Víno roku

Bottle Shock

Víno roku

Komedie / Drama

USA, 2008, 110 min

Příjemná vinná komedie sice nedosahuje kvalit Dobrého ročníku a je mírně roztěkaná, jako pohádka inspirovaná skutečnými událostmi se ale ochutnat dá. K pití vína naladá zvlášť opět skvělý Alan Rickman v jedné z vedlejších rolí. Po dlouhé době překvapuje Eliza Dushku a znovu se ukazuje, že jí hraní jde, jen když dostane malou roli „mladé holky“. Tentokrát barmanky.(23.11.2009)

Příjemně prožité okamžiky, kdy je dovoleno opět si otevřít lahvinku a sledovat vinařský film z prostředí Kalifornie. Po Bokovce tady máme další nefalšovanou reklamu na vinařský průmysl. Zatímco Bokovka šla na věc přes výborné herce a komplikované životní vztahy. Víno roku se zaměřuje na vztah otce a syna potažmo souboj mezi Kalifornií a Francií. Oba filmy ovšem těžko poměřovat. Ve filmu mě potěšil zkušený Alan Rickman, který své postavě dodal přesně ten správný britský přístup a přízvuk. Chris Pine nic extra. Obávám se že z něj těžko vyroste nějaká filmová osobnost. 60%(20.1.2011)

• ElizabethBay

Pamatuji se, jak jsem na film natěšeně šla do kina a jak otráveně jsem šla zase pryč. Přes opravdu slibné obsazení a zajímavý námět mě film vůbec neoslovil. Dějově byl slabý a nebyl ani nijak dobře natočený. Smutné je, že si z něj nakonec pamatuju, že byl o víně a že tam hrál opět skvělý Rickman, který bohužel film nedokázal vytáhnout ze šedi průměrných, zbytečných filmů. Nemastný neslaný počin, který se snaží hrát na něco, na co očividně nemá.(26.7.2012)

Tenhle film to měl se mnou strašně snadný. Já totiž miluju farmařinu. A nemusí se jednat jen o vinice, ale mě by nadchly i záběry na ovocné sady nebo chmelnice, prostě cokoliv přírodního za hezkého počasí. I proto miluju jižní Moravu, která má trošku ráz i samotné Kalifornie. Víno roku je především oddechový film, který se snaží na nás přenést trochu té pozitivní nálady a atmosféry prosluněných vinic. A to se mu myslím povedlo. 75%(15.11.2011)

Tak na nějakou dobu asi můj poslední film s Alanem Rickmanem, buď jsem ty ostatní viděla, nebo jdou velice těžce sehnat. Je to škoda, protože Alan Rickman mě i v tomto filmu, který jsem zhlédla jen kvůli němu, přesvědčil o své herecké dokonalosti, chameleonství. Je až s podivem, že nemá ani jednu oscarovou nominaci natož sošku. Ale zpět k Vínu roku. Vím, že o vinařství je natočena spousta filmů, viděla jsem ale snad jen Dobrý ročník, na který si však moc nevzpomínám. Nebudu srovnávat. Tomuto filmu dodává na zajímavosti ohrané přízvisko "podle skutečnosti", které vždycky funguje. Taky mi bylo jasné, jak to skončí, ale cesta ke konci je i tak vcelku zajímavá. Záběry na prosluněné vinice jsou možná kýčovité, přesto stále působivé. Celý film je milý a nenáročný. A ač nejsem vinař, docela jsem dostala chuť na nějakou sklenku, i když Montelena Chardonnay ročník 1973 asi těžko seženu :-).(4.4.2012)

• - Scény z pařížské ulice byly natočeny v Sonomě v Kalifornii. Použitá auta byla propůjčena členy Arcane Auto Society Car Club. Majitelé pak byli členy komparsu ve scénách, kde se jejich auta objevovala. (Caszidy)