poster

Lulu a Jimi

 • německý

  Lulu und Jimi

 • anglický

  Lulu and Jimi

Drama / Hudební / Romantický

Německo, 2009, 94 min

 • JFL
  odpad!

  Oskar Roehler je festivalovým ekvivalentem hlučného vyžírky, který se na večírcích motách kolem známých osobností a díky tomu se dostává do pozornosti médií. Filmař, zvládající řemeslo na úrovni reklam na prací prášky, se udržuje v povědomí filmového světa čistě tím, že se nepokrytě přiživuje na druhých. Proto točí rádoby provokativní adaptace mezinárodně proslulých románů ("Elementární částice"), plytké exploatace na kontroverzní témata ("Žid Süss - Film bez svědomí") i zcela zbytečné a nenápadité plagiáty, jakým je právě "Lulu a Jimi". Ničím konstruktivním neobohacený remake "Zběsilosti v srdci", pod nížm je Lynch uvedený pouze v rámci blahosklonného poděkování, představuje jen řetězec nesourodých načančaných záběrů a přepálených barviček (které si Roehler otestoval v rádoby-retro pasážích předchozích "Elementárních částic"). Na světě vzniká každým rokem řada remaků, ale většina je ospravedlněná alespoň tím, že přinese svým producentům nějaký zisk a nikdo se netváří, jako že jde o cokoli jiného. Některé remaky dokonce v řadě ohledů předčí svůj originál tím, že rozvešdou některé nabízející se motivy (např. fenomenální "Hory mají oči"). Ale Roehler prostě natočí jalový plagiát, aby se s ním mohl na chvíli zatetelit v Sundance a na Berlinale.(4.4.2012)

 • bassator
  ***

  DER FILM 2009 - FESTIVAL DEUTSCHSPRACHIGER FILME - Festival německy mluvených filmů - Lulu und Jimi / Lulu & Jimi - 4. 10. 2009 - kino Světozor - Velký sál - Praha - 50%(10.10.2009)

 • 1frida2
  **

  Zas tak strašný to nebylo, kousíček poezie to v sobě mělo, nebylo to vyloženě nevkusné, tak proto 2*dám.(13.10.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace