Kód smrti

Killing Point

Kód smrti

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada, 2008, 96 min

Je to priemerný akčný krimi film so Stevenom Seagalom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má celkom dobrý príbeh o drsnom detektívovi pátrajúcom po záhadnom sériovom vrahovi, ktorý pri svojich obetiach necháva rôzne šifry, problémy má aj s krutým zabijakom, ktorý sa mu chce pomstiť a navyše je pod kontrolou FBI, ktorej sa nepáčia jeho drsné metódy. Spracovanie je celkom slušné, samozrejme na podobnú tému to nie je nič výnimočné, ale aj tak je dej väčšinu času zaujímavý s niektorými celkom slušnými nápadmi, ale mám jeden problém, toto nie je seagalovka. Toto je prvý film, v ktorom Seagal nestojí proti nejakej organizácii, či už mafii, gangom alebo teroristom, ale len proti dvom jednotlivcom a to mi k Seagalovi jednoducho nesedí. Akcie je tu dosť a je dobre rozdelená po celom filme, ale o spokojnosti určite hovoriť nemôžem. Všetky súboje sú dlhé, ale aj tak nestoja prakticky za nič. Dablér je v nich všadeprítomný, hlavne v prvých dvoch súbojoch Seagala vidno len minimálne, hlavne na začiatku a na konci, veľmi zle je na tom aj choreografia, o nejakých chvatoch sa moc hovoriť nedá, je to len obyčajné bitie a kopanie a tak katastrofálny strih, možno najhorší, aký sa vôbec v akčných filmoch dá nájsť ani moc neprekáža, lebo súboje už pokazilo všetko ostatné. Ešte občas sa strih trochu vydarí, napríklad taký náraz o stôl a podobne v troch rýchlych záberoch po sebe nevyzerá najhoršie ale taký pád z okna, je už paródiou. Ale zase trochu môžem pochváliť záverečný súboj, ktorého sa už Seagal zúčastňuje a predvedie niekoľko slušných chvatov a poteší aj celková drsnosť, ako vybyté zuby, rozlámanie protivníka pomocou kladiva alebo slušné podrezanie. Nanešťastie ani prestrelky ma moc nezaujali, síce sú natočené dobre, ale sú presne také, aké nemám rád a to dlhé strieľanie prakticky bez obetí. Herecké obsadenie je celkom slušné, Steven Seagal tu mimo akcie pôsobí dobrým dojmom, úloha drsného detektíva mu sedí, čo dokázal aj v omnoho vydarenejšom Glimmer manovi, má dobré hlášky a aj celkom slušne hrá, poteší aj Isaac Hayes a niekoľko dobrých postáv, ako Seagalov partner alebo aj zabijak. Réžia nie je najhoršia, snahu z jej strany cítiť, takže aspoň mimoakčné scény pôsobia dobrým dojmom a aj technická stránka, samozrejme okrem strihu je celkom dobrá. Kód smrti má tú najhoršiu akciu zo všetkých filmov, v ktorých sa kedy Seagal objavil, čo je veľká škoda a navyše ani príbeh sa k nemu moc nehodí, ale nájde sa tu aj dosť kladov, takže strata času to určite nie je. 56%(31.1.2009)

• Triny

Od Přepadení v Pacifiku jsem začala mít ráda filmy se Segalem.. Ale fakt je, že jedině Pacifik I. a II. a Aljašku v plamenech dokážu odlišit od těch dalších "segalovek".. Tak nějak mi přijdou všechny na jedno brdo.. ale aspoň si drží nějaký standard.. Tenhle filmek je ale něco úděsného - spousta násilí, spousta lidí, co po někom jdou, Segalovy nestandardní metody, které by asi měly být divákovy sympatické (ale mě tedy nebyly), laciné hlášky a extra super přihlouplých závěrečných dvacet vteřin...ani nevím, asi sentiment mě přinutil dát 1*..:/(3.4.2011)

• Bauer

Aby jste porozuměli mému nasledujícímu komentáři, tak Vás musím seznámit s pár novými slovy. Jedná se o tulo kár, což znamená tlusťoch. A další slovo je pupo a to je pořádné břicho a nebo jak se tak lidově říká "pivní vana". A teď přejdeme k samotnému filmu. Kód smrti je na Seagala docela slušný film a taky skvělá zábava. V několika momentech jsem měl pocit, že jde o komedii. Hned v prvních 5 minutách jsem se začal smát nahlas. To jak Seagal dal chlápkovi v bytě ránu a chlap odletěl 5 metrů na zeď, tak to mně pobavilo velice. Další vtipná scéna by se dala nazvat ubití k smrti dětskou panenkou. Některé akční scény byli nesmyslně dlouhé. Rvačka v baru! Snad pět minut dokazoval Seagal jaký je borec. K tomu příšerný střih a jednu ránu jsme měli možnost vidět asi tak 9 krát. Totální blázinec! Z tohoto snímku jsou cítit dvě věci. Ta první je, že je na tom hrozně vidět, jak se jedná o pouhý video film, který kdyby televize Nova odvysílala ve středu večer od 20 hodin, tak bych se ani nedivil. Druhá věc je tuk, který se za Seagalem táhne. On snad nikdy nezhubne. A teď se dostáváme k tomu hlavnímu. Steven Seagal je tulo kár, který má neuvěřitelné pupo! Kód smrti je určitě lepší než Poslední noc a určitě se nejedná o nejhorší film ve kterém se Seagal vyskytuje. Taková hezká 1* a hlavně i zasloužená.(9.5.2009)

• maverick10

Tak tady se nepovedla ale ani jedna vec dobre. Vzdy jsem se tesil alespon na jeho akci, kdy svym povestnym kmitanim rukou utahal nejednoho soka. Ejhle, zde ovsem mistr strihu, pripravil nam prekvapeni v podobe strihu ala nedockavy animator kreslenych postavicek, kdy se nam postava a cela akce posouva skokem ob dve az tri sekvecne a nam se tak s veskere akce ve filmu stava kopa neprehledne skrumaze, ze ktere boly oci a chce se mi spat. Kdyz nam ve filmu se Seagalem vezmou to jedine proc se na nej divame, pak uz to nestoji vubec za nic.(2.3.2011)

Ale áno, až na pár výhrad celkom ľúbivý prínos na tému akcia od Seagala. Stevenovej postave scenárista doprial množstvo replík s ťažko ironikými poznámkami ("asi máš zlomenou ruku", "právě ti prasklo žebro", "ááá ješťě jedno"...), na ktorých som sa celkom bavil. K tomu drsný štýl policajta s "nekonvenčnými metódami", ktorý pred tým ako niekoho zatkne, musí s týpkom porozbíjať komplet všetky sklenené súčasti baru, alebo bytu. Keď má chlapec namiesto hlavy len škaredú krvavú hrču, voláme uniformovaných. Celkovo milo strávená hodinka a pol, len logiku treba poslať na chvíľku za dvere.(23.7.2009)

• - Film se natáčel v kanadském Vancouveru. (Stocki)

• - Klub s názvem All About Eve je odkazem na snímek Vše o Evě. (Stocki)

• - Ve filmu měl hrát také Wesley Snipes, ale kvůli jeho problémům s daňovými úřady k tomu nedošlo. (ssfan)