Tohle je Sparta!

Toto je Sparta!

Meet the Spartans

Komedie

USA, 2008, 83 min

Další z řady parodii, asi mám zkažený humor, ale u podobných stupidit se docela bavím ;-) tenhle film vykrádá opět spoustu filmových a jiných hitů poslední doby, takže můžete čekat parodie na 300 Bitva u Thermopyl, Transformers, Britney Spears, Australského Idola, Grand Theft Auto: San Andreas ;-), Happy Feet, Borata a další…Herecké výkony jsou takové jaké jsem čekal, Carmen je najs, Sorbo je blbec ;-) 5/10*(27.3.2008)

• Dever

Soundtrack Christopher Lennertz: 1. Land Of Sparta ,2. Survival In The Wild ,3. A King Returns / The Pit ,4. A Beast Is Defeated ,5. Courtship & Family ,6. The Pit Of Death ,7. Dilio Attacks Cliff ,8. Tattoos And Sentiments ,9. The Army Assembles ,10. Goodbye, My Queen ,11. He's Got A Huge Package ,12. Persians Approach ,13. I Can't Read ,14. Cliff Diving ,15. Xerxes Approaches ,16. The Prophets / A Human Chill ,17. Do It Like Never Before ,18. Your King Needs Your Help / Leonidas Steams ,19. Spiderman Fight ,20. A Creature Awaits ,21. Ghost Rider / Rocky ,22. Final Battle ,23. Xerxes Transforms ,24. A God King Falls ,(13.5.2011)

• ajuska

Že já se na takové filmy vždycky ze zvědavosti kouknu... Může mi např. někdo vysvětlit, proč musí být v každé parodii z poslední doby breakdance taneční číslo? Jeho humoristický potenciál mi asi nějak uniká, protože já z podobných momentů cítím akorát trapnost dotaženou do neskutečné výše. O nechutnostech, příšerných rádoby fórech (často ještě přiblble polopaticky vysvětlených) a nefunkčních popkulturních odkazech (taky doslovně vysvětlených) se už radši ani rozepisovat nebudu. Pokud tohle má být směr novodobé parodie, tak se s tímto žánrem brzy rozloučím.(12.8.2008)

• Jordan

paródia, jeden z najúpadkovejších žánrov filmového priemyslu, má svoje krátke zlaté časy za sebou, meet the spartans je neoriginálna, nulovým humorom a vtipom trpiaca zmes nechutných scénok, scénok bez pointy a scénok bez hlavy a päty; 300 je jeden z tých filmov, ktoré "sparodovať" nie je vôbec ťažké - preto prísť s celovečernou paródiou by vyžadovala veľmi veľa brilantných nápadov, v tomto "filme" sa z nich však nedostavil ani jeden; občas sa už zdá, že úsmev sa niekde v hĺbke prebúdza a chystá sa objaviť (skackajúci Sparťania), ale ani raz sa mu to nepodarí úplne; za peknou riťkou vrtiacu Carmen Electra zaokrúhľujem nahor a dávam jednu hviezdičku;(14.10.2008)

Parodie je druh zábavy, která není pro každého. Tak to lidi berte v potaz, a pokud nejste příznivci parodií, nedívejte se na to! Kazíte tomu akorát hodnocení! Tohle je Sparta je supr čupr zábava. Tahle parodie je založená na tom, že se zde objevují věci, které by tam za normálních okolností nepatřily. A o tom to je, to dělá tuhle parodii zábavnou, skvělou, úžasnou mnoho dalších výchvalných slov. Bavil jsem se po celou dobu filmu, a o to mi jde, to je to, co považuji za důležité. Nejlepší scéna je rozhodně GTA mód, u toho jsem chcípal. Seltzer a Friedberg mě prostě opět nezklamali.(15.2.2011)

• - Zlaté maliny: Nominace - Nejhorší film, Nejhorší režie, Nejhorší prequel, Remake, Scénář, Nejhorší herečka ve vedlejší roli (C. Electra). (Petr23)

• - Vedle filmu 300: Bitva u Thermopyl (2006) paroduje snímek také komedii Shrek (2001), pěveckou soutěz Superstar nebo počítačovou hru GTA San Andreas. (Indy21)

• - Potéc, co na Sparťany spadne Xerxes (Ken Davitian) v podobě Transformena, jsou zavaleni. O chvíli později však již zavaleni nejsou. (dc125)