poster

O dívce, která šlápla na chléb (TV film)

Pohádka

Česko, 2007, 56 min

 • Bozvav
  ***

  Velmi osobité zpracování pohádky z pera H.Ch. Andersena. Krásná hudba, slušné herecké výkony, zvláště Barbora Hrzánová byla úžasná, pěkné kulisy a vcelku moc příjemný příběh. Jako jeden z mála jsem tady nečetla předlohu, musím to dohnat. Jediné co bych vytkla je obsazení dospělého Alberta, vypadá jako Brigitin mladší bratr. To, že Lucie Molnárová toho nikdy moc nepředvede, už jsem si zvykla. Jen nevím zda za to mohou tipy rolí, co v pohádkách a filmu dostává, nebo prostě neumí hrát. Slušných 60%(23.11.2015)

 • UncleG
  **

  Po dívce s dračím tetováním, dívce, která si hrála s ohněm a dívce, která kopla do vosího hnízda, přichází poslední film slavné tetralogie: Dívka, která šlápla na chleba. Zatímco první díl můžeme označit jako soldiní detektivku, následující dvě pokračování vykazují silně sestupnou tendenci a hodnocení posledního dílu se tak stává nelehkým úkolem. Přiznávám, že i jako zkušený nenechavec a světová špička oboru "hodnocení cizích výtvorů" sedím nyní na své kritické židli poněkud zmaten. Nebývá například zvykem, aby ve vrcholné fázi došlo k radikálnímu přeobsazení všech rolí. Takový tah bychom nejspíš čekali od Davida Lynche, v dejiných kriminalistické kinematografie jde však o zcela ojedinělou záležitost. Výměna Noomi Rapace za Barboru Hrzánovou zdá se býti smělým konceptem - například mě jako divákovi najednou nepřišlo líto, že ústřední punkerku nevidím obnaženou. Přeobsazení všech rolí s sebou však přináší i jisté zmatky. Neschopen rozpoznat, který z herců ztělesnuje novináře Blomkvista, tápal jsem v zápletce poněkud víc než obvykle. Jsouc permanentně maten netradičními režisérkými postupy, mlhavými náznaky a skyrtými filmařskými kódy, nepodařilo se mi nakonec rozmotat nitky spiknutní, ba dokonce odhalit, kdo byl tentokrát vůbec zavražděn. Jako rozuzlení celé série je tak "Dívka, která šlápla na chleba" zcela nedostačující a nechává celou ságu zahalenou tajemstvím. I když (nejspíš stejně jako vy) podvědomě tuším, že za sérií vražd už od počátku stojí pekařka Ulssenová.(27.12.2012)

 • Gwilwen
  ***

  Sympatická pohádka na motivy Hanse Christiana Andersena ve skvělé režii Jiřího Stracha. Velice kvituji úsilí České televize o tvorbu nových pohádek, tolik pro pohádkový svět jiná naše televize nedělá. A takovéhle používání televizních poplatků se mi líbí. My jsme vyrostli na českých pohádkách, tak nevím proč by o to měly být ochuzeny budoucí generace. A když k těm starým osvědčeným přibudou navíc nové - tím líp. Někdy se to povede, někdy ne, ale tahle pohádka patří k těm lepším.(26.12.2007)

 • danielK
  ****

  Já se nasmál - opravdu vynikající Bára Hrzánová (ono taky - kdy ne?), příběh je moc pěkný - jedna z nejlepších studiových pohádek za posledních deset roků na čété. Akorát postsynchron Molnárové (Andtrea Elsnerová) je opravdu úděsný - proč raději neobsadí českou herečku?! Bohužel kvůli postsynchronu dávám 70%.(8.11.2010)

 • Skuby47
  ****

  Na této pohádce oceňuji zajímavé historické kulisy, kostýmy a především námět. Pohádka je to nadčasová a splnila i výchovnou roli, co se zacházení s chlebem a úcty k rodičům týče. Děti by se neměly stydět za rodiče, kteří jim poskytují lásku, ale nemohou jim poskytnout hmotný blahobyt. Pyšná dívka, která se vetřela mezi bohaté, když zapřela svou matku a ani pak si toho nevážila a chovala se povýšeně, byla potrestána, jak už to v pohádkách chodí. Příběh měl kouzlo a dobovou atmosféru starých časů. Herecky vynikla Bára Hrzánová jako šéfová polepšovny, ústřední dvojice byla nevýrazná. Cina nebyl přesvědčivý ve svých citech k herecky stejně nepřesvědčivé namyšlené BriGitě. Oceňuji jistou originalitu.(26.12.2017)

 • - Slovenská herečka Lucia Molnárová neovládá češtinu, a proto je v českých filmech při postsynchronech vždy předabována. Tentokrát její postavě Brigity propůjčila svůj hlas Andrea Elsnerová. (funhouse)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace