Detektív Jacob King (Steven Seagal) používa tvrdšie metódy, ale pri chytaní zločincov má vysokú úspešnosť. Práve zatkol Billyho Joea Hilla (Mark Collie), ktorý rád zabíja nožom. Spolu so svojím kolegom, detektívom Stormom Andersonom (Chris Thomas King), sa snažia chytiť sériového vraha, ktorého médiá nazvali Krvák a ktorý má na konte už niekoľko obetí. Vrah na svojich obetiach vždy zanecháva odkaz v podobe symbolu, ktorý v astrológii niečo znamená, a je mu jedno, či zabije ženu alebo muža. Jacob rozlúštil väčšinu symbolov, ale Krvák mu stále uniká. FBI poverí svoju agentku Frankie Millerovú (Holly Elissaová), aby Jacobovi a Stormovi pomohla s prípadom, ale Jacob k nej nie je veľmi zdvorilý. Agentka Millerová sa pýta Storma na zatknutie Billyho Joea Hilla, pretože sa sťažoval na neprimerané použitie donucovacích prostriedkov, Na základe tejto sťažnosti a odmietnutia svedka vypovedať je Billy Joe Hill prepustený z väzenia. Jakub správne tušil, že bude opäť zabíjať. Len neodhadol, že po pár minútach na slobode zabije troch ľudí. Jacob si zo správ od Krváka poskladá vetu, ktorá mu nedáva zmysel, a ide do knižnice v domnení, že je to úryvok z nejakej poézie. Knihovníčka prezradí Jacobovi, že je to text piesne skupiny, ktorá pravidelne hrá v malom klube. Jacob tam ide a od čašníčky sa dozvie, že text napísal Lazerus. Čašníčka mu ukáže Lazerusa (Michael Filipowich), ktorý sa dá na útek. Jacob ho prenasleduje, ale Lazerus utečie. Nechal však za sebou peňaženku a retiazku a z jeho vodičského preukazu sa Jacob dozvedel, že Lazerus Jones bol odsúdený za znásilnenie a polícia ho hľadá za porušenie podmienky. Jacobov predpoklad, že v laboratóriu nájdu na náhrdelníku DNA prostitútky Jessicy a Lazerusa Jonesa, sa potvrdí. Jacob sa spolu s agentkou Millerovou vyberie na Lazerusovu poslednú známu adresu, kde nájdu ďalšiu obeť. Jacob dešifruje posledný odkaz a vie, že Lazerus chce zabíjať v bare Smädná duša. (TV JOJ)

Trailer

sniper18

Je to priemerný akčný krimi film so Stevenom Seagalom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má celkom dobrý príbeh o drsnom detektívovi pátrajúcom po záhadnom sériovom vrahovi, ktorý pri svojich obetiach necháva rôzne šifry, problémy má aj s krutým zabijakom, ktorý sa mu chce pomstiť a navyše je pod kontrolou FBI, ktorej sa nepáčia jeho drsné metódy. Spracovanie je celkom slušné, samozrejme na podobnú tému to nie je nič výnimočné, ale aj tak je dej väčšinu času zaujímavý s niektorými celkom slušnými nápadmi, ale mám jeden problém, toto nie je seagalovka. Toto je prvý film, v ktorom Seagal nestojí proti nejakej organizácii, či už mafii, gangom alebo teroristom, ale len proti dvom jednotlivcom a to mi k Seagalovi jednoducho nesedí. Akcie je tu dosť a je dobre rozdelená po celom filme, ale o spokojnosti určite hovoriť nemôžem. Všetky súboje sú dlhé, ale aj tak nestoja prakticky za nič. Dablér je v nich všadeprítomný, hlavne v prvých dvoch súbojoch Seagala vidno len minimálne, hlavne na začiatku a na konci, veľmi zle je na tom aj choreografia, o nejakých chvatoch sa moc hovoriť nedá, je to len obyčajné bitie a kopanie a tak katastrofálny strih, možno najhorší, aký sa vôbec v akčných filmoch dá nájsť ani moc neprekáža, lebo súboje už pokazilo všetko ostatné. Ešte občas sa strih trochu vydarí, napríklad taký náraz o stôl a podobne v troch rýchlych záberoch po sebe nevyzerá najhoršie ale taký pád z okna, je už paródiou. Ale zase trochu môžem pochváliť záverečný súboj, ktorého sa už Seagal zúčastňuje a predvedie niekoľko slušných chvatov a poteší aj celková drsnosť, ako vybyté zuby, rozlámanie protivníka pomocou kladiva alebo slušné podrezanie. Nanešťastie ani prestrelky ma moc nezaujali, síce sú natočené dobre, ale sú presne také, aké nemám rád a to dlhé strieľanie prakticky bez obetí. Herecké obsadenie je celkom slušné, Steven Seagal tu mimo akcie pôsobí dobrým dojmom, úloha drsného detektíva mu sedí, čo dokázal aj v omnoho vydarenejšom Glimmer manovi, má dobré hlášky a aj celkom slušne hrá, poteší aj Isaac Hayes a niekoľko dobrých postáv, ako Seagalov partner alebo aj zabijak. Réžia nie je najhoršia, snahu z jej strany cítiť, takže aspoň mimoakčné scény pôsobia dobrým dojmom a aj technická stránka, samozrejme okrem strihu je celkom dobrá. Kód smrti má tú najhoršiu akciu zo všetkých filmov, v ktorých sa kedy Seagal objavil, čo je veľká škoda a navyše ani príbeh sa k nemu moc nehodí, ale nájde sa tu aj dosť kladov, takže strata času to určite nie je. 56% ()

Lateef

Tentokrát zkusil Seagala vyvenčit Jeff King. Jenomže se neukázal býti dobrým páníčkem. Znovu nebude problém až tak ve Stevenovi, ale v tvůrcích. Přejděme hned k akčním scénám, ve kterých se objevuje zcela nový technický prvek. Nejásejte, ze soubojů neuvidíte takřka nic. Celá bojová scéna se totiž převážně skládá z "fotografií" jdoucích velmi rychle za sebou (první a druhý fight jsou fakt "lahůdky"). Dohromady není vidět , kdo mlátí koho, čí jsou který ruce nebo jaký chvat Seagal právě použil. Pistole, s nimiž manipulují postavy ve filmu, si ty náboje snad vyrábějí sami a co se příběhu týče, k originalitě mu chybí přesně 2684 středně dlouhých kroků. Ale ať pořád nedržkuju, můžete si zároveň vychutnat: vcelku mrazivý úvod, odkaz na Kult hákového kříže, přitažlivou Holly Dignard, pár Stevenových hlášek a pokocháte se opět jeho ohozy (oblek mu sedne náramně). Hodnocení těžké. Když si odmyslím styl natáčení akčních scén, vidím to na 40%, ale na 'seagalovky' koukáme právě kvůli soubojům a ty mě žalostně zklamaly (první třetina závěrečného boje s noži příšerná), takže musím ubrat na 30% Proboha, je tak těžké natočit alespoň 5 vteřin fightu v jednom záběru?? ()

genetique

Ďalšia seagalovka na pulte v požičovni, ďalšie podpriemerné hodnotenie odo mňa. Stevenovi pribúdajú vrásky, mierne odbúdajú kilá, škoda, že s tými kilami ide dole aj kvalita filmov. A keď už nie kvalita filmov, tak aspoň kvalita fightov, pre ktoré väčšina ľudí zaplatí v požičovni pár korún a aspoň v malom kútiku duše dúfa, že Steven predvedie niečo, prečo si pre mnohými rokmi a mnohými filmami mnohých z nás (väčšinu dnes už neverných) fanúšikov získal. A Steven nás zase sklame. Malá iskierka nádeje príde až v závere, kedy je konečne pár sekúnd záber na obidve bojujúce postavy. Inak súhlasím s ostatnými komentármi, ktoré sa problematikou neprehľadnosti súbojov a viditeľných doublérov objektívne zaoberajú. Zo scenára cítiť akoby Steven chcel opäť pričuchnúť ku klasickej krimi vyšetrovačke, no ani protivník ani hlavná pointa nemajú ten správny šmrnc na to, aby dokázali zaujať. Na druhú stranu však musím vyzdvihnúť úroveň a frekvenciu hlášok, za posledných pár rokov ich bolo v tomto filme toľko, koľko v seagalovkách za posledných pár rokov. Navyše Seagal má na to aby ešte zo seba vyprdol nejaký poriadny béčkový nášup, takže ešte mu dávam šancu, hlavne preto, čo som videl posledných pätnásť minút. 45%. ()

tron

„Myslím, že sa mu štikúta, doneste mu pohár vody.“ Prvá kvalitná seagalovka od LOVCA POLICAJTOV z roku 2001. Ku KÓDU SMRTI, vybičovaný Stevenovými poslednými trápnymi masakrami (PATRIOT, PROFESIONÁL, DNES ZOMRIEŠ!, POSLEDNÁ MISIA), som si sadal znechutený. Aké bolo moje prekvapenie, keď som s pribúdajúcimi minútami zistil, že ma to baví! Uvažoval som, či nadšenie nepramení z toho, že seagalovky posledných rokov sú ÚPLNE zlé a toto je len TROCHA zlé. Ale spomenul som si na jeho zlatú éru (NICO – VIAC NEŽ ZÁKON, PREPADNUTIE V PACIFIKU) - a viete čo? Aj v porovnaní s ňou je KÓD SMRTI dobrý. Akcia je horšia, no ak necháme bokom slabý rozpočet (našťastie to po vizuálnej stránke nevyzerá až tak odpudivo, ako VNÚTORNÝ NEPRIATEĽ), je to návrat k drsnej škole. Bodaj by nie – Steven si tentoraz snímku postrážil nielen z pozície hlavnej hereckej hviezdy, ale tiež ako scenárista a šéf výroby. Hneď to vyzerá lepšie. Dialógy sú skvelé („Ktorý drôt treba prestrihnúť?“ – „Ten, kde je napísané ´Choď už konečne do riti´.“), hlášky zábavné („Asi sa chceš porozprávať s mojou päsťou.“) a niektoré scény mi v živote riadne chýbali (Seagal zlosynovi práve presekol krčnú tepnu, zlosyn si chytí dva metre do výšky striekajúcu ranu a chrapčí „Ty sviňa, zabil si ma“, na čo Seagal sucho odpovie: „Nie, ešte nie si mŕtvy, teraz si ľahni, táák, až TERAZ si mŕtvy.“). Dokonca ma bavili aj vzťahy medzi postavami a nechýba nadhľad (keby bola scéna s klaunom a kanibalom použitá v drahšom filme, koledovala by si o kult). Seagal hrá detektíva, ktorý sa s tým nekašle (z grázla DOSLOVA vymláti priznanie tým, že ho tri minúty hádže o steny). Momentálne pátra po sériovom vrahovi. Opakuje sa teda motív z BLESKOVÉHO MUŽA, kde tiež vystupoval sériový vrah, ale iba chvíľku, potom ho vystriedala mafia. Tentoraz sa ale jedná o plus-mínus plnohodnotný serial killer. ()

Kaka

Kromě posledního souboje je to velká bída. Nejvíc smutné je na tomto akčňáku fakt, že Steven tu v akci nepředvádí už ani aikido. Rve se hlava nehlava, buší do protivníků jako zápasník wrestlingu, ale chvaty a razance žádná. Velmi tuctové řekl bych. O nepřehlednosti a šíleném střihu se raději vyjadřovat nebudu. Potěší pár hlášek a dvě solidní přestřelky. Jinak těžce mimo. Čím dál tím horší. ()

• Steven Seagal v tomto filme nepredviedol vôbec žiadne bojové umenie. Akčné bojové scény boli natočené s kaskadérom a zostrihané tak, aby to v konečnom dôsledku vyzeralo, že zápasí samotný Seagal. (DJ Rocco iNc)
  • Pracovní názvy: Killing Point, A Higher Form of Learning. (Stocki)