Oddělení zvláštní péče (TV film)

Československo, 1980, 80 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (10)

Příběh se trochu podobá tomu s Dvěma muži ve městě, český Delon zde skvostně hraje...(13.9.2017)

Sociální kurátorka chovající se jako Matka Tereza, s nekonečnou trpělivostí pomáhající těm, které společnost už předem zavrhla. K tomu pár chlapů, co maj srdce na správným místě, neodsuzující holka od vedle a idealisticky-mravnostní agitka je na světě. Anebo ne? Záleží jen na úhlu pohledu. Já si volím ten, ve kterém jsou postavy tohoto příběhu životné a o jejichž existenci nepochybuji ani v našem reálném světě. Stejně tak ve vyřčených moudrech, které zde zazní, nespatřuji podbízivou prvoplánovost, ale hlubokou pravdu. Protože chci.(12.10.2016)

"Ono je strašně důležitý najít k sobě toho druhýho, aby člověk nakonec našel sám sebe."(11.10.2016)

Trochu umělý příběh ze socialistického bakelitu. Přihazuji jednu hvězdičku přitažlivému 34letému Petru Svojtkovi (propuštěný vězeň).(20.10.2016)

Pravdivý scénář Bohumily Zelenkové, skvělá režie a herecké nasazení dali vzniknout silnému příběhu. Kdykoliv vidím Svojtku říkám si jen škoda...(2.7.2012)

Dokonalý příběh o nedokonalém člověku, který splatil dluh společnosti, ale který společnost nechce přijmout. Škoda, že to tak, jak je to vyprávěno, nejde i ve skutečnosti.(7.8.2015)

P.Svojtka po podmínečném propuštění z kriminálu za neumyslné zabití své nevěrné ženy je svěřen do rukou kurátorky K.Slunéčkové která má velké srdce a osud bývalých vězňů jí není lhostejný.Vše se daří jak má jen do chvíle kdy Svojtka urazí svoji sousedku tím že jí položí na stůl peníze aby si něco koupila,ta to ovšem špatně pochopí a cítí se za lacinou holku.Povedená československá inscenace s výborným hereckým obsazením(15.12.2011)

Mezi československými televizními filmy se občas dají najít opravdové perly, ať už je to kultovní Ikarův pád s Vladimírem Menšíkem, anebo právě Oddělení zvláštní péče. A docela jsem koukal, že Vilém Besser taky umí zahrát normálního lidského člověka a ne jen...však vy víte co.(4.2.2012)

Tak i přes to, že jsem pamětník, tohle dílo mi uniklo. Musím říct, že jsem udiven, že něco takového mohlo tenkrát vůbec vzniknout. Téma zajímavé, herecké výkony velmi dobré. Besser jako klaďas?? Pokorná jako takřka osudová žena?? Moc pěkné. Výkony Petra Svojtka a Karolíny Slunéčkové perfektní. Lábus taky velmi dobře. Většina hlavních představitelů tohoto díla odešla předčasně a zde je vidět, že jsme se od nich mohli dočkat dalších velmi dobrých výkonů. Zapomenutý skvost.(10.10.2016)

Tato role snad musela být napsaná Svojtkovi na tělo,zahrál jí bravurně.(15.1.2012)