poster

Odposlech

 • Itálie

  In ascolto

 • Kanada

  The Listening

 • Nový Zéland

  The Listening

 • USA

  The Listening

 • Velká Británie

  The Listening

 • Austrálie

  The Listening

Thriller / Drama / Krimi

Itálie, 2006, 99 min

 • Djkoma
  ****

  V posledních letech jsem neviděl mnoho italských filmů. Popravdě si snad na žádný krom Odposlouchávání (Listening) nevzpomínám. Díky tomu jsem byl velmi mile překvapen kvalitou filmu, vybranému tématu i všeho okolo (některé záběry jsou velmi zajímavé a netradiční). Film předkládá velmi kontroverzní pohled na svět plný odposlouchávání, paranoidního sledování a "několika mužů" v pozadí, kteří tohle všechno řídí. Výsledek? Velmi příjemných 105 minut s dobrými herci (Michael Parks neskutečně připomíná Johna Voighta ...klon?Dvojče?) a překládá zajímavé poznatky o dnešním světě plného technologie sahající za představivost většiny z nás. Když už váš celý film nechá chladným, tak si aspoň pamatujte, že není dobré sbírat "podivný" kufr ze země a nosit ho domů...(19.4.2009)

 • Terva
  ****

  Projekt Černá komnata rozjel odposlechy telefonů v obrovském měřítku. Technologie, které využívají jsou pro nás v některých případech naprosto neznámé a v mnoha případech totálně nepochopitelné. Řekněte do telefonu kdekoliv na světě jedno momentálně klíčové slovo ( třeba Semtex a ještě Arabským přízvukem ) a už vás mají. Pěkná a zajímavá podívaná.(6.4.2009)

 • RomanHyde
  ****

  Příjemné překvapení se tentokrát opravdu konalo! Film má výborný námět, scénář a je taky velmi dobře zpracován.. rozhodně nepůsobí dojmem nízkorozpočtového snímku, přestože k hollywoodským sumám má patrně velmi daleko. Ovšem výsledek mnohé produkty hollywoodu s podobným ražením předčí. Herci jsou taky velmi přesvědčiví, líbila se taktéž výprava a kamera.. Velmi sympatický pro mne byl unhappy end, protože v životě to tak většinou chodí.. vítězí ten kdo má moc...né pravdu .(2.9.2009)

 • Pharlap
  ****

  Vybavily se mi filmy Nepřítel státu, Bourne ultimatum, Spy game a Hrdinové a zbabělci. To je přesně ten žánr, který mi sedí, a když je dobře podanej.. a to tenhle film byl, tak mu člověk uvěří.. a zamyslí se.. "Sakra, to voni dovopravdy dělaj?" A uvnitř to člověka zneklidní. A na závěr už nezní otázka jestli je to možné, ale jestli se to doopravdy v tak šíleném měřítku, že za slovo "Thumbleweer", vás můžou sebrat a udělat chemickou lobotomii..(4.4.2009)

 • ali-n
  *****

  Náhodná stánková voľba - a ni ho. Nie dokonalých 5, ale zaslúžených určite. Celý film sa venuje tomu, čomu napovedá názov a i keď som si to nevedel veľmi predstaviť, ani na chvíľku som sa nenudil. Skvelá scéna vzájomného odpočúvania a útoku silou zvuku. I keď som sem-tam tápal v terminológii, nijak to nekazilo celkový dojem. MOJE NAJ - Bolo jasné, že jednotlivec len ťažko uspeje. Zo zvyšných nejasností ma vyviedli ihneď základné pravdy: vojna sa neskončila a žiaden život nestojí 400 miliónov dolárov ...(20.11.2009)

 • - Giacomo Martelli získal na mezinárodním filmovém festivalu Taormina v Itálii cenu za nejlepší film. (Terva)

 • - Maya Sansa získala od Viareggio EuropaCinema platinovou cenu pro nejlepší herečku. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace