Kolotoč (TV film)

Komedie

Česko, 2007, 67 min

Nebylo to špatné - sice nevím, jak by hlavní hrdinka chtěla zvládat dvojčata, když byla naprosto neschopná s 1 dítětem, nebo jak řešila nesmyslně nedorozumění ve špitále, ale jinak celkem vydařená televizní komedie o vztahu a dětech. Pokud by tam nebyly hlášky Čtvrtníčka, byl by to rodinný film, ale pokud jste už menší děti koukat nechali, tak se nedá nic dělat, je to holt ze života a lepší než vraždy každé odpoledne:-)(10.1.2011)

• brooklyn73

Mile, pekne ,usmevne.Dve Hvezdy za Jirku Stracha.Prijde mi ze p.Ctvrtnicek musi mit docela vliv na pani reziserku a lidi okolo ze stabu, jelikoz vetsina jeho vtipu, mi pripadaji jako jeho vlastni vtipy,ktere byly schvaleny.Nic ve zlem."Holky vy porad jenom krafete,tady se neda poradne spat".(8.1.2008)

Manželství a dítě – to je v(d)ěčné téma. Tatiana Vilhelmová a Aleš Háma jsou zajímavá dvojice s poněkud nestandartní představou o mateřské dovolené. Dvojice Melíšková, Čtvrtníček jakoby do filmu nepatřila a byla tam jen proto, aby hlavní pár měl s kým kecat. V opačném případě ten jejich závěrečný zvrat bez sebemešího vysvětlení nechápu. Nakonec je to poněkud rozháraný slepenec scén na dané téma.(4.11.2007)

• Lish84

Banální, místy až zoufale. Sled nesnází mladého páru při péči o miminko není skoro ničím výjimečný a zajímavý a nad úroveň průměru ho zřejmě chtěli tvůrci povýšit netradičním hereckým obsazením. To se moc nepovedlo, takže z filmu jsem si akorát odnesl poznatky, že Aleš Háma si vypěstoval slušné panděro, že Ivo Šmoldas by měl další herecké nabídky raději odmítat, protože tomu, co předvedl v Kolotoči se říká recitace a ne herectví a při výstupech Petra Čtvrtníčka mi bylo líto, že nesleduji Kinobox, v němž se ve svém humoru zdaleka tolik nekrotí. Scénáři musím ještě kromě již zmíněné banálnosti vytknout klišé o práci v reklamní agentuře, která je ve filmu prakticky zredukována na vymýšlení sloganů, které se musí rýmovat. Ale že se třeba rýmovat nemusí pracovníky nějak nenapadne... Na druhou stranu, říkanka "Plenek Pipi nadílka, sametová prdýlka" je tak blbá, až je vlastně fajn a ve filmu vložená animovaná reklama na tyto plenky patří k tomu nejlepšímu, co Kolotoč nabídl.(6.11.2007)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 4/10/// +Vilhelmová i Háma se snaží, hlavně druhá polovina byla celkem i zábavná -slabší rozjezd, chvilku trvá, než se začnete nad tím vším bavit/// Nenáročná, tak trochu jiná komedie o radostech a strastech rodinného života. Manžel (Háma) byl podle mě značka ideál. Manželka (Vilhelmová) si podle mě až moc vymýšlela a často měla přehnané reakce. Ale nuda to rozhodně nebyla a je dost možné, že se spousta z vás v těchto postavách najde./// Celkem 55%///(15.2.2011)