poster

Odposlech

 • Itálie

  In ascolto

 • Kanada

  The Listening

 • Nový Zéland

  The Listening

 • USA

  The Listening

 • Velká Británie

  The Listening

 • Austrálie

  The Listening

Thriller / Drama / Krimi

Itálie, 2006, 99 min

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Francesca Savelli nám opakovaně volá a mluví sama se sebou o sexu." To je ale podivné. Nicméně mě vždycky bavily konspirace, odposlechy, odborné finty a paranoia v prostředí plném aktivních i vyřazených agentů. Já jsem se při tomto odposlouchávání zkrátka pobavil i napnul a o to mi u filmů jde až v první řadě.(7.1.2016)

 • ali-n
  *****

  Náhodná stánková voľba - a ni ho. Nie dokonalých 5, ale zaslúžených určite. Celý film sa venuje tomu, čomu napovedá názov a i keď som si to nevedel veľmi predstaviť, ani na chvíľku som sa nenudil. Skvelá scéna vzájomného odpočúvania a útoku silou zvuku. I keď som sem-tam tápal v terminológii, nijak to nekazilo celkový dojem. MOJE NAJ - Bolo jasné, že jednotlivec len ťažko uspeje. Zo zvyšných nejasností ma vyviedli ihneď základné pravdy: vojna sa neskončila a žiaden život nestojí 400 miliónov dolárov ...(20.11.2009)

 • Caminzind
  ***

  O co tady, sakra, jde? Je téměř nemožné zpracovat scénář, kterému krom scénáristy a jeho poradců nerozumí asi nikdo další; postavy i herce nevyjímaje (což je patrné na často zmatené dramaturgii). Ale přesto a nejspíš i právě proto, že divák nechápe a nedokáže předvídat vývoj událostí, je tento snímek tak napínavý. Taky jsem pochopil, že paranoia definitivně přestává být psychiatrickou diagnózou a stává se schopností nezbytnou pro přežití v tomto přetechnizovaném světě. 62%(6.10.2012)

 • Djkoma
  ****

  V posledních letech jsem neviděl mnoho italských filmů. Popravdě si snad na žádný krom Odposlouchávání (Listening) nevzpomínám. Díky tomu jsem byl velmi mile překvapen kvalitou filmu, vybranému tématu i všeho okolo (některé záběry jsou velmi zajímavé a netradiční). Film předkládá velmi kontroverzní pohled na svět plný odposlouchávání, paranoidního sledování a "několika mužů" v pozadí, kteří tohle všechno řídí. Výsledek? Velmi příjemných 105 minut s dobrými herci (Michael Parks neskutečně připomíná Johna Voighta ...klon?Dvojče?) a překládá zajímavé poznatky o dnešním světě plného technologie sahající za představivost většiny z nás. Když už váš celý film nechá chladným, tak si aspoň pamatujte, že není dobré sbírat "podivný" kufr ze země a nosit ho domů...(19.4.2009)

 • RomanHyde
  ****

  Příjemné překvapení se tentokrát opravdu konalo! Film má výborný námět, scénář a je taky velmi dobře zpracován.. rozhodně nepůsobí dojmem nízkorozpočtového snímku, přestože k hollywoodským sumám má patrně velmi daleko. Ovšem výsledek mnohé produkty hollywoodu s podobným ražením předčí. Herci jsou taky velmi přesvědčiví, líbila se taktéž výprava a kamera.. Velmi sympatický pro mne byl unhappy end, protože v životě to tak většinou chodí.. vítězí ten kdo má moc...né pravdu .(2.9.2009)

 • - Giacomo Martelli získal na mezinárodním filmovém festivalu Taormina v Itálii cenu za nejlepší film. (Terva)

 • - Maya Sansa získala od Viareggio EuropaCinema platinovou cenu pro nejlepší herečku. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace