Bu neng shuo de mi mi

Mark Lee

William Kong

Zvuk:

Tu Duu-Chih

Dlouho jsem neviděla film, který by mi dovolil takhle si ho užít a rozplývat se nad ním. Pro mně bylo rozuzlení naprosto nečekané a o to více mě dojalo. Jay Chou ukazuje, že je mnohostranně nadaný a jde vidět, že si s tím vyhrál. Na hlavní hrdinku se mi také dívalo moc hezky. Je to pastva pro oči, uši i srdce. Závěrečná scéna je při nejmenším geniální. Nádherná podívaná, která snad neměla chybu. 5*(1.12.2011)

Romance, na jejímž konci jsem si téměř okusoval nehty. Dosud jsem neviděl podobnou zápletku. Silná hongkongsko-tchaiwanská odpověď na jihokorejské a japonské romance. Číňané "umí" nostalgii. Přímé, jasné, čisté (kromě názvu filmu, který je dvojsmyslný). Krásná klavírní hudba. Chci vidět znova! ■ Viděno podruhé. Původní hodnocení 5* naprosto zasloužené! Napodruhé jsem si díky znalosti dějové zápletky uvědomoval v první části filmu logické drobnosti, které mi napoprvé unikly nebo nic neřekly. Také jsem na YouTube našel video s krásnou hudbou z filmu. Linky zde dlouho nevydrží, lepší, když si do vyhledávače na YouTubu dáte:《不能说的秘密》路小雨 mv 120秒 a kliknete na první video odshora. Má dobrou kvalitu. ■ Viděno potřetí. Začínám oceňovat propracování vztahu. ■ Píseň, která zazní při rugbyovém zápase, má název Sunny Doll (晴天娃娃), což se dá přeložit jako "Sluneční panenka". Další píseň z úvodu filmu, při procházce podél moře, se zase jmenuje Angel, "Anděl". Jméno hlavní hrdinky se do angličtiny překládá jako "Rain", stejně se jmenuje i další skladba ve filmu. Jay Chou nazpíval i píseň k závěrečným titulkům. ■ Dnes jsem napsal o filmu blog: http://scobak.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=237202&bk=45019 ■ Nedá mi nenapsat úvahu ke vztahu a chování obou hlavních postav. Pozor, SPOILER (nebo spíš poznámky k spoileru)!!! Tajemství, které dívka skrývá, je zásadní i pro její chování. Je volná. Nemusí se chovat podle očekávání ostatních. Je jen a jen pro něj. To, co prožívá, je dobrodružství. S klukem, o kterém věří, že je jí souzen. Proto je uvolněná a bezstarostná. Na druhou stranu je toto tajemství zásadní i z jeho pohledu. Není to očividné, ale je namyšlený a lehce egoistický. Když si je jist její láskou, baví ho ji popichovat a nedochází mu, že ji to bolí. Troufám si tvrdit, že nebýt dějového zvratu, ve kterém mu dojde, co vše v ní má a díky kterému se rozhodne obětovat vše, jen aby mohl žít s ní po boku, by se rozešli. Proto je tajemství pro film velmi zásadní. Ještě víc člověku dojde, když si uvědomí celý název filmu v čínštině: Tajemství, které nesmí být vysloveno. Dvě osoby znaly tajemství. Jedna ho vyslovila druhá ne. Dopadly diametrálně odlišně.(1.8.2010)

Miluji klavírní hudbu. To bylo opravdu nádhera jak spolu soupeřili. Romantická linka byla také roztomilá. Hlavní postavy pro mne byly také zajímavé, avšak věděla jsem hned od začátku co je Secret. To je důvod proč nemohu dát plné hodnocení. Ale určitě jsem vděčná za doporučení a doporučuji těm co ještě neokusili nic z Tchaj-wanu.(14.12.2014)

Film The Secret rozhodně není vhodný ke sledování, pokud nejste absolutně odpočatí a soustředění, protože ta "banální" romance, začne být časem velice zajímavá a bude dávat smysl. Relativně civilní výkony hlavní dvojice (konečně film pro Kwai Lun-Mei, kde mohu dát 4 hvězdy, tato talentovaná herečka má smůlu na výběr titulů), perfektní Anthony Wong ve vedlejší roli. Kromě romantických chvil i nenápadně zapracovaný humor, silné a zapamatovatelné momenty tady rozhodně jsou, ať piano battle, Elvis na večírku, tak famózní kamera za kterou je Mark Lee (zejména scény na střeše a u moře). Nenápadný film v poklidném tempu, ale s velkým srdcem.(31.10.2016)

"Bu neng shuo de. mi mi" jsem si pustila, protože měl mít údajně dobrou hudbu. Neměl. Měl tu nejlepší hudbu co jsem kdy slyšela, v druhé půli jsem samovolně uronila asi deci vody s množstvím soli, tento film je jedinečný. Ze začátku vás asi jako každého Evropana pobaví ohromně legrační řeč, jste okouzleni naivním mládím (přestože jste sami mladí), ale jak se příběh začíná rozmotávat, víte, že nakonec dojde k nevyhnutelnému a pláčete jako malé dítě, když zjistí, že Ježíšek neexistuje. Toto jsou moje možná zmatené pocity bezprostředně po shlédnutí, oči mám ještě červené a vím, že si to pustím brzy znovu.(12.5.2011)

• - Yuhao Zhan, druhý účastník klavírního duelu, je i ve skutečnosti vynikajícím klavíristou. S Jay Chouem vystupují a předvádějí "klavírní bitvy" naživo. (Jirka_Šč)

• - Překlad čínského názvu zní: "Tajemství, které nesmí být vysloveno". (Jirka_Šč)