Kletba Měsíčního údolí

• Francie

Le Secret de Moonacre

Kliatba Mesačného údolia

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

Maďarsko / Velká Británie / Francie / Austrálie / USA / Nový Zéland, 2008, 103 min

Gabor Csupo

David Eggby

Julian Rodd

Scénografie:

Sophie Becher

Natočený v krásné krajině, Maďarsko je dost podobný České Republice v typu krajiny. Takže aspon něco se mi v tomhle filmu líbilo, ikdyž ten tryskovej kuchař a koncová scéna s koňma vybíhajícíma z moře byla fajn :-). EDIT: Když o tom tak premšlím, tak jsem se u toho docela bavila, takže měním hodnocení na tři, byl to pro mně docela průměr.(5.7.2010)

• PogoJoe

Neskutečně kýčovitý, neoriginální, prostinký a trapný snímek, který nezachránilo ani slušné herecké obsazení. To vlastně zajistilo mému hodnocení onu jednu hvězdičku, protože scénář, režie a výprava se zde ukázaly být jedním velkým propadákem. Proč byl tento film určen pro kina a ne rovnou pro TV mi zůstává záhadou. Nepovedlo se.(13.7.2009)

Tento film je moc pěkný stejně jako knížka, kterou mám přečtenou už víc než párkrát. Ve filmu není tolik detailů jako v knize, takže je samozřejmě lepší přečíst. Tedy aspoň pro mne ano. Ráda se na to kouknu znovu, ale kniha je kniha. Jinak děj velmi záživný a plný dobrodružství. Celou dobu jsem čekala na to, kdy se ukáže malý bílý koník. Nejvíce mě překvapila scéna kdy jde Wrolf chodbou a Marie vidí jeho druhou tvář v zrcadle jako černého mohutného lva. Konec samozřejmě skončí dobře, jako každá pohádka.)(8.8.2013)

• Smok

Ten, kto ma bližšie pozná, tak vie, že keď mi podhodí nejaký fantasy film, cítim sa, akoby mi na úrazovej ambulancii sypali do rozbitého čela kilo soli. Ale keďže už to bude hádam aj rok, čo si tu odomňa odpad vyžralo akési užívateľmi vyzdvihované ruské fantasy, dal som si ďalší pokus. Smutne konštatujem, že ani po roku sa môj postoj ku týmto slaboduchým rozprávočkám pre dospelých nemení, Kletba.. je lacná, prvoplánová blbina jak traky, nech si získava aké chce ocenenia. Ako tak čítam komentáre, sú tu užívatelia, ktorí si pri filmoch pána režiséra od dojatia aj poplakali, tak sa ku nim hlásim aj ja. Len neviem, či sme mali rovnaký dôvod na plač.(19.2.2010)

I ja stejne jako flanker.27 se vydavam do boje za zachranu detskeho naivniho sveta pred spary dospelackeho stereotypu a uplne otupelosti pred neschopnosti videt veci tam kde je vidi deti. Ikdyz Gabor zacal velice slibne a Terabithiem si me uplne ziskal, zde jde s tou infantilnosti moc hluboko a dela z toho nechutnou frasku (viz. zaverecna scena) Ani to me neodradi a jsem schopen prehlednout i neucesany dej s nekolika nelogicnostmi. Porad je to pro me ten nejlepsi zanr z ktereho jak pevne doufam nikdy nevyrostu a radeji si poplacu i Therabithie nez u napr. Pearl Harboru.(1.10.2009)

• - Původně měl být pro natáčení použit skutečný lev, ale jelikož by pojištění všech herců a členů filmového štábu stálo ohromné množství peněz, rozhodli se tvůrci pro levnější variantu - lva udělat digitálně. (Hromino)

• - Psa Wrolfa hráli celkem čtyři psi. Všichni měli nabarvenou srst a každý z nich měl pro něco nadání. Jeden byl dobrý ve štěkání, druhý v olizování, třetí v běhání a čtvrtý se uměl podle tvůrců dobře povalovat. (Hromino)

• - Většina scén ve filmu byla natáčena v Maďarsku, v Británii se jich natočilo jen několik. (Hromino)