Reklama

Reklama

Film inspirovaný skutečnou událostí v roce 1976, kdy kalifornská vína definitivně ukončila nadvládu Francie. Úkolem Stevena Spurriera (Alan Rickman) bylo sesbírat pár vzorků zámořských vín, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost. Nikdo nepředpokládal, že by tato vína mohla být konkurenceschopná, mezi profesionálními degustátory to bylo považováno jen za dobrý vtip. Steven ovšem záhy zjistil, že i přes rozdílné postupy jsou zdejší vína více než konkurenceschopná. Vše vrcholí velkou soutěží, kde se obě naprosto odlišné vinařské kultury střetávají. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (174)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Takova docela prijemna komedie o vine, ktera vlastne nema moc co nabidnout, ale pekne se na ni kouka. Problem je, ze se tu vlastne nic moc nedeje, hodinu a pul sledujem farmare a vinare nekde v Kalifornii, jak si pestujou vino, ochutnavaj ho a krome nejakejch tech problemu s penezma se maj vlastne vsichni dobre a sou spokojeny. Film ma pojednavat o skutecny udalosti, coz je degustace a soutez mezi francouzskejma a americkejma vinama a ta je tu az v zaveru a popravde ke konci uz filmu dochazi dech a ani ta soutez uz to moc nevytrhne. Aspon, ze tu jsou docela fajn herci, Pullman je spravnej nervak, Chris Pine a Freddy Rodriguez hrajou prijemne civilne a Alan Rickman si postavu nafoukanyho znalce vin nalezite uziva a navic mu misty nahrava paradni Farina. Takze celkove prijemna komedie, u ktery se sice nebudete valet smichy, ale ktera dejchne takovou tou pohodovou letni a vinarskou atmosferou a ty 4* si zaslouzi. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Jody Savin, Ross Schwartz, Randall Miller .. Prosluněný, velice volně vyprávěný retro snímek z legendárního vinařského souboje, kdy naduté francouzské chuťové pohárky narazí na poctivé ba unikátní víno z Kalifornie. Veskrze sázka na jistoty, od hereckého obsazení po technické zpracování. Příjemné, nekonfliktní, na lahev vína bezpečně lákající. ___ Jako vinaři, kterému ta sice trochu šablonovitá pohoda bezproblémů sedla, zaokrouhlím hodnocení nahoru na čtyři hvězdy, ale uznám, že mnozí ji budou hledat obtížněji. 70%. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

… láhev Chateau Montelena Chardonnay a láhev Stag´s Leap Cabernet byly zařazeny do stálých sbírek Smithsonianova institutu..... To bylo tenkrát 7 let po Woodstocku, když Steven Spurrier ….ale co na tom…TENHLE FILM MI UDĚLAL RADOST! Miluju víno, sportovní příběhy a filmy o něčem co má duši. Dalo by se říct, že je to takovej (malej) sportovní film, ve kterým to venkovští balíci nandají Francouzský vinařský mafii. Nečekejte nejlepší herecké výkony či jiné ,,věci“ hodné Oscara, ale milej, MILEJ film, který uctívá svátost vína. VÍNO JE SLUNEČNÍ SVIT, KTERÝ DRŽÍ POHROMADĚ VODA. A pak nemá člověk chlastat! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Rád bych ze sklenky vína dokázal určit poměr Cabernetu a Merlotu, a jako perličku přidal ročník. 2.) Toužím zažít pocit, že se při ochutnávce mého vína někdo rozpláče (štěstím!!). 3.) Mám rád víno a zajímají mě tradice. 4.) Když se řekne Napa Valley, nevím, jestli běžet pro lyže nebo skleničku. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * P.S.: Před sledováním tohoto filmu DOPORUČUJI mít po ruce alespoň jednu lahvinku DOBRÉHO vína (i když vím, že čučo taky dokáže zázraky.) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nečekal jsem, že se dočkám tak skvělého filmu. Tady se to jevilo podle zdejších názorů spíše do průměru. Ve skutečnosti je ale Víno roku neuvěřitelně pozitivní a příjemně lehká komedie, která vypráví jeden zajímavý a pro mnohé fanoušky vína dost významný příběh ze světa vína a jedné nepatrné porážky francouzské nadvlády. Chris Pine byl skvělej a Alan Rickman si toho buržousta fakt užíval. Na to, že nejsem na víno, jsem po shlédnutí měl chuť si nějaké takové speciální opatřit, nechat ho deset let válet ve sklepě a pak si ho s veškerou slávou otevřít při nějaké jedinečné příležitosti. K tomu mi tenhle film trošku připomínal Dobrý ročník. Akorát tu francouzské vinice vystřídaly ty kalifornské. Jinak to ale atmosférou a pohodou bylo hodně podobné. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Ve všech ohledech běžný film. Jeden z mnoha. Přiznejme si, že "skutečná událost", kdy neznámé kalifornské víno porazilo na mezinárodní degustaci francouzské stálice, je příliš banální a na film nestačí. Jeho tvůrci si toho byli vědomi a většinu svých snah proto vynaložili na obšírné představení zúčastněných, vedeni správnou úvahou, že když je pointa jasná předem, musíme si mimořádně oblíbit postavy, abychom si ji s nimi mohli náležitě vychutnat. Skončilo to jen polovičním úspěchem. Film má neuvěřitelnou, pravděpodobně rekordní, HODINOVOU expozici. Ano, celou hodinu trvá, než se přestane plkat o tom, v jaké jsou všichni mizérii, a začne se něco dít. Alan Rickman jako neúspěšný obchodník s vínem, který celou tu degustaci uspořádá, je jednoznačně nejzajímavější figurou ve filmu a jediným důvodem, proč jsem už v polovině neusnul. Je škoda, že má tak málo prostoru na úkor bez výjimky nezajímavých amerických vinařů v čele s ufňukanou primadonou v podání Billa Pullmana. Nicméně po té slabší první části se to přece jen zmátoří a je pravda, že podobně jako třeba v Bobulích se na film díky prosluněným záběrům na vinice pěkně dívá. 50% ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Scény z pařížské ulice byly natočeny v Sonomě v Kalifornii. Použitá auta byla propůjčena členy Arcane Auto Society Car Club. Majitelé pak byli členy komparsu ve scénách, kde se jejich auta objevovala. (Caszidy)

Reklama

Reklama