poster

Kletba Měsíčního údolí

 • Maďarsko

  Holdhercegnő

 • Francie

  Le Secret de Moonacre

 • anglický

  The Secret of Moonacre

 • Slovensko

  Kliatba Mesačného údolia

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

Maďarsko / Velká Británie / Francie / Austrálie / USA / Nový Zéland, 2008, 103 min

Režie:

Gábor Csupó

Kamera:

David Eggby
(další profese)
 • LadyVader
  ***

  Natočený v krásné krajině, Maďarsko je dost podobný České Republice v typu krajiny. Takže aspon něco se mi v tomhle filmu líbilo, ikdyž ten tryskovej kuchař a koncová scéna s koňma vybíhajícíma z moře byla fajn :-). EDIT: Když o tom tak premšlím, tak jsem se u toho docela bavila, takže měním hodnocení na tři, byl to pro mně docela průměr.(5.7.2010)

 • klima777
  **

  Je strašně těžké natočit dobrou fantasy. Respektive natočit fantasy počin alespoň tak, aby nechutnal jako x-krát použitý sáček čaje. V tomto případě se ne jen dlouho vyluhovalo, ale též šilo a zapošívalo velmi horkou dratví. Jako pozitivum beru účast kvalitních herců. Jinak pociťuji značné rozpaky (vždyť i poměrně nudné Inkoustové srdce mělo větší drive). Dobře mi tak... P.S. flanker.27 má pravdu.(11.1.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Film je evidentně určený dětem, což je u filmu pro děti vlastnost a ne vada. Pokud někdo lehce naivní film, spoléhající víc na vnitřní kouzlo a pohádkové ´samo sebou´ odsuzuje pro nedostatek logiky, měl by zauvažovat nad tím, jak věci vnímal ve svých třeba osmi letech a jak přijímal Nekonečný příběh nebo Alenku v jinoříších. Kletba je primárně určena mezi dětmi pro holčičky a ty budou jistě spokojeny. Sympatická hlavní hrdinka, sympatická a krásná Laskavka (kdybych chovala lidi, rozhodně bych chtěla mít Nataschu v chovu), velmi hezký strýček, bláznivý kuchař, osobitě padoušský padouch, nádherné šaty, nádherné interiéry, exteriéry a další teriéry, jen ten lev je digitální tak, že se při jeho objevení na obrazovce rozblikají na pozdrav všechny věci v domácnosti, co jsou made in China a blikat mohou, a blikají i některé z těch, co blikat nemohou. Film diváka navíc vizuálně postavou Robina připravuje na Mechanický pomeranč, to by snad měl ocenit i divák snobsky intelektuálně nabubřelý. No a nebo taky ne.(17.3.2017)

 • berusche
  odpad!

  Snaha byla, ovšem po všech možných hvězdných prášcích, narniích a já nevím po čem ještě se tenhle počin jeví jako naprostý propadák. Zmatený děj, který dětem nenechá vydechnout, příšerné kostýmy, otřesné herecké výkony, špatné triky (respektive minimální a v minimální míře), nudný a ohraný děj, prostě je toho spousta, co hraje proti tomuhle snímku. Bohužel, v konečném důsledku, je toho málo, jestli vůbec něco, co hraje pro tento snímek.(19.6.2011)

 • IPajule
  ****

  Tento film je moc pěkný stejně jako knížka, kterou mám přečtenou už víc než párkrát. Ve filmu není tolik detailů jako v knize, takže je samozřejmě lepší přečíst. Tedy aspoň pro mne ano. Ráda se na to kouknu znovu, ale kniha je kniha. Jinak děj velmi záživný a plný dobrodružství. Celou dobu jsem čekala na to, kdy se ukáže malý bílý koník. Nejvíce mě překvapila scéna kdy jde Wrolf chodbou a Marie vidí jeho druhou tvář v zrcadle jako černého mohutného lva. Konec samozřejmě skončí dobře, jako každá pohádka.)(8.8.2013)

 • - Většina scén ve filmu byla natáčena v Maďarsku, v Británii se jich natočilo jen několik. (Hromino)

 • - Název snímku byl zvolen hlasováním v internetové anketě, kdy titul The Secret of Moonacre předčil původní název předlohy "The Little White Horse". (Hromino)

 • - Dakotu Blue Richards ve většině scén nezastupuje žádná dvojnice. Dvojnici sice měla, ale režisér rozhodl, že bude efektnější, když ji nebude nikdo zastupovat. (Hromino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace