• majo25
  ***

  Vraj strhujúca dráma...bohužiaľ, opak je pravdou....skôr uspávajúca. Celý film je zostavený iba z rozkazov a dialógov vrchných dôstojníkov, ktorí sú všetci do detailov predstavovaní aj so svojim c.v., ako keby to diváka nejako zaujímalo. Vojnová akcia sa nevyskytne v podstate ani jedna. Je však možné, pre Američanov poznajúcich vlastných dôstojníkov, bude takéto dokudramatické podanie plné skrytého pátosu dávať zmysel. Mňa to zjavne míňalo, aj keď herecké výkony nie sú zlé, hlavne hviezda Cagney podáva slušivý výkon.(11.1.2019)

 • JohnSmith
  ***

  Distributor píše, že se jedná o strhující válečné drama. Dovolil bych si nesouhlasit. Je to zajímavý snímek, skoro ve formě dokumentu, ale jde pouze o pohled samotného admirála, takže ti, kdo čekají bitvy si na své nepřijdou. Na druhou stranu je to zajímavý pohled na vojenskou taktiku, jen kdyby to nebylo tak strašně uspávající.(18.1.2018)

 • brasek
  ****

  Pre milovníkov vojenskej histórie je snímok určite zaujímavý, aj keď ide len o polodokumentárnu dramatizáciu zobrazujúcu veliaceho admirála Halseya pri bitke o Guadalcanal. Film určite sklame tých, ktorý očakávali vojnové scény... tie tu nie sú, v tomto snímku sa bojuje od stola a film sa do značnej miery zameriava na opis charakteru jednotlivých existujúcich postáv. Aj keď niektoré postavy veľmi do celkového deja nezapadajú, resp. majú len mizivú úlohu... napríklad scéna v protileteckom bunkri. Zaujímavý sa mi zdal nápad, že rozprávač deja, ktorý nám predstavuje jednotlivé postavy, robí aj tlmočníka z japončiny... rozprávač deja je síce vsadený do deja nekonfliktne, ale isté rušivé momenty v dvoch - troch prípadoch aspoň pre mňa znamenal. Film sprevádza naozaj zaujímavý hudobný doprovod. Dávam štyri hviezdičky... ovšem nebudem sa diviť ak inému milovníkovi vojnových filmov sa tento snímok nepáči, alebo sa nudil...(20.5.2010)

 • Djkoma
  ***

  Hodně roztahané a určitě ne strhující vyrovnání Ameriky se skutečnými ránami z druhé světové války. Hodiny odvahy totiž nejsou tolik o válce samotné, jak by divák čekal, ale především o odpovědnosti a postavení velícího, který posílá své vojáky často na smrt. Právě téma umírajících Američanů je velmi silné, protože příběh okolo admirála Halseye je spíše jen důvod "proč" navštívit zrovna konec druhé světové, ale všudypřítomná smrt je vám podstrkována vypravěčem, který komentuje osudy vojáků okolo admirála. I těch 15 let po válce to mohlo na diváka jenž dobu zažil působit silně, ale dnes jde spíše o čistě americkou záležitost bez větší nabídky hlubokých otázek. Ovšem James Cagney je opět velmi dobrý.(24.6.2010)

 • RHK
  ****

  Srhující černobílé válečné drama věnované části života US admirála Halseyho, který byl jední z nejvýznamnějších velitelů ve druhé světové válce v Tichomoří. Film začíná odchodem do důchodu a pak se retrospektivně vrací k velké bitvě s Japonci o Guadalcanal, která znamenala první obrat v negativním vývoji války v Pacifiku a které Halsey velel a kterou dokázal přes špatný poměr sil obrátit ve prospěch spojenců. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=z2wye37sZiQ(26.6.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace