Škola ve mlejně (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 2007, 57 min

• Gig

Na mě moc moderní pohádka. A teď nemyslím kostými nebo tak, ale jde o písničku rusalek, která mi tam neseděla. Co mě však moc potěšilo a velice jsem se pobavil, tak to byl pan ředitel Pavel Kříž a jeho snění za hudby "Den se v růži skyl a ..... To víš, že zůstanou...." tedy z Tenkrát na Západě. Jinak vynikající kulisy a prostředí, když si uvědomíte, že se jednalo o studiovou pohádku. Herci byli taky báječní. Ale tím to všechno končí a pohádka byla v suchu. Stačilo málo a bylo by to mokrosuché štěstí pro mě.(31.12.2015)

• Big Bear

Mno... po delším čase zase jedna vodnická pohádka. Pepu Dvořáka již nahrazují mladší kusy a i když se mi celkem líbilo zpracování a podvodní triky (topení pod mlýnem), tak to byl jinak celkem úlet. Možná dnešní děcka na tom něco najdou, mně to však nesedlo. Pořád nevím, zda to byla parodie nebo vážně míněný pokus o moderní (současnou) pohádku... Jedna dušička je až až. *(29.7.2012)

• P. J. D.

Urážka českých pohádek! Kdyby tohle nenatočili a já to neviděl, byl bych mnohem radši. I dnes se točí pěkné pohádky. Anděl páně je toho kupříkladu důkazem. Toto však působí... když budu slušný, pak jednoduše děsivě. Výsledný produkt připomíná cosi sešité horkou jehlou. Scénář by zasloužil dostat za uši a ty dialogy - jedna velká hrůza. Upřímně radím, vyhněte se tomuto a najděte si čas na něco lepšího.(30.6.2019)

• blackrain

Bylo to celkem vtipné, ale ten hudební doprovod byl opravdu strašný. Nejdříve jsem nevěřila vlastním uším, když jsem zaslechla jak si Pavel Kříž co by ředitel školy pouštěl melodii z filmu Tenkrát na západě a roztouženě vzpomínal na moře. To ale ještě nebylo všechno, protože vrchol pohádky měl teprve příjít. Rusalky tančily na "Špajsky" a to mě ohromilo natolik, že jsem nebyla schopná najít dálkové ovládání od televize. Ten, kdo dával dohromady tuhle muziku, by měl být bez milosti zastřelen. Taková hudba se do českých pohádek prostě nehodí. Já proti ní nic nemám, ale z téhle kombinace se mi prostě udělalo nevolno a je to vlastně jediné, co mi po shlédnutí uvízlo v hlavě.(28.10.2010)

• UncleG

Na další kašírovanou srágorku z Kavčích hor je to nadprůměrný počin. Příběh a zpracování převyšuje dokonce i některé vysokorozpočtové televizní rádoby-pohádky, které si užívají ten luxus, že jsou natáčeny v extreriéru. Režisér se evidentně snažil zapojit do příběhu moderní tredny, takže asi měla vzniknout pohádka, která nebude bavit jen děti, ale i teenagery. Bohužel se přes úpornou snahu bavit prodírá všudypřítomná lacinost provedení, tolik typická pro televizní tvorbu. Pohádka se pak paradoxně stává zábavnou - ne proto, že by byla extra vtipná nebo napínavá, ale protože ... "je to prostě jen taková laciná blbůstka v papírových kulisách". Žánrově a v omezeném rámci možností zvládnuto dobře. Vtipnost jaksi kolísavá, pár povedených frků mi ke štěstí nestačí. Na druhou stanu ve srovnání s dalšími mučivými zhovadilostmi, které v produkci čt poslední dobou vznikají, se musí autorům aspoň přiznat snaha. Takže dvě z pěti za ten pokus vymanit se ze zaběhnutého stereotypu.(6.7.2009)