A Midsummer Night's Dream

Komedie / Fantasy / Romantický

USA, 1935, 133 min

Inscenace Snu noci svatojánské Maxe Reinhardta patřily v letech 1905-1932 k tomu nejlepšímu na německých jevištích. Rok po své emigraci vytvořil Reinhardt společně a Williamem Dieterlem opravdu povedenou, výpravně i dějově dokonalou verzi této výborné Shakespearovy komedie. Trikově daleko vepředu, spousta krásných elfů, skřítků a víl, perfektní prostředí kouzelného lesa a k tomu Lysandr Dicka Powella, Hermína Olivie de Havilland a především Puk Mickey Rooneyho! Kouzelné! Pro mě asi nejlepší Sen všech dob - jen škoda, že není barevný - tady by se to bylo hodilo.(23.7.2005)

• Babous

Řekl jsem si, že si doplním literární (a filmové) vzdělání Snem noci svatojánské. Jenže ouha! Jakkoliv to bylo vizuálně krásné a nápadité (to stoupání víl kolem stromu asi jen tak nezapomenu), nehrálo zde moc známých herců - znal jsem jenom Cagneyho, Powella, Rooneyho a Olivii de Havilland. Z toho všichni příšerně přehrávali, zvlášť Rooney coby Puk. Myslím, že příběh, jak ten film vznikl, je lepší než film samotný - původně to mělo v plánu zrealizovat studio MGM s Chaplinem, Gretou Garbo (Titania), Clarkem Gablem (Demetrius), Gary Cooperem (Lysander), Johnem Barrymorem (Oberon), Joan Crawford (Hermia), Myrnou Loy (Helena) a Fredem Astairem (Puk). To by bylo téměř obsazení snů. Místo toho nám WB naservírovalo pěkný obal s prázdnými tvářemi.(24.2.2013)

• Houdini

Oscar 2 : Kamera, Střih + 2 nominace: Nejlepší film, Asistent režie(8.4.2004)