Víno roku

Víno roku

Komedie / Drama

USA, 2008, 110 min

• Richie666

Ach jo. Co to mělo být? Pěkná hudba, hezké obrázky, ale film dohromady nestojí za nic. Není to ani komedie, ani drama, spíš takový pokus o něco odlehčujícího; jenomže aby tohle mohlo fungovat, nesměly by se všechny postavy chovat jako idioti, příběh by musel být oproštěn o trapné scény a patetické kecy a záběry (tzn. zkrátit asi o polovinu) a hlavně veškerý děj by se nesměl opírat o klasicky debilní konflikt mezi 'zabedněným' otcem, 'sexy hippie' synem a nějakou ženou a dalším mužem a zase synem a bla bla blaa. Zkrátka film, ve kterém mi leze na nervy i Alan Rickman, nemůže být dobrým filmem.(31.1.2009)

• Morholt

Tak tohle mě za srdce nechytlo. Točit film o tom, že někdy před 35ti lety vyhrálo jednu z degustací kalifornské víno mi přijde trošku mimo. I když v Kalifornii to prohlásili za historickou událost. :D No dobře, říkám si, Američani už natočili filmy o větších hovadinách, tak se u toho třeba aspoň zasměju, když už to má být ta komedie. Nezasmál. Herci vesměs protivní a Pullman zralej na bombu. Srdce zaplesalo jen ve chvílích, kdy se na scéně objevila Eliza Dushku (asi 2x) a Alan Rickman, který dostal až trestuhodně málo prostoru. Pokud jste fandové do vína, třeba se vám to bude líbit, ale já jsem zklamán. 30%(5.6.2012)

• Kamca_

Považuju se za milovníka vína, ale tenhle film mě hodně nudil už od začátku. S filmem Dobrý ročník se nedá ani srovnávat ... 40%.(3.6.2014)

Scénář: Jody Savin, Ross Schwartz, Randall Miller .. Prosluněný, velice volně vyprávěný retro snímek z legendárního vinařského souboje, kdy naduté francouzské chuťové pohárky narazí na poctivé ba unikátní víno z Kalifornie. Veskrze sázka na jistoty, od hereckého obsazení po technické zpracování. Příjemné, nekonfliktní, na lahev vína bezpečně lákající. ___ Jako vinaři, kterému ta sice trochu šablonovitá pohoda bezproblémů sedla, zaokrouhlím hodnocení nahoru na čtyři hvězdy, ale uznám, že mnozí ji budou hledat obtížněji. 70%.(12.4.2009)

Rickman a Pullman film jednoznačně zvedají, proto 4 hvězdy. Víno roku je pohodový film, u kterého jsem se bavila, nemusela jsem nijak přemýšlet. Bála jsem se, že to bude až moc americké, ale šlo to. Film měl spád, příjemný humor a i trocha napětí tam byla. Ale to blonďatý háro hlavního hrdiny bylo dost nepřirozené. Působilo to jak špatně sednoucí paruka.(29.8.2010)

• - Scény z pařížské ulice byly natočeny v Sonomě v Kalifornii. Použitá auta byla propůjčena členy Arcane Auto Society Car Club. Majitelé pak byli členy komparsu ve scénách, kde se jejich auta objevovala. (Caszidy)