poster

Spálené životy

 • Česko

  Planina v ohni

 • USA

  The Burning Plain

 • Argentina

  Camino a la redención

 • Slovensko

  Spálené životy

Drama / Romantický / Krimi

USA / Argentina, 2008, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • marvan
  *****

  Zdá se, že nejlepším režisérem Arriagových scénářů je samotný autor. Záludnost Arriagových textů spočívá v tom, že jsou více literární než filmové, jsou to natolik svébytné texty, že je těžké k nim dodat něco navíc. Režisérovi takový text nedává příliš prostoru k vlastní interpretaci a staví ho do role inscenátora. V případě Babelu a 21 gramů vedla Iñárritova snaha dodat scénaři cosi vlastního k dojmu vyumělkovanosti. Arriaga pro svůj režijní debut zvolil televizně uměřenou formu, klade důraz na příběh a tlumí herecké projevy postav. Jediným slabým místem je výkon Charlize Theron, jejíž okázale dramatické herectví působí v tomto případě afektovaně a rušivě.(19.10.2010)

 • dopitak
  ****

  Hodně dobře zvládnutá hra s nelineárním dějem. Kvůi propásnutému začátku na ČT jsem nevěděl, že Theron a Lawrence jsou jedna postava v rúzných časech, což jediné mi moc nesedělo. Jennifer Lawrence ve Spálených životech ještě nebyla hvězdou, co by utáhla film (jako jí byla o dva roky později v Až na kost, ale koukat se na ní už sakra dalo! Postava Kim Basinger ale byla naprosto odporná, a osud téhle staromilenecké dvojice mě docela potěšil. Fotříka Mariany bych pověsil za k.... do průvanu.(18.7.2012)

 • castor
  ***

  Promarněná šance.. Žádná z postav si diváka vyloženě nezíská, což se dříve u filmů scénáristy Guillerma Arriagy nestávalo. Opět se nám prolínají osudy několika postav, jenže tentokrát to není taková jízda. Mnohdy se jede na neutrál, chybí náboj a jakékoliv překvapení, zvrat, které by byly omluvou pro tak pomalu plynoucí film. Potěší několik málo momentů, herci odvádějící standard a Jennifer Lawrence přinášející velmi slušné emoce a potvrzující oscarovou nominaci za Winter's Bone. Pointa je odtajněna poměrně brzy a to, co jsem vytýkal na začátku, tedy absenci zvratu, pokračuje dál. Jen s onou odhalenou pointou. Což asi není to pravé ořechové. Navíc usmíření Sylvie, která se utápí v sexu bez lásky, s vlastní dcerou je poměrně zkratkovité, odosobněné. A to přitom mělo být asi tím, co mělo diváka dostat do kolen. Podobným příběhům by mělo na čas asi odzvonit, protože s nimi v posledních letech vyrukoval kdekdo. Ostuda to není, ale mírný nadprůměr taky díru do světa neudělá. Víc bych příště zamakal na příběhu..(20.3.2011)

 • sochoking
  *****

  Dráma podľa môjho gusta. Zopár prekvapivých momentov, ktoré sa pozvoľne odhaľujú vo fantasticky zostrihanom príbehu. Celé je to podfarbené skvelou muzikou a atmosférou prostredia. Nepotrebuje sa to vnucovať a vtierať divákovi, či dokonca, ako vo väčšine podobných filmov, ho citovo zdierať. No a top všetkému dávajú dve dámy, Charlize Theron a megadlhonohá Kim Basinger.(24.4.2009)

 • milancecil
  *****

  Oheň, ten tak vlivný, až všemocný živel, milosrdně spásný i krutě zničující, náhle, v mžiku oka se proměňující v tu či onu svoji tak protikladnou podobu, stejně tak jako když obrazně vzplane a prudce se rozhoří jako vášeň v tělech milujících se lidí, muže a ženy, tak krásná, tak silně a naprosto neodolatelně si oba podmaňující, právě jako v tragickém dramatu ty dva, Ginu a Nicka, dva již zralé lidi s vlastními rodinami, přesto oba tak hluboce vyprahlí, toužící po citech, po opětované lásce, a jejich krátké, milostné schůzky ve starém karavanu stojícím ve vzdálené pustině, se pro ně stávají alespoň na moment vytržením ze šedé reality, pro oba naplněné jen rutinními povinnostmi, ano, právě takový je krásný počátek příběhu, spojený jen s tím nejvroucnějším citem, přesto ve svých konečných důsledcích hluboce poznamenávající životy řady dalších lidí, když se rozhoří zášť, přinese neodvratitelně zkázu, a tak se nám divákům postupně, jen v krátkých dějových úryvcích, náznakem, odkrývají všechny ty temné souvislosti tehdejší tragédie, jejíž skutečný původce sice zákonnému potrestání unikl, ale trestu ne, hrůzné vzpomínky na svůj zločin si nese den ode dne jako stále tížící břemeno, stále, bez možnosti vysvobozující úlevy, a tak se i nám dostává velmi přesvědčivého varování, že ne každý, i třeba původně dobromyslný čin, musí výsledně i dobro přinést, když zvolené prostředky se nám snadno vymknou z kontroly.(29.4.2013)

 • - Rozpočet filmu činil 20 milionů dolarů. (Agatha)

 • - Lokality, ve kterých se natáčelo byly: Depoe Bay, Portland v Oregonu a Las Cruces v Novém Mexiku. (Agatha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace