poster

Déšť z pekla (TV film)

 • Česko

  Ďáblův déšť

 • Česko

  Ďábelský déšť

 • USA

  Anna's Storm

 • Slovensko

  Pekelný dážď

Drama / Dobrodružný / Akční / Katastrofický

USA / Kanada, 2007, 90 min

 • alambert
  *

  Nudný katastrofický film, který navíc předstírá existenci jakéhosi psychologického podtextu. Navíc je tu plno nelogičností a chyb. Aby ve filmu někdo jen předstíral, že otáčí kohoutem ventilu, to se jen tak nevidí. Myslím, že není problém najít někde kolečko, kterým lze otočit bez následku, a skutečně s ním otočit a né jen jako :-D Další věc co mě vážně otrávila, byla závěrečná exploze obřího meteoritu. Tím rozumějte odpálení obyčejné tzv. kulové pumy, jakých jsem už na silvestra odpálil desítky. 12 jich stojí cca 300,- a myslím, že filmaři by snad mohli investovat do nějaké věrohodnější technologie:-D Co jediné se mi líbilo, byla dramatická vložka s manuální převodovkou. Aspoň je tak vidět, jací sou američani "řidiči" :-D(25.4.2010)

 • lennyd
  **

  Po smrti svého syna se chce Anna Baxterová (Sheree J. Wilson) se zbytkem rodiny odstěhovat z městečka, aby mohli zapomenout a žít dál. Jak manžel, tak ani dcera ale rodné městečko opustit nechtějí - a než se stihnou domluvit, stihne městečko strašná katastrofa. Z nebe se na město řítí déšť meteoritů, který město devastuje. Ať chtějí nebo ne, jsou Anna i její manžel zpět vtaženi do veřejného života .. Ano, souhlasím se vším, co zde bylo o filmu napsáno - herecké výkony veškeré žádné (paní starostce jsem nevěřil ani dobrý den), vizuální efekty na úrovni 0 (zvlášť výbuch posledního meteoritu způsobil podobný ohňostroj, který si můžete uspořádat i na zahrádce), dialogy naprosto hrozné (nejdřív se všichni dozví, že v okolí 500 mil všechno zemře - a pak někoho napadne úžasnej nápad, rozběhnout se do lesů, že třebas přežijí) a vůbec celej příběh jako by vypadl z pera retardovaného scénáristy. Jenže - tak nebo tak, posledních 10 minut je vcelku zajímavých a k zamyšlení - no schválně, jak byste strávili poslední půl hodinku života, kdybyste věděli, že svět jak ho znáte končí?(11.8.2011)

 • Vitason
  **

  Docela bych byl nerad, kdyby se z komentování jako první těhle videobéček stalo moje privilegium (podobně třeba Ohnivý had), protože to ukazuje, že jako jeden z mála jsem stále ochoten utrácet čas pomocí těchto volovin. Takže ti, kteří se mnou na čsfd již měli tu čest utekli a zbytku to doporučuji... Ďáblův déšť je klasické katastrofální béčko, které využívá všechny žánrová klišé (např. trauma hlavního hrdiny způsobené úmrtím jeho potomka), takže se tu na pozadí deště meteoritů odehrává i sociální drama. Při čemž je kvalita dialogů velice kolísavá. Některé se tváří chytře a některé jsou vysloveně dementní. Ještě abych se vrátil k tomu dešti meteoritů. Během filmu uvidíme několikrát opakovaný záběr na stovku meteoritů letících vstříc Zemi a pak jich dopadne asi pět. Pozor spoiler Výbuch hlavního meteoritu připomíná lacinou rachejtli od Vietnamců.Konec spoileru Suma sumárum je to celkem zbytečný film s lacinými triky, kterému přidávám hvězdičku navíc, protože herečka, která hrála Emilly se až podezřele podobala Scarlett Johansson. Takže se na ní velice hezky koukalo a pomohla mi film přežít ve zdraví.(12.11.2007)

 • DjMetal
  ****

  Mne sa film pacil...Nepochopil som kde tu nabrali zaner: thriller,akcny a dobrodruzny.....toto bol katastroficky film o dopadajucich meteoritov na zem. Aj ked ich malo byt viacej ako stale ukazovali,ale tak mohli padat do inej oblasti. A skoda toho velkeho na konci. Myslel som si ze konecne nejaky film kde spadne a vsetci zahynu a uvidim brutalne dobry pocitacovy trik,ale zase ma to sklamalo. Bolo to ako keby vybuchla petarda (vystrelovacia gula) vo vzduchu na silvestra. No skoda toho...inak, aj slza mi vybehla do oci. Kto ma rad katastroficke napr. ako tento typu B, tak vrelo doporucujem a hra tu velmi pekna herecka ´´Emily´´.(4.2.2009)

 • ArtLucie
  ****

  Pokus o lehké zvednutí průměru hodnocení z mé strany. Tohle nebyla taková katastrofa jak se tu píše. Herci mi nepřišli špatní, pár trochu úsměvných scén při padání meteoritů se sice událo, ale na konci dokonce ukápla slza. Já se nenudila, čemuž se sama divím, protože filmy podobného rázu nemusím, a prvoplánově jsem se dívala jen kvůli Sheree. Hodnocení 4* si to podle mého zaslouží, nebudu si to pouštět každý večer, spíš se už nikdy nepodívám, ale za podívání mi to stálo! P.S. Kdo znáte Sheree s hlasem Zlaty Adamovské, ani tohle nezkoušejte sledovat s českým dabingem, tam je to všechno jinak.(12.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace