Kolotoč (TV film)

Komedie

Česko, 2007, 67 min

Manželství a dítě – to je v(d)ěčné téma. Tatiana Vilhelmová a Aleš Háma jsou zajímavá dvojice s poněkud nestandartní představou o mateřské dovolené. Dvojice Melíšková, Čtvrtníček jakoby do filmu nepatřila a byla tam jen proto, aby hlavní pár měl s kým kecat. V opačném případě ten jejich závěrečný zvrat bez sebemešího vysvětlení nechápu. Nakonec je to poněkud rozháraný slepenec scén na dané téma.(4.11.2007)

• brooklyn73

Mile, pekne ,usmevne.Dve Hvezdy za Jirku Stracha.Prijde mi ze p.Ctvrtnicek musi mit docela vliv na pani reziserku a lidi okolo ze stabu, jelikoz vetsina jeho vtipu, mi pripadaji jako jeho vlastni vtipy,ktere byly schvaleny.Nic ve zlem."Holky vy porad jenom krafete,tady se neda poradne spat".(8.1.2008)

• Lish84

Banální, místy až zoufale. Sled nesnází mladého páru při péči o miminko není skoro ničím výjimečný a zajímavý a nad úroveň průměru ho zřejmě chtěli tvůrci povýšit netradičním hereckým obsazením. To se moc nepovedlo, takže z filmu jsem si akorát odnesl poznatky, že Aleš Háma si vypěstoval slušné panděro, že Ivo Šmoldas by měl další herecké nabídky raději odmítat, protože tomu, co předvedl v Kolotoči se říká recitace a ne herectví a při výstupech Petra Čtvrtníčka mi bylo líto, že nesleduji Kinobox, v němž se ve svém humoru zdaleka tolik nekrotí. Scénáři musím ještě kromě již zmíněné banálnosti vytknout klišé o práci v reklamní agentuře, která je ve filmu prakticky zredukována na vymýšlení sloganů, které se musí rýmovat. Ale že se třeba rýmovat nemusí pracovníky nějak nenapadne... Na druhou stranu, říkanka "Plenek Pipi nadílka, sametová prdýlka" je tak blbá, až je vlastně fajn a ve filmu vložená animovaná reklama na tyto plenky patří k tomu nejlepšímu, co Kolotoč nabídl.(6.11.2007)

• Matty

Hodina anekdot na téma rodičovství - máte zájem? Máte zájem o jednu průměrnou epizodu podprůměrného seriálu (nejen kvůli jménu Lucie Konečné nelze nevzpomenout na OvRZ)? Skutečně máte zájem vidět zcela nedramatický sitkom s nevhodně spárovanou dvojicí špatného baviče (Háma) a výborné herečky (Vilhelmová)? Ano? Dobře vám tak! 25%(5.11.2007)

Ale lepší tři. Nikdy by mě nenapadlo, že "manželé" Vilhelmová a Háma budou tak uvěřitelní a že Hámovi celkem uvěřím i toho doktora. Čtvrtníček mě pobaví skoro vždycky a i pro Melíškovou mám od "Mistrů" slabost. A líbil se mi tu i Šmoldas, ač je mi jindy celkem protivný...A na "hubenýho Fukse" Stracha nesmím zapomenout, to bylo výborný cameo...(10.1.2011)