poster

Víno roku

 • USA

  Bottle Shock

 • Slovensko

  Víno roku

Komedie / Drama

USA, 2008, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Remedy
  ****

  "Bottle Shock" postrádá svižnou a hravou režii "A Good Year", ale co se týče příběhu, nabízí příjemné a zajímavé téma stejně tak jako jeho nepochybně slavnější předchůdce. Dobrý ročník měl Ridleyho Scotta, Víno roku má Alana Rickmana, který ve své roli "britského Francouze" opět exceluje. Jednotlivé postavy jsou velmi sympaticky napsané a rovněž i tak zahrané, a když si k tomu přidáte pár opravdu překrásných záběrů z kalifornských vinic, přiměřenou dávku vtipu a celkovou uvolněnost a pohodu, máte perfektní zábavu na (ne)jeden načatý večer (nejlépe s přítelkyní a lahví dobrého vína samozřejmě).(21.11.2009)

 • joehot
  ****

  Jednoduchý feel-good filmeček, který, když si pustíte v té správné náladě a s tou správnou lahvinkou, určitě nezklame. A pokud tu lahev nemáte, určitě se pro ni vydáte při něm nebo po něm. Pozitivita z Bottle Shock čiší, Chris Pine i Alan Rickman jsou přesně takoví, jací by být měli, a člověk dostane chuť přestěhovat se na vinici (zapomínaje, kolik zatracený práce musí být dělání vína).(8.7.2017)

 • genetique
  ****

  Porovnávanie s filmom 'Sideways' vôbec nie je na mieste. Pokiaľ obidva film nesú víno, ako subjekt, od ktorého sa odráža hlavný nosný pilier príbehu, tak samotné príbehy sú diametrálne odlišné. Tento film je o niečo menej seriózny, je len takým letným vánkom, ktorý zafúka, osvieži a rýchlo odíde preč a po chvíľke naň zabudnete. Ale pokiaľ fúka, spôsobuje aspoň chvíľkové potešenie a radosť. Filmu sa dá vytknúť pár vecí. Jednou z nich je určite až príliš vlažný rozjazd, ktorý sa tak nepatrne rozbiehal, že som si ani nevšimol, že ma vlastne príbeh začal baviť. Ďalšou vecou je pomerne zbytočne rozvitý dej postavy Gustava Brambilu, ktorá nepreniesla žiadne zábavné, ani dramatické momenty. Film je inak veľmi zručne a zrozumiteľne zrežírovaný, pôsobí prirodzene a nemusel som vypiť ani debnu vína, aby som si ho užil. 80%.(18.5.2009)

 • Eawy
  *****

  Opäť nejako nerozumiem tomu nízkemu hodnoteniu. Tento film má v prvom rade úžasný príbeh.Ide o víno ale v tomto prípade to znamená aj nediskrimináciu ostatných krajín v hocičom. Nesie nádherné posolstvo, že všetci sme si rovní bez, či s predsudkami. Úžasné herecké obsadenie, Alan Rickman hovorí krásne po Francúzsky, dokonca sme videli dosiaľ neobjavenú stránku Chrisa Pina, ktorý ukázal veľmi veľa. Krásna príroda je vyzdvihnutá melodickým soundtrackom. Scenár úžasný, práca s kamerou je neprekonateľná. 100%(13.11.2009)

 • Pepinec
  ****

  Tenhle film naprosto přesně kopíruje vinici; nejdřív vás uchvátí svou úhlednou krásou a rozlehlostí, pak trošku nasere, protože se v těch nekonečných pochůzkách brázdami hroznů ztratíte, nakonec ale přece jen všechno dopadne dobře, protože okusíte sladké víno stáčené s kumštem i humorem, no a navíc vás může hřát krásný pocit jistoty, že kdybyste v tom bijáku bývali byli taky hráli, tak určitě i vám by dobře šlechtěná Rachael dala okusit něco ze své úrody.(27.8.2013)

 • - Scény z pařížské ulice byly natočeny v Sonomě v Kalifornii. Použitá auta byla propůjčena členy Arcane Auto Society Car Club. Majitelé pak byli členy komparsu ve scénách, kde se jejich auta objevovala. (Caszidy)