Víno roku

Bottle Shock

Víno roku

Komedie / Drama

USA, 2008, 110 min

Příjemná vinařská komedie, tentokráte z prosluněné Kalifornie, kde se o nejlepší víno na světě pokouší hipíci a Mexičani. A vychází jim to... Ačkoli jsem nikdy kalifornské víno nepila, věřím, že musí být dobré... A nic nepotěší víc, než nakopat zadky Francouzům, (jedním skečem vtipně podchyceny Německo-Francouzské vztahy). Alan Rickman je boží a jeho angličtina je rovněž boží. Zkuste, uvidíte.(28.12.2008)

Rickman a Pullman film jednoznačně zvedají, proto 4 hvězdy. Víno roku je pohodový film, u kterého jsem se bavila, nemusela jsem nijak přemýšlet. Bála jsem se, že to bude až moc americké, ale šlo to. Film měl spád, příjemný humor a i trocha napětí tam byla. Ale to blonďatý háro hlavního hrdiny bylo dost nepřirozené. Působilo to jak špatně sednoucí paruka.(29.8.2010)

Takova docela prijemna komedie o vine, ktera vlastne nema moc co nabidnout, ale pekne se na ni kouka. Problem je, ze se tu vlastne nic moc nedeje, hodinu a pul sledujem farmare a vinare nekde v Kalifornii, jak si pestujou vino, ochutnavaj ho a krome nejakejch tech problemu s penezma se maj vlastne vsichni dobre a sou spokojeny. Film ma pojednavat o skutecny udalosti, coz je degustace a soutez mezi francouzskejma a americkejma vinama a ta je tu az v zaveru a popravde ke konci uz filmu dochazi dech a ani ta soutez uz to moc nevytrhne. Aspon, ze tu jsou docela fajn herci, Pullman je spravnej nervak, Chris Pine a Freddy Rodriguez hrajou prijemne civilne a Alan Rickman si postavu nafoukanyho znalce vin nalezite uziva a navic mu misty nahrava paradni Farina. Takze celkove prijemna komedie, u ktery se sice nebudete valet smichy, ale ktera dejchne takovou tou pohodovou letni a vinarskou atmosferou a ty 4* si zaslouzi.(9.3.2009)

• Frenegonda

Pres veskerou uctu ke vsem vinarum a jejich hodne tvrdou praci se tenhle snimek proste lip ohodnotit neda. Ty kecy o hline za nehtama... ze se musite s vinem v krvi narodit aaah jej. Jsem rad ze jsem byl schopnej to dokoukat...(23.8.2012)

Když film začínal, první co mě napadlo bylo - proč každý film, který pojednává o víně, vinařství, vinohradech .. začíná záběry na vinice? Ano, je to krásné, je to velmi atmosferické a člověk hned dostane chuť na jednu skleničku, ne-li chuť se jít do té vinice projít, ale .. proč nějaký nemůže začít třeba rychlostřihem při výrobě? Nebo očesáváním vinic? Proč vždy letecké záběry? Tak to je první věc, která mi hned ukázala, že nic nového neuvidím. Dále herci, dobře, budu akceptovat to, že se nejedná o bůhvíjak velké dílo, ale když je někdo nevýrazný, nudný a nebo naopak přehrávající, tak nebudu přimhuřovat oči .. příběh? Ale jo, hezký .. ale to je tak vše, co bych k tomu asi řekla. Zlatá Bokovka nebo Dobrý ročník, ne-li i české Bobule.(7.2.2009)

• - Scény z pařížské ulice byly natočeny v Sonomě v Kalifornii. Použitá auta byla propůjčena členy Arcane Auto Society Car Club. Majitelé pak byli členy komparsu ve scénách, kde se jejich auta objevovala. (Caszidy)