Bu neng shuo de mi mi

Ping Bin Lee

William Kong

Zvuk:

Tu Duu-Chih

Tohle mám přesně nejradši. K určitému filmu se mi moc nechce, začnu na něj koukat s pocitem, že se určitě budu během sledování nudit... a potom se z něj vyklube něco, na co asi nezapomenu. U Secret se to stalo. Říkal jsem si: no, tak mám před sebou asi neoriginální zamilovaný příběh. Romantický sice je, ale už po pár minutách (a hlavně po pár akordech) si mě získal. Od klavírního souboje přes procházky v přírodě až k doslova drtivému finále. Úžasná hudba.(3.1.2009)

Tak je to takova romanticka pohadka, ale s fakt hezkym scenarem a krasnou hudbou. Natoceno je to hezky, herci dobri. Jestli jste sbalili nejakou holku a chcete se predvest vecer s nejakou romantikou, nema nic proti zlutym a umi pocitat alespon do tri, tak ji to pustte a uspech zaruceny. Ja uz na to cumim po nocich sam:-))!(31.12.2014)

Film The Secret rozhodně není vhodný ke sledování, pokud nejste absolutně odpočatí a soustředění, protože ta "banální" romance, začne být časem velice zajímavá a bude dávat smysl. Relativně civilní výkony hlavní dvojice (konečně film pro Kwai Lun-Mei, kde mohu dát 4 hvězdy, tato talentovaná herečka má smůlu na výběr titulů), perfektní Anthony Wong ve vedlejší roli. Kromě romantických chvil i nenápadně zapracovaný humor, silné a zapamatovatelné momenty tady rozhodně jsou, ať piano battle, Elvis na večírku, tak famózní kamera za kterou je Mark Lee (zejména scény na střeše a u moře). Nenápadný film v poklidném tempu, ale s velkým srdcem.(31.10.2016)

"Bu neng shuo de. mi mi" jsem si pustila, protože měl mít údajně dobrou hudbu. Neměl. Měl tu nejlepší hudbu co jsem kdy slyšela, v druhé půli jsem samovolně uronila asi deci vody s množstvím soli, tento film je jedinečný. Ze začátku vás asi jako každého Evropana pobaví ohromně legrační řeč, jste okouzleni naivním mládím (přestože jste sami mladí), ale jak se příběh začíná rozmotávat, víte, že nakonec dojde k nevyhnutelnému a pláčete jako malé dítě, když zjistí, že Ježíšek neexistuje. Toto jsou moje možná zmatené pocity bezprostředně po shlédnutí, oči mám ještě červené a vím, že si to pustím brzy znovu.(12.5.2011)

Vývoj příběhu pro mě nebyl zas takovým překvapením, protože od začátku jsem tušila, že něco není v pořádku, ale byly tam scény, které mi tuto představu vyvracely :-D :-D Přestože jsem nebyla od pravdy daleko, až takovýhle vývoj jsem nečekala, opravdu zajímavé a nápadité!!! I když některé scény mi přišly trošku zvláštnější, např. jak hlavní hrdina přijal "odhalení skutečnosti" ... Záverečná scéna byla nádherná!!!!! Krásný film!!!(13.6.2012)

• - Yuhao Zhan, druhý účastník klavírního duelu, je i ve skutečnosti vynikajícím klavíristou. S Jay Chouem vystupují a předvádějí "klavírní bitvy" naživo. (Jirka_Šč)

• - Překlad čínského názvu zní: "Tajemství, které nesmí být vysloveno". (Jirka_Šč)