Slepý hněv

Jonathan Demme

Jonathan Demme

Roger Corman

Maurice Serein

Tradiční bajka o tom, kterak si kruté síly zla (těžaři) nárokují území sil dobra (farmáři). Temná strana se neštítí ničeho, na silnicích terorizuje chovatele slepic, nezastaví se ani před mordováním nevinných rodin! Proto musí povstat hrdina, ten jediný vyvolený, co nemá potřebu krotit svou cholerickou povahu a sílám zla pořádně nakope roztahovačné prdele! Alespoň předpokládám, že to tak dopadlo - v poslední půlhodině jsem jako obvykle prohrála svůj marný boj s Hypnosem. Čistý průměr za jednoduchý, sedmdesátkově přemrštěný film o pomstě. 50%(21.6.2011)

Peter Fonda ani omylem není Clint Eastwood !! Jonathan Demme taky není Clint Eastwood !! Nechápu tedy, proč si na něj v tomhle snímku hrají.. Fonda hraje mimochodem skvěle, ta nasranost z něj přímo čiší, ale nedává mi šanci, aby mi byl aspoň trošku sympatický.. Buranům nefandím !! ;) Nejde z něj strach, to šilenství v odhodlání pomstít nejen svého bratra mu prostě nevěřím !!(27.4.2013)

Příběh muže, který vyráží (v tomhle filmu spíš čeká než k němu dojde) za pomstou mě zaujal, ne ani tak tuctovým příběhem, jako spíš emocemi, pulzujicími z obrazovky. Hlavní hrdina je zřejmě cholerik a tak jezdí autem dvakrát rychleji než světlo, kope do klasických sporťáků a vyhazuje do vzduchu buldozery... Ve všem ho pohání zdravá pomsta za svého bratra, jeho manželku a ,jejich nenarozené dítě, jež byly zabiti nájemnými gorilami. Všechny spory ve filmu se točí okolo těžby uhlí a neochoty obyvatel prodat své pozemky, k přinucování používá národní uhelná korporace sílu. No, kdo by se nechoval jinak než hlavní hrdina.(21.6.2011)

Rozpočet $600,000(19.4.2009)

Námět tohoto snímku byl i později mnohokrát využit k akčním thrillerům. Tento zestárnul, ale přesto dokázal zaujmout. Peter Fonda tu ztvárnil akční postavu velmi bravurně a byť mě ze začátku připadl nějak divný, později jsem se nestačil divit. Příběh má šmrnc i svoje nostalgické kouzlo. A právě kvůli té nostalgii si svoje místo ve filmovém archívu jistojistě zaslouží.(15.7.2014)

• Peter Fonda