Planina v ohni

Camino a la redención

Spálené životy

Drama / Romantický / Krimi

USA / Argentina, 2008, 102 min

Vyprávění příběhů ve stylu puzzle mam docela rád, ale tohle bylo už poněkud zbytečně překombinovaný. Na samotnym příběhu bylo nejzajímavější asi právě to přeskakování z jedný časový roviny na druhou. Jinak mě to moc nechytlo. Ještě musim uznat, že Kim Basinger a Charlize Theron hrajou celkem dobře a Charlize Theron má celkem dobrý kozy. Ale to je asi tak všechno...(22.1.2011)

• venison

Tak tohle se moc nepovedlo :-( Charlize Theron a Kim Basinger film herecky obohatily a pozvedly na vyšší úroveň, ale jinak je to zoufale úmorné.. Puzzle film by byl fajn, kdyby děj nebyl od začátku průhledný jak lahev minerálky.. Divák hned ví kdo je kdo a žádné překvápko se nekonalo.. Umělecká hodnota nulová :-((6.8.2012)

Ak si niekto vyberie v ponuke dvd alebo tv tento film, zrejme pozná Arriagov scenáristický rukopis a vie, čo od filmu môže očakávať. Arriaga natočil znova scenár so svojím ľahko rozpoznateľným rukopisom, takže opakuje aj mierne chybičky, ako je predvídateľnosť niektorých scén a zvratov. Zato ten záverečný je v jeho podaní inováciou, niečím, čo som absolútne v priebehu sledovania netušil a ukazuje, ako to mal od začiatku detailne premyslené. Iba škoda, že sa rozkmotril s Innarituom, pretože ten je výraznejším režisérom. Arriaga neponúka žiadnu svojskú filmovú reč, na druhej strane je tým pádom viac civilný. Spätne by sa po Hunger games mohol stať tento film malým hitom vo videopožičovniach, ak by si mládež chcela pozrieť herecké začiatky ich nového ženského idolu Jennifer Lawrence. V podstate klasická hollywoodska melodráma natočená ako americký nezávislý film.(18.7.2012)

Asi by bolo lepšie, aby Guillermo Arriaga ostal pri písaní scenárov. I keď práve scenár (okrem iného) sa podieľal na mojom rezervovanom hodnotení výsledku. U týchto módnych a často samoúčelných kaleidoskopov prelínajúcich sa v čase i príbehu sa snažím predstaviť si, ako by to vyznelo, ak by sa všetky zábery a deje zoradili tak, ako prebehli. A naraz mi z toho vyjdú pomerne banálne príbehy, prípad od prípadu dobre zahraté. Takže pomerne vydreté tri hviezdičky sú vzdialené od Amorres Perros a Babel.(15.12.2013)

Chytře rozházená mozaika, která je v druhé polovině ještě chytřeji propojována. Scénář je podobný - a někdy i dost připomíná - 21 gramům (pročpak asi), ale to vůbec není ke škodě. Arriaga je hodně talentovaný nejen jako scénárista, ale i jako režisér. Jediná škoda je, že po chronologickém poskládání filmu zcela odpadá důvod pro další sledování posledních cca 15 minut.(14.11.2012)

• - Lokality, ve kterých se natáčelo byly: Depoe Bay, Portland v Oregonu a Las Cruces v Novém Mexiku. (Agatha)

• - Rozpočet filmu činil 20 milionů dolarů. (Agatha)

• - Název snímku může být přeložen do španělštiny jako „El Llano en Llamas“, což je název sbírky povídek Juana Rulfa, jednoho z nejznámějších mexických spisovatelů. (orkadimenza)