Hedvika (TV film)

Československo, 1979, 69 min

Mladá a velmi fešná lékařka Hedvika se zaplete se starším a ženatým kolegou, vskutku odpudivým a omezeným narcisem z kliniky. Není divu, že mladá absolventka dá před ním raději přednost seberealizaci v podobě venkovského pracoviště dětské psychiatrie (to samo o sobě zní dneska jako divoké sci-fi). Zoufalý tlak v rozkroku dohání pana doktora k rozvodu a k dolejzání s lahví šampaňského, balíčkem uheráku a nabídkou protekčního místečka kdesi na klinice. Nicméně Hedvika je neoblomná dobrodružná povaha. Vlastně jsem se docela nudil, ale dalo se to přežít. Ukazuje se, že už tehdy byla zakořeněná tradice pohlížet na psychiatrii skrz prsty - a lékař, který se jí chtěl věnovat, byl podezírán z neschopnosti nebo alespoň z podivínství. Právě tam lze hledat důvody i dnešního zanedbání tohoto lékařského oboru v naší zemi.(8.8.2015)

• Pitryx

Nejde mi ani tak tak o to, že to bylo zbytečně rozvláčné, a že hrdinka řešila mimo práci v osobním životě tak banální věc jako rozvod milence, která už tu byla milionkrát, ale jde mi to, že ani jedna SPOILER - z větví příběhu nám nepřinesla konec. Prostě najednou do hovoru vpadnou závěrečné titulky. Tak to si tedy tu ztracenou hodinu odskáčete v hodnocení.(8.6.2018)

mladá lékařka hedvika, s ambicemi v dětské psychologii, volí mezi teplým místečkem na velké klinice ve městě a dětským domovem na venkově.. i přes nevoli svého arogantního, ženatého přítele zvolí možnost bé a já se (spolu s oficiálním textem distributora) ptám - je její životní rozhodnutí správné??:-))(8.11.2007)

Ne nezajímavý příběh lékařky, která se rozhoduje, kam nastoupit praxi, je čím dál více tlačena svým milencem do velké nemocnice, kde by ji měl "pod dohledem", spíše chce sama do dětsk.domova, kde sama kdysi vyrůstala a byla by spokojená a užitečná.(5.12.2011)

• argenson

Zdena Herfortová má ještě větší brejle než kdysi mívala Naďa Urbánková, Vlasta Fialová v úboru zdravotní sestry vypadá dost zvláštně a celkově je to průměr. Neřkuli průser.(15.7.2016)