Spálené životy

Camino a la redención

Spálené životy

Drama / Romantický / Krimi

USA / Argentina, 2008, 102 min

Asi by bolo lepšie, aby Guillermo Arriaga ostal pri písaní scenárov. I keď práve scenár (okrem iného) sa podieľal na mojom rezervovanom hodnotení výsledku. U týchto módnych a často samoúčelných kaleidoskopov prelínajúcich sa v čase i príbehu sa snažím predstaviť si, ako by to vyznelo, ak by sa všetky zábery a deje zoradili tak, ako prebehli. A naraz mi z toho vyjdú pomerne banálne príbehy, prípad od prípadu dobre zahraté. Takže pomerne vydreté tri hviezdičky sú vzdialené od Amorres Perros a Babel.(15.12.2013)

Moc zajímavý příběh o tom, čeho jsou lidi shopni, když jsou nešťastní. Někomu by se mohlo zdát, že přeskakování časových línií bude zdlouhavé, pomalé a malinko nepřehledné. Film byl ovšem bravůrně poskládán a také natočen, aspoň dle mého názoru. Co se týče hereckého výkonu, tak průměrnou Kim Basinger zastínila mladá a nadějná Jennifer Lawrence. Skvělou práci opět odvedla Charlize Theron, je to prostě paní herečka.(7.8.2009)

• gudaulin

Hogo Fogo říkal fuj kolalokově limonádě a já říkám fuj téhle hře na psychologické drama. Nemám nejmenší chuť věnovat takovému konstruktu delší komentář, protože do puntíku přesně to už přede mnou vystihl uživatel Adrian, kterého si dovolím citovat: uhlazený hollywoodský kýč - pěkné pozlátko s minimálním obsahem. Celkový dojem: 40 %.(15.2.2013)

Velmi pomalu plynoucí snímek rozjíždějící se v několika časových rovinách objasňuje okolnosti podivné tragédie milenecké dvojice uprostřed pouště, uhořivší v karavanu za bílého dne. Potomci obou uhořelých milenců hledají cestu z bludného kruhu minulosti, odkrývají svá temná zákoutí a snaží se najít cestu zpět odkud vyšli. Je to trochu nejasný popis, ale vše ostatní by bylo vyzrazením děje. Ačkoli se děj odehrává v poušti, horka ani vášní si ve snímku moc neužijeme, je to spíše niterný film, většina děje se má odehrávat v divákově mysli. To je právě ten problém. Sice jsem nějaké ty myšlenky rozpoutal, ale uragán úvah to nebyl, a místy jsem se už nemohl dočkat rozuzlení. To přišlo a jakžtakž jsem byl spokojen. Bylo ale už i líp.(24.2.2011)

Trochu so sa toho filmu obával, či to nebude nejaká "mexicko americká sladkosť", veľmi som Guillermovi nedôveroval. Nakoniec som bol celkom prijemne prekvapený. Dobrý príbeh, dobrý scénar, aj slušné výkony tých mladých protagonistov. Vadila mi tam akurát "hviezda KIM". Zdala sa mi na tu úlohu matky trocha pri stará. Nepomohli ani masky ani účes. Bola príliš suchá a studená pre túto rolu. Kurnik, čo musela Arriagovi sľúbiť, že ju do toho filmu obsadil !!!! Dávam 4b.(1.3.2013)

• - Rozpočet filmu činil 20 milionů dolarů. (Agatha)

• - Lokality, ve kterých se natáčelo byly: Depoe Bay, Portland v Oregonu a Las Cruces v Novém Mexiku. (Agatha)