Reklama

Reklama

Carl Allen je zatrpklý bankovní úředník, který se dosud nevyrovnal s odchodem manželky. Pokud to jde, zapírá se před kamarády, večery tráví u videa, je protivný a téměř na všechno odpovídá slůvkem ne. Jednoho dne však narazí na bývalého kolegu, který mu nadšeně vypráví o svém novém životě, který začal, když se přidal k „Yes Manům“. Carl se vydá na jejich seminář, kde ho Nick představí charismatickému vůdci Terrenci Bundleyovi. Ten ho přiměje ke slibu, že od té chvíle bude odpovídat pouze „ano“. Vzápětí Carl musí svézt bezdomovce do jeho parku, a ještě mu dát peníze. V bance začne žadatelům schvalovat podivné půjčky. Na koncertu, na který by normálně nikdy nešel, se setká se sympatickou Allison. Začne s ní prožívat řadu bláznivých dobrodružství, jako je večírek fanoušků Harryho Pottera, výlet do telefonního muzea nebo střelba na asfaltové holuby. Ke svému překvapení zjišťuje, že říkat „ano“se vyplácí a že se mu nový život líbí. Ukáže se však, že i toto slůvko má svá úskalí. (TV Nova)

(více)

Videa (6)

Trailer 3

Recenze (1 323)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Hmmm... Nie. Ani nie. Určite najslabšia Jimova komédia, a to som zarátal aj Cable Guya. Je to hrozne "chcené", riedke a debilná zápletka robí s hrdinu nesvojprávneho vola, ktorý naletí nejakej sekte a potom sa z neznámych dôvodov zaslepene riadi jej jediným "prikázaním". Prečo to ku*va robí? Je úplne dementný? Zasmial som sa asi trikrát - Jim robí mŕtvolu, Jim mal veľa redbullov, Jim... eee, nie, na tej tretí gag si nespomeniem, hoci som film práve dopozeral. Našťastie film zachraňuje prekvapivo dobre fungujúca romantická línia (vďaka absolútne očarujúcej Zooey). Celkovo mierne sklamanie. Jim by sa mal po vzore Slya ešte raz vrátiť k svojej najslávnejšej postave ("Aaaaalrighty then!") a potom to s komédiami normálne zabaliť. Malý UPDATE: Zo solidarity k manželke som sa na film pozrel ešte raz a musel som pridať hviezdičku. V okamihu, keď neočakávate smršť carreyovských gagov, odmyslíte si tú "nasilu" zápletku a pristúpite na mierne zatrpknutú romancu, je to celkom príjemná záležitosť. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Řek jsem Pájovi napiš k tomu komentář, řekl Ano a komentář je na světě. Řekl jsem přítelkyni pojď na tuhle komedii a ona mi bez problémů řekla Ano. A víte co? Já jsem si v duchu řikal, tohle bude zase parádní nářez a ono opravdu Ano !!! Jim Carrey se po dlouhých čtyřech letech zase našel, v komedii, která pobaví a určitě má hodně zajímavý námět, který má kdekomu hodně co říct. A pár těch scén je tak mocných, že na ně určitě na hodně dlouhou dobu nezapomenu, tak nějak bych řekl, že právě Yes Man je zase jedna z těch Carreyovských komedií, na které jen tak nezapomenu. Jim Carrey totiž září a poboku se Zooey Deschanel opravdu zvládá neuvěřitelné kousky. Mám je oba hodně rád, kéž by se ještě někde objevili spolu. A víte co? Dám pět hvězd, dobrý komedie si to zasloužej, a věřím, že tohle bude jedna z těch, na které určitě budu rád vzpomínat a jen tak na ně nezapomenu a jelikož dobrá komedie v současné době se těžké shání, o to více se tahle cení. A komedie, které jsou vkusné a nemají v sobě ani zbla nechutností, se vyvažují minimálně zlatem. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $70miliónovTržby USA $97,690,976Tržby Celosvetovo $223,213,390Tržby za predaj DVD v USA $25,581,259 //počet predaných kusov 1,505,382║ Skvelý návrat Jima Carreya na komediálnu parketu, konečne tu opäť máme starého dobrého zabávača ako kedysi, príbehu je tak trošku vystrihnutý ako z filmu Klamár, klamár ale to nevadí, lebo celá ta plejáda skvelých gagov nenechá človeka chladným a zabaví do sýtosti, dej obohatí aj postava uletenej a pre dej osviežujúcej Zooey Deschanel. /80%/ ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Návrat Jima Carreyho do jeho starých rolí (kdo si nevybavil v jisté podobě Lhář, lhář?) a do starých triků s gumovým obličejem (v které komedii to nepoužil?:)) a vcelku úspěšně. Jednoduchá příběh založený na jediném slově, které udává smysl zbytku vašeho života... ano. Mé původní obavy o překladu pro český trh (ano muž, ano man, Řekni ANO!) se naštěstí nevyplnily. Samotný film využívá ano k několika velmi vtipný scénkám, přestože vše v závěru vyšumí a na podruhé už nebude o co stát. Především z tohoto důvodu "jednou a čau" nemohu dát více než 3* přestože si to oči Zooey a i samotný Jim zaslouží. Přesto podobně příjemné a nenucené komedie bych rád viděl častěji a ať to Jim Carrey chce nebo ne, on je prostě stále ideální typ pro tyhle role(a mnozí ho v nich milují...). Hlavně žádné pokračování ala No man nebo Yes woman.... ()

Tetsuo 

všechny recenze uživatele

Smál jsem se, ale nelíbilo se mi to. Carrey je srandovní a Zooey Deschanelová srandovní a roztomilá, ale ten film má naprosto zvrácenou morálku. On se tomu scientologickému sektářství neposmívá, ale těží z něj a v podstatě nám podsouvá, že štěstí je výsledkem spontaneity a nikoli dlouhodobé práce. Snímek má momentálně úkol rozhánět chmury v období Krize, ale přitom je naprosto nezodpovědný a nevede k ničemu jinému než konzumnímu typu chování. ()

Galerie (101)

Zajímavosti (34)

  • Poté, co Carl dozpívá sebevrahovi, vykřikne "I've got blisters on my fingers!" Tuto hlášku zařval Ringo Starr na konci písně "Helter Skelter", v originální podobě je možné ji slyšet na albu The Beatles (Bílé album), kde byla v této písni ponechána. (#47)
  • Jim Carrey (Carl) v skutočnosti pri skoku bungee jumping porušil jednu hlavnú zásadu, a to že mal u seba mobilný telefón. Lebo všetky veci, čo má skokan pri sebe po vreckách musia byť z bezpečnostných dôvodov vybraté pred skokom von. (Raccoon.city)

Související novinky

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

22.03.2009

Přinejmenším pro americké publikum. Ano, na neděli jsme si pro vás odložili trochu bulváru ;-). Možná už jste si říkali, kam se poděla komedie I Love You Phillip Morris, kterou Jim Carrey natočil… (více)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (více)

Reklama

Reklama