Božská mrcha (TV seriál)

Saving Grace

Božská mrcha

Drama / Fantasy

USA, 2007–2010, 33 h 10 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Nancy Miller

Holly Hunter, Leon Rippy, Kenny Johnson, Bailey Chase, Laura San Giacomo, Gregory Cruz, Lorraine Toussaint, Dylan Minnette, Bokeem Woodbine, Mark L. Taylor, Yaani King Mondschein, Tom Irwin, Chris Mulkey, Patrick St. Esprit, Adina Porter, Tara Karsian, Brian Poth, Katie Walder, David Gallagher, Christine Elise, August Schellenberg, Erin Daniels, Steven Culp, Jason London, Rene Auberjonois, Adair Tishler, Yvette Freeman, Anna Osceola, Marshall Allman, Matt Gerald, Nicci Faires, Salvator Xuereb, Clea DuVall, Deirdre Lovejoy, Rodney Rowland, Brian Gross, John Walcutt, Benito Martinez, Judson Mills, Kimberly Huie, Camille Saviola, Lee Garlington, Daniella Alonso, Mayim Bialik, Rick Worthy, Fredric Lehne, Melinda McGraw, Brooklynn Proulx, Jake Muxworthy, Mykel Shannon Jenkins, Devon Graye, Jessica Walter, Tom Wright, Michelle Page, Chris Kramer, Jessica Tuck, James Marsters, Mariette Hartley, Kirk B.R. Woller, Michael Pavone, Steve Rankin, Frederick Koehler, Josh Cooke, Jamie Anne Allman, Leo Lee, Don McManus, Rebecca Wisocky, Maree Cheatham, Brighid Fleming, Michael Graziadei, Nick Stabile, Jeff Perry, Caitlin Dulany, Keram Malicki-Sánchez, Jay Pickett, Esteban Powell, Jim Haynie, Bubba Lewis, William Stanford Davis, Zahn McClarnon, Ronnie Gene Blevins, Jerry Zatarain Jr., José Zúñiga, Christie Lynn Smith, Jessica Lundy, Robin Gammell, Reggie Austin, Kate Scott, Liv Hutchings, Vyto Ruginis, Todd Stashwick, Larry Cedar, Michael Benyaer, Jim O’Heir, Lisa Hampton, Gregg Daniel, Michael Mantell, Ashley Williams, Joe Reegan, Grainger Hines, Nina Siemaszko, Jessy Schram, Tahmus Rounds, Jamie McShane, Hannah Marks, S.E. Perry, Leonard Wu, Jullian Dulce Vida, Michael Harney, Larry Sullivan, Dyana Ortelli, Jan Hoag, Art Frankel, Rebecca McFarland, Marlon Young, Mary Mara, Geoffrey Rivas, Saginaw Grant, Sean Marquette, Karina Logue, Roger Aaron Brown, Sam Hennings, Kevin Jackson, Gil McKinney, Andrew Jenkins, Lily Knight, David Meunier, Peter White, Monyque Thompson Scott, John O'Leary, Gill Gayle, Claire Yarlett, Kevin Christy, Christina Grance, Ali Afshar, Michael Wiseman, Tamara Braun, Erik Schrody, Gonzalo Menendez, Jonathan T. Floyd, John F. Beach, Matt Bushell, William Allen Young, Jonathan Fraser, Nancy McLoughlin, Sandy Martin, Geoffrey Blake, Christopher Murray, Lukas Behnken, Chad Todhunter, Lorin McCraley, Graham Shiels, Larry Clarke, Becky Wahlstrom, Jeffrey Muller, Kristoffer Ryan Winters, Ivar Brogger, Bret Loehr, Charles Noland, Mike Burstyn, Klea Scott, Chastity Dotson, Andrea Sixtos, Philip Boyd, Sam Murphy, Nelson Mashita, Judith Scott, Onahoua Rodriguez, Christina Ricci, Damien Leake, John Eric Bentley, Phil Abrams, Denise Dowse, Jeris Poindexter, Steve Monroe, Andrew Astor, Sarah Adina, Jenica Bergere, Amy Farrington, John Lacy, Michael Rose, Joe Norman Shaw, Jake Johnson, Ron Riekki, Warren Sweeney, Michelle C. Bonilla, J. Marvin Campbell, Lenore Thomas Douglas, Shaun Paul Piccinino, Mary-Pat Green, Larry Hankin, Rodney Eastman, Frances Fisher, Rex Linn, Robyn Lively, Steve Eastin, Malcolm David Kelley, Shiek Mahmud-Bey, L. Scott Caldwell, Troy Winbush, Mary Kay Place, Sonia Laszlo, Gordon MacDonald, Fay Masterson, John Allen Nelson, Mary-Margaret Humes, Tamlyn Tomita, Dean Norris, Dee Wallace, Amy Madigan, Lisa Sheridan, Hallee Hirsh, Braeden Lemasters, Jake Richardson, Jack Conley, Obba Babatundé, Wings Hauser, Andrew Prine, Marcia Ann Burrs, Hedy Burress, Ryan Carnes, Tim Guinee, Michael Cudlitz, Vanessa Angel, Sean Bridgers, Marina Black, Ramon De Ocampo, Arjay Smith, Kathy Baker, Pat Crawford Brown, Marc Worden, Erin Cahill, Owen Beckman, Kate Vernon, Cindy Pickett, Frank Gallegos, Audrey Wasilewski, Matt McCoy, F. Murray Abraham, Martin Spanjers, Michael Lerner, Lawrence Pressman, Michael Gaston, Wes Studi, Mathew St. Patrick, Ernie Lively, Robert Pine, Cory Hardrict, Shashawnee Hall, Michael Raymond-James, Thomas Kopache, Lily Rabe, Laura Cerón, Bug Hall, Hank Harris, Eric Balfour, Debrah Farentino, Tia Texada, Reynaldo Gallegos

Hodnotím pouze po dvou dílech, ale zvažuji., jestli vůbec koukat dál. Podle ukázek se zdálo, že by to mohla být celkem dobrá podívaná a i vtipná, čekal jsem nějaký komicky laděný děj s tím andělem. Ale vůbec. Je to takové dosti slabé krimi, komedie vůbec, takové nijaké. Opravdu si myslím, že je to naprosto promrhaný potenciál. Možná ještě zkusím nějaký díl zkouknout, ale nevím nevím. Hodnocení tak 50%. NA zabití nudy budiž, ale že bych musel koukat na každý díl a těšit se na něj, to ne. Howgh!(14.1.2009)

• Cortesz

Sice moje hodnocení nebude objektivní, protože zatím jsem měl možnost vidět jen dvě části, ale abych se přiznal tak už to dál sledovat nehodlám. Podle upoutávek a slibného námětu jsem čekal úplně něco jiného, ale to co se mi dostává mě zkrátka nebaví. Seriál sice má slušně hrající Holly Hunter, která to zvedá hodně vysoko, jinak ostatní herecké obsazení je takové šedivé nijaké. Zdá se mi, že seriál nevyužil daný potenciál, který v sobě měl.(12.1.2009)

Já nějak asi ráda jdu proti proudu, dávám pět hvězdiček tam, kde jsou, jak vidím, standardem tak dvě. Faktem je, že já jsem naprosto do puntíku cílovka tohoto seriálu. Líbí se mi, jak je Grace divoká ve všem všudy. Šla bych s ní na pivo a klábosila o chlapech nebo o nesmrtelnosti brouka. Mám s ní něco společného? Spíš ne, ale možná... Možná s ní do určité míry souzním, chcete-li. Jako člověk, který sám pochází z ateistické rodiny, co také často pendluje mezi vírou a tušením, co kdyby... Jako ženská, která také měla divoké mládí a kdo byste mě chtěli soudit? Jako člověk, který v životě dost často zakopl, ale naštěstí nikdy nespadl tak, aby se už nepostavil. Jednoduše mě to baví, baví mě Grace samotná i její kamarádka, její milenci, a anděl Earl nemá chybu. Vytkla bych dvě věci. To, že tvůrci do toho všeho ještě zapletli kriminální případy už je trochu moc. A český název Božská mrcha je prostě božská blbost. Saving Grace = Zachraňte Grace. A o tom to je.(20.5.2015)

• IceQueen

Takú ojetinu, akou je Holly Hunter v tomto seriáli, som už dávno nevidela. Väčšinu času kvákajú o bohu, anjel je síce nechutný chlap, ale ako postava dosť nezaujímavý a tie prípady čo riešia, sú vlastne len na pozadí. Zvyšok je o tom, ako sa hrdinka váľa niekde ožratá, či už sama alebo s nejakým chlapom. Akurát ten Everlast na úvod je dobrý.(3.2.2009)

Je to vcelku zábavná podívaná, při které jsem se zatím vždy slušně bavil i přesto že se jedná o epizodní seriál. Holly i Leon jsou sympatičtí a vtipní, takže ze seriálových záplav pro mě zatím lehký nadprůměr. Navíc úvodní píseň se také velice povedla. Zatím po 7. dílech je to za necelé 4*. Uvidíme jak to půjde dál, ale díky Prima televizi, že konečně také koupila nějaký rozumnější seriál než co má ve zvyku...(1.3.2009)