Tohle je Sparta!

Meet the Spartans

Komedie

USA, 2008, 83 min

• topr harley

Ze začátku když jsem viděl Shreka :) sem si myslel že to bude docela koukatelná parodie na všechny známe filmy. No a ono mě to po dalších deseti minutách přešlo, tyhle typy parodií už tu byly tolikrát že to už ani nejde spočítat. Jediné plus na tomto filmu je že se tam doopravdy vyskytlo něco zábavného ale většinu vtipů prostě nechutně prodlužovali a přehrávali.(2.3.2011)

• Subjektiv

Myslí-li si někdo, že udělat z hlavních postav filmu 300 teplé debily, nechat je setkávat se vším, co se do daného prostředí nehodí, ať už jsou to současné star, současná technika nebo témata aktuálních filmů a jinak kopírovat děj zmíněné třístovky, je recept na dobrou bžundu, mohl by se u "Tohle je Sparta!" opravdu dobře bavit. Ti ostatní by nemohli.(1.12.2008)

• Slartibarkfast

Velmi slabý pokus o parodii, který nakonec obrátili filmaři a účinkující sami proti sobě.Vlastně ani sám nevím, co bych k tomu více dodal. Ubohé narážky na pěvecké a talentové soutěže mohly jen těžko vyznít komicky a nezachránila to ani "děvka" Electra se svým tělem. Chudák Sorbo se k tomu asi také přimotal, aby zas jednou diváci zahlédli jeho tvář, jež pomalu mizí v propadlišti dějin. Myslím, že toto dílko je krokem vedle ve všech směrech a být za každou cenu vtipný je mnohdy na škodu. 5%(12.3.2013)

• Bauer

No, tak něco takového jsem opravdu nečekal!!! Totální bullshit a totální ubohá trapárna. Tvůrci tohoto patosu nejspíš žili v tom, že se jim podaří natočit něco ultra vtipného, jenže je to pouze rádoby vtipné a žádné scény, abychom se smáli se tedy opravdu nedočkáme. Film je navíc mixem všeho možnýho. Od filmu 300 Bitva u Thermophyl až po Stomp The Yard a další hity roku 2007. Navíc si bere na mušku i různé soutěže například American Idol (Superstar) a Deal Or No Deal (Ber nebo neber). A aby toho nebylo málo, tak se snaží ještě přidat počítačovou hru Grand Theft Auto!! Navíc herecké výkony jsou naprosto nulové. A i když je Kevin Sorbo vyhaslá hvězda, tak tohle snad nemá zapotřebí. Aspoň, že tam byla Carmen Electra!!! Tahle nechutnost neměla nikdy vzniknout. protože je to opravdu něco nekoukatelnýho. A možná by bylo nejlepší, kdyby se tvůrci celkově vykašlali na parodie, protože poslední dobou jim to opravdu nejde!!!(22.3.2008)

• igi B.

Hm, jen tak spatra... . . . Ano, je to možná trošku "pata", je to nekorektní, je to provokativní, je to rozjívené, je to oplzlé, je to nechutné... Je to blbé! . . . Já vím, že to má být parodie na všelijaké ty >popkultůrní< ikony, místy se dá vydolovat i nějaký ten nosný fór, ale jako celek je to otravná, podbízivá, na hodně tupou pilu tlačící srajda, naprosto zbytečný rutinně vyvedený hollywoodský blábol. . . . Jedna hvězdička tedy úplně maličká, jen proto, že řemeslně je to prostě taková béčková taškaří(d)ce a párkrát jsem se opravdu od (no od srdce né... ;o) škodolibosti igitátorovi vlastní zasmál, až jsem se za dávidla popadal. Jo, někdy je to potřeba, netřeba furt ve všem hledat hloubku... A v porovnání s mnohými žánrově srovnatelnými tušašskými srágorami... Howgh. - - - - - (Poprvé viděno 21.1.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 10487., komentář zde jako sedmistýpátý - 21.1.2013)(22.1.2013)

• - Ve filmu se objevuje mnoho narážek na homosexualitu spartských bojovníků, který byla ve skutečnosti poměrně častá. (vojtaruzek)

• - Snímek se umístil na 11. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (orkadimenza)

• - Film neměl předpremiéru pro kritiky, jak je tomu běžné. (Petr23)