Tohle je Sparta!

Toto je Sparta!

Meet the Spartans

Komedie

USA, 2008, 83 min

Šíleně přeplácaná parodie, ve který se tvůrci snažili dělat si prdel ze všeho možnýho od Britney Spears, přes ošklivku Betty až po American idol a já nevim, čeho všeho ještě a vzniknul z toho takovej podivnej nesourodej slepenec. Několikrát jsem se zasmál, ale jinak většina "vtipů" vůbec vtipnejch nebyla. No aspoň v tom hraje stále krásná Carmen Electra. update: Tak jsem to viděl znovu a musim hvězdičku přihodit. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem na to dost nechápavě čuměl a jenom jsem si řikal "Co to kurva je?", protože takovou šílenost jsem fakt nečekal. Na druhej pokus už jsem věděl, co mě čeká, takže jsem si jen chtěl znovu vychutnat těch několik povedenejch vtipů, co jsem si pamatoval. A na druhej pokus mi připadalo, že ty povedený vtipy lehce převažujou nad těma trapnejma. Záplava odpadů mě už ani nepřekvapuje, protože chápu, že někomu tenhle styl humoru moc nesedí. Já zase třeba nepobírám "suchej" humor typu Monty Python a podobně. Jinak moc nechápu, která bukvice mohla nominovat Carmen Electru na Zlatou malinu. Ona je podle mě naprosto skvělá a je to taková ozdoba filmu. 60%(8.3.2008)

• Wacoslav1

Tohle je Sparta! No ty vole dva nebo tři fóry mě totálně uzemnili. Zbytek naprostá slabota. Holt se to snaží bejt až moc vtipný a přehnaný a moc to nefunguje. Hlava z toho smíchy fakt nevybouchne, ale na co vy se můžete zaručeně těšit v roce 2014 je další dávka explozivních komentářů od Wacoslava1 to je jistota. Takže tohle není Sparta a jistý spamerský trol považující se za krále Leonidase již na CSFD nefiguruje. Že ten komentář nedává moc smysl? No z toho si nic nedělejte. To je účel. Každopádně u mě to má Tohle je (ne) Sparta za 30%(1.1.2014)

Parodie je druh zábavy, která není pro každého. Tak to lidi berte v potaz, a pokud nejste příznivci parodií, nedívejte se na to! Kazíte tomu akorát hodnocení! Tohle je Sparta je supr čupr zábava. Tahle parodie je založená na tom, že se zde objevují věci, které by tam za normálních okolností nepatřily. A o tom to je, to dělá tuhle parodii zábavnou, skvělou, úžasnou mnoho dalších výchvalných slov. Bavil jsem se po celou dobu filmu, a o to mi jde, to je to, co považuji za důležité. Nejlepší scéna je rozhodně GTA mód, u toho jsem chcípal. Seltzer a Friedberg mě prostě opět nezklamali.(15.2.2011)

• Dever

Soundtrack Christopher Lennertz: 1. Land Of Sparta ,2. Survival In The Wild ,3. A King Returns / The Pit ,4. A Beast Is Defeated ,5. Courtship & Family ,6. The Pit Of Death ,7. Dilio Attacks Cliff ,8. Tattoos And Sentiments ,9. The Army Assembles ,10. Goodbye, My Queen ,11. He's Got A Huge Package ,12. Persians Approach ,13. I Can't Read ,14. Cliff Diving ,15. Xerxes Approaches ,16. The Prophets / A Human Chill ,17. Do It Like Never Before ,18. Your King Needs Your Help / Leonidas Steams ,19. Spiderman Fight ,20. A Creature Awaits ,21. Ghost Rider / Rocky ,22. Final Battle ,23. Xerxes Transforms ,24. A God King Falls ,(13.5.2011)

• igi B.

Hm, jen tak spatra... . . . Ano, je to možná trošku "pata", je to nekorektní, je to provokativní, je to rozjívené, je to oplzlé, je to nechutné... Je to blbé! . . . Já vím, že to má být parodie na všelijaké ty >popkultůrní< ikony, místy se dá vydolovat i nějaký ten nosný fór, ale jako celek je to otravná, podbízivá, na hodně tupou pilu tlačící srajda, naprosto zbytečný rutinně vyvedený hollywoodský blábol. . . . Jedna hvězdička tedy úplně maličká, jen proto, že řemeslně je to prostě taková béčková taškaří(d)ce a párkrát jsem se opravdu od (no od srdce né... ;o) škodolibosti igitátorovi vlastní zasmál, až jsem se za dávidla popadal. Jo, někdy je to potřeba, netřeba furt ve všem hledat hloubku... A v porovnání s mnohými žánrově srovnatelnými tušašskými srágorami... Howgh. - - - - - (Poprvé viděno 21.1.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 10487., komentář zde jako sedmistýpátý - 21.1.2013)(22.1.2013)

• - Potéc, co na Sparťany spadne Xerxes (Ken Davitian) v podobě Transformena, jsou zavaleni. O chvíli později však již zavaleni nejsou. (dc125)

• - Ve scéně, kdy jdou Sparťané na výpravu, nemají helmy. O několik scén později je však již mají. (dc125)

• - Snímek se umístil na 11. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (orkadimenza)