Bu neng shuo de mi mi

Ping Bin Lee

William Kong

Zvuk:

Tu Duu-Chih

Čím viac ho poznám, tým viac zisťujem, že nieje len talentovaný spevák, skladateľ a textár, ale aj herec a dokonca i režisér. Secret to len potvrdzuje. Dej síce nieje nijak originálny, a jeho rôzne variácie sa dali vidieť aj v iných ázijských romancách, je však tak citlivo, jemne a prekrásne natočený, že mu to snáď ani nejde vyčítať. Jay Chou hrá dobre, jeho klavírne výstupy sú doslova excelentné. Emócie a "iskra" medzi hlavnými postavami funguje od začiatku. Chcelo to ešte trocha viac upraviť koniec a bolo by to za 5*(27.1.2008)

Slabších pět hvězd, ale přesto... Film si mě získal svým pěkným tajemným příběhem a především svou klavírní hudbou (doporučuju soundtrack). Konec se mi zdál sice trochu divný a ne úplně dotažený, avšak celý film mi ještě poměrně dlouho "strašil" v hlavě, což se nepovede jen tak ledajakému filmu. Filmy, které mi zůstávají v mysli napořád, jsou pro mě ty nejcennější. Pak jsou zde filmy, jako právě Secret, které mě nepustí ještě pár následujících dnů, a to je pro mě důkaz, že takový film skrývá nějaké vnitřní kouzlo. ~(4,6)~(18.10.2010)

Komentář obsahuje spoilery k celému snímku. Je docela divné, že u romantického snímku začlo fungovat mé hororové já a hned od začátku jsem si říkal, že něco nehraje. Myslel jsem, že hlavní hrdinku vidí pouze on, protože snímek dává až moc najevo, že není vidět ostatním. Takže se dá říct, že jsem se trefil, ale pointa asi nenapadne nikoho. A každy jí možná nepříjme, já osobně jsem z ní nadšen, tak jako z celé závěrečné půhodiny, která vygraduje nádhernou scénou až mi z ní šel mráz po zádech a to se mi u romatického snímku ještě nikdy nestalo. 10/10.(13.10.2013)

Musíte milovať Južnú Kóreu tak bezhranične, ako ju milujem ja, aby ste zniesli toľko sentimentu, romantiky, melanchólie či smútku. Ja som bola spolu s nádychom fantastična a podmanivého klavíra, ktorý sa stáva akýmsi kľúčom k vyvrcholeniu, okúzlená a nechcela som, aby sa to skončilo. Tá záverečná snová scéna, tie tajuplné bolesťou podtrhnuté oči hlavnej hrdinky, tie nebesky krásne klavírne sekvencie, snaha priviesť diváka na pokraj znesiteľnosti. Uverila som zámerom režiséra a rada sa nechám týmto nesmrteľným príbehom dojímať znovu a znovu... Nič pre cynikov.(9.9.2010)

• Radko

Červená knižnica na plátne nie je na zahodenie, pokiaľ obsahuje v sebe srdcervúce vlnenie. Namiesto neho sa v Tajomstve dostaví len tuctový príbeh študentskej lásky. Originalitu má zaručiť jeho skutočná podstata, spočívajúca v mystickom tajomstve. Zobrazenie scén jeho odkrytia ale sprostredkúvajú scény vylepšené digitálnymi trikmi, ktoré namiesto povznášajúceho pocitu úžasu zanechali emócie len v stave chladného psieho ňufáka. Súhlasím s Rudovousom - zázrak sa nekoná.(28.10.2013)

• - Překlad čínského názvu zní: "Tajemství, které nesmí být vysloveno". (Jirka_Šč)

• - Yuhao Zhan, druhý účastník klavírního duelu, je i ve skutečnosti vynikajícím klavíristou. S Jay Chouem vystupují a předvádějí "klavírní bitvy" naživo. (Jirka_Šč)