Dokumentární snímek o historii studia Pixar. (formelin)

campix

Klasická kvalitní řemeslně provedená práce. Dokument o úspěšné firmě, která znamenala revoluci v točení animovaných a obecně revoluci, co se týče počítačů jako nástrojů pro tvoření filmů. Dokument sleduje Pixar od dob těžkých začátků až to do jeho neotřesitelné dnešní pozice. Setkáme se s tvůrčím procesem, který doprovázel naše oblíbené animované hity. Nic víc, nic míň. Zajímavá a vkusná sonda do historie jedné významné firmy filmového průmyslu. ()

MartinezZ

Nádherný začátek, zobrazující, jak si tehdejší zkostnatělí "Disneyáci" podřezali větévku, aby si následně právě s těmi odříznutými navzájem zachraňovali krk. Asi tak o 200% zajímavější dokument oproti Waking Sleeping Beauty, jehož je Pixar Story více méně pokračováním. ()

Kwaichi

Vydarený dokument o histórii jedeného z najznámejších tvorcov animovaných filmov. Začínali v podstate od nuly v dovtedy neznámom odbore - počítačovej animácii. No hneď už ich prvý celovečerný film Toy Story sa stal svetovou klasikou, aj keď ako sa dozvedáme z dokumentu vôbec to tak nemuselo byť a Toy Story to mal pekne na mále aby uzrel svetlo tohto sveta. Podľa môjho názoru čo film od Pixaru, to vynikajúci filmový kúsok. Myslím, že všetkým jeho filmom som dal minimálne 4*. ()

Madison

Skvelé dokumentárne zhrnutie ťažkých začiatkov jednej z najslávnejších tovární na animované príbehy - Pixaru. Dokument pútavým spôsobom líči, koľko tvrdej práce, sebazaprenia a trpezlivosti treba na vytvorenie nádherného detského sveta so všetkými tými rozkošnými postavičkami, obrazovými detailmi či inými technickými aspektmi. Ideme na to do kina, zabavíme sa, na záver zatlieskame pixarovskému umeniu, ale nikdy si asi dostatočne neuvedomujeme celú tú namáhavú prácu v zákutiach štúdia. Dostal ma životopis tvorivého génia, Johna Lassetera, ktorý niekoľko týždňov nezakúsil, čo je to poriadny spánok, zaujali ma večné ťahanice okolo štúdií Pixaru a Disney a mnoho iných spomenutých vecí, ktoré doviedli Pixar až tam, kde je teraz. Jediné moje vytknutie smeruje k tomu, že dokument diváka neoboznámi detailne s neskoršími animákmi, za to sa ale dostatočne venuje tým ranným. Niekto tu načrtol, že zo začiatku si animátori navzájom mastia ego a vychvaľujú sa, ale pri všetkej úcte, myslím si, že si to pri tak skvele odvedenej práci, môžu dovoliť. Tí ľudia si to fakt zaslúžia. ()