Kód smrti

Kód smrti

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada, 2008, 96 min

• Beky

....k poslednímu souboji, kde Seagal je vidět a je VIĎET, že souboj dělá opravdu ON!! Ten souboj je sestříhanej opět tragicky, kamera je nesmyslně blízko oběma akterům, takže rychlé ruce, nohy, nože ani nevíme komu z nich patří, nicméně je opravdu NĚCO vidět!! Je zajímavé jak předchozí věta je vlastně kladným hodnocením JEDNOHO souboje, i když je v něm VŠECHNO špatně!!! A teď vám napíšu proč, protože VŠECHNY ostatní souboje Seagal nedělá, jsou v nich vidět pouze nástupy do souboje, zbytek dělá někdo jinej!! Je opravdu super, když v průběhu bitky nespatříte ani jednou Seagalovo obličej v poloze, která by vyjadřovala příslušné emoce k danné scéně, pouze vidíte několikrát opakovaně ukázanej znuděnej ksicht, kterej tam pravděpodobně vůbec nepatří!! Absolutně to nechápu, tak nevim, proč by mě mělo zajímat, něco jako začátek věty!! Ať se jde fakt VYS.AT s takovýma soubojema....zde mě to mrzí dvojnásob, protože ostatní je docela zajímavej pokus o pohodovou béčkovou detektivku, která neni vůbec natočená zle, kde Seagal vypadá fakt dobře a občas pronese i super hlášku:)!! Hodnotim objektivně film jako celek, subjektivně jako jeho fanda, jsem opět zklamanej:(!! Jednou větou: ...občas se mi zdálo, že i jeho hlas, vlastně neni jeho:(!!(12.11.2008)

• hrona

Kde jsou ty zlaté časy Caseyho Rybacka, Nica, nebo Masona Storma? Vypadá to, že už evidentně úplně padly v zapomění. To, co se posledních několik let filmově děje se Stevenem, je naprosto něco šíleného, továrna na odpadové filmy, a že jich do roka je. Jak už tu správně někdo poznamenal, člověk vždy čekal na jeho souboje a bitky, ale to, co bylo předvedeno zde, obraz šílený, nepřehlednost ve rvačkách, naprosto uhozené hlášky, prostě hrůza. Normálně se přikláním k heslu ,,čerte drž se svého kopyta,, ale upřímně, Steven by se měl už nadále věnovat spíše hudbě, která rozhodně má daleko větší nádech a nápady, než jeho poslední léta filmování. Jedna hvězdička za klasický ohoz a poslední bitku(17.3.2009)

• Triny

Od Přepadení v Pacifiku jsem začala mít ráda filmy se Segalem.. Ale fakt je, že jedině Pacifik I. a II. a Aljašku v plamenech dokážu odlišit od těch dalších "segalovek".. Tak nějak mi přijdou všechny na jedno brdo.. ale aspoň si drží nějaký standard.. Tenhle filmek je ale něco úděsného - spousta násilí, spousta lidí, co po někom jdou, Segalovy nestandardní metody, které by asi měly být divákovy sympatické (ale mě tedy nebyly), laciné hlášky a extra super přihlouplých závěrečných dvacet vteřin...ani nevím, asi sentiment mě přinutil dát 1*..:/(3.4.2011)

• Wacoslav1

Tak jsem si tu v pár komentářích přečetl, že Seagalův údajně kompetentní scénář posral nekompetentní režisér King... No nevím režisér to posral každopádně, ale jestli je ten Seagalův scénář kompetentní, tak já jsem čínskej bůh smíchu. Vůbec není vysvětleno co má znamenat ta scéna v úvodu filmu i pak se dál v průběhu filmu skáče z jedné dějové linie do druhé až se v tom jeden nevyzná a ten masovej vrah je trapnej vylízanej magor co nosí tanga a cituje jakési bláznivé paranoidní žvásty bůh ví odkud. Už vůbec se pak nemá cenu bavit o totálně domrdaných bitkách. Sice tu jsou i relativně dlouhé bojové sekvence, ale až moc je v nich vidět, že se jich vyžraný mistr taktiky vůbec nezúčastnil. V jednom kratším záběru se pak dá dokonce bezpečně identifikovat ksicht dubléra ani už se to nesnažili zamaskovat. Takže tenhle film je určitě regulérní odpad, ale na tu čestnou 1* to nakonec zachraňují aspoň Seagalovy hlášky a perfektní Štěpnička který se na dabingu opravdu vyřádil a tak jsem několikrát regulérně vybuchnul smíchy i když to možná bylo zamýšleno vážně a nejvíc mě dostal ten konec, kdy padouch zabije Seagalovi holku, ten ani nehne brvou a v následném souboji ho nejenom vyřídí, ale ještě přitom stihne vydatně hláškovat. Ty si mě zabil! Ještě na to nevypadáš!!! Tak to mě fakt dostalo no a, protože nás před závěrečnými titulky Stevo neobtěžoval svými uchylárnami a před provozováním svého typického trademarku let posledních oblečeného sexu si zavřel dveře a nechal pracovat divákovu fantazii tomu nakonec tu čestnou hvězdici udílím, ale nic to nemění na tom, že právě těmito a dalšími podobnými snímky si vydláždil tu cestu do toho pekla ve kterém je teď a už se z něj patrně nevyhrabe.15%(9.9.2012)

• genetique

Ďalšia seagalovka na pulte v požičovni, ďalšie podpriemerné hodnotenie odo mňa. Stevenovi pribúdajú vrásky, mierne odbúdajú kilá, škoda, že s tými kilami ide dole aj kvalita filmov. A keď už nie kvalita filmov, tak aspoň kvalita fightov, pre ktoré väčšina ľudí zaplatí v požičovni pár korún a aspoň v malom kútiku duše dúfa, že Steven predvedie niečo, prečo si pre mnohými rokmi a mnohými filmami mnohých z nás (väčšinu dnes už neverných) fanúšikov získal. A Steven nás zase sklame. Malá iskierka nádeje príde až v závere, kedy je konečne pár sekúnd záber na obidve bojujúce postavy. Inak súhlasím s ostatnými komentármi, ktoré sa problematikou neprehľadnosti súbojov a viditeľných doublérov objektívne zaoberajú. Zo scenára cítiť akoby Steven chcel opäť pričuchnúť ku klasickej krimi vyšetrovačke, no ani protivník ani hlavná pointa nemajú ten správny šmrnc na to, aby dokázali zaujať. Na druhú stranu však musím vyzdvihnúť úroveň a frekvenciu hlášok, za posledných pár rokov ich bolo v tomto filme toľko, koľko v seagalovkách za posledných pár rokov. Navyše Seagal má na to aby ešte zo seba vyprdol nejaký poriadny béčkový nášup, takže ešte mu dávam šancu, hlavne preto, čo som videl posledných pätnásť minút. 45%.(23.4.2009)

• - Ve filmu měl hrát také Wesley Snipes, ale kvůli jeho problémům s daňovými úřady k tomu nedošlo. (ssfan)

• - Pracovní názvy: Killing Point, A Higher Form of Learning. (Stocki)

• - Jacob King (Steven Seagal) se měl původně jmenovat Jacob Stiwell. (Seag)