House of Boys (festivalový název)

• Německo

House of Boys

House of Boys

Drama / Muzikál / Romantický

Lucembursko / Německo, 2009, 113 min

Zvláštní film o "AIDS", který má však jednu velkou vadu. Celou dobu myslíte na to, že je to příšerně neoriginální, předvídatelné a stokrát viděné. Ničím neokořeněné téma umírání na AIDS v době, kdy ještě tato choroba neměla jméno. Kromě toho jde o vcelku dobrý film s dobrými výkony (i když hlavní pár mi přijde docela nesmypatický, ale to je subjektivní), dobrá kamera. Rozdělení do kapitol je nesmyslné, nebo to je teď móda? Celkově slušný snesitelný průměr. (Btw. Proč to je zařezeno i v žánru "muzikál"?! Kde soudruzi z IMDB udělali chybu??)(26.12.2010)

Víceméně dokumentární vhled do nevázaného amsterodamského gay prostředí osmdesátých let s sebou přináší všechna pozitiva i negativa doby, včetně tehdy nevyléčitelné pohlavní nemoci AIDS. Občasná nadbytečnost některých motivů a postav plus nepříliš smysluplný epilog kazí jinak skvělý zážitek. V druhé půli se film mění v cele pohlcující lásku a zároveň zápas o život a skutečně bych nečekal, že toto bude jeden z důvodů, kdy se nemám proč stydět za slzy. Přínosné v mnoha směrech.(20.4.2011)

Docela slusny film a proc v Muzikalu ? protoze jsou tam Travestie .(5.1.2011)