Kód smrti

Kód smrti

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada, 2008, 96 min

• Martin741

A Dalsi film so Stevom. Ja viem, ze musi platit faktury /voda, plyn, elektrina ..../ ale naozaj sa musi strapnovat v takomto filme? Naozaj este nesmie ist do dochodku? Scenar je klasicke seagalovske klise, o tom netreba viest reci. Ceni sa vsak navrat k drsnej skole, akcne sceny su sice dementne, ale ten zaverecny suboj bol ako -tak kvalitny. 37 %(24.1.2013)

Perfekt. Tenhle film mi sednul dokonale. Příběh tu je taky. Klasický drsný polda Seagal. Film má nádech hororu bych někdy řekl. Jsou zde drsné scény, drsné vraždy. Seagal je zde nekompromisní, je zde dost přestřelek a hlavně dost soubojů. Líbí se mi tu, že i Seagal párkrát spane na zem. Závěrečný souboj s noži je dokonalý. Hudba taky slušná. Ve filmu se mi nelíbí, nechci říct režie, ale způsob kamery. Jenda scéna kdy dá Seagal ránu např. je sestřihnutá na třikrát nebo na čtyřikrát. To mi přijde dost divný. Trochu lepší konec bych dal, jinač jsem velmi spokojen. 94% = *****(8.10.2012)

• jefff

Tématem jsem mylel, že půjde o lepší saegalovskou záležitost. Nikoliv. Je to pořád to samé. Mínusem ještě navíc je, že mi přišlo (a moooc doufám, že se mýlím), že sám velký Saegal má v soubojích dvojníka Což mi přijde absurdní neboť bojové scény to je to jediné co umí (herec vážně není:-)) Samotný příběh je dementní a trapný, herci jakbysmet. Kód smrti je pouze parodií na Sedm a jemu žánrově podobné. Nedoporučuji, opravdu nedoporučuji shlédnou tuto kolosální hovadinu, akorát budete naštvaní nad promrhaným časem.(23.3.2009)

• otík

Ach, kde začít? Je tu nový Seagal, už ho mám naštěstí za sebou a tolik bych toho chtěl o jeho novém počinu napsat, že nevím, zda to vše zvládnu. Tak předně není to vůbec průser. Ba naopak, řekl bych, že jde o (na Seagala 21. století) slušný průměrný počin tohoto stárnoucího pána. Dokonce s lepším režisérem a scénáristou by z toho byla slušná detektivka úrovně třeba Lambertovy Vraždy podle Jidáše. Také zde je hlavním záporákem ujetý magor, který zabíjí pro své potěšení a zároveň z donucení "vyšší" síly. Tentokrát podle astrologie a nějaké koruny. Aby to však nebylo málo, je tu ještě "normální" zabiják, který "pouze" řeže. No a Seagal je detektivem, který po nich pátrá, radí, informuje, mlátí a střílí, aby je stejně nezmlátil ani nezabil. Teda až na konci, což je asi jasné. Podařilo se i s pomocí Seagala natočit napínavý temný thriller. Podařilo se ale také natočit i s pomocí Seagala další céčkový akční film. Co se týká temnosti, té je dost, děj se sice děsně vleče, ale občas je přeci jen proložen akcí. A bohužel akce je téměř taková jako v posledních seagalovkách. Mlátí se jiný chlap, prostřihy na Seagalovu tvář ukazují jakože odhodlání, střelba je špatná až katastrofální. Nechápu proč je především první bojová scéna tak špatná, když ke konci obě závěrečné bitky připomínají staré dobré seagalovské závěry a Seagal v nich i dokonce něco ukáže. Je vidět, že by ještě na to měl. Tak proč ho to nenechají natočit? Nebo proč ho aspoň nezaberou v celku? Já mu stále věřím, že na to má a například ta bojová scéna s noži je fakt povedená. Ale abych zas tak moc nechválil - několik postřehů. Proč má borec s rozmlácenou držkou na padrť v další scéně krásné bílé zuby? Proč po sobě hrdinové střílí asi 5 minut v kuse, když nikdo neumírá ani není postřelený? Proč každý bojový záběr je zdvojen až zčtveren (např. borec spadne na stůl i pětkrát během jediného pádu)? Po čem Steven druhou půlku filmu pátrá, když vraha zná a dokonce ho už i měl? Jaktože Seagal, vylíčený jako expert na boj, zbraně a výbušninu, si v některých scénách poradí s gorilou za 1 sekundu a následně hlavního záporáka nepřemůže ani za 5 minut a ještě ho nechá utéct? Jak je možné přežít pád na beton z 20 metrů nebo odejít po svých po několika ranách hlavou do zdi, stolů a skříní? Proč jsem některé věty v ději či jednání hrdinů vůbec nepochopil? Zdá se mi, že tato seagalovka klade snad až moc otázek, dlouho jí trvá, než se něco vyřeší a odměnou za trpělivost nám nejsou zrovna nejdokonalejší mistrovy chvaty. I přesto tentokrát setkání s naší vyčpělou ikonou celkem ušlo. PS: fakt by mě k sakru zajímalo, co měl ten úplný konec znamenat. Že by odkaz na budoucí porno se Stevenem??? A co ta ruština? Že by malá ochutnávka na další film Ruslan?(16.2.2009)

• Triny

Od Přepadení v Pacifiku jsem začala mít ráda filmy se Segalem.. Ale fakt je, že jedině Pacifik I. a II. a Aljašku v plamenech dokážu odlišit od těch dalších "segalovek".. Tak nějak mi přijdou všechny na jedno brdo.. ale aspoň si drží nějaký standard.. Tenhle filmek je ale něco úděsného - spousta násilí, spousta lidí, co po někom jdou, Segalovy nestandardní metody, které by asi měly být divákovy sympatické (ale mě tedy nebyly), laciné hlášky a extra super přihlouplých závěrečných dvacet vteřin...ani nevím, asi sentiment mě přinutil dát 1*..:/(3.4.2011)

• - Ve filmu měl hrát také Wesley Snipes, ale kvůli jeho problémům s daňovými úřady k tomu nedošlo. (ssfan)

• - Pracovní názvy: Killing Point, A Higher Form of Learning. (Stocki)

• - Jacob King (Steven Seagal) se měl původně jmenovat Jacob Stiwell. (Seag)