Začínající herečka Lenka Kodešová-Skopalová dostala v brněnském televizním studiu velkou příležitost od režiséra Rudolfa Tesáčka, který ji obsadil do role mladé lékařky Hedviky. Ta řeší dilema mezi láskou a prací v dětském domově, která ji zcela naplňuje. Je zklamána přístupem a nepochopením svého partnera (K. Janský). Bude její první životní rozhodnutí správné? (oficiální text distributora)

Pitryx odpad!

Nejde mi ani tak tak o to, že to bylo zbytečně rozvláčné, a že hrdinka řešila mimo práci v osobním životě tak banální věc jako rozvod milence, která už tu byla milionkrát, ale jde mi to, že ani jedna SPOILER - z větví příběhu nám nepřinesla konec. Prostě najednou do hovoru vpadnou závěrečné titulky. Tak to si tedy tu ztracenou hodinu odskáčete v hodnocení. ()

ostravak30

Drama Hedvika vlastně není žádným dramatem. Problém je, že všechny podstatné věci se odehrávají na úrovni čistě konverzační. Vymění se pár scén, místností a postav, ale řeší se pořád dokola totéž. Televizní film sice neoplývá velkými hereckými jmény, přesto v tomhle ohledu je zklamání pouze a jedině to, že herci zase tolik nemají co hrát. ()

Opferlamm

Mladá a velmi fešná lékařka Hedvika se zaplete se starším a ženatým kolegou, vskutku odpudivým a omezeným narcisem z kliniky. Není divu, že mladá absolventka dá před ním raději přednost seberealizaci v podobě venkovského pracoviště dětské psychiatrie (to samo o sobě zní dneska jako divoké sci-fi). Zoufalý tlak v rozkroku dohání pana doktora k rozvodu a k dolejzání s lahví šampaňského, balíčkem uheráku a nabídkou protekčního místečka kdesi na klinice. Nicméně Hedvika je neoblomná dobrodružná povaha. Vlastně jsem se docela nudil, ale dalo se to přežít. Ukazuje se, že už tehdy byla zakořeněná tradice pohlížet na psychiatrii skrz prsty - a lékař, který se jí chtěl věnovat, byl podezírán z neschopnosti nebo alespoň z podivínství. Právě tam lze hledat důvody i dnešního zanedbání tohoto lékařského oboru v naší zemi. ()

zdeny99

Díky tomu arogantnímu a po penězích chamtivému doktorovi v nažehleném obleku se mi ta Hedvika zalíbila. Jak já ji chápu, že dala přednost klidnému místu v dětském domově, kde ji bude mít někdo rád nejen kvůli penězům před prací na klinice, kterou jí nutil ten čurák. Z počátku nudné, ovšem po pár minutách zajímavý psychologický film ze života, který končí otázkou: Dá se dohromady Hedvika s tím primářem? [122. hodnocení, 16. komentář, 53%] ()

mysicka

mladá lékařka hedvika, s ambicemi v dětské psychologii, volí mezi teplým místečkem na velké klinice ve městě a dětským domovem na venkově.. i přes nevoli svého arogantního, ženatého přítele zvolí možnost bé a já se (spolu s oficiálním textem distributora) ptám - je její životní rozhodnutí správné??:-)) ()