Seto no hanajome (TV seriál)

• japonský

瀬戸の花嫁

• japonský

Seto no hanayome

My Bride is a Mermaid

Animovaný / Akční / Komedie / Romantický

Japonsko, 2007, 26x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

• Subjektiv

Děj - Slečna Seto San dcera má podivné kořeny. Její rodina vládne místní yakuze, a to je menší problém. Větší problém je, že jsou to samé mořské panny (a panicové). Taková věc se ale musí tajit. Tajemství však odhalí středoškolák Nagasumi Michishio. Seto San ho totiž zachrání, když se začne topit v moři. Nyní má na výběr jen dvě možnosti - buď si vezme San za ženu nebo zemře. Otec San by preferoval druhou možnost, Nagasumi se však života vzdát nehodlá. Žánr a verdikt - Seto no Hanayome je ztřeštěné komediální anime s lehkou romantickou linkou, která se snaží vše udržet pohromadě. O víc tu nejde, pročež pro úspěch tohoto anime je třeba, aby se Vám líbil humor, který nabízí. U mě se to úplně nezdařilo. Vtipů je hodně, ale velmi často stojí na tom, že se hodně řve, hodně tříská a vše se děje rychle. Doplňují to samozřejmě všudypřítomné odkazy na různá filmová i jiná díla. Bohužel už jsem podobnými seriály už trochu unaven. Nikoho neodrazuji, nezamlčím ani že na ANN si seriál vede dobře, ale u mě jen lepší **.(31.10.2007)

Seto no Hanayome je anime čo sa sústreduje len a len na zábavnú časť. Všetko ostatné je dané do úzadia a neexistuje tu nejaká romantická časť, alebo iná, ktorá by zaujala. Ono v podstate námet nie je zlý, ale zvládnuť s týmto námetom toľko dielov je majstrovstvo. Seto no Hanayome toto samozrejme nemohlo zvládnuť a preto jedinou možnosťou ako živiť tento námet bolo prinášať do príbehu stále nové a nové postavy. Takže námetom je v podstate to, že chlapca s menom Nagasumi zachráni morská víla Seto Sun, ktorá je dcérou bossa yakuzy. Šéf Yakuzy klanu sato má "ochranársky komplex" stále chce svoju dcéru chrániť a tak sa snaží Nagasumiho zlikvidovať, alebo ich nejako rozdeliť. Dôvod je taký, že Nagasumi je smrtelník a kedže ho Sun (prezývka San) zachránila musí podľa zákona jeden z nich dvoch zomrieť. Existuje však ešte jedna možnosť, že musia byť manželia. Kamarát mi povedal, že toto znie ako keby niekto bol na "drogách" keď písal ten scenár/námet (manga). Kráľovsky som sa smial a musím uznať, že toto je čo sa týka komediálnej časti jedno z najlepších anime čo som videl. Niektoré diely boli bohužiaľ na tom tak zle, že boli skôr trápne ako smiešne. A tieto "trápne", nudné, diely čo nemali hlavu ani pätu a chceli byť len vtipné ma vôbec nebavili. Diely sa niekedy striedali až tak, že po kvalitnej dobrej epizóde prišla jedna hrozná čo som nevedel dopozerať, ale dopozeral. Čo sa týka "erotickej časti" ecchi časti tak v zopár dieloch sú nahé dievčatá, ale nie je to tu tak koncipované, že by sme videli každú chvíľku nohavičky. Tiež toto smiech vyvolávajúce anime obsahuje sexuálne narážky a tie vôbec v príbehu nevadia. Ťažko povedať či tomuto anime pridať žáner aj "hárem", niektoré dievčatá síce cítia zaľúbenie k hlavnému hrdinovi, ale ono sa s tým pracuje tak aby tých nápadníčok mal skôr menej. S postavami sa pracuje tak aby bolo ich jednanie smiešne a po dlhej dobe niektoré udalosti čo sa stále opakujú strácajú vtipnosť a iné naopak získavajú. Postavy nie sú zlé, ale nepracuje sa s nimi tak aby ich divák lepšie spoznal. Takže ak hľadáte hlavne anime pri ktorom sa zasmejete a ak prežijete zopár zlých dielov (+-5) tak toto je pre vás vhodné anime.(23.8.2015)

Něco pro milovníky opravdu bláznivých komedií. Myslim, že neuškodí jednou za čas si takovédle, doslova hyperaktivní, anime shlédnout. Spousta seriálů se považuje za komedii/parodii i když ani tak směšné nejsou. U Seto no Hanayome to rozhodně neplatí a celý seriál nepoleví ani na chvilku. Můžu doporučit. 7.5/10(2.3.2010)

Abych pravdu řekl, neočekával jsem od toho ze začátku moc. Myslel jsem, že to bude takový to anime, které není nijak vyjímečný, ale ani nenaštve. Jak já se mýlil! :-) No to byla groteska od prvního dílu jak prase! Lidé, kteří nesnáší nereálnosti, tak těm to nedoporučuju. :D Zasmál jsem se hodněkrát a byl jsem ze seriálu totálně uvolněný. Některé vtipné scény byly prostě boží a zasměju se jim pokaždé, když je uvidím. Šílené anime se sympatickými postavami (ten spolužák, co vypadá jak opice, no comment xD). Obvykle v jiných anime, kde je romantika, tak dost fandím, aby byli spolu, ale zde mi to bylo tak trochu jedno, protože humor a šílenost děje tu romantiku zakryla. Nejdřív jsem myslel, že to bude mít ode mě 4* (jelikož některé scény byly dost absurdní i na mě xD), ale to bych měl černé svědomí, takže 5*. :-)(31.8.2012)

No na school rumble to nemalo ale aj tak som sa od srdca smial a nenudil sa ani pri jednom diele. Paroduje to snáď všetko možné (najviac som tam rozoznával fist of the north star), niektoré diely sú síce trochu pritiahnuté za vlasy, ale na škodu to nie je. Vytknúť možno miestami trochu fileroidnú kresbu (ak sa to dá tak nazvať), ale po dvoch dieloch si človek zvykne a potom to bez toho snáď ani nejde. Potešil i druhý ending song (čo sa často nestáva). Pre mňa opäť ďalšie dielko do serie tentokrát FOOL & FOOL. 9/10(29.1.2012)