poster

Víno roku

 • USA

  Bottle Shock

 • Slovensko

  Víno roku

Komedie / Drama

USA, 2008, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • M.a.t.t.
  ***

  Ťažko povedať, čím si v tak nabitej konkurencii Bottle shock zaslúžil právo kinodistribúcie v našich končinách, pričom toto konštatovanie nie je rozhodne myslene urážlivo. Po všetkých stránkach totiž ide o príjemný a pohodový vinársky snímok, ktorý však širšie publikum docení len ťažko. A možno ide až o príliš pohodovú záležitosť, v ktorej dej plynie len pozvoľna a k očakávanému záveru diváka dovezie bez akýchkoľvek prekvapujúcich odbočiek. Čo samozrejme nie je vyložene na škodu, už len kvôli možnosti vidieť Chrisa Pina pred Star Trekom v diametrálne odlišnej roli to za to stojí a sklamaní nebudú zrejme ani priaznivci kvalitného vína. A po skončení som sám dostal chuť na pohárik a za to menšie plus.(11.5.2009)

 • Morholt
  **

  Tak tohle mě za srdce nechytlo. Točit film o tom, že někdy před 35ti lety vyhrálo jednu z degustací kalifornské víno mi přijde trošku mimo. I když v Kalifornii to prohlásili za historickou událost. :D No dobře, říkám si, Američani už natočili filmy o větších hovadinách, tak se u toho třeba aspoň zasměju, když už to má být ta komedie. Nezasmál. Herci vesměs protivní a Pullman zralej na bombu. Srdce zaplesalo jen ve chvílích, kdy se na scéně objevila Eliza Dushku (asi 2x) a Alan Rickman, který dostal až trestuhodně málo prostoru. Pokud jste fandové do vína, třeba se vám to bude líbit, ale já jsem zklamán. 30%(5.6.2012)

 • dormouse
  ***

  Tři hvězdičky-široké pásmo, kas se schová poctivý film i slabý odvar. Bottle Shock bych spíš řadila k tomu druhému. Samá klišé, ty řeči, co všechno za chutě jsou ve víně ukryty, byly tak často parodovány, že už nemohou nevyvolat úsměv na rtech. A každý vinař asi ze sebe trousí moudra kudy chodí, jinak by nemohl být vinařem. Oč vřeleji bych uvítala dokument o výrobě vína, než záběry na vinici při zapadajícím slunci.(17.9.2009)

 • Pepinec
  ****

  Tenhle film naprosto přesně kopíruje vinici; nejdřív vás uchvátí svou úhlednou krásou a rozlehlostí, pak trošku nasere, protože se v těch nekonečných pochůzkách brázdami hroznů ztratíte, nakonec ale přece jen všechno dopadne dobře, protože okusíte sladké víno stáčené s kumštem i humorem, no a navíc vás může hřát krásný pocit jistoty, že kdybyste v tom bijáku bývali byli taky hráli, tak určitě i vám by dobře šlechtěná Rachael dala okusit něco ze své úrody.(27.8.2013)

 • Fr
  ****

  … láhev Chateau Montelena Chardonnay a láhev Stag´s Leap Cabernet byly zařazeny do stálých sbírek Smithsonianova institutu..... To bylo tenkrát 7 let po Woodstocku, když Steven Spurrier ….ale co na tom…TENHLE FILM MI UDĚLAL RADOST! Miluju víno, sportovní příběhy a filmy o něčem co má duši. Dalo by se říct, že je to takovej (malej) sportovní film, ve kterým to venkovští balíci nandají Francouzský vinařský mafii. Nečekejte nejlepší herecké výkony či jiné ,,věci“ hodné Oscara, ale milej, MILEJ film, který uctívá svátost vína. VÍNO JE SLUNEČNÍ SVIT, KTERÝ DRŽÍ POHROMADĚ VODA. A pak nemá člověk chlastat! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Rád bych ze sklenky vína dokázal určit poměr Cabernetu a Merlotu, a jako perličku přidal ročník. 2.) Toužím zažít pocit, že se při ochutnávce mého vína někdo rozpláče (štěstím!!). 3.) Mám rád víno a zajímají mě tradice. 4.) Když se řekne Napa Valley, nevím, jestli běžet pro lyže nebo skleničku. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * P.S.: Před sledováním tohoto filmu DOPORUČUJI mít po ruce alespoň jednu lahvinku DOBRÉHO vína (i když vím, že čučo taky dokáže zázraky.)(31.7.2010)

 • - Scény z pařížské ulice byly natočeny v Sonomě v Kalifornii. Použitá auta byla propůjčena členy Arcane Auto Society Car Club. Majitelé pak byli členy komparsu ve scénách, kde se jejich auta objevovala. (Caszidy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace