Tohle je Sparta!

Meet the Spartans

Komedie

USA, 2008, 83 min

• Zíza

Nechutné jako každá taková to komedie, hniz stříká, nechutnosti tečou po ksichtě, ale protože jsem na koukala s kamarády, tak tosem tam byla i docela sranda, smích je nakažlivý :-) Typická parodie, kdybychměla porovna se Scary Movie 3, tak tohle je horší, ale kdybych to měla porovnat s Děsnym dojákem, tak tohle je o řád lepší. 2+(16.4.2010)

Šíleně přeplácaná parodie, ve který se tvůrci snažili dělat si prdel ze všeho možnýho od Britney Spears, přes ošklivku Betty až po American idol a já nevim, čeho všeho ještě a vzniknul z toho takovej podivnej nesourodej slepenec. Několikrát jsem se zasmál, ale jinak většina "vtipů" vůbec vtipnejch nebyla. No aspoň v tom hraje stále krásná Carmen Electra. update: Tak jsem to viděl znovu a musim hvězdičku přihodit. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem na to dost nechápavě čuměl a jenom jsem si řikal "Co to kurva je?", protože takovou šílenost jsem fakt nečekal. Na druhej pokus už jsem věděl, co mě čeká, takže jsem si jen chtěl znovu vychutnat těch několik povedenejch vtipů, co jsem si pamatoval. A na druhej pokus mi připadalo, že ty povedený vtipy lehce převažujou nad těma trapnejma. Záplava odpadů mě už ani nepřekvapuje, protože chápu, že někomu tenhle styl humoru moc nesedí. Já zase třeba nepobírám "suchej" humor typu Monty Python a podobně. Jinak moc nechápu, která bukvice mohla nominovat Carmen Electru na Zlatou malinu. Ona je podle mě naprosto skvělá a je to taková ozdoba filmu. 60%(8.3.2008)

• Sobis87

Je už pomalu tradicí, že se jednou ročně zjeví nějaká rádoby parodie, která si dělá srandu z nejúspěšnějších filmů za poslední rok a ještě k tomu přihodí nějakou tu chuťovku z bulváru (například řádění Toma Cruise u Oprah ve Scary Movie 4, v Meet the Spartans si zase vzali na paškál Britney Spears nebo American Idol). A i tentokrát to je tradičně příšerný film. Pryč jsou ty časy, kdy se v parodiích filmy skutečně parodovaly s úctou a ne, že se jen prachsprostě zesměšňovaly, jako tomu je právě u neskutečně tupých Sparťanů. Příběh se tentokrát už prakticky ztratil pod nánosem trapností a naprostých nesmyslů a film směřuje odnikud nikam...ale buďme k sobě upřímní, čekal snad někdo z vás něco jiného? Asi ne. Parodií dosahujících kvalit Bláznivých střel, Žhavých výstřelů a Přísně tajné! se už asi jen tak nedočkáme. Tvůrci se při natáčení filmu nejspíš skvěle bavili, totéž se ale nedá říct o mně, když jsem to jejich "veledílo" sledoval.(21.6.2008)

• Malarkey

Ježiši Kriste! Kleju, ale mám proč. Jason Friedberg a Aaron Seltzer. Ti dva si prostě nedají pokoj. Už stačí to, že vytvořili dva filmy, které s hodnocením pod třicet vládnou s přehledem těm nejhorším filmům, co tady na databázi můžem vidět a oni se s tím nemažou a klidně točej parodie dál. Zajímalo by mě, kam tohle všecko povede. Parodie na jediný film. A ještě k tomu na 300. Sice jsem se tam občas zasmál, ale to byla opravdu výjimka. A další věc je ta, že jediný s čím autoři přicházejí, krom parodování "třístovky" je parodie samotných postav Ameriky současnosti a prakticky já nemůžu pochopit už vůbec nic. Teoreticky. Sice se to vydedukovat dá, ale je to tak blbý, až to není hezký. Ještě že to má takovou délku. Hodina a pár minut k tomu, alespoň se to dá vydržet. Hrůza hrůzoucí, už jen čekat, s čím příjdou příště. A těch nechutností pomalu přibývá a přibývá a těch opravdu povedených vtípků odchází do věčných lovišť samotné parodie, a ta se z toho všeho v dnešní době už horko těžko vyhrabe. Když budou v Americe vznikat takovéto zvěrstva tak o tom značně pochybuju.(11.4.2008)

• M.a.t.t.

Nemám nič proti tomu, ak sa autori paródie rozhodnú parodovať čo najviac, pokiaľ to dáva zmysel. Meet the spartans sa snaží zosmiešniť všetko od najnovších filmov, známych osobností či súťaže American idol, lenže touto násilnou snahou zosmiešňuje hlavne seba. Nieže by sa sem tam neobjavil náznak inteligentnejšieho humoru ale ten je veľmi rýchlo zabitý množstvom fekálnych "vtipov" a nezmyselnou doslovnosťou (asi pre prípad že by bol divák až tak blbý a nepochopil na čo sa naráža). Aj tak som sa pomerne bavil, aj keď trošku iným spôsobom. Ale to že paroduje prechválenú 300 a v mimoriadne prijateľnej dlžke je pre mňa nezanedbateľným pozitívom, ktorý mi bráni hodiť ho do odpadových vôd. A to až tak, že dám lepšiu 1 *. Radšej by som však privítal návrat ku kvalitám Horúcich či Bláznivých striel.(23.3.2008)

• - Ve scéně, kdy jdou Sparťané na výpravu, nemají helmy. O několik scén později je však již mají. (dc125)

• - Zlaté maliny: Nominace - Nejhorší film, Nejhorší režie, Nejhorší prequel, Remake, Scénář, Nejhorší herečka ve vedlejší roli (C. Electra). (Petr23)

• - Ve filmu se objevuje mnoho narážek na homosexualitu spartských bojovníků, který byla ve skutečnosti poměrně častá. (vojtaruzek)