Kód smrti

Kód smrti

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada, 2008, 96 min

• Arkos

Akční detektivka, kterou jsem jakž takž přetrpěl. Klasicky obézní i klasicky oblečený Seagal, kterému pohybovat se trochu rychleji dělá očividně velký problém a co mně vyloženě deptalo, bylo neustálé opakování určitých "zajímavých" scén tohoto díla. Každopádně jsem to všechno přežil a za to dávám 2 hvězdy.(16.3.2009)

• ed_wood

Samozrejme že je to hlúposť, ale je to jeden z lepších Seagalov za posledné dlhé roky. Dej je obyčajne tuctový, herci okrem Seagala a Hayese samozrejme druhotriedni. Bojové scény sa síce snažia vyzerať tvrde tým, že stále sa niečo rozbíja, či už stoly, fľaše, stoličky, biliardové tága, ale zakrýva sa tým len úplná neschopnosť natočiť poriadnu bitku. Scény sú príšerné zostrihané a neprehľadné, kde neviete kto koho bije. Ale aj tak si myslím, že toto je presne ten typ filmu, aké by mal Seagal točiť a netrepať sa niekde do Rumunska, Bulharska, Juhoslávie nahánať atómové bomby a robiť zo seba najlepšieho svetového agenta.(29.4.2010)

• hrona

Kde jsou ty zlaté časy Caseyho Rybacka, Nica, nebo Masona Storma? Vypadá to, že už evidentně úplně padly v zapomění. To, co se posledních několik let filmově děje se Stevenem, je naprosto něco šíleného, továrna na odpadové filmy, a že jich do roka je. Jak už tu správně někdo poznamenal, člověk vždy čekal na jeho souboje a bitky, ale to, co bylo předvedeno zde, obraz šílený, nepřehlednost ve rvačkách, naprosto uhozené hlášky, prostě hrůza. Normálně se přikláním k heslu ,,čerte drž se svého kopyta,, ale upřímně, Steven by se měl už nadále věnovat spíše hudbě, která rozhodně má daleko větší nádech a nápady, než jeho poslední léta filmování. Jedna hvězdička za klasický ohoz a poslední bitku(17.3.2009)

• castor

Vystřel ty, pak zmáčknu kohoutek já. A ten neumětel za kamerou to pak se střihačem pološíleně namíchá. Vzít kameru a nechat ji několik sekund zapnutou? Je to takový problém? Zřejmě ano. Byl to chvat nebo jen protáhnutí ruky, byla to Stevenova ruka nebo protivníkova noha? Nechci Seagala, který nehne brvou, a pronáší jen prázdné drsné řeči. Vlastně nechci žádného Seagala. Chci si uchovat Seagala v kouscích jako Přepadení v Pacifiku nebo Nemilosrdná spravedlnost. Takže od tohohle výplachu ruce pryč.(17.4.2015)

• Kaka

Kromě posledního souboje je to velká bída. Nejvíc smutné je na tomto akčňáku fakt, že Steven tu v akci nepředvádí už ani aikido. Rve se hlava nehlava, buší do protivníků jako zápasník wrestlingu, ale chvaty a razance žádná. Velmi tuctové řekl bych. O nepřehlednosti a šíleném střihu se raději vyjadřovat nebudu. Potěší pár hlášek a dvě solidní přestřelky. Jinak těžce mimo. Čím dál tím horší.(5.2.2009)

• - Film se natáčel v kanadském Vancouveru. (Stocki)

• - Pracovní názvy: Killing Point, A Higher Form of Learning. (Stocki)

• - Jacob King (Steven Seagal) se měl původně jmenovat Jacob Stiwell. (Seag)