Reklama

Reklama

Kód smrti

  • USA Kill Switch (více)
všechny plakáty
Trailer

Detektív Jacob King (Steven Seagal) používa tvrdšie metódy, ale pri chytaní zločincov má vysokú úspešnosť. Práve zatkol Billyho Joea Hilla (Mark Collie), ktorý rád zabíja nožom. Spolu so svojím kolegom, detektívom Stormom Andersonom (Chris Thomas King), sa snažia chytiť sériového vraha, ktorého médiá nazvali Krvák a ktorý má na konte už niekoľko obetí. Vrah na svojich obetiach vždy zanecháva odkaz v podobe symbolu, ktorý v astrológii niečo znamená, a je mu jedno, či zabije ženu alebo muža. Jacob rozlúštil väčšinu symbolov, ale Krvák mu stále uniká. FBI poverí svoju agentku Frankie Millerovú (Holly Elissaová), aby Jacobovi a Stormovi pomohla s prípadom, ale Jacob k nej nie je veľmi zdvorilý. Agentka Millerová sa pýta Storma na zatknutie Billyho Joea Hilla, pretože sa sťažoval na neprimerané použitie donucovacích prostriedkov, Na základe tejto sťažnosti a odmietnutia svedka vypovedať je Billy Joe Hill prepustený z väzenia. Jakub správne tušil, že bude opäť zabíjať. Len neodhadol, že po pár minútach na slobode zabije troch ľudí. Jacob si zo správ od Krváka poskladá vetu, ktorá mu nedáva zmysel, a ide do knižnice v domnení, že je to úryvok z nejakej poézie. Knihovníčka prezradí Jacobovi, že je to text piesne skupiny, ktorá pravidelne hrá v malom klube. Jacob tam ide a od čašníčky sa dozvie, že text napísal Lazerus. Čašníčka mu ukáže Lazerusa (Michael Filipowich), ktorý sa dá na útek. Jacob ho prenasleduje, ale Lazerus utečie. Nechal však za sebou peňaženku a retiazku a z jeho vodičského preukazu sa Jacob dozvedel, že Lazerus Jones bol odsúdený za znásilnenie a polícia ho hľadá za porušenie podmienky. Jacobov predpoklad, že v laboratóriu nájdu na náhrdelníku DNA prostitútky Jessicy a Lazerusa Jonesa, sa potvrdí. Jacob sa spolu s agentkou Millerovou vyberie na Lazerusovu poslednú známu adresu, kde nájdu ďalšiu obeť. Jacob dešifruje posledný odkaz a vie, že Lazerus chce zabíjať v bare Smädná duša. (TV JOJ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (110)

klerik 

všechny recenze uživatele

Nie je to také dobré ako vydarená BEŠTIA ani také rozšafné ako moji obľúbení ŽOLDNIERI SPRAVODLIVOSTI, ale SS má stále viac sebavedomia a ukazuje, že chce držať krok s JCVD (nemyslím film:-)). Štandardná kriminálka o drsnom policajtovi, ktorú kazí hlavne "novátorský" strih a fakt, že bitky sú doslovne sadistické (zrejme spôsobené viacnásobným točením jednotlivých scén). Asi rovnako dobré/zlé ako VNÚTORNÝ NEPRIATEĽ. V prvej scéne vykopne Steven chlapíka z okna tretieho poschodia. "Hups, niečo mi vypadlo..." A po rokoch som počul moj obľúbený zvrat: "Choď do riti" "Nie, ty choď". No nepozrite si to...___ Pozrel sm si to ešte raz a vďaka Stevenevmu mláteniu kladivom ako aj bitke na nože prihadzujem tretiu hviezdu... ()

Arkos 

všechny recenze uživatele

Akční detektivka, kterou jsem jakž takž přetrpěl. Klasicky obézní i klasicky oblečený Seagal, kterému pohybovat se trochu rychleji dělá očividně velký problém a co mně vyloženě deptalo, bylo neustálé opakování určitých "zajímavých" scén tohoto díla. Každopádně jsem to všechno přežil a za to dávám 2 hvězdy. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak jsem si tu v pár komentářích přečetl, že Seagalův údajně kompetentní scénář posral nekompetentní režisér King... No nevím režisér to posral každopádně, ale jestli je ten Seagalův scénář kompetentní, tak já jsem čínskej bůh smíchu. Vůbec není vysvětleno co má znamenat ta scéna v úvodu filmu i pak se dál v průběhu filmu skáče z jedné dějové linie do druhé až se v tom jeden nevyzná a ten masovej vrah je trapnej vylízanej magor co nosí tanga a cituje jakési bláznivé paranoidní žvásty bůh ví odkud. Už vůbec se pak nemá cenu bavit o totálně domrdaných bitkách. Sice tu jsou i relativně dlouhé bojové sekvence, ale až moc je v nich vidět, že se jich vyžraný mistr taktiky vůbec nezúčastnil. V jednom kratším záběru se pak dá dokonce bezpečně identifikovat ksicht dubléra ani už se to nesnažili zamaskovat. Takže tenhle film je určitě regulérní odpad, ale na tu čestnou 1* to nakonec zachraňují aspoň Seagalovy hlášky a perfektní Štěpnička který se na dabingu opravdu vyřádil a tak jsem několikrát regulérně vybuchnul smíchy i když to možná bylo zamýšleno vážně a nejvíc mě dostal ten konec, kdy padouch zabije Seagalovi holku, ten ani nehne brvou a v následném souboji ho nejenom vyřídí, ale ještě přitom stihne vydatně hláškovat. Ty si mě zabil! Ještě na to nevypadáš!!! Tak to mě fakt dostalo no a, protože nás před závěrečnými titulky Stevo neobtěžoval svými uchylárnami a před provozováním svého typického trademarku let posledních oblečeného sexu si zavřel dveře a nechal pracovat divákovu fantazii tomu nakonec tu čestnou hvězdici udílím, ale nic to nemění na tom, že právě těmito a dalšími podobnými snímky si vydláždil tu cestu do toho pekla ve kterém je teď a už se z něj patrně nevyhrabe.15% ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Detektiv Jacob King (Steven Seagal) si už od malička nese své trauma - to když je jeho bratr brutálně zavražděn. Možná proto se dá k policii, a vyšetřuje ty nejhorší zločiny - sériové vraždy. Právě je na stopě sériovému vrahovi zvanému Šifrař. Aby to neměl jednoduché, tak je mu na stopě právě propuštěný zločinec i policistka z vnitřních záležitostí... Skoro by se mi chtělo napsat, že Kód smrti je standardní Seagalovský film. Seagal jako policista, sám proti všemu (a že toho všeho je tady až až), čímž může dokazovat, že svoje bojové umění (udělej co nejméně pohybu za jednotku času) ovládá bravurně. Vše je krásně vidět v jedné z úvodních akčních scén, která trvá asi deset minut, přičemž každý Stevenův hit je asi sedmkrát zopakován z různých úhlů, abychom se jej plně nabažili (bez těchto opakovaných záběrů by film trval asi 20 minut včetně titulků). Jinak nic nového ani překvapivého tento film nenabízí, pokud máte chuť na Seagala tak je úplně jedno, jestli si vezmete tento nebo kterýkoliv jiný jeho film.. ()

Bauer 

všechny recenze uživatele

Aby jste porozuměli mému nasledujícímu komentáři, tak Vás musím seznámit s pár novými slovy. Jedná se o tulo kár, což znamená tlusťoch. A další slovo je pupo a to je pořádné břicho a nebo jak se tak lidově říká "pivní vana". A teď přejdeme k samotnému filmu. Kód smrti je na Seagala docela slušný film a taky skvělá zábava. V několika momentech jsem měl pocit, že jde o komedii. Hned v prvních 5 minutách jsem se začal smát nahlas. To jak Seagal dal chlápkovi v bytě ránu a chlap odletěl 5 metrů na zeď, tak to mně pobavilo velice. Další vtipná scéna by se dala nazvat ubití k smrti dětskou panenkou. Některé akční scény byli nesmyslně dlouhé. Rvačka v baru! Snad pět minut dokazoval Seagal jaký je borec. K tomu příšerný střih a jednu ránu jsme měli možnost vidět asi tak 9 krát. Totální blázinec! Z tohoto snímku jsou cítit dvě věci. Ta první je, že je na tom hrozně vidět, jak se jedná o pouhý video film, který kdyby televize Nova odvysílala ve středu večer od 20 hodin, tak bych se ani nedivil. Druhá věc je tuk, který se za Seagalem táhne. On snad nikdy nezhubne. A teď se dostáváme k tomu hlavnímu. Steven Seagal je tulo kár, který má neuvěřitelné pupo! Kód smrti je určitě lepší než Poslední noc a určitě se nejedná o nejhorší film ve kterém se Seagal vyskytuje. Taková hezká 1* a hlavně i zasloužená. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (6)

  • Jacob King (Steven Seagal) se měl původně jmenovat Jacob Stiwell. (Seag)
  • Steven Seagal v tomto filme nepredviedol vôbec žiadne bojové umenie. Akčné bojové scény boli natočené s kaskadérom a zostrihané tak, aby to v konečnom dôsledku vyzeralo, že zápasí samotný Seagal. (DJ Rocco iNc)

Reklama

Reklama