Tohle je Sparta!

Toto je Sparta!

Meet the Spartans

Komedie

USA, 2008, 83 min

Tohle je sračka! A já s tím nemám problém, protože sračka je to účelová a samotní tvůrci to nejenom parodováním své parodie sami dokazují, ale rovnou to i zahrnují do scén a dialogů: "tohle bude další filmový propadák roku". Je to slabší parodie na nejrůznější věci, reklamy a jiné shity dnešní doby a divák se jednoduše musí smířit s tím, že Scary Movie vyžraly veškeré nápady tohoto žánru a vše co po nich příjde bude zaručeně neoriginální a slabý. Na tomto filmu je sympatické alespoň to, že otevřeně přiznává svojí nepovedenost a pokud je člověk skutečně uvolněný, párkrát se zasměje i nenuceně. 50%(17.7.2011)

• Mahalik

Pokud se nám podaří vlákat Peršany do soutěsky, bude jim početní převaha úplně na hovno! Sparta, jakožto jediný modrý čtvereček ve filmografii Seltzera & Friedberga, přeci jen měla namířeno k lepším metám než jejich předchozí snímky ze kterých si člověk pamatuje jediné: a to dno kýble ve kterém "tančí" váš nedělní oběd či bageta z Omexu. A ruku na srdce, lidičky, komu ani jednou nepadl zrak směr záchod? Já se klidně přiznám, že ač snesu hodně, tak například scéna s tučňákem a jeho varlaty byla ... no prostě ukázkový příklad ohozené obrazovky (ueee!).__ Země se ovšem zachvěla, když se začal před kamerou producírovat Ken Davitian, kterému měli raději dát přes celé tělo čtvěrečky ohledně cenzoringu, protože pohled na jeho tělo může ve slabších povahách vzbudit pocit husí kůže za krkem a nechutenství na dva a půl roku do budoucnosti. A co na to S&F ? Tak těm to je evidentně jedno, že polovina světa má z jejich děl noční můry! Jejich matka (prý je to samotná dcera Jidášova) je v tom 100% podporuje, čímž dostává ego těchto dvou exkrementů nafukovacích rozměrů. Nejraději bych je zbavil svéprávnosti, zavřel do cely spolu s Backstreet boys a na stůl jim položil kapsli s kyanidem. Kdo padne první? No divák, samozřejmě... 20% a doufám, že v e-shopech prodávají i nabroušené sekery!(28.11.2008)

• Hrabka

Není to žádná parodie, která by byla v daném žánru na špici, ale i tak dokáže chvílemi pobavit. Bohužel je to jen občas, kdy se můžeme upřímně usmát a říci si, že to stálo alespoň trochu za to. Většina scén je totiž trapných, až žalostně marných. Nechápu jak C.Electra mohla tak hluboko klesnout a začít hrát v podobných filmech, ale právě ona značně film vylepšuje. Kdo nemá rád "300 : Bitva u Thermopyl" si asi příjde na své, protože některé parodie jsou vskutku úsměvné. 35%(13.1.2009)

• MáŠa

Pane bože, s těmihle filmy to je čím dál horší, a přitom by to mohla být celkem prča, protože pár dobrých nápadů to jde, kdyby si autoři dali trošku víc práce s výmýšlením point, než aby se ubírali k brakoidnímu humoru. Dříve se v podobných filmem sem tam objevilo nějaké blití a prdění, a jak to bylo ještě takové nezvyklé, bylo to i trochu vtipné, ale tenhle film na tom pomalu staví, a přidává k tomu momenty stavěné na věcech, které s dobou děje vůbec nesouvisí. Úplně zbytečně se tu tak objeví Britney Spears a podobné pičky, odehrají si tu nelkem nemastnou neslanou scénu, a zase zmizí. Ach jo. Zlaté první díly Scary Movie. Tam jde žánrově o to samé, ale tam to zvládli celkem s noblesou, humusy tam sice byly, ale ne zas tolik, aby to zapatlalo celý děj.(15.8.2008)

• Subjektiv

Myslí-li si někdo, že udělat z hlavních postav filmu 300 teplé debily, nechat je setkávat se vším, co se do daného prostředí nehodí, ať už jsou to současné star, současná technika nebo témata aktuálních filmů a jinak kopírovat děj zmíněné třístovky, je recept na dobrou bžundu, mohl by se u "Tohle je Sparta!" opravdu dobře bavit. Ti ostatní by nemohli.(1.12.2008)

• - Film se natáčel v New Orleans v Louisianě. (rafix)

• - Vedle filmu 300: Bitva u Thermopyl (2006) paroduje snímek také komedii Shrek (2001), pěveckou soutěz Superstar nebo počítačovou hru GTA San Andreas. (Indy21)

• - Potéc, co na Sparťany spadne Xerxes (Ken Davitian) v podobě Transformena, jsou zavaleni. O chvíli později však již zavaleni nejsou. (dc125)