Víno roku

Bottle Shock

Víno roku

Komedie / Drama

USA, 2008, 110 min

Ťažko povedať, čím si v tak nabitej konkurencii Bottle shock zaslúžil právo kinodistribúcie v našich končinách, pričom toto konštatovanie nie je rozhodne myslene urážlivo. Po všetkých stránkach totiž ide o príjemný a pohodový vinársky snímok, ktorý však širšie publikum docení len ťažko. A možno ide až o príliš pohodovú záležitosť, v ktorej dej plynie len pozvoľna a k očakávanému záveru diváka dovezie bez akýchkoľvek prekvapujúcich odbočiek. Čo samozrejme nie je vyložene na škodu, už len kvôli možnosti vidieť Chrisa Pina pred Star Trekom v diametrálne odlišnej roli to za to stojí a sklamaní nebudú zrejme ani priaznivci kvalitného vína. A po skončení som sám dostal chuť na pohárik a za to menšie plus.(11.5.2009)

Příjemná vinařská komedie, tentokráte z prosluněné Kalifornie, kde se o nejlepší víno na světě pokouší hipíci a Mexičani. A vychází jim to... Ačkoli jsem nikdy kalifornské víno nepila, věřím, že musí být dobré... A nic nepotěší víc, než nakopat zadky Francouzům, (jedním skečem vtipně podchyceny Německo-Francouzské vztahy). Alan Rickman je boží a jeho angličtina je rovněž boží. Zkuste, uvidíte.(28.12.2008)

• Martyna

Tenhle film je tak zoufale o ničem a zbytečnej, že jsem na to koukala dost nevěřícně (zpočátku; pak jsem si mazala smsky a dělala podobný užitečný věci). Nestane se tam nic, teda kromě konce, kterej není nijak překvapivej – kalifornský vína můžou bejt dobrý. A jinak? Proti tak totálně prázdnýmu scénáři jsou i tematicky podobný Bobule úctyhodný dílo.(3.6.2009)

• Iroquaise

Oproti snímku Dobrý ročník režiséra Ridleyho Scotta – obdobně orientovanému na vinařskou tématiku ( ovšem také veskrze průměrnému), má Víno roku jednu podstatnou vadu. Chybí mu výraznější nosný motiv. Schází se tu sice hned několik dějových linií a konfliktů ( cizinec v konfliktu s novým krajem a svými předsudky, konflikt otec – syn, konflikt životní sen – realita, dokonce dojde i na milostný trojúhelník). Žádný z nich ale není rozpracován do větší hloubky, všechny působí schématicky a jen stěží zamaskují fakt, že předně tu jde o samoúčelnou oslavu vína jako produktu. více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/12/dvd-a2-quntum-of-solace-vino-roku.html(6.12.2012)

Stejně jako ostatní filmy o víně - prostě pohodička....s příjemnou hudbou, sympatickým obsazením, hezkým vinařským prostředím, nenáročným příběhem a patřičně uspokojivým zakončením... Bohužel, bez přemíry vtipu a invence.. Dívá se na to dobře, i chuť Chardonnay vám lehce nasákne na patro, ale v porovnání s českými Bobulemi dám radši přednost filmové Jižní Moravě, která mě bavila přece jen o něco víc...(22.6.2009)

• - Scény z pařížské ulice byly natočeny v Sonomě v Kalifornii. Použitá auta byla propůjčena členy Arcane Auto Society Car Club. Majitelé pak byli členy komparsu ve scénách, kde se jejich auta objevovala. (Caszidy)