• Houdini

Oscar 1 nominace: Scénář(13.5.2004)

3,5 Nejsem si úplně jistý, zda dát tři nebo čtyři, protože na jedné straně tu máme námět o životě jednoho z nějvětších herců němého filmu a průkopníků make-upu, kterého výborně ztvárňuje James Cagney a pak tu jsou také podařené rekonstrukce několika scén z jeho filmů. Nicméně problémem tohoto druhu filmu je, že nevím, co je pravda a co si scénáristi vymysleli (např. podle imdb Chaneyho žena o postižení jeho rodičů věděla a tudíž se ten prvotní konflikt a od něj se odvíjející krach manželství stát asi nemohl). Život Lona Chaneyho, tak jak nám ho tu prezentoval tento film byl určitě plný dramatických momentů, ale bohužel výsledek nebyl nijak dechberoucí ani strhující a v mnoha momentech to připomínalo prostě jenom průměrné sentimentální rodinné drama. Film nebyl sice špatný, ale zkrátka a jistě jsem od něj čekal trochu víc.(20.10.2012)