Bitva začíná! Hrdinný Leonidas, jehož jedinou zbraní jsou kožené spodky, vede oddíl třinácti válečníků, aby bránil Spartu před invazí Peršanů, mezi nimiž nechybí Rocky Balboa, Transformers či hrbatá Paris Hilton. Tahle bláznivá parodie vás rozesměje až k slzám.  Příběh hrdinného Leonidase a tří stovek udatných Sparťanů, kteří do posledního muže padli, aby zabránili invazi armády Peršanů v čele s králem Xerxem, se dočkal bláznivé parodie. Místo Gerarda Butlera se do čela oddílu třinácti válečníků (ano, čtete dobře) postaví Kevin Sorbo (bývalý Hercules) a řady jejich nepřátel rozšíří Ghost Rider se Shrekem, Rocky Balboa, Transformers či hrbatá Paris Hilton. Objeví se i další slavné celebrity, ale ani ty tahle ztřeštěná komedie, jejímiž režiséry jsou Jason Friedberg a Aaron Seltzer, nijak nešetří. (oficiální text distributora)

Trailer

Malarkey odpad!

Ježiši Kriste! Kleju, ale mám proč. Jason Friedberg a Aaron Seltzer. Ti dva si prostě nedají pokoj. Už stačí to, že vytvořili dva filmy, které s hodnocením pod třicet vládnou s přehledem těm nejhorším filmům, co tady na databázi můžem vidět a oni se s tím nemažou a klidně točej parodie dál. Zajímalo by mě, kam tohle všecko povede. Parodie na jediný film. A ještě k tomu na 300. Sice jsem se tam občas zasmál, ale to byla opravdu výjimka. A další věc je ta, že jediný s čím autoři přicházejí, krom parodování "třístovky" je parodie samotných postav Ameriky současnosti a prakticky já nemůžu pochopit už vůbec nic. Teoreticky. Sice se to vydedukovat dá, ale je to tak blbý, až to není hezký. Ještě že to má takovou délku. Hodina a pár minut k tomu, alespoň se to dá vydržet. Hrůza hrůzoucí, už jen čekat, s čím příjdou příště. A těch nechutností pomalu přibývá a přibývá a těch opravdu povedených vtípků odchází do věčných lovišť samotné parodie, a ta se z toho všeho v dnešní době už horko těžko vyhrabe. Když budou v Americe vznikat takovéto zvěrstva tak o tom značně pochybuju. ()

Dever

Soundtrack Christopher Lennertz: 1. Land Of Sparta ,2. Survival In The Wild ,3. A King Returns / The Pit ,4. A Beast Is Defeated ,5. Courtship & Family ,6. The Pit Of Death ,7. Dilio Attacks Cliff ,8. Tattoos And Sentiments ,9. The Army Assembles ,10. Goodbye, My Queen ,11. He's Got A Huge Package ,12. Persians Approach ,13. I Can't Read ,14. Cliff Diving ,15. Xerxes Approaches ,16. The Prophets / A Human Chill ,17. Do It Like Never Before ,18. Your King Needs Your Help / Leonidas Steams ,19. Spiderman Fight ,20. A Creature Awaits ,21. Ghost Rider / Rocky ,22. Final Battle ,23. Xerxes Transforms ,24. A God King Falls , ()

DaViD´82 odpad!

Chtěl jsem dát aspoň tu jednu čestnou hvězdu za závěrečné titulky, které začnou běžet již (až?) po hodině filmu, ale pak v nich začal zpívat Kevin Sorbo a na to ani "odpad!" není dostatečně výmluvný. PS: A doufám, že dvojka bude o Slávce. Proč by měla být takto všem pro smích (i když tohle slovo je ve spojení s tímhle "filmem" opravdu hodně mimo) jen Spartička? ()

Isherwood odpad!

Bolestné znásilnění klasické parodie, z nějž si nejhorší tržné rány v oblasti dobrého vkusu odnese hlavně divák. Stavět humor na nefunkčních popkulturních narážkách a vzájemném pohlavkování mi přijde jako mrhání penězi a časem přihlížejícího publika. Sexy křivky Carmen Elektry mě svádí v pokušení dát jednu celou hvězdičku, ale nakonec tomu nepomůže ani vtipná sebeparodie Kevina „Herukles“ Sorba, natolik je výsledek tragický a neomluvitelný. ()

T2 odpad!

Rozpočet $30miliónovTržby USA $38,233,676Tržby Celosvetovo $84,646,831Tržby za predaj DVD v USA $12,130,526 //počet predaných kusov 641,957║ Až neuveriteľne otravná katastrofa od dua Friedberg a Seltzer, čo týto dvaja dokážu je niečo neuveriteľné, horšie filmy alebo teda paródie sa asi ani nedajú točiť. Pozor, jeden z najhorších filmov vôbec! /0%/ ()

• Potéc, co na Sparťany spadne Xerxes (Ken Davitian) v podobě Transformena, jsou zavaleni. O chvíli později však již zavaleni nejsou. (dc125)
  • Velikost zobáku tučňáka poté, co jej Leonidas (Sean Maguire) zabije a jeho zobák si nechá jako přívěšek, neodpovídá velikost původní. (dc125)
  • Zlaté maliny: Nominace - Nejhorší film, Nejhorší režie, Nejhorší prequel, Remake, Scénář, Nejhorší herečka ve vedlejší roli (C. Electra). (Petr23)