Bel Ami (TV film)

Miláčik

Belgie / Francie, 2005, 95 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Skvěle zachycená atmosféra Maupassantova románu. Scénář se na několika místech dost podstatně odchyluje od literární předlohy, ale všechno je provedeno natolik citlivě, že smysl románu zůstává zachovaný. Herecké výkony, výprava, kostýmy, prostě všechno, co profeseně dělá film dobrým filmem, je opravdu dokonalé.(27.6.2010)

• WANDRWALL

Jeden z mých nejoblíbenějších povídkář Guya de Maupassant a jeho novela "Miláček" v novém zpracování. Víc se mi líbí to z padesátých a šedesátcýh let. Tohle je až příliš poplatné současným stylizacích, bez nichž by prý "nový" divák nekoukal. Ono se těm novým verzím mnohdy těžko něco vyčítá po stránce filmového řemesla, ale přijde mi to často studené, přesně vykalkulované, a proč nad tím ztrácet čas, když je tolik jiných nabídek?(6.4.2011)

• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 11.2.2004 (5.2.2009) - http://193.148.46.140/relacieaz/jednotka/milacik/(5.2.2009)

Súhlasím s tým, že film je naozaj exterirérom a interiérom ako aj celou výpravou dovedený k dokonalosti. Ak by sa mala dodržať literárna predloha bol by sa musel nakrútiť TV film po dieloch a nie iba TV film. Moje komentáre si môžte prečítať v zaujímavostiach. Verte tomu, že premiéra 2005 v Paríži mala obrovský úspech...Takže s niektorými "užívateľmi" ktorí ho "hodnotia" by sme sa tu mali rozlúčiť ! Ďakujem.(7.8.2011)