Víno roku

Bottle Shock

Víno roku

Komedie / Drama

USA, 2008, 110 min

Asi bychom neměli od takovýhleho filmu chtít moc, vždyť popisuje docela skutečnej život kalifornských vinařů a úplně skutečnou ochutnávku století (když to přeženu). A mezi vinaři to zase akcí a superhumorem lítat nemůže a ochutnávka takhle opravdu proběhla, takže je to vlastně historickej film. K tomu dobře uvolněná hippie atmosféra, nádherný Napa Valley a dokonalej Rickman. A o víně rozhodně poučný, i když malinko prokalifornsky tendenční :-). Ale zase... viz dodatek. Dodatek pro zasmání: Jako vítěz bílejch vín byl např. Chateau Montelena z Kalifornie, dost o hlavu porazil slavný burgundský kousky. A světe div se, podle norem EU nesmí bejt do Evropy dovážený žádný víno s označením Chateau, Village, apod. Prej by se tím "mátli zákazníci". Chudinky. Sladká francouzká pomsta... Hned si objednávám Montelenu z Ameriky :-).(28.6.2011)

• Martyna

Tenhle film je tak zoufale o ničem a zbytečnej, že jsem na to koukala dost nevěřícně (zpočátku; pak jsem si mazala smsky a dělala podobný užitečný věci). Nestane se tam nic, teda kromě konce, kterej není nijak překvapivej – kalifornský vína můžou bejt dobrý. A jinak? Proti tak totálně prázdnýmu scénáři jsou i tematicky podobný Bobule úctyhodný dílo.(3.6.2009)

Tenhle film naprosto přesně kopíruje vinici; nejdřív vás uchvátí svou úhlednou krásou a rozlehlostí, pak trošku nasere, protože se v těch nekonečných pochůzkách brázdami hroznů ztratíte, nakonec ale přece jen všechno dopadne dobře, protože okusíte sladké víno stáčené s kumštem i humorem, no a navíc vás může hřát krásný pocit jistoty, že kdybyste v tom bijáku bývali byli taky hráli, tak určitě i vám by dobře šlechtěná Rachael dala okusit něco ze své úrody.(27.8.2013)

• Vančura

Pustit si DVD s touhle sračkou bylo naprosto hrůzným zážitkem. Po nějakých dvaceti minutách jsem byl tak vrcholně zhnusen ubohostí scénáře, příšernými hereckými výkony a celkovou debilitou téhle slátaniny, že jsem to trápení ukončil, a s nekonečnou úlevou přehrávač vypnul. Tohle bych fakt do konce nedokoukal ani omylem. Tak nesnesitelnou blbost aby pohledal.(29.1.2013)

Slnečný pozitívny produkt na chvíle pohody, s výraznou chuťou hrozna, nádherne sýtou farbou, ani sladký, ani kyslý, miestami trošku nevýraznej chuti, s pár exkluzívnymi ingredienciami (predovšetkým "francúz" Rickman)... celková chuť po ochutnávke ostáva dobrá a to je to najdôležitejšie. Odporúčam podávať k špeciálnym vínnym prezretým syrom, plesňovým syrom, fľaši rulandského šedého a jednou femme fatale k tomu...Výsledok zaručený:)(19.8.2009)

• - Scény z pařížské ulice byly natočeny v Sonomě v Kalifornii. Použitá auta byla propůjčena členy Arcane Auto Society Car Club. Majitelé pak byli členy komparsu ve scénách, kde se jejich auta objevovala. (Caszidy)