poster

Sen noci svatojánské

 • Španělsko

  El sueño de una noche de San Juan

 • Portugalsko

  O Sonho de Uma Noite de S. João

Animovaný / Drama / Romantický / Dobrodružný

Španělsko / Portugalsko, 2005, 85 min

Režie:

Manolo Gómez

Scénář:

William Shakespeare (divadelní hra)

Střih:

Juan Galiñanes
(další profese)
 • Ripley
  ***

  První komentář...hm,tak to se divím.Je to první španělský animák co sem kdy viděl a je třeba dodat že španělé se snažili a výsledek je velmi příjemný.Děj je zábavný,animace leč nedosahuje pixarovských kvalit je velmi slušná.Každá z postav je nějak zajímavá a nenudí.Samotný kouzelný svět je pastvou pro oči a proto mě mrzelo,když ho hlavní hrdinové museli opusti.Film utekl jako voda(bohužel) a dobře sem se u něj pobavil.Ocenil sem i absenci křečovitého a infantilního humoru.Proto je vhodný pro celou rodinu.Těším se a doufám že tento španělský tým brzy opět něco natočí. HODNOCENÍ TÉMEŘ PO SEDMI LETECH:zírám na ten můj komentář a vysoké hodnocení a říkám si,to jsem přece nemohl myslet vážně!Nyní jsem film viděl znovu.Vyloženě jsem ho protrpěl.A animace je přímo děsivá.Tenkrát jsem byl hodně nenáročný.Dnes bych hodnotil sotva dvěma hvězdičkami.(24.2.2008)

 • pekas
  *****

  Naprostý souhlas s komentářem od Ripley. Jen bych dodal, že jediné, co mi na této pohádce vadilo, byla ošklivost některých postav. Nejvíc asi Lysanderova. Naopak pohádkové postavičky byly roztomilé, v čele s tlustým Heleniným protějškem Oberonem - to je unikátní postava. V pohádkovém světě je to naprosto super, např.skákání po bublinách je parádní. Po vícerém shlédnutí a s malým přihlédnutím k nízkému hodnocení zde zvyšuji na pět, protože kromě ošklivého Lysandera, komorníka a tatínka a Oberonova rapového výstupu tato pohádka nemá snad už jinou chybu a na konci se nedokážu ubránit slzám. A navíc "Čáááásu už zbývá málo....."(21.3.2008)

 • fmash
  **

  Na dnešní dobu málo výpravný animák s nevyhraněnou cílovou skupinou. Pro nejmenší děti příliš rychlé a složité, pro odrostlejší dost utahaně nudné a pro dospělé vyslovená pohroma. S Shakespearovou hrou to má společný tak leda název, jména několika postav a tendenci neustále přidávat komplikující dějové vsuvky, aby vše bylo ještě víc žertovně zamotané. Na druhou stranu, kdyby měl někdo v začátcích dost rozumu a zvolil jiný název, hlavní animátor kdyby se trošku oprostil od učebnicových pouček a návrhář kdyby kreslil lokace úměrně k rozpočtu a možnostem, nebo kdyby někdo aspoň sestřelil stopáž o pětadvacet minut... No, je těch kdyby nějak moc, ale to by to pak mohlo být docela pěkné. Takhle zaujme leda zoufale vtipný sbor muzikantů reagujících na narážku s časem a občasný záběr na Heleniny kalhotky. Rozhodně pak nezaujmou lehce trapně působící odvolávky na všechno možné a patetický závěr. Trochu málo, opravdu slabá dvojka. „Já vím, že bys nezhubnul, kdybys na to zůstal sám.“ Juch rozverná romantika.(17.8.2011)

 • KajusaK
  **

  Celkem pěkně zpracovaná anime pohádka, na kterou jsem ale velmi rychle jsem na něj zapomněla. 2*(11.4.2013)

 • Herráček
  *****

  Shakespearem nedotčen (snad jen povinně Romeo a Julie a též Komedie plná omylů) jsem si to náramně užíval... Nic mě nenutilo to srovnávat s originálem, kterému by to snad mělo být podobné... Navíc si myslím, že ve srovnání s tímto by originál musel utrpět porážku... Nesnažím se totiž hrát si na intelektuála a proto mě fantasy svět osloví mnohem více... Animace ne nepodobná Kozímu příběhu (což beru jako klad) a svět snů prostě výborný... Banda hudebníků, poskakování po bublinách, tři čarodějnice... Jen ten konec to kazí... Ale což... Je to to jediné...(1.11.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace