Spálené životy

Camino a la redención

Spálené životy

Drama / Romantický / Krimi

USA / Argentina, 2008, 102 min

Tak v duelu Arriaga vs Inarritu z toho vychází nakonec lépe Arriaga. Jeho scénáristický um se nepopře a jeden z mých nejoblíbenějších scénáristů si svůj příběh dokázal ohlídat i na režisérské židli. Doufám, že další počiny bude Inarritu točit opět se scénářem od Arriagy, protože se v Biutiful jasně potvrdilo, že ačkoliv je výborný vypravěč, stavby příběhu není jeho silná stránka. Spálené životy jsou krásný film se silným obsazením, uvěřitelnými výkony a atmosférou, která se line všemi příběhy od již zminovaného scénáristy a debutujícího režiséra. Jedinou výtku bych měl asi k hudbě. Nemyslím si, že je tohle druh filmů ,do kterých by se měl dnes již megalomanský Hans Zimmer cpát :) Santaolla je podle mě lepší volba.(28.8.2012)

Vyprávění příběhů ve stylu puzzle mam docela rád, ale tohle bylo už poněkud zbytečně překombinovaný. Na samotnym příběhu bylo nejzajímavější asi právě to přeskakování z jedný časový roviny na druhou. Jinak mě to moc nechytlo. Ještě musim uznat, že Kim Basinger a Charlize Theron hrajou celkem dobře a Charlize Theron má celkem dobrý kozy. Ale to je asi tak všechno...(22.1.2011)

Skladanka, i kdyz to tak dlouho nevypada, spis doporucuji si tu moc necist komentare, protoze se pripravite o to hlavni, o skladani skladanky. Tichy film. Nechci prilis spoilerovat... Kazdy vime, kde jsme ke svym jizvam prisli...a za jakych to bylo okolnosti.(6.9.2010)

Skvěle udělaný propletenec s inovací ve formě prolínání současnosti/minulosti od jakéhosi Arriagy. U nás to šlo, jak koukám, rovnou na DVD, což je nejen škoda, ale i hanba distributorů. Příběh + všechny tři ženské postavy, naprosto skvělé. A z nich Charlize ještě o stupínek výš.(5.7.2012)

Niet co dodat, kto ma rad tento zaner, nemoze dat inac... A kedze ja ho milujem, o to menej mam slov a vstrebavam skvely zazitok, ktorym ma Guillermo opat obdaril.(16.5.2009)

• - Lokality, ve kterých se natáčelo byly: Depoe Bay, Portland v Oregonu a Las Cruces v Novém Mexiku. (Agatha)

• - Rozpočet filmu činil 20 milionů dolarů. (Agatha)