Za Dárfúr!

USA, 2007, 92 min

Ted Braun

Kirsten Johnson

Graeme Revell

Film představující na jedné straně problematiku „života“ v Dárfúru - vraždy, znásilňování, politika. Na straně druhé je to dílo překvapivě optimistické. Ukazuje, že i malá skupinka lidí dokáže velké změny a po shlédnutí by člověk nejraději sedl a začal vyrábět petice. Dokument, který není jednotvárný a neubíjí smutnými fakty, dokument, který říká, že snaha o lepší svět není marná. Zaslouží si plný počet(7.6.2009)

Šest lidí pracujících na odstranění jednoho problému ze šesti různých úhlů pohledu, ze šesti stran. Každý přispívá svým dílem, každý má jiné možnosti. Je povzbuzující vidět, že jsou na světě lidi, kteří nemají respekt z větrných mlýnů a jejich nezměrná vůle třeba i k něčemu vede. Je příjemné vidět, že i celebrity se k darfurské genocidě mohou stavět čelem. Jak píše Scylla, právě takovéto filmy by se měly promítat v kinosálech. Ono totiž vědět znamená v tomhle případě možnost konat, bojovat proti těmhle hnusům, které se dějí nejen v Súdánu. A nejen proto, že takových lidí, jako je tato šestice, existuje poskrovnu, jen tak neskončí...(27.9.2010)

Takové filmy by měli jít do kina a do televize. Každá snaha upozornit "západní" svět na to, že někde něco není v pořádku, je chválihodná. Více info najdete zde: http://www.myspace.com/darfurnow(7.11.2008)

Nějak náhodou jsem to zahlédl, počkal a vydržel až do konce. Velice zajímavé(25.3.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $109,107Tržby Celosvetovo $113,398(12.2.2009)