Božská mrcha (TV seriál)

Saving Grace

Božská mrcha

USA, 2007, 46x45 min

Holly Hunter, Kenny Johnson, Leon Rippy, Bailey Chase, Bokeem Woodbine, Gregory Cruz, Mark L. Taylor, Laura San Giacomo, Lorraine Toussaint, Chris Mulkey, Adina Porter, Tara Karsian, Brian Poth, Katie Walder, David Gallagher, Christine Elise, August Schellenberg, Erin Daniels, Steven Culp, Jason London, Rene Auberjonois, Adair Tishler, Yvette Freeman, Anna Osceola, Marshall Allman, Matt Gerald, Nicci Faires, Salvator Xuereb, Clea DuVall, Deirdre Lovejoy, Rodney Rowland, Brian Gross, John Walcutt, Benito Martinez, Judson Mills, Kimberly Huie, Camille Saviola, Lee Garlington, Daniella Alonso, Mayim Bialik, Rick Worthy, Fredric Lehne, Melinda McGraw, Brooklynn Proulx, Jake Muxworthy, Mykel Shannon Jenkins, Tom Irwin, Devon Graye, Jessica Walter, Tom Wright, Michelle Page, Chris Kramer, Jessica Tuck, James Marsters, Mariette Hartley, Kirk B.R. Woller, Michael Pavone, Steve Rankin, Frederick Koehler, Josh Cooke, Jamie Anne Allman, Leo Lee, Don McManus, Rebecca Wisocky, Maree Cheatham, Brighid Fleming, Michael Graziadei, Nick Stabile, Jeff Perry, Caitlin Dulany, Keram Malicki-Sánchez, Jay Pickett, Esteban Powell, Jim Haynie, Bubba Lewis, William Stanford Davis, Zahn McClarnon, Dylan Minnette, Ronnie Gene Blevins, Jerry Zatarain Jr., José Zúñiga, Christie Lynn Smith, Jessica Lundy, Robin Gammell, Reggie Austin, Kate Scott, Liv Hutchings, Vyto Ruginis, Todd Stashwick, Larry Cedar, Michael Benyaer, Jim O’Heir, Lisa Hampton, Gregg Daniel, Michael Mantell, Ashley Williams, Joe Reegan, Grainger Hines, Nina Siemaszko, Jessy Schram, Tahmus Rounds, Jamie McShane, Hannah Marks, S.E. Perry, Leonard Wu, Jullian Dulce Vida, Michael Harney, Larry Sullivan, Dyana Ortelli, Jan Hoag, Art Frankel, Rebecca McFarland, Marlon Young, Mary Mara, Geoffrey Rivas, Saginaw Grant, Sean Marquette, Karina Logue, Roger Aaron Brown, Sam Hennings, Kevin Jackson, Gil McKinney, Andrew Jenkins, Lily Knight, David Meunier, Peter White, Monyque Thompson Scott, John O'Leary, Gill Gayle, Claire Yarlett, Kevin Christy, Patrick St. Esprit, Christina Grance, Ali Afshar, Michael Wiseman, Tamara Braun, Erik Schrody, Gonzalo Menendez, Jonathan T. Floyd, John F. Beach, Matt Bushell, William Allen Young, Jonathan Fraser, Nancy McLoughlin, Sandy Martin, Geoffrey Blake, Christopher Murray, Lukas Behnken, Chad Todhunter, Lorin McCraley, Graham Shiels, Larry Clarke, Becky Wahlstrom, Jeffrey Muller, Kristoffer Ryan Winters, Ivar Brogger, Bret Loehr, Charles Noland, Mike Burstyn, Klea Scott, Chastity Dotson, Andrea Sixtos, Yaani King Mondschein, Philip Boyd, Sam Murphy, Nelson Mashita, Judith Scott, Onahoua Rodriguez, Christina Ricci, Damien Leake, John Eric Bentley, Phil Abrams, Denise Dowse, Jeris Poindexter, Steve Monroe

Seriál zůstal na půli cesty. Nápad s andělem strážným je dobrý, ale nijak děj neposouvá (nebo jen jemně), nenabízí nic nového, takže ve výsledku jde jen o další detektivní seriál, který je úrovní svých případů někde pod průměrem. Navíc postava anděla Earla se během epizod zobrazuje jen sporadicky a přitom je to nejzábavnější element série. Tato postava si ze začátku ujížděla na žvýkaném tabáku, který odplivávala do sklenice (něco opravdu nechutného), od čehoš bylo postupně rozumně upuštěno. Dálším kladem seriálu je určitě Holly Hunterová (a pěkná znělka). 3. sezóny: 1/13, 2/14, 3/19. Hudba: Erik Schrody, Keefus Ciancia, Susan Marder. 50%(26.3.2009)

Hodnotím pouze po dvou dílech, ale zvažuji., jestli vůbec koukat dál. Podle ukázek se zdálo, že by to mohla být celkem dobrá podívaná a i vtipná, čekal jsem nějaký komicky laděný děj s tím andělem. Ale vůbec. Je to takové dosti slabé krimi, komedie vůbec, takové nijaké. Opravdu si myslím, že je to naprosto promrhaný potenciál. Možná ještě zkusím nějaký díl zkouknout, ale nevím nevím. Hodnocení tak 50%. NA zabití nudy budiž, ale že bych musel koukat na každý díl a těšit se na něj, to ne. Howgh!(14.1.2009)

Tak já vám nevím. Zhlédla jsem celou sérii (resp. poslední dvě série jsem zhlédla před několika týdny) a docela jsem byla překvapena ukončením této série, SPOILER ALERT! takže pokud nevěříme v reinkarnaci, doopravdy tento seriál pokračovat nebude. Ani vlastně nevím, proč jsem se na to koukala. Krimi stránka věci mě v tomto seriálu příliš nezajímala, Earl taky ne, ani ten černoch-vězeň, její BFF taky ne, snad ta její nevázanost k sexu a závazkům mě na tom lákala...i když přiznejme si, že jí na konci série bylo už 50 (mám za to, že i o chlup víc) a přesto, že na svůj věk vypadá Holly skvěle (přesto, že by mohla pár kilo přibrat), už na to začínala být fakt stará. Je fakt, že kdyby to bylo na ní a producenti neukončili tuto sérii proti její vůli, kdo ví, jak dlouho by tu ještě "strašila". Btw. "Božská mrcha"? Really???(1.3.2012)

• Cortesz

Sice moje hodnocení nebude objektivní, protože zatím jsem měl možnost vidět jen dvě části, ale abych se přiznal tak už to dál sledovat nehodlám. Podle upoutávek a slibného námětu jsem čekal úplně něco jiného, ale to co se mi dostává mě zkrátka nebaví. Seriál sice má slušně hrající Holly Hunter, která to zvedá hodně vysoko, jinak ostatní herecké obsazení je takové šedivé nijaké. Zdá se mi, že seriál nevyužil daný potenciál, který v sobě měl.(12.1.2009)

• IceQueen

Takú ojetinu, akou je Holly Hunter v tomto seriály, som už dávno nevidela. Väčšinu času kvákajú o bohu, anjel je síce nechutný chlap, ale ako postava dosť nezaujímavý a tie prípady čo riešia, sú vlastne len na pozadí. Zvyšok je o tom, ako sa hrdinka váľa niekde ožratá, či už sama alebo s nejakým chlapom. Akurát ten Everlast na úvod je dobrý.(3.2.2009)