• castor

Naštěstí je tu dvojice Jim Carrey a Zooey Deschanel, kteří zachraňují, co zachránit jde. Scénář není vůbec hloupý, ba naopak, ale ten potenciál je trestuhodně nevyužitý a na plátno se přenesly jen zdlouhavé scény bez hlubšího smyslu a pointy. Komediálně to už vůbec nešlape, ač se výše zmínění snaží, seč mohou. Carrey je povaleč, co permanentně fňuká, že mu před lety pláchla manželka, vyhýbá se přátelům, holt, změnu potřebuje jako sůl. Ta přijde s jedním sektářským sezením a zbytek asi pochopíte záhy. Mám strach, aby Carrey včas vycítil, kdy je třeba odejít ze scény a vrhnout se na serióznější role, protože vidět pořád to samé, navíc od veskrze průměrných režisérů, není pro komediálního diváka to pravé ořechové.. Jen se podívejme třeba na to, jak dopadl takový Steve Martin.. no, nevím nevím!! Já si Yes Mana vůbec neužil..(11.7.2009)

Oproti Lhář, lhář mnohem méně mentorské, oproti Božskému Bruceovi mnohem méně zábavné a až na tu romantiku vlastně naprosto nijaké. Scénář je katastrofální a ze slibného JEDNOHO nápadu těží zhruba 20% potenciálu. Carrey a jeho nejlepší kamarád obličej ale zachraňují co se dá (další důkaz, že komedii dělají z poloviny dobří herci), Zooey je překrásná a dostatečně trhlá, aby Carreymu stačila, a když Reed začne výrazně brnkat na romantickou strunu, dá se tenhle návrat komediálního krále do svého rajónu bez problémů dokoukat. Žánrovou revoluci hledejte jinde, tady se jede na jednohubkovou jistotu. P.S.: Křečovitější product placement jsem v hollywoodském filmu snad ještě neviděl.(7.1.2009)

U Jima to mám tak, že u něj nepozoruji, jestli dřív byl "lepší" nebo "horší"... nepozoruji u něj, jestli to přehání s mimikou nebo ne, pro mě je Jim Carrey herec, velmi dobrý herec a hl. herec, který mě nikdy nezklamal a nikdy nezklame, jako obyčejnou vtipnou podívanou - proč ne, stejně tak jako on patří v USA k mainstreamu, který uspokojuje celá publika, u nás je tak tomu s téměř celou českou kinematografií, že je na to takhle dělaná, takže proč si "nespravit" chuť i tou americkou... tyhle filmy nevyhledávám, ale ráda se nechám přesvědčit o tom či onom, jestli je ten film brak nebo ne. Tohle je pro mě lepší průměr, ve scéně, kdy se omotal izolepou, tak jsem smíchy padala... :)(4.7.2009)

• Tetsuo

Smál jsem se, ale nelíbilo se mi to. Carrey je srandovní a Zooey Deschanelová srandovní a roztomilá, ale ten film má naprosto zvrácenou morálku. On se tomu scientologickému sektářství neposmívá, ale těží z něj a v podstatě nám podsouvá, že štěstí je výsledkem spontaneity a nikoli dlouhodobé práce. Snímek má momentálně úkol rozhánět chmury v období Krize, ale přitom je naprosto nezodpovědný a nevede k ničemu jinému než konzumnímu typu chování.(7.1.2009)

Na ziadny trailer tejto komedii si nepamätam a tak som teda nic neocakaval a bol som velmi milo prekvapeny. Aj vdaka naivnemu a jednoduchemu scenaru, ale i vdaka Jimovi sa podarilo natocit reziserovi Reedovi skvelu zabavnu komediu, na ktorej som sa s chutou v niektorich scenach zasmial i nahlas a preto ma moj obdiv, pretoze som naozaj cakal jednoduchy priemer alebo dokonca podpriemer. Este som si spomenul, ze Jim Carrey mal tak trosku podobnu komediu KLAMAR, KLAMAR (1997), kde musel namiesto ano stale hovorit pravdu, ale to uz som veelmi dlho nevidel. Reziser Peyton Reed natacal casto serialy, ale ma v reziserskej filmografii aj ine komedie: napriklad BRAVO, GIRLS! (2000) s Kirsten Dunst, KASLU NA LASKU (2003) s Renée Zellweger alebo ROZCHOD! (2006) s Jennifer Aniston... 11.08.2010 ________ Jim Carrey - (Carl Allen) +++ Zooey Deschanel - (Allison) +++ Bradley Cooper - (Peter) +++ John Michael Higgins - (Nick) +++ Rhys Darby - (Norman) +++ Danny Masterson - (Rooney) +++ Terence Stamp - (Terrence Bundley) +++ Hudba: Mark Everett, Lyle Workman +++(11.8.2010)

• - Film, na který se Carl (Jim Carrey) dívá poté, co přiletí z Lincolnu v Nebrasce, je The Ghost and Mr. Chicken (1966). (Doski)

• - Při druhé návštěvě videopůjčovny si Jim Carrey vybere film Cable Guy. V jisté chvíli je také vidět film 23 (ano, hádáte správně, tam si také zahrál Jim Carrey) (HellFire)

• - Yes Man za první víkend v US vydělal 18,3 mil. dollarů a v UK se dostal na první místo ve víkendových tržbách. (Pattrick)