Reklama

Reklama

Kletba Měsíčního údolí

  • Maďarsko Holdhercegnő (více)
Fantasy / Dobrodružný / Rodinný
Maďarsko / Velká Británie / Francie / Austrálie / USA / Nový Zéland, 2008, 103 min

Fantasy rozprávka, nakrútená podľa knižnej predlohy Malý biely koník, anglickej spisovateľky Elizabeth Goudge. Rozpráva o obyvateľoch tajuplného Mesačného údolia a dávnom spore dvoch znepriatelených rodov. Keď malej Márii zomrie otec zanechá ju celkom samú a opustenú. Spolu so svojou vychovávateľkou tak musí opustiť blahobyt centra Londýna a začať svoj nový život na vidieku u čudáckeho strýka Benjamina, ktorý navyše ani sám nevie, že malá Mária existuje. Po príchode na jeho nádherný statok objaví magický svet údolia, kde je Mesiac väčší ako kdekoľvek na svete. Spozná strýkových nepriateľov, ktorí ju unesú a uväznia vo svojom temnom zámku. Postupne sa začnú diať naozaj čudné veci a Mária veľmi skoro zistí, že je poslednou princeznou, ktorá tam prišla, aby zachránila Mesačné údolie pred prastarou kliatbou. Do najbližšieho splnu bude musieť nájsť čarovné perly, ktoré nikto už stáročia nevidel, a skôr než Mesiac zapadne za horizont, ich vrátiť moru. Pri svojom pátraní nebude sama, ochráni ju čierny lev a cestou ju povedie biely jednorožec. (STV)

(více)

Recenze (131)

Sheldra 

všechny recenze uživatele

Měsíční údolí fakt stihla kletba, a to v podobě nesmírně debilního scénáře, plný infantilního humoru v kombinaci s trapnou teatrálností a nestoudně vykrádající všechno možné i nemožné, příšerné režie, která ve snaze udělat z té sračky aspoň něco koukatelného plácá páté přes deváté, efektů tak ubohých, až je to smutný, a poměrně odfláknutých hereckých výkonů. Zaplavit a zhasnout! ()

Cortesz 

všechny recenze uživatele

Žánr fantasy patří mezi mé oblíbené. Ovšem v tomto případě jde o naivní dětskou fantasy s hodně tupým dějem, a občas i nelogickými zvraty. Po celou dobu jsem se více méně nudil. Bavit jsem se začal až v samém závěru, který ovšem byl přeplácaný a samozřejmě skončil happy endem. Dětem se to moná bude líbit, ale já jako dospělý divák dávám palec dolů. Most do země Terabithia byl mnohem lepší a nebyl tak okatě určen jen pro jednu cílovou skupinu a dokázal pobavit i dospělé, v případě tohoto filmu to rozhodně nehrozí. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Gábor Csupo po zajímavém Mostu Do Země Terabithia dostal na starosti koprodukční "menší" fantasy, a natočil... něco, o čem bych řekl, že je to standardní pohádka, kdybych tím svým způsobem neurážel to, co je na Moonacru zajímavého. Prostě je to obsazené kvalitními herci (BTW je zajímavé vidět, jak Dakota povyrostla, a jak by tedy mohla vypadat v pokračování Zlatého Kompasu, které nikdy nevznikne, a BTW2 nechápu, jak to Natascha McElhone dělá, ale vypadá, že od Truman Show nebo Ronina nezestárla), má to takové očekávatelné vtípky, standardní atmosféru a lehce netradiční stylizaci, celkem slušně se na to dívá, a díky hercům to docela funguje i ohledně emocí - ale scénář, respektive dramaturgie, mají bohužel k povedenosti docela daleko. Toho času nelituji, bylo to sympatické, byť ne úplně obvyklé (a evidentně to spoustě lidí vůbec nevyhovovalo), takže nemám problém dát 70%. Ale to je naprostý strop;) ()

klima777 

všechny recenze uživatele

Je strašně těžké natočit dobrou fantasy. Respektive natočit fantasy počin alespoň tak, aby nechutnal jako x-krát použitý sáček čaje. V tomto případě se ne jen dlouho vyluhovalo, ale též šilo a zapošívalo velmi horkou dratví. Jako pozitivum beru účast kvalitních herců. Jinak pociťuji značné rozpaky (vždyť i poměrně nudné Inkoustové srdce mělo větší drive). Dobře mi tak... P.S. flanker.27 má pravdu. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Začátek je docela příjemně natočen a mnohé slibuje. Pravda, rádoby vtipná postava chůvy je leda otravná, ale pořád se to dá. Pak přijde četba z knihy, první mizerné triky, ale vem to nešť, jen kdyby to mělo nějakou zápletku... Ale co si mám představit pod pojmy "princezna měsíčního údolí", "naprosto neuvěřitelné kouzelné měsíční perly", a co vlastně tam vzniklo za pseudokonflikt? Potenciál zde je, nějaký ten vizuál také hraje do noty, ale zcela to rozbíjejí chaotická pravidla tohoto světa, kde se může stát cokoliv, a kde kdokoliv je kýmkoliv a současně ničím, a stát se může jakákoliv věc... (Strýc jí vezme knihu, a pak se ani nediví, že si ji navzdory zákazu vzala zpět. Holka vejde do města v nápadných šatech, kde jinak všichni jsou včerném, a nikdo si jí nevšimne. Chtějí ji mrtvou, ale nezabijí ji, jen šoupnou do vězení. Při útěku ji honí jeden strážný... Apod.) Jak se pak o někoho bát, jak si někoho oblíbit, když je to vlastně jedno? ()

Galerie (77)

Zajímavosti (7)

  • Dakotu Blue Richards ve většině scén nezastupuje žádná dvojnice. Dvojnici sice měla, ale režisér rozhodl, že bude efektnější, když ji nebude nikdo zastupovat. (Hromino)
  • Název snímku byl zvolen hlasováním v internetové anketě, kdy titul The Secret of Moonacre předčil původní název předlohy "The Little White Horse". (Hromino)
  • Dakota Blue Richards nikdy nečetla knihu „Malý bílý koníček“, podle níž je film natočen, než v něm získala roli. Tu si pak stihla přečíst během letu do Maďarska, kde se mělo točit. (Hromino)

Reklama

Reklama