec dobrý. Převážila lenost přepnout to někam jinam. :o)(9.7.2013)

 • paascha
  odpad!

  Další kravina. BNejvětším šokem bylo jméno režiséra, to jsem prostě nepochopil(14.12.2009)

 • Smok
  **

  Po dopozeraní filmu nebol dôvod ani na malú oslavu. Sklamania neoslavujem... Potešujúce je jedine zistenie, že u Nvotovcov sú herci všetci členovia domácnosti.(10.12.2009)

 • bassator
  **

  Film úplně bez nějakého náboje, obyčejně plynoucí příběh s trapným vyústěním. Jako kulisa nemá chybu... - 25. 7. 2012 - 40%(25.7.2012)

 • Slarque
  **

  Tereza Nvotová sice přesně vystihla dívku na hranici mezi dítětem a dospělostí, ale co je to platné, když jí scénář každou chvíli hodí nějaký klacek pod nohy. Ale ostatní postavy dopadly ještě hůř. Tento navzdory názvu převážně melancholický film má semtam jednotlivé silné scény, ale jako celek patří mezi ta méně vydařená filmová díla.(16.7.2013)

 • dopitak
  ****

  Celkové zhodnocení 1. filmové noci - Brno.____Označil bych to spíš jako komorní drama, ve kterém některé části narace nejsou zcela dotažené anebo jsou prostě jednoduše odfláknuté, drama postavené na dobrých hereckých výkonech, především neokoukané (a mnohem mlaději vypadající) Terezy Nvotové. Mimochodem - poznámka spíš pro pány - to byly alespoň podle mě nejhezčí ženská filmová prsa za hooodně dlouhou dobu. Ale jen kvůli tomu na to určitě nechoďte.(25.10.2008)

 • eraserhead666
  ***

  Rozhodně lepší než větší půlka české novodobé kinematografie. Občas zasmrádlé předvídavostí, stereotypním kýčem a zbytečnou rádobydramatičností, ale místy se na to příjemně kouká, je to o normálních lidech tak nějak ze sousedství (dost věcí jsem dokázal identifikovat ze svého života). Tereza se navíc dost posestřila (a pomamila), její herecký výkon se mi strašně líbil. 3,5*(21.3.2010)

 • Mulosz
  *

  Ježíšikrrrriste, co to bylo???!!!(12.10.2008)

 • Premiere_*
  ***

  Drama z každodenního života má sice své mouchy, ale díky uvěřitelnosti vaši pozornost udrží.(2.10.2008)

 • Rosana
  ***

  Film měl myšlenku a určitě chtěl i hodně říct. Bohužel pomalý spád a nic moc akce trochu nudily. Je to asi názor vkusu, ale filmy rozebírající nějaký sociální problém mě moc nebaví a také tam udělali páni filmaři hromadu kiksů (tramvaj jede vedne, najednou je noc a kdyz vystupují, je zase den; nesprávné očitrhající střihy a podobně)(25.10.2008)

 • sta
  odpad!

  tenhle film drží jeden smutný rekord: všechny postavy do jedné se v něm chovají neuvěřitelně debilně(23.9.2008)

 • Tommassi3
  **

  "Slušne dievčatko, čo ?! To sa tu len tak nevidí.."(19.4.2016)

 • Lokutus
  odpad!

  Typicky nudná československá břečka o dvojici přestárlých senilních kráv snažících se chlastem a šoustáním, kde se jen dá, bojovat s přibývajícími lety a jedné malé děvce, která je shodou okolností dcerou jedné z nich.(6.11.2009)

 • OG_Swifty
  **

  Další z řady československých filmů o tom, jak je všechno v prdeli - jen do toho párkrát hraje samba... Nebudu moc rozepisovat děj filmu, jenom asi uvedu, že Nvotová mě jako zdivočelej parchant celej film srala a je mi jedno to, že měla hrát holku v pubertě atd... prostě to byla píča. Polívka asi nosil paruku a věřim tomu, že Gubíková hrála víceméně sebe samu.(20.4.2016)

 • chelseaman22
  *

  Tak tento film dává divákovi náramně zabrat! Pokud se skutečně nechcete dívat na dívčinu, která by klidně s šedesátiletým staříkem vlezla do postele, film definitivně vynechejte! 20 %(15.11.2019)

<< předchozí 1 2 3