Tohle je Sparta!

Meet the Spartans

Komedie

USA, 2008, 83 min

• M.a.t.t.

Nemám nič proti tomu, ak sa autori paródie rozhodnú parodovať čo najviac, pokiaľ to dáva zmysel. Meet the spartans sa snaží zosmiešniť všetko od najnovších filmov, známych osobností či súťaže American idol, lenže touto násilnou snahou zosmiešňuje hlavne seba. Nieže by sa sem tam neobjavil náznak inteligentnejšieho humoru ale ten je veľmi rýchlo zabitý množstvom fekálnych "vtipov" a nezmyselnou doslovnosťou (asi pre prípad že by bol divák až tak blbý a nepochopil na čo sa naráža). Aj tak som sa pomerne bavil, aj keď trošku iným spôsobom. Ale to že paroduje prechválenú 300 a v mimoriadne prijateľnej dlžke je pre mňa nezanedbateľným pozitívom, ktorý mi bráni hodiť ho do odpadových vôd. A to až tak, že dám lepšiu 1 *. Radšej by som však privítal návrat ku kvalitám Horúcich či Bláznivých striel.(23.3.2008)

• Anderton

Tohle je Sračka!....Tak dal som prvú a zároveň poslednú šancu tejto nebezpečnej režisérskej dvojici a asi zostanem radšej verný iným tandemom. Ano, občas je to tak absurdné, až by v tom chcel divák hladať niečo viac, ale tento pocit je v momente zrušený ďalšou kanonádou prvoplánovosti. Dobre, modré plátno ma pobavilo, škoda ale, že F+S nedokážu podobnú absurdnosť, až dadaizmus, pretaviť v niečo viac ako nepretržitú zmes popkultúrnych odkazov.(18.7.2017)

• B!shop

Uz jsem videl hodne parodii podobnyho razeni, jako treba Epic movie a podobne, ale neco tak trapnyho si nepamatuju. Jediny, cemu se dalo obcas zasmat, bylo, kdyz si clovek vybavil sceny z 300 a videl je v podani bandy dementu, coz bylo ale malokdy, protoze i kdyz to v podstate kopiruje komplet pribeh, tvurci tam jen tak hazou jednu kravinu pres druhou a misty to spis vypada jak reklama. Aspon, ze herci jsou aspon trochu svalnaty, hudba neni z nejhorsich a vizualni stranka neni uplne odflakla. Navic ma film, kdyz nepocitam zaverecny titulky a trapny vystrizeny sceny, nebo co to melo bejt, fakt neuveritelnejch 64 minut a diky tomu nestihne nudit. Parkrat jsem se trochu usmal, ale jinak to je desna sracka.(17.4.2008)

• becki_tu

Musím na rovinu říct, že sranda docela byla. Opravdu jsem se několikrát od srdce zasmál a to jsem po takové trapárně jako byl třeba Epic Movie rozhodně nečekal. Ne že by tvůrci nějak zásadně měnili styl, ale oproti zmíněnému Epic Movie tady ubylo fekálního a záchodového humoru a trapností toho největšího kalibru, což jsem dost ocenil. Samozřejmě opět potěší zparodování několika loňských filmových hitů taky nejrůznější narážky na známé celebrity a jejich aférky a excesy. Meet the Spartans je mezi novodobými parodiemi tak trochu jednooký mezi slepými, ale pokud budete správně naladěni na ne zrovna intelektuální a chytrou zábavu, pak by Sparťani asi zklamat neměli. 50%(7.5.2008)

• -bad-mad-wolf-

Je poněkud blbé, pokud film využívá aktuálních bulvárních trendů, protože za dva roky nikdo nebude tušit, o čem je řeč. Je poněkud blbé, pokud jich využívá naprosto debilně. Je poněkud blbé, pokud film stále sází na zvracení, slintání, tlusťochy a hromadně se vzrušující davy chlapů před silikonovou sexbombou, kterou se tvůrcům povedlo propašovat do obsazení. Je poněkud blbé, pokud parodické chvíle přicházejí naprosto nekoordinovaně, nesmyslně a nefunkčně. Je poněkud blbé, že tvůrce ještě nikdo nepopravil za zločiny na filmovém poli.(14.5.2008)

• - Zlaté maliny: Nominace - Nejhorší film, Nejhorší režie, Nejhorší prequel, Remake, Scénář, Nejhorší herečka ve vedlejší roli (C. Electra). (Petr23)

• - Film neměl předpremiéru pro kritiky, jak je tomu běžné. (Petr23)

• - Ve scéně, kdy jdou Sparťané na výpravu, nemají helmy. O několik scén později je však již mají. (dc125)