Reklama

Reklama

Déšť z pekla

(TV film)
  • Česko Ďáblův déšť (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Peklo přichází z nebes... Manželé Anna a Jack a jejich dcera Emily se snaží vyrovnat s nešťastnou smrtí synka Rickyho. Chtějí se odstěhovat z Colorada a začít nový život. Útěk před minulostí ale není tak snadný. Návrat do reality je rychlý a krutý. Na Colorado přichází jedna z nejstrašnějších katastrof. Z oblohy se valí déšť meteoritů, na město dopadají hořící kameny. Mezi vyděšenými lidmi se bleskurychle šíří panika. Anna a Jack svádějí nerovný souboj s přírodou... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Na Zemi letí roj meteoritů a v jednom městečku kdesi v Coloradu začínají krušné chvíle. Pozoruhodné je, jak to tam všechno organizuje starostka. Z části rodinný, z části katastrofický snímek. Svojí ryze televizní výpravou a dramatičností nedokáže vyvolat ani pramalý filmový zážitek. Nízkorozpočtové efekty nenadchnou a prázdné dialogy už vůbec ne. Pro TV je však takovéto dílko vhodné a když není o co stát, tak na nenáročný nedělní podvečer lepší tohle, než vůbec nic. ()

Vitason 

všechny recenze uživatele

Docela bych byl nerad, kdyby se z komentování jako první těhle videobéček stalo moje privilegium (podobně třeba Ohnivý had), protože to ukazuje, že jako jeden z mála jsem stále ochoten utrácet čas pomocí těchto volovin. Takže ti, kteří se mnou na čsfd již měli tu čest utekli a zbytku to doporučuji... Ďáblův déšť je klasické katastrofální béčko, které využívá všechny žánrová klišé (např. trauma hlavního hrdiny způsobené úmrtím jeho potomka), takže se tu na pozadí deště meteoritů odehrává i sociální drama. Při čemž je kvalita dialogů velice kolísavá. Některé se tváří chytře a některé jsou vysloveně dementní. Ještě abych se vrátil k tomu dešti meteoritů. Během filmu uvidíme několikrát opakovaný záběr na stovku meteoritů letících vstříc Zemi a pak jich dopadne asi pět. Pozor spoiler Výbuch hlavního meteoritu připomíná lacinou rachejtli od Vietnamců.Konec spoileru Suma sumárum je to celkem zbytečný film s lacinými triky, kterému přidávám hvězdičku navíc, protože herečka, která hrála Emilly se až podezřele podobala Scarlett Johansson. Takže se na ní velice hezky koukalo a pomohla mi film přežít ve zdraví. ()

Reklama

alambert 

všechny recenze uživatele

Nudný katastrofický film, který navíc předstírá existenci jakéhosi psychologického podtextu. Navíc je tu plno nelogičností a chyb. Aby ve filmu někdo jen předstíral, že otáčí kohoutem ventilu, to se jen tak nevidí. Myslím, že není problém najít někde kolečko, kterým lze otočit bez následku, a skutečně s ním otočit a né jen jako :-D Další věc co mě vážně otrávila, byla závěrečná exploze obřího meteoritu. Tím rozumějte odpálení obyčejné tzv. kulové pumy, jakých jsem už na silvestra odpálil desítky. 12 jich stojí cca 300,- a myslím, že filmaři by snad mohli investovat do nějaké věrohodnější technologie:-D Co jediné se mi líbilo, byla dramatická vložka s manuální převodovkou. Aspoň je tak vidět, jací sou američani "řidiči" :-D ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Celovečerná sólovka vernej družky Chucka Norrisa zo seriálu "Walker Texas Ranger", Shree J.Wilsonovej. Zahrala si tu všadeprítomnú starostku malého mestečka v Colorade, ktoré je zasiahnuté rojom meteoritov. V momente zabúda na nedávnu tragickú stratu malého syna a jej príkladná profesionalita zachráni veľa ľudských životov. Čo sa týka filmovej kvality, tak je "Pekelný dážď" zhruba na rovnakej úrovni ako spomínaný seriál. Televízny produkt s mizernými trikmi, ešte horšími hercami a zlým scenárom. Slovo katastrofický má pri tomto titule minimálne dva význami. * ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Po smrti svého syna se chce Anna Baxterová (Sheree J. Wilson) se zbytkem rodiny odstěhovat z městečka, aby mohli zapomenout a žít dál. Jak manžel, tak ani dcera ale rodné městečko opustit nechtějí - a než se stihnou domluvit, stihne městečko strašná katastrofa. Z nebe se na město řítí déšť meteoritů, který město devastuje. Ať chtějí nebo ne, jsou Anna i její manžel zpět vtaženi do veřejného života .. Ano, souhlasím se vším, co zde bylo o filmu napsáno - herecké výkony veškeré žádné (paní starostce jsem nevěřil ani dobrý den), vizuální efekty na úrovni 0 (zvlášť výbuch posledního meteoritu způsobil podobný ohňostroj, který si můžete uspořádat i na zahrádce), dialogy naprosto hrozné (nejdřív se všichni dozví, že v okolí 500 mil všechno zemře - a pak někoho napadne úžasnej nápad, rozběhnout se do lesů, že třebas přežijí) a vůbec celej příběh jako by vypadl z pera retardovaného scénáristy. Jenže - tak nebo tak, posledních 10 minut je vcelku zajímavých a k zamyšlení - no schválně, jak byste strávili poslední půl hodinku života, kdybyste věděli, že svět jak ho znáte končí? ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama